Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 150
  1. #121
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπάρχουν διακριτές λειτουργίες, που κάθε μία επιτελεί μία και μόνη εργασία:
    α. Modem, που κάνει τον συγχρονισμό σε μια DSL γραμμή. Ουσιαστικά είναι ο μεταφραστής στην επικοινωνία μεταξύ των 2 δικτύων (δικού μας εσωτερικού και εξωτερικού του παρόχου).
    β. Router, που κάνει την κλήση ΡΡΡ και μέσω αυτής παίρνουμε δημόσια ΙΡ και κατ' επέκταση πρόσβαση στο διαδίκτυο. Ουσιαστικά τραβά όλο το ζόρι αφού ελέγχει, και ρυθμίζει όλο το εσωτερικό μας δίκτυο και ταυτόχρονα επικοινωνεί και με το διαδίκτυο, φροντίζοντας όσο το δυνατόν ομαλή και απρόσκοπτη λειτουργία όλων.
    γ. Access Point, που φροντίζει να υπάρχει επικοινωνία των ασύρματων συσκευών με τον router και μεταξύ τους.
    δ. Switch, που φροντίζει να υπάρχει επικοινωνία των ενσύρματων συσκευών με τον router και μεταξύ τους.
    ε. ΑΤΑ (VoIP), που κάνει την σύνδεση με τηλεφωνίας με τον πάροχο κι επιτρέπει την σύνδεση τηλεφωνικών συσκευών. Χρειάζεται μόνο σε περίπτωση VoIP τηλεφωνίας, αν και κάποιες συσκευές έχουν δυνατότητα και σε TDM τηλεφωνία.

    Αντί λοιπόν να έχουμε 4-5 διαφορετικές συσκευές κι εφόσον η τεχνολογία έχει προχωρήσει, οι πάροχοι μας δίνουν 1 μόνο συσκευή που έχει όλες ή τις περισσότερες από τις παραπάνω λειτουργίες.
    Από αυτές, αυτή που τραβά το μικρότερο ζόρι και ουσιαστικά δεν έχει καμία παρέμβαση με την λειτουργία και τον φόρτο ενός δικτύου, είναι το modem. Όποιο modem κι αν βάλεις στο δίκτυό σου, να είσαι απόλυτα βέβαιος ότι δεν θα έχει καμία επίπτωση από αυτά που έχεις γράψει μέχρι τώρα. Εκεί που παίζει ρόλο είναι πιθανότατα στην ταχύτητα συγχρονισμού (και όχι την πραγματική ταχύτητα πλοήγησης), αλλά και πάλι δεν είναι θέμα της συσκευής αλλά διάφορων παραγόντων.

    Κι ερχόμαστε τώρα στο άλλο σου συμπέρασμα. Η ταχύτητα επικοινωνίας σε DSL, χωρίζεται σε 2 μέρη:
    α. Την ταχύτητα συγχρονισμού, που θέλεις δεν θέλεις, σε όλο τον γαλαξία (νόμοι της φυσικής) έχει να κάνει κυρίως με την απόσταση που έχουμε από το DSLAM και την κατάσταση του χάλκινου δικτύου (εσωτερικού κι εξωτερικού) σε όλη την αλυσίδα.
    β. Την πραγματική ταχύτητα στο διαδίκτυο, που είναι σε κάποιο ποσοστό πάντα μικρότερη από αυτή του συγχρονισμού, ανάλογα την υπηρεσία και το πρωτόκολλο επικοινωνίας. Επίσης σημαντικό ρόλο για επιπλέον απώλεια στην ταχύτητα παίζει η απόσταση με τον server στον οποίο συνδεόμαστε και ο φόρτος στο δίκτυο του παρόχου, όπως και το δικό μας LAN με την ισχύ και δυνατότητες του router, τις συσκευές που χρησιμοποιούμε, το λειτουργικό τους και τις ρυθμίσεις που έχουμε εφαρμόσει.

  2. #122
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    αυτο στο πλαισιο πρεπει να ναι vr600v2 και στην φθηνοτερη τιμη σε σχεση με skroutz
    https://www.plaisio.gr/anavathmisi-d...CHER-VR600.htm

  3. #123
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γνωριζω περι διαφορων v1 +v2. μικροπραματα φανταζομαι. ρωτα στο σχετικο νημα που λινκαρα για το vr600

    παντως τα voip ειναι τα VR600v
    https://www.skroutz.gr/s/10645009/TP...VR600v-v1.html
    Παντως με βαση την επισημη σελιδα δεν εχει voip ουτε το vr600 οχι οτι με ενδιαφερει και ιδιαιτερα απλα το αναφερω.

  4. #124
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Ναι οπως εγραψα και πανω το vr600v ειναι το voip μοντελο. του πλαισιου δεν εχει voip.
    παντως αν ειναι οντως v2 σκρουτζ ξεκιναει απο 109

  5. #125
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Μα στην επισημη σελιδα tp-link.com δεν υπαρχει καν μοντελο vr600v οταν το πατας στην αναζητηση σου βγαζει μονο το vr600 σκετο.


    Λοιπον πολυ το ζαλισαμε με το σκ... voip ποια ειδικα απο τη στιγμη που δεν με ενδιαφερει αυτο το σκηνικο.
    Ενα απλο all in one μηχανημα θελω να κανω την δουλεια μου σωστα και χωρις προβληματα που εχουν τα μηχανηματα που δινουν οι παροχοι και συνηθως ειναι οτι χειροτερο κυκλοφορει στην αγορα κυριως για μειωση κοστους.

  6. #126
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στα αγγλικά και στα γερμανικά, στα ιταλικά κλπ.

  7. #127
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    μιας και μπηκα στις αγγελιες δες κι αυτο, ειναι η voip εκδοση

    https://www.adslgr.com/forum/threads...81%CE%B9%CE%BF

    - - - Updated - - -

    μαλλον ειναι isdn για να ειναι γερμανικο κουτι.

    αλλα εχω την εντυπωση οτι σε vdsl καμπινα αυτο δεν παιζει ρολο. μονο αν λαμβανεις υπηρεσια απο ΑΚ

  8. #128
    Εγγραφή
    25-04-2018
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα.
    Ειμαι συνδρομητής στην Wind με vdsl 50 εδω και δυο χρόνια, τον πρώτο χρόνο η ταχύτητα που έπιανα μέσο WiFi σύνδεσης ήταν ικανοποιητική αφού άγγιζα οριακά την ταχύτητα που μου πρόσφερε ο πάροχος.
    Τον τελευταίο χρόνο αντιμετωπίζω πρόβλημα ταχύτητας μέσο WiFi, εχω δοκιμάσει να αλλάξω κανάλι στο μόντεμ σε περίπτωση που υπάρχει παρεμβολή απο αλλα δίκτυα αλλα δεν είχα αποτέλεσμα όπως επίσης να αναφέρω οτι μέσο Ethernet σύνδεσης η ταχύτητα ειναι μια χαρα! Το μόντεμ που χρησιμοποιώ ειναι το ZyXEL., υπάρχει τρόπος να βελτιώσω την ταχύτητα της ασύρματης σύνδεσης; Ήρθε ο καιρός να αλλάξω μόντεμ;
    Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων!

  9. #129
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχω και εγω το ZTE N168N (hw 3.1) απο τη nova αλλα το firmware ειναι χαλια.
    Ολα κλειδωμενα ειναι.
    Ξερει καποιος εαν μπορω να βαλω το original firmware? Παντως βλεπω το menu για firmware upgrade.
    Ακομα εαν καποιος ξερει πως μπορω να μπω σαν admin και οχι σαν user ωστε να δω το ολο το Menu?

  10. #130
    Εγγραφή
    20-01-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AWMN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος σκεπτικό έχεις. Οποιαδήποτε συσκευή δουλεύει μόνο ως modem, δεν έχει κανένα πρόβλημα και ουδέποτε έχει αναφερθεί. Τα όποια θέματα υπάρχουν αποκλειστικά μετά το modem, στις άλλες διεργασίες που παρέχει η συσκευή (roytinf, NAT, Firewall, WiFi κλπ). Η λειτουργία modem κάνει μόνο μία συγκεκριμένη δουλειά, που μάλιστα δεν έχει ιδιαίτερες επεξεργαστικές απαιτήσεις.

    Κατά τα άλλα συμφωνούμε, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
    Μάλλον έχει δίκιο ο φίλος fits79 για την ποιότητα του modem. Εγώ είχα το ΖΤΕ Η108 σε bridge mode και OpenWRT router να κάνει PPPoE κλήση και NAT. Το ZTE κλείδωνε στα 8Mbps με SNR margin ~8. FEC/HEC/CRC έκαναν party με ό,τι συνεπάγεται αυτό για την υπόλοιπη αλυσίδα. Ανεβάζοντας το SNR margin από CLI sta 10db (ναι, έχει ξεκλείδωτο telnet) κλείδωνε μεν χαμηλότερα η γραμμή (κάτω από 7Mbps), αλλά ήταν σταθερή με λίγα FEC/HEC/CRC. Κάποια στιγμή δανείστηκα από ένα γείτονα ένα ZyXEL P-660W-T1 για μια εβδομάδα και το έβαλα στη γραμμή μου σε bridge mode και (guess what) κλείδωσε στα 12Mbps (!) με 11 SNR margin (μάλλον κλειδωμένο profil) με λιγότερα από 3000 (συνολικό άθροισμα FEC/HEC/CRC) λάθη ολόκληρη την εβδομάδα. Οπότε, μάλλον παίζει ρόλο και η ποιότητα του modem. Λέω μάλλον γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το ZTE ήταν ΟΚ ή στα τελευταία του και δεν είχα άλλο ίδιο να δοκιμάσω.

    --giannis--

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O ΟΤΕ έχει ζητήσει οι χρήστες που θα συνεχίσουν να παίρνουν υπηρεσία από το αστικό κέντρο (ADSL ή VDSL), να αλλάξουν την συσκευή τους με άλλη που να είναι συμβατή με το Vectoring και αυτό για να μην επηρεάζουν οι γραμμές τους τις υπόλοιπες της καμπίνας. Οποιοσδήποτε εξοπλισμός είναι συμβατός με το πρωτόκολλο μπορεί να δουλέψει από καμπίνα.

    Προσωπικά βρίσκω πρακτικότερη λύση, τον όποιο εξοπλισμό του παρόχου να δουλεύει σε bridge mode (modem μόνο) και πίσω του το δικό μου super-duper-μαμάω ασύρματο router. Έτσι πάντα θα έχω ίδιο το εσωτερικό δίκτυο όπως το θέλω, άσχετα σε ποιον πάροχο και τη σύνδεση θα δίνει. Δεν έχω να σκέφτομαι για οποιοδήποτε πρωτόκολλο ή υπηρεσία, που τ' αφήνω στην συσκευή που θα μου δίνει ο καθένας.
    Παρόλα αυτά, συμφωνώ με τον φίλο jkoukos, (και εγώ όμοιο setup έχω) και αν αλλάξει κάτι ο ISP, δεν κλαίω και το router (HP T610 Thin Client) με 1TB HDD και 4G RAM (τώρα 2G, τα άλλα 2 τα πρόσθεσα στο λαπιτοπι μου) και τον ένα σκασμό λεφτά που έδωσα για να τον αγοράσω (λέμε τώρα, 50 γιούρια το αγόρασα από ebay + 5 γιούρια ένα κινέζο USB WiFi stick που ο hostapd το μετέτρεψε σε Access Point)

    --giannis--

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω nova vdsl 2+ με το Zte zxhn h168n που δίνει η ίδια η nova(Παλιά 4νετ) και δεν θα έλεγα ότι είμαι και πολύ ευχαριστημένος από αυτό το all in one vdsl router.

    Ποιο εναλλακτικό vdsl 2+ modem router wifi(Κοινώς ένα all in one) θα προτείνατε για vdsl50 και γιατί?
    Θα συνδεθούν πάνω του σίγουρα με samsung 4k uhd tv, xbox one s, playstation 4 pro, desktop, netbook, notebook και κινητά γενικώς.

    Θα ήθελα να έχει:

    01. Είχα forthnet(Nova) το linksys wag200g για 4-5 χρόνια με firmware 1.01.09 και ήμουν υπέρ ευχαριστημένος με αυτό το adsl 2+ modem/router/wifi all in one.
    Έχει κάποιο αντίστοιχα καλό vdsl modem/router/wifi(All in one) η linksys? Έχω εντοπίσει στο google το linksys x6200 είναι καλό?
    02. Gigabit θήρες
    03. Dual channel 2.4Ghz & 5Ghz wifi
    04. Απλό μενού που να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου χωρίς να χάνεσαι.
    05. Usb θήρα χωρίς να καίγομαι κιόλας.
    06. Την δυνατότητα για voip(Χωρίς να με καίει κιόλας) αν και προς το παρόν δεν πρόκειται να έχω voip αλλά απ' ότι διαβάζω μέχρι το 2018 θα αναγκαστούν όλοι να έχουν αφού είναι ευρωπαϊκή οδηγία/κανόνας.

    Θα προτιμούσα να κοστίζει το πολύ μέχρι 80 ευρώ.

    Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

    Γιατί δεν κοιτάς και σε amazon/ebay/alibaba τα μηχανάκια που προτείνουν πιο πάνω τα παιδιά ?
    Αν δε βιάζεσαι, κατα καιρούς κυκλοφορούν καλά μηχανήματα (συνήθως μεταχειρισμένα όμως) σε καλές τιμές (πχ. στα 80 γιούρια που κοιτάζεις). Μόλις πετύχεις κάτι σε καλή τιμή, το αγοράζεις και καθαρίζεις.

    Anyway, ό,τι και αν αγοράσεις, καλορίζικο.

    --giannis--

  11. #131
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον έχει δίκιο ο φίλος fits79 για την ποιότητα του modem. Εγώ είχα το ΖΤΕ Η108 σε bridge mode και OpenWRT router να κάνει PPPoE κλήση και NAT. Το ZTE κλείδωνε στα 8Mbps με SNR margin ~8. FEC/HEC/CRC έκαναν party με ό,τι συνεπάγεται αυτό για την υπόλοιπη αλυσίδα. Ανεβάζοντας το SNR margin από CLI sta 10db (ναι, έχει ξεκλείδωτο telnet) κλείδωνε μεν χαμηλότερα η γραμμή (κάτω από 7Mbps), αλλά ήταν σταθερή με λίγα FEC/HEC/CRC. Κάποια στιγμή δανείστηκα από ένα γείτονα ένα ZyXEL P-660W-T1 για μια εβδομάδα και το έβαλα στη γραμμή μου σε bridge mode και (guess what) κλείδωσε στα 12Mbps (!) με 11 SNR margin (μάλλον κλειδωμένο profil) με λιγότερα από 3000 (συνολικό άθροισμα FEC/HEC/CRC) λάθη ολόκληρη την εβδομάδα. Οπότε, μάλλον παίζει ρόλο και η ποιότητα του modem. Λέω μάλλον γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το ZTE ήταν ΟΚ ή στα τελευταία του και δεν είχα άλλο ίδιο να δοκιμάσω.
    Αναφέροντας "ζόρι" δεν μιλώ για τον συγχρονισμό και πόσο καλά τα καταφέρνει το όποιο modem, αλλά την συνολική συμπεριφορά μιας all-to-one συσκευής, που έχει να αντεπεξέλθει σε αυξημένο φόρτο.
    Όλη η συζήτηση αρκετά πριν και του λέμε ότι μόνο σε ακριβές τέτοιες συσκευές θα μείνει ικανοποιημένος. Και του το αναλύω παρακάτω, όπου αναφέρω ότι η μόνη διαφορά μεταξύ των modem είναι ο συγχρονισμός.

  12. #132
    Εγγραφή
    20-01-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AWMN
    Φίλε jkoukos μάλλον η παράθεση που έκανα, έγινε λανθασμένα και δεν περιέχει και τα λόγια του φίλου fits79 που λέει ότι τα μηχανάκια των ISPs είναι συνήθως σκουπίδια ακόμα και στην αρχή της αλυσίδας. Πιστεύω ότι απλά ήθελε να πει πως δεν κάνουν ούτε για σκέτα modem (σε bridge mode). Και ειδικά στην περίπτωση του H108NS μάλλον έχει δίκιο. Το συγκεκριμένο σκουπίδι μάλλον δεν κάνει ούτε για modem. Και λέω μάλλον γιατί δεν είμαι σίγουρος αν η συσκευή που είχα ήταν ΟΚ και δεν είχα δευτερη ίδια να το checkάρω.
    8Mbps με 8db SNR margin έχουν μεγάλη διαφορά με τα 12Mbps με 11 SNR Margin. Δεν αποκλείω το H108NS που είχα στα χέρια μου να ήταν στα τελευταία του.
    Πάντως αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα το είχα αλλάξει τότε.

    Στα υπόλοιπα, εγώ συμφωνώ μαζί σου. Και εγώ παρόμοιο setup έχω.

    --giannis--

  13. #133
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    απο καμπινες ομως δεν συμβαινει αυτο, η απαιτηση για καλο μοντεμ στο 99% των περιπτωσεων δεν υπαρχει.
    συνηθως στις καμπινες εχουμε τις ονομαστικες. και ο συγκεκριμενος χρηστης που ρωτουσε παιρνει απο καμπινα, και δεν ειχε θεματα με τον συγχρονισμο καθως τερματιζει στην ονομαστικη.
    και οπως εχει ειπωθει αμφιβαλλω οτι ενα μοντεμ/ρουτερ κατω απο 100 ευρω θα κανει σημαντικη διαφορα.
    ακομα και το vr600 που ειναι δημοφιλες και θεωρειται αρκετα καλο, σε 100αρι με qos ζοριζεται απ οτι ειπωθηκε απο 2-3 παιδια προσφατα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 04-05-18 στις 01:52.

  14. #134
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Εχω ενα ZTE και εγω της WIND και σκεφτομαι να το αλλαξω.
    Ελεγα να περιμενω μηπως το γυρισει η WIND σε VOIP αλλα δεν το κοβω.
    Τουλαχιστον ετσι ειπανε απο την εξυπηρετηση. Οτι κανενας ιδιωτης δεν παιζει σε VOIP.
    Ολα τα κανουργια modem εχουν την δυνατοτητα να εγκαταστησεις torrent client πανω τους;
    Εχει καποιος να προτινει κατι;

  15. #135
    Εγγραφή
    20-01-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AWMN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο καμπινες ομως δεν συμβαινει αυτο, η απαιτηση για καλο μοντεμ στο 99% των περιπτωσεων δεν υπαρχει.
    συνηθως στις καμπινες εχουμε τις ονομαστικες. και ο συγκεκριμενος χρηστης που ρωτουσε παιρνει απο καμπινα, και δεν ειχε θεματα με τον συγχρονισμο καθως τερματιζει στην ονομαστικη.
    και οπως εχει ειπωθει αμφιβαλλω οτι ενα μοντεμ/ρουτερ κατω απο 100 ευρω θα κανει σημαντικη διαφορα.
    ακομα και το vr600 που ειναι δημοφιλες και θεωρειται αρκετα καλο, σε 100αρι με qos ζοριζεται απ οτι ειπωθηκε απο 2-3 παιδια προσφατα.
    Φίλε puffy συμφωνώ μαζί σου. Εγώ. Εκείνος ίσως όχι.

    --giannis--

Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [TP-Link] TP-Link Archer VR600 VDSL Router
    Από gacp στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 669
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-21, 02:17
  2. Ειναι το CYTA ZTE H208N VDSL ROUTER?
    Από Minotavrs στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 15:52
  3. AfterMarket VDSL Router + Forthnet VDSL
    Από Roulitsas στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 00:46
  4. Προβληματα με το VDSL?Router?PS4?!
    Από LoukasM στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-16, 19:02
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-16, 13:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας