Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ειναι Intel vs AMD, ειναι απλα το μελλον οι πολλοι πυρηνες, ασχετως εταιριας.

    Το ξαναβαζω:

    https://abload.de/img/corescalingo8uk8.png

    Αν η μηχανη κανει scale, οι πυρηνες αξιοποιουνται...

  2. #2
    Εγγραφή
    24-11-2010
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.390
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σύγκρινε τα FPS με τα FPS που βγάζουν οι επεξεργαστές σε παρόμοια παιχνίδια,σύγκρινε και την ποιότητα γραφικών και την πολυπλοκότητα του περιβάλλοντος και θα καταλάβεις ότι απλά είναι κάργα κακογραμμένο το παιχνίδι και όχι το μέλλον.
    Δες και Bench για το πρώτο wd να δεις ότι και εκεί υπήρχε η ίδια τάση τόσα χρόνια πριν και δεν άλλαξε το παραμικρό.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καργα κακογραμμενο ενα παιχνιδι που κανει scale αναλογα με τους πυρηνες που εχεις? Δεν το ηξερα οτι η αξιοποιηση του multithreading σημαινει οτι ειναι κακογραμμενη η engine...

    Καταλαβετε το, σχεδον ολα τα video games πανε να γινουν open world* με τιγκα NPCs και εκει ειναι ταμαμ οι multi-core CPUs. Δεν ειναι τυχαιες οι CPUs που εβαλαν στις κονσολες.

    * προσωπικα δεν μου αρεσει, αλλα αυτη ειναι η ταση, δεν μπορω να κλεισω τα ματια στην πραγματικοτητα.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-10-2013
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150/60 Mbps down/up
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καργα κακογραμμενο ενα παιχνιδι που κανει scale αναλογα με τους πυρηνες που εχεις? Δεν το ηξερα οτι η αξιοποιηση του multithreading σημαινει οτι ειναι κακογραμμενη η engine...

    Καταλαβετε το, σχεδον ολα τα video games πανε να γινουν open world* με τιγκα NPCs και εκει ειναι ταμαμ οι multi-core CPUs. Δεν ειναι τυχαιες οι CPUs που εβαλαν στις κονσολες.

    * προσωπικα δεν μου αρεσει, αλλα αυτη ειναι η ταση, δεν μπορω να κλεισω τα ματια στην πραγματικοτητα.

    Δεν σου αρεσει η ελευθερια του ανοιχτου κοσμου; Προτιμας μια γραμμικη ιστορια οπου ολα γινονται με συγκεκριμενη σειρα και ουσιαστικα εισαι δεσμιος του παιχνιδιου;

  5. #5
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω προσωπικα ΝΑΙ διοτι ετσι θα μου δωσουν μια πολυ καλυτερη ροη στην ιστορια χωρις να αναλωνεται σε side quests κλπ.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-10-2013
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150/60 Mbps down/up
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προσωπικα ΝΑΙ διοτι ετσι θα μου δωσουν μια πολυ καλυτερη ροη στην ιστορια χωρις να αναλωνεται σε side quests κλπ.
    TA side quests μπορεις να τα αποφυγεις αν θελεις, στα περισσοτερα open world games. Θεμα επιλογης ειναι.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skyliner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου αρεσει η ελευθερια του ανοιχτου κοσμου; Προτιμας μια γραμμικη ιστορια οπου ολα γινονται με συγκεκριμενη σειρα και ουσιαστικα εισαι δεσμιος του παιχνιδιου;
    Γουστα ειναι αυτα φιλε μου... προτιμω το "focus" των linear.

    Ασχετως των υποκειμενικων γουστων ομως, αντικειμενικα οι multi-core ειναι οτι πρεπει για open world/sandbox.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 15:32
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-16, 19:14
  3. Πρόβλημα ασφαλείας σε επεξεργαστές Intel
    Από anon στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-16, 09:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας