Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Thumbs down
    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ WIND και Τις Μεθοδεύσεις της…

    Γνωρίστε την Πριν Παρα-Πλανηθείτε…

    Δια-θέτει Τιμές κι ένα Ελκυστικό Marketing…
    Η Εξυπηρέτηση πελατών Ανύπαρκτη και Ασυνεπής…
    Διαθέτω Δυστυχώς τρεις σταθερές γραμμές στην συγκεκριμένη εταιρεία πριν ημέρες κατήργησα την μια λόγο αποχώρησης από τον χώρο που την διέθετα….
    Στο Υποκατάστημα στην Πατησίων που την Υπέγραψα με «πέναλτι» από ανανεώσεις που ουδέποτε συναίνεσα το κόστος είναι 76.60 ευρώ…
    Δήλωσα τα 120 λεπτά χρόνου ομιλίας που μας «χαρίζουν» στο κινητό να μεταφερθούν από την άλλη σταθερή μου σύνδεση στο συγκεκριμένο αριθμό κινητού μου…
    Η Απάντηση του Εκπροσώπου αφού υπέγραψα ήταν ότι είναι Αυτονόητη η ενέργεια αυτή και στις 01-06-2017 θα έχουν παραχωρηθεί τα 120 λεπτά που Δικαιούμαι…
    Σήμερα 06-06-2017 όχι μόνο δεν μου καταχωρήθηκε ο χρόνος που είναι στην Σύμβαση αν και το είχα προβλέψει λόγο της Αναξιοπιστίας της Συγκεκριμένης Εταιρείας Ενημέρωσα στις 28-05-2017 την Εξυπηρέτηση Πελατών στην WIND διότι όσα χρόνια είμαι συνδρομητής μου είχαν κάνει κι άλλες λαμογιές…
    Όπως από πρόθεση ξεκλείδωσαν την φραγή από την στιγμή που έκανα την διακοπή της μιας μου σταθερής γραμμής από τις τρεις και άρχισαν οι χρεώσεις στο κινητό με internet…
    Στις 02-06-2017 καταχώρησαν μετά από πρόστυχες υποσχέσεις την αυτονόητη τους Υποχρέωση με Αριθμό Υπόθεσης « 37-5154305391»και σήμερα έχουμε 06-06-2017 και δεν μου έχουν εκχωρήσει ακόμη τον Δωρεάν Χρόνο που Δικαιούμαι…
    Φυσικά τώρα επειδή δεν είμαι ο μαλάκας τους θα Αντιμετωπίσουν την Διαδικασία από την ΕΕΤΤ
    " ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ "

    Ακόμα Θαυμάστε το Κοινωνικό της Πρόσωπο από ότι πρόλαβα να γνωρίσω…
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στέλιος Κοντόπουλος : 07-06-17 στις 03:17.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    ελπιζω να βγαλετε ακρη μεσω εεττ,αν και εδω μας τα λετε λιγο μπερδεμενα.Ας επιχειρησουμε λιγο να τα δουμε για να μην ταλαιπωρεισθε αδικα...
    Η γραμμη της σταθερης τηλεφωνιας που καταργειται,σταματαει να λειτουργει 30-40 μερες μετα την αιτηση διακοπης. Τοτε λαμβανεται δηλαδη υποψη βαση της αρχικης συμβασης που εχετε υπογραψει...
    Οποτε δεν υπαρχει ακομα ουτε φραγη,ουτε ξεκλειδωμα φραγης,αν δεν εχει περασει το συγκεκριμενο διαστημα. Οι χρεωσεις στο κινητο λογω mobile internet αν καταλαβα καλά (1 ευρω την ημερα???) εχουν να κανουν με την υπηρεσια κινητης και δεν εχουν σχεση με την σταθερη φυσικα.
    Οσον αφορα την αποδοση των 120' απο σταθερη συνδεση στον αριθμο κινητου: Πρεπει να καταργηθει αφενος η υπηρεσια των 120' που λαμβανατε απο την γραμμη που προκειται να διακοπεί,και αφετερου να περαστει ο αριθμος του κινητου σας στην αντιστοιχη υπηρεσια της αλλης γραμμης (εφ'οσον το προγραμμα της αλλης γραμμης ειναι συμβατο με την υπηρεσια των 120',που υποθετω πως ειναι αφουσας ειπαν οτι το δικαιουσθε).Το πιο πιθανο εδω ειναι να μην εχει γινει κατι καλα απο το καταστημα (γιατι μονο σε καταστημα περνανε τα 120'),οποτε το οποιο θεμα μπορει να λυθει αμεσα εκει. Η εξυπηρετηση πελατων δυστυχως αργει ειδικα τελευταια,και το βρισκω λογικο να ειστε ακομα σε αναμονη.
    Αν σας ειπαν οτι ειναι αυτονοητο,χωρις να μπουν στη διαδικασια να κανουν τις 2 αλλαγες για το νουμερο του κινητου ειναι επισης αυτονοητο οτι δεν θα λαβετε παλι τα 120'. Θα ελεγα να δοκιμασετε και σε αλλο καταστημα (αν δεν βρειτε ακρη στο ιδιο) να δουν αν το κινητο ειναι δηλωμενο σε καποια σταθερη σας γραμμη για να παιρνει τα 120'. Και αν δεν ειναι περασμενο σε καποια απο τις αλλες 2 γραμμες,μπορουν να το περασουν αμεσα,αν δεν υπαρχει αλλη εκκρεμοτητα.
    Για το θεμα των 76 ευρω: αν η συνδεση ειχε πανω απο 2 χρονια ενεργη,σημαινει οτι καποια στιγμη τηλεφωνικα ή από κατάστημα αποδεχθηκατε καποια νεα εκπτωση (στο τελος των 2 χρονων,νεα εκπτωση=ανανεωση). Στην συγκεκριμενη περιπτωση,μετα την διακοπη επιστρεφεται απο μερους σας η διαφορα μεταξυ του κανονικου παγιου και της συμφωνημενης τιμης.
    Αν η συνδεση ειναι μικροτερη των 2 χρονων (και απο το ποσο υποθετω οτι βρισκεστε καπου μεταξυ 18ου και 24 μηνα) ισχυει η ποινη διακοπης που αναφερεται στην αρχικη συμβαση (υπαρχει σχετικο πινακακι με τα ποσα αποσβεσης).
    Ελπιζω να βοηθησα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmpatra : 07-06-17 στις 13:03.

Παρόμοια Θέματα

  1. Καταγγελία προς WIND
    Από drE στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 16:41
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 12:04
  3. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-17, 17:30
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14
  5. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 12:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας