Σελ. 28 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728293033 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 527
  1. #406
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα πηρα τηλεφωνο την novelcom.gr και μου ειπανε οτι θα δωσουνε ενα πακετο με ταχυτητα 24/2 με τιμη στα 25,90 ευρω και θα αναπροσαρμοστουνε οι τιμες!, παντως ο κυριος μου με πηρε μου φανηκε πολυ καλα καταρτισμενος. Επισης δεν εχει πεναλτυ αμα θελεις να την διακοψεις .
    Καλημέρα.. Με πήραν πίσω τηλέφωνο έπειτα από αίτημα μου και δεν μπήκα καν στη διαδικασία να ρωτήσω τεχνικά θέματα, καθώς η κοπέλα που με κάλεσε μου είπε ότι οι τιμές διάθεσης είναι αυτές που αναγράφονται στο site. Δηλαδή 150 εξοπλισμός συν 90 τέλος ενεργοποίησης συν 60 ευρώ το μήνα για το πακέτο 30/5...
    Συγκρίνοντας τις τιμές με τις αντίστοιχες της skytelecom:
    Sky: Χοντρικά 26 ευρώ για 24/2 με στατική IP συν 100 ο εξοπλισμός με 2ετές συμβόλαιο. Σύνολο 724 στη διετία με δέσμευση.
    Νοβελ: Για πακέτο 24/2 με στατική IP για κανα 30άρι το μήνα μπορεί να το συζήταγα... Συνολικά για 2 χρόνια με 30 το μήνα συν τα 240 εξοπλισμός και τέλος θα έβγαινε 960 ευρώ. Είναι 240 ευρώ πάνω σε βάθος διετίας από τη sky και δεν ξέρω και αν σου μένει ο εξοπλισμός ή αν τον παίρνουν πίσω όταν κάνεις διακοπή επιστρέφοντάς σου κάποιο ποσό. Αλλά για να μην είσαι δεσμευμένος με συμβόλαιο κάτι πρέπει να δώσεις και συ..
    Με τον τρέχων τιμοκατάλογο που έχουν όμως, για το φτηνότερο πακέτο, το συνολικό ποσό σε βάθος διετίας είναι 1680 ευρώ. Απαγορευτικό για οικιακό χρήστη.. (2 νέες PSTN να βάλω σπίτι μαζί με ίντερνετ στην κάθε μία, 50% φτηνότερα μου βγαίνει σε βάθος διετίας...)

  2. #407
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχετε εμπειρία από την skytelecom;;

  3. #408
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #409
    Εγγραφή
    05-12-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2021-02-18-12-33-37-615_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  206,7 KB 
ID: 224699
    Οι καμπινες για vdsl στο κέντρο της Ξάνθης είναι μόνο αυτές που δείχνει ο χάρτης ?

  5. #410
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giotis56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καμπινες για vdsl στο κέντρο της Ξάνθης είναι μόνο αυτές που δείχνει ο χάρτης ?
    Οχι απαραιτητα. Μπορει να ειναι γεματο απο καμπινες... αλλα να μην πηγε καποιος να τις καταχωρησει.

    Ειναι καθαρα εθελοντικη προσπαθεια.
    The gr81 .

  6. #411
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erik37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέες εταιρίες
    Για Αττική:
    https://www.arcus.net.gr/%cf%85%cf%8...internet-feed/
    ......
    ...
    Για όποιον ενδιαφέρεται, επειδή κάλεσα χθες, μου είπαν θα επικοινωνήσει τεχνικός μαζί μου και με πήρε σήμερα ένα πολύ εξυπηρετικό παληκάρι..
    Εχουμε και λέμε λοιπόν:
    • Η συγκεκριμένη εταιρία ασχολείται βασικά με επιχειρήσεις. Μπορούν να δώσουν και σε οικιακούς χρήστες όμως.
    • Υπάρχει κανονικά συμβόλαιο, δεν είναι υπηρεσία μήνα-μήνα
    • Την εγκατάσταση από την ταράτσα προς το σπίτι την κάνει ο πελάτης με δικό του ηλεκτρολόγο. Από την εταιρία έρχονται για να τοποθετήσουν την κεραία και να τη ρυθμίσουν
    • Το κόστος του εξοπλισμού είναι €150 και μετά το πέρας του συμβολαίου ο εξοπλισμός μένει στον πελάτη.
    • Η κεραία που βάζουν, αν κατάλαβα καλά, είναι η Cambium ePMP Force 300-25
    • Η IP που παίρνει ο πελάτης είναι public (δεν ρώτησα αν είναι και static, το ξέχασα.. )
    • Η υπηρεσία είναι συμμετρική 10/10, 20/20, 30/30 κλπ
    • Ενδεικτικά ρώτησα για 10/10 και το κόστος ανέρχεται στα 70+ΦΠΑ


    Ενδεχομένως να είναι κατάλληλη η υπηρεσία τους ακόμη και ως μοναδική λύση, από θέμα αξιοπιστίας, αλλά λόγω κόστους δεν νομίζω πως είναι βολική για οικιακούς χρήστες.
    Σε κάθε περίπτωση μου φάνηκε σαν ενδιαφέρουσα επιλογή, για όποιον δεν έχει άλλες επιλογές, έχει ανάγκη για συμμετρικό ίντερνετ και δεν έχει θέμα με το επιπλέον κόστος.
    Εγώ πάντως θα την έχω στα υπόψη
    Αυτά..

  7. #412
    Εγγραφή
    23-05-2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AmBeat
    Για Ξάνθη:
    https://bluew.gr

  8. #413
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλαμάτα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps / 100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Πολύ καλές τιμές για τα προγράμματα που δίνει

  9. #414
    Ξερει κανεις αν επιτρεπονται οι κεραιες στις ταρατσες; Γιατι πριν καποια χρονια απαγορευονταν

  10. #415
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Εξαρταται τι κεραια.

    Για δες εδω

    https://keraies.eett.gr/KathgoriopoihshKK.php

  11. #416
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις αν επιτρεπονται οι κεραιες στις ταρατσες; Γιατι πριν καποια χρονια απαγορευονταν
    στο Δημο μου πάντως ξήλωσαν οσες ηταν κοντα σε σχολεία κτλ και της βγαζουν εκτος κατοικημένων περιοχων

  12. #417
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις αν επιτρεπονται οι κεραιες στις ταρατσες; Γιατι πριν καποια χρονια απαγορευονταν
    Σε ποιες κεραίες ακριβώς λες ότι παλιά απαγορευόταν; Ουδέποτε σε αυτές που δουλεύουν στην ελεύθερη προς χρήση ζώνη συχνοτήτων ISM, δηλαδή τα γνωστά ασύρματη δίκτυα WLAN.
    Μοναδική υποχρέωση και περιορισμός, είναι το ύψος του ιστού στον οποίο θα τοποθετηθούν και η μέγιστη εκπομπή ισχύος ανάλογα την μπάντα λειτουργίας.

  13. #418
    μιας και γινεται κουβεντα και ειμαι στη skytelecom περιοχη ορεινα μαντρια Αρκαδιας για 1 χρονο με 24/2 να πω και γω την αποψη μου

    εξοπλισμος που χρεωνουν ειναι η κεραια ubiuiti litbean m5 και το μοντεμακι της tplink + καλωδιο

    ειχα περιστασιακα καποιες διακοπες μετα τις 22.00 2-3 φορες πηρα τηλεφωνο και ηταν αναβαθμιση δικτυου

    οι ταχυτητες ειναι αυτες που δινουν δεν εχω παρατηρησει τιποτα τρομερο σε αυξομειωσεις και η αποσταση που παιρνω σημα ειναι 7χιλ περιπου

    επειδη δεν ειχα ιντερνετ καθολου και οτε καταφερε μετα απο 12 χρονια να φερει ιντερνετ ηταν μονοδρομος

    σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και μεχρι να τελειωσει η συνδρομη τελος 2021 μπορει να ξεφυτρωσει και αλλος παροχος η να φτηνηνουν τα 35 και 50αρια πακετα στους υφισταμενους πελατες

    επειδη βλεπω μερικοι αναρωτιουνται για τη καλυψη ,αν ερθουν και δεν πιανει τα παιρνουν και φευγουν,αλλα ξερω οτι πανε απο πριν στη περιοχη και τσεκαρουν με πεδιομετρο γιαυτο και λενε με σιγουρια αν σε καλυπτουν η οχι

    μεχρι τωρα φαινονται αξιοπιστοι ....η συνεχεια θα δειξει

  14. #419
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και γινεται κουβεντα και ειμαι στη skytelecom περιοχη ορεινα μαντρια Αρκαδιας για 1 χρονο με 24/2 να πω και γω την αποψη μου

    εξοπλισμος που χρεωνουν ειναι η κεραια ubiuiti litbean m5 και το μοντεμακι της tplink + καλωδιο

    ειχα περιστασιακα καποιες διακοπες μετα τις 22.00 2-3 φορες πηρα τηλεφωνο και ηταν αναβαθμιση δικτυου

    οι ταχυτητες ειναι αυτες που δινουν δεν εχω παρατηρησει τιποτα τρομερο σε αυξομειωσεις και η αποσταση που παιρνω σημα ειναι 7χιλ περιπου

    επειδη δεν ειχα ιντερνετ καθολου και οτε καταφερε μετα απο 12 χρονια να φερει ιντερνετ ηταν μονοδρομος

    σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και μεχρι να τελειωσει η συνδρομη τελος 2021 μπορει να ξεφυτρωσει και αλλος παροχος η να φτηνηνουν τα 35 και 50αρια πακετα στους υφισταμενους πελατες

    επειδη βλεπω μερικοι αναρωτιουνται για τη καλυψη ,αν ερθουν και δεν πιανει τα παιρνουν και φευγουν,αλλα ξερω οτι πανε απο πριν στη περιοχη και τσεκαρουν με πεδιομετρο γιαυτο και λενε με σιγουρια αν σε καλυπτουν η οχι

    μεχρι τωρα φαινονται αξιοπιστοι ....η συνεχεια θα δειξει
    πολυ χαιρομαι που ακουω οτι υπαρχει αξιοπιστια διοτι ειχα διαβασει πολλα αρνητικα σχολια εδω! . ο οτε εφερε μετα απο 12 χρονια ιντερνετ στην περιοχη σου ορεινα μαντρια Αρκαδιας και δεν τον επελεξες και πηγες sky telecom ; ή δεν ειχε καλη ταχυτητα ιντερνετ; διοτι απο οσο θυμαμαι το double προγραμμα της intertelecom δινει μονο 60 λεπτα προς κινητα και θεωρω οτι ειναι λιγα. Με τον αερα δεν ειχες προβληματα; με αποσυνδεσεις ή με κακη ταχυτητα;

  15. #420
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Για Εύβοια υπάρχει κάποιος αξιόπιστος πάροχος?

Σελ. 28 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 81823262728293033 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Wind: νέα υπηρεσία ασύρματου Internet SIMPLEfi
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-20, 00:14
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-17, 23:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας