Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 150
  1. #31
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    533
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Πολλά προτάθηκαν ένα εκ των οποίων αυτό
    https://www.adslgr.com/forum/threads...94#post6189694

    1000ρι lan έχει το vr600 πάντως
    http://www.tp-link.gr/products/detai...specifications
    4 10/100/1000Mbps RJ45 LAN Ports

  2. #32
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπάρχει VR200, VR600 και VR900. Όλα έχουν Gigabit θύρες και Dual band AC.
    Η κύρια διαφορά τους είναι η μέγιστη ταχύτητα του WiFi, οι θύρες USB και η επεξεργαστική ισχύς. Όσον αφορά το modem, όλα υποστηρίζουν το Vectoring, αλλά τα 2 πρώτα μέχρι το προφίλ 17a ενώ το τρίτο μέχρι 30a.
    Υπόψη ότι υπάρχουν και τα αντίστοιχα μοντέλα που υποστηρίζουν VoIP τηλεφωνία με το γράμμα V στο τέλος (VR200V, VR600V και VR900V). Προσοχή μην τα μπερδεύεται με το version (π.χ. VR200 v.1) αφού δεν πρόκειται για την ίδια συσκευή.

    Για πληροφορίες beamforming και spatial stream, δες εδώ.

    Βάζω την συσκευή του παρόχου στην τηλεφωνική γραμμή και την ρυθμίζω σε Bridge mode (αντί να κάνει κλήση ΡΡΡοΕ). Έτσι δουλεύει ως απλό modem (και όχι ως router). Πίσω του συνδέω αμέσως ένα ασύρματο router, που κάνει την κλήση ΡΡΡ, λαμβάνει δημόσια ΙΡ από τον πάροχο και μέσω αυτού συνδέονται όλες οι συσκευές του εσωτερικού μου δικτύου με τον έξω κόσμο. Το modem δεν ασχολείται με τίποτα άλλο, πέραν του να κάνει τον διερμηνέα στην επικοινωνία των 2 διαφορετικών δικτύων (LAN-WAN).

  3. #33
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    όπως ήδη εχω πει το ίντερνετ τπ χρειάζομαι για τα εξής:

    01. Άπειρο κατέβασμα σε οποιαδήποτε μηχάνημα είναι συνδεδεμένο πάνω του με καλώδιο ή ασύρματα
    02. Για τις κονσόλες ps4pro & box one s
    03. Για τα κινητα

    αυτα προς το παρόν.

    σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το tp-link vr200v θα εχω κάποιο πρόβλημα;

    - - - Updated - - -

    όπως ήδη εχω πει το ίντερνετ το χρειάζομαι για τα εξής:

    01. Άπειρο κατέβασμα σε οποιαδήποτε μηχάνημα είναι συνδεδεμένο πάνω του με καλώδιο ή ασύρματα
    02. Για τις κονσόλες ps4pro & box one s
    03. Για τα κινητα

    αυτα προς το παρόν.

    σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το tp-link vr200v ή vr600v σαν ένα και μοναδικό μηχάνημα. άντε να πάρω κι ένα lan switch 1000 4-8 θεσεων.Θα εχω κάποιο πρόβλημα;

  4. #34
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O ΟΤΕ έχει ζητήσει οι χρήστες που θα συνεχίσουν να παίρνουν υπηρεσία από το αστικό κέντρο (ADSL ή VDSL), να αλλάξουν την συσκευή τους με άλλη που να είναι συμβατή με το Vectoring και αυτό για να μην επηρεάζουν οι γραμμές τους τις υπόλοιπες της καμπίνας. Οποιοσδήποτε εξοπλισμός είναι συμβατός με το πρωτόκολλο μπορεί να δουλέψει από καμπίνα.

    Προσωπικά βρίσκω πρακτικότερη λύση, τον όποιο εξοπλισμό του παρόχου να δουλεύει σε bridge mode (modem μόνο) και πίσω του το δικό μου super-duper-μαμάω ασύρματο router. Έτσι πάντα θα έχω ίδιο το εσωτερικό δίκτυο όπως το θέλω, άσχετα σε ποιον πάροχο και τη σύνδεση θα δίνει. Δεν έχω να σκέφτομαι για οποιοδήποτε πρωτόκολλο ή υπηρεσία, που τ' αφήνω στην συσκευή που θα μου δίνει ο καθένας.
    Αυτή η λύση (bridge) ειναι η καλύτερη αρκεί ο πάροχος να μην έχει τον εξοπλισμό που μας δίνει κλειδωμένο ..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως ήδη εχω πει το ίντερνετ τπ χρειάζομαι για τα εξής:

    01. Άπειρο κατέβασμα σε οποιαδήποτε μηχάνημα είναι συνδεδεμένο πάνω του με καλώδιο ή ασύρματα
    02. Για τις κονσόλες ps4pro & box one s
    03. Για τα κινητα

    αυτα προς το παρόν.

    σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το tp-link vr200v θα εχω κάποιο πρόβλημα;

    - - - Updated - - -

    όπως ήδη εχω πει το ίντερνετ το χρειάζομαι για τα εξής:

    01. Άπειρο κατέβασμα σε οποιαδήποτε μηχάνημα είναι συνδεδεμένο πάνω του με καλώδιο ή ασύρματα
    02. Για τις κονσόλες ps4pro & box one s
    03. Για τα κινητα

    αυτα προς το παρόν.

    σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το tp-link vr200v ή vr600v σαν ένα και μοναδικό μηχάνημα. άντε να πάρω κι ένα lan switch 1000 4-8 θεσεων.Θα εχω κάποιο πρόβλημα;
    Μια χαρά θα ειναι . Εγώ εχω το TP-Link 9980 σε αναλογο setup με οκτώ (8) συσκευές στο σπιτι συνδεδεμένες επανω του 24Χ7 χωρίς προβλημα . Απλά ειναι παλαιοτερο μοντέλο και δεν υποστηριζει AC οπότε σκεφτομαι να το αλλαξω πηγαινοντας σε λογική ξεχωριστού modem / router.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος prometheas : 20-06-17 στις 11:12.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    το θέμα είναι ότι η nova το router που δίνει είναι κλειδωμένο και εσυ το χειρίζεσαι σαν απλός χρήσης.

    αλλά κι έτσι να μην ήταν εγώ προσωπικα το βλέπω άχρηστο από τη στιγμή που θα αγοράσει κάποιος ένα πολύ καλύτερο all in one μηχάνημα γιατί να κρατήσει και το άθλιο του isp.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Path Level
    Fastpath
    Εχεις ολοι αναφερεστε σε modem router? Γιατι δεν παιρνετε ενα απλο router και να μην εξαρταστε απο τιποτα? Με ενα bridge με το modem του παροχου και ολα κομπλε...

  7. #37
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Για τον απλουστατο λογο οτι δεν θελουμε να εχουμε 2-3 και παραπανω συσκευες για να κανουν μια δουλεια που μπορει πολυ ανετα να γινει απο ενα και μοναδικο μηχανημα.

    Και στο κατω - κατω της γραφεις ολοι λενε οτι τα modem/router που δινουν οι παροχοι ειναι χαλια για ποιο λογο λοιπον να εχεις στην υλοποιηση σου αυτο το μηχανημα ειδικα απο τη στιγμη που εχεις δωσει λεφτα για ενα πολυ καλυτερο μηχανημα που μπορει να κανει και αυτο τον ρολο.

  8. #38
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διότι σαν modem δεν έχουν κανένα θέμα και ούτε τραβούν ζόρι. Στο μόνο που μειονεκτούν είναι ότι δεν έχουν ρύθμιση για το SNR, πράγμα που ισχύει και στα περισσότερα του εμπορίου.

  9. #39
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Path Level
    Fastpath
    Μα το ρουτερ δεν το θελεις για να πιασεις και καλα μεγαλυτερες ταχυτητες. Αλλα για καλυτερη διαχειριση πορων και καλυτερο bandwidth management κτλ... Αρα τα ρουτερ των παροχων απλα για να κανουν συγχρονισμο μια χαρα ειναι

  10. #40
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εσεις θελετε να εχετε ενα καρο μηχανηματα για να κανετα κατι που μπορει να γινει μονο με ενα μηχανημα.
    Δικαιωμα σας εγω παλι ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

    Για ποιο λογο να εχω τουλαχιστον 3(Modem, router, switch κ.τ.λ.) ή και παραπανω μηχανηματα αφου μπορω να κανω το ιδιο ακριβως και μονο με ενα ή το πολυ 2(All in one + switch(Και αυτο γιατι το all in one δεν βγαζει παραπανω απο 4 θυρες δικτυου))????

  11. #41
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το να μην θέλεις είναι δικαίωμά σου, αρκεί να μην φωνάζεις. Όμως δικαίωμα είναι και του άλλου να έχει 2-3 συσκευές.

    Όσον αφορά το τελευταίο που γράφεις, οποιαδήποτε κανονικό router έχει περισσότερες δυνατότητες και χαρακτηριστικά από το αντίστοιχου κόστους "όλα σε ένα".

  12. #42
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Path Level
    Fastpath
    Ο καθενας κανει οτι νομιζει ρε παιδια. Τι να λεμε. Εγω εχω καλωδιωσει ολο το σπιτι για να εχω παντου 1000αρι δικτυο. Αλλοι λενε οτι αρκουνται με wifi. Οτι ειπα. Ο καθενας με τα γουστα του.

  13. #43
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    εγω εχω 7 modem απο παλιους παροχους και τα βαζω και παιζουν ολα μαζι για να κανω ηλεκτρομαγνητικο πεδιο και να πιανω πανω απο 1000 :P

  14. #44
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Xiaomi AIoT AC2350
    SNR / Attn
    13,8(dB) / 6,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λογο να εχω τουλαχιστον 3(Modem, router, switch κ.τ.λ.) ή και παραπανω μηχανηματα αφου μπορω να κανω το ιδιο ακριβως και μονο με ενα ή το πολυ 2(All in one + switch(Και αυτο γιατι το all in one δεν βγαζει παραπανω απο 4 θυρες δικτυου))????
    Aν και πράγματι μπορείς να έχεις ένα μόνο μηχάνημα που θα κάνει τα πάντα όλα, αυτό δεν σημαίνει απαραιτήτως ότι αυτό το μηχάνημα θα κάνει τα πάντα όλα καλά. Σκέψου το: από τη μία έχεις ένα μηχάνημα Χ διαστάσεων που μέσα έχει μια πλακέτα με τσιπάκι για την 2.4g κεραία, τσιπάκι για την 5g κεραία, τσιπάκι(α) για το σουίτς, τσιπάκι για το μόντεμ, τσιπάκι για το CPU + τα διάφορα "καλώδια" + ηλεκτρονικά + ηλεκτρολογικά εξαρτήματα για να δουλέψει όλο αυτό το καρναβάλι. Από την άλλη έχεις ένα μηχάνημα παρόμοιων διαστάσεων που μέσα έχει μόνο τσιπάκια για μόντεμ, σουίτς και cpu , κι ένα δεύτερο μηχάνημα παρόμοιων διαστάσεων που έχει τσιπάκια για κεραίες, σουίτς και cpu. Τρίτο μηχάνημα δε χρειάζεσαι, ή αν χρειάζεσαι τότε θα το χρειαζόσουν και χωρίς το έξτρα ρούτερ (π.χ. σουίτς για να διακλαδώσεις την καλωδίωση σε κάποιο άλλο όροφο του σπιτιού κλπ).

    Σε πρώτη φάση λογικά θα αναρωτηθείς "ναι ωραία όλα αυτά αλλά και πάλι τι να το κάνω το δεύτερο μηχάνημα". Ορίστε τρεις βασικοί λόγοι:

    1) Υπερθέρμανση: περισσότερα συμπράγκαλα = λιγότερος χώρος να "αναπνεύσουν" = αύξηση θερμοκρασίας = μειωμένη (και επίπονη) λειτουργία συμπραγκάλων = μειωμένη ποιότητα υπηρεσιών, από συγχρονισμός γραμμής μέχρι ταχύτητα πραγματικού download διότι απλούστα δεν τραβάει το μηχάνημα = εσύ να τραβάς τα μαλλιά σου ψάχνοντας το λόγο που η σύνδεσή σου σέρνεται.

    2) Χαμηλότερη ποιότητα υλικών: ίσως εσύ να αποτελείς εξαίρεση, αλλά συνήθως όσοι ζητούν μία όλα-σε-ένα λύση στην ουσία ζητούν τη δυνατότητα να έχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με το λιγότερο δυνατό κόπο και στην τελική ποιος νοιάζεται βρε αδερφέ αν χάσουμε κι ένα μικρό μέρος της απόδοσης (που φυσικά ΠΟΤΕ δεν είναι μικρό). Με άλλα λόγια οι χρήστες αυτού του είδους έχουν μειωμένες απαιτήσεις. Και οι κατασκευαστές το ξέρουν πολύ καλά αυτό. Οπότε τι κάνουν? Απλούστατα, σε αυτά τα όλα-σε-ένα μηχανήματα βάζουν λιγότερο ποιοτικά υλικά και εξαρτήματα γιατι ξέρουν ότι ο πελάτης δεν πρόκειται να κάτσει να το πολυψάξει, με αποτέλεσμα και οι παρεχόμενες υπηρεσίες να είναι προφανώς αντίστοιχα χαμηλότερης ποιότητας. Πρόσθεσέ το αυτό στην υπερθέρμανση που είπαμε παραπάνω και έχεις έναν εκρηκτικό συνδυασμό "ποιότητας". Για να μη μιλήσω για την διάρκεια ζωής. Οπότε και εξαίρεση να αποτελείς, τελικά αγοράζοντας κάτι που προορίζεται για λιγότερο απαιτητικούς χρήστες θα τη φας κι εσύ αναγκαστικά τη "φόλα".

    3) Αυτό ίσως να μη σε ενδιαφέρει, αλλά συνήθως τα όλα-σε-ένα μηχανήματα απευθύνονται σε λιγότερο καταρτισμένους χρήστες (γιατί στατιστικά σε αυτή την κατηγορία ανήκουν όσοι έχουν μειωμένες απαιτήσεις - βλέπε το 2) με αποτέλεσμα οι κατασκευαστές να προσφέρουν λιγότερα features στο λογισμικό τους, 1ον για να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι ("άμα θες περισσότερα features δώσε περισσότερα λεφτά" θα σου πουν άμα τους ρωτήσεις) και 2ον επειδή θεωρούν ότι αυτού του είδους οι χρήστες είτε δεν τις χρειάζονται αυτές τις έξτρα λειτουργίες είτε ακόμα κι ότι θα... μπερδευτούν (!) με τις ρυθμίσεις τους.

    Αποτέλεσμα, ένα μηχάνημα που και ποιοτικό δεν είναι (ή τουλάχιστον δεν είναι όσο ποιοτικό θα ήταν ένα ξεχωριστό ρούτερ ή μόντεμ της ίδιας κατηγορίας), και "λοβοτομημένο" είναι από τον κατασκευαστή. Αντίθετα, με δυο ξεχωριστά μηχανήματα έχεις και σαφώς ανώτερη ποιότητα υλικών, και μπόνους ποιότητα λόγω μικρότερης θερμοκρασίας στο εσωτερικό του κάθε μηχανήματος μιας και η δουλειά μοιράζεται στα δύο, και σαφώς περισσότερες και ποιοτικότερες λειτουργίες.

    Εννοείται βέβαια ότι δεν είναι ανάγκη (ούτε και εύκολο οικονομικά) να αγοράσεις 2 ξεχωριστά μηχανήματα, ειδικά όταν το ένα (το μόντεμ) κάνει μια δουλειά που δεν είναι δα και τόοοσο φοβερή (όλο το ζουμί είναι στο switch και στις κεραίες). Οπότε ο πιο απλός τρόπος να επιτύχεις καλή απόδοση είναι να χρησιμοποιήσεις το όλα-σε-ένα του παρόχου ως απλό μόντεμ, απενεργοποιώντας όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες (δλδ κατ' ουσίαν ασύρματο και ΝΑΤ) και άρα χαρίζοντάς του όλο το χώρο για να "αναπνέει" και όλο το CPU/RAM για να "τρώει", και παράλληλα αγοράζοντας ένα ξεχωριστό ρούτερ (χωρίς μόντεμ) το οποίο όσα λεφτά κι αν δώσεις (40-80-100-??? ευρώ), συγκριτικά με ένα αντίστοιχο οικονομικά όλα-σε-ένα θα πετάει.

    Και το μόνο που χρειάζεσαι για όλα αυτά είναι ένα έξτρα καλώδιο που θα συνδέει το μόντεμ με το ρούτερ, και τη διάθεση να (μάθεις πώς θα) τα ρυθμίσεις. Τίποτα άλλο.

    ΥΓ - Πράγματι, δε χρειάζεται να φωνάζεις. Κουβέντα κάνουμε εδώ. Και στο κάτω κάτω κανείς δε σου επέβαλε να αγοράσεις δεύτερο μηχάνημα αν δε θες, απλώς οι υπόλοιποι συνσχολιαστές σού είπαν το λόγο που κι εκείνοι θεωρούν ότι το να πάρεις ένα ακριβό όλα-σε-ένα μηχάνημα, ειδικά στην παρούσα φάση που έρχεται σιγά σιγά το vectoring το οποίο πιθανότατα θα συνοδεύεται με την απαγόρευση της χρήσης aftermarket μόντεμ (δλδ σαν αυτό που σκέφτεσαι να αγοράσεις), είναι πεταμένα λεφτά. Μια φιλική συμβουλή σου έδωσαν, αν θες μπορείς απλώς να την αγνοήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nocifer : 01-07-17 στις 01:25.
    Η μητέρα των ηλιθίων είναι πάντα έγκυος..

  15. #45
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Δεν ξερω αν το ξερεις αλλα ειμαστε στην εποχη της τεχνολογια που κανουν τα τσιπακια ολο ενα και μικροτερα και με λιγοτερα nanometer με αποτελεσμα να ακυρωνουν ολα αυτα που λες στην αρχικη σου παραγραφο περι μεγεθους microchip και υπερθερμανσης.

    Οσο αφορα την τιμη που λες υπαρχουν πολλες μαρκες με all in one μηχανηματα που και ακριβα ειναι και ποιοτικοτατα.

    Οσο τωρα για το vectoring που λες αποκλειται να απαγορευσουν/αποκλεισουν στους χρηστες να μπορουν να αλλαξουν μηχανημα μετα θα ειναι σαν να καταργουν μια ολοκληρη οικογενεια μηχανηματων.

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [TP-Link] TP-Link Archer VR600 VDSL Router
    Από gacp στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 669
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-21, 02:17
  2. Ειναι το CYTA ZTE H208N VDSL ROUTER?
    Από Minotavrs στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 15:52
  3. AfterMarket VDSL Router + Forthnet VDSL
    Από Roulitsas στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 00:46
  4. Προβληματα με το VDSL?Router?PS4?!
    Από LoukasM στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-16, 19:02
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-16, 13:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας