Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Στη πρώτη μεγάλης κλίμακας υλοποίηση δικτύων οπτικών ινών μέχρι το σπίτι (FTTH) στην Ελλάδα προχωρεί η Vodafone Ελλάδας. Η υλοποίηση αυτή πραγματοποιείται στο πλαίσιο του στρατηγικού πλάνου της εταιρείας για επενδύσεις ύψους 500 εκατ. ευρώ έως το 2020 σε δίκτυα νέας γενιάς σταθερής και κινητής, αναβαθμίσεις προϊόντων και υπηρεσιών, καθώς και αναβάθμιση του δικτύου καταστημάτων της.

    Το επενδυτικό σχέδιο της Vodafone Ελλάδας εγκρίθηκε από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ) στο πλαίσιο της διαδικασίας ανάθεσης περιοχών για την ανάπτυξη δικτύων νέας γενιάς με την εισαγωγή της τεχνολογίας vectoring και άλλων τεχνολογιών, όπως είναι οι οπτικές ίνες. Περιλαμβάνει επενδύσεις σε δίκτυα νέας γενιάς για την επέκταση του δικτύου οπτικών ινών που διαθέτει η Vodafone με την υλοποίηση FTTH (fiber-to-the-home) και FTTC (fiber-to-the-cabinet) σε διαφορετικές περιοχές ανά την Ελλάδα.

    Όπως αναφέρει αναλυτικά η εταιρεία:

    Για περισσότερα από 24 χρόνια, η Vodafone παραμένει ένας στρατηγικός επενδυτής στην Ελλάδα, που φέρνει καινοτομία και νέες τεχνολογίες για να υποστηρίξει τις εθνικές υποδομές της χώρας. Ήδη, η Vodafone Ελλάδας, που διαθέτει ένα από τα μεγαλύτερα ιδιόκτητα δίκτυα οπτικών ινών στη χώρα, επεκτείνει το δίκτυό της σε νέες περιοχές, όπως Νέα Ιωνία, Φρεαττύδα, Γηροκομείο, Παγκράτι, Βύρωνα και Νέο Κόσμο.

    Ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της Vodafone Ελλάδας, κ. Χάρης Μπρουμίδης δήλωσε: «Το μέλλον είναι πια εδώ. Η Vodafone επεκτείνει το δίκτυό της και υλοποιεί το πρώτο μεγάλης κλίμακας σχέδιο εφαρμογής δικτύων οπτικών ινών μέχρι το σπίτι, γυρίζοντας μία νέα σελίδα στις τηλεπικοινωνίες της Ελλάδας. Έχουμε δεσμευτεί να παρέχουμε τις καλύτερες τεχνολογίες στους πολίτες και τις επιχειρήσεις προκειμένου να συμμετάσχουν ισότιμα στην ψηφιακή οικονομία του μέλλοντος. Με το επενδυτικό μας σχέδιο ενισχύουμε την οικονομία της χώρας και θέτουμε τις βάσεις για την κοινωνία των Gigabit, επιβεβαιώνοντας έμπρακτα ως στρατηγικός επενδυτής την εμπιστοσύνη μας στην Ελλάδα και τις προοπτικές της».

    Σε όλη την Ευρώπη, όπου το ρυθμιστικό πλαίσιο και οι συνθήκες ανταγωνισμού το επιτρέπουν, η Vodafone επενδύει για να φέρει δίκτυα οπτικών ινών όσο πιο κοντά γίνεται σε σπίτια και επιχειρήσεις.

    Βασιζόμενη στην διεθνή της εμπειρία, αλλά και το ταλέντο και την τεχνογνωσία των ανθρώπων της στην Ελλάδα, η Vodafone επενδύει σε ψηφιακές υποδομές και τεχνολογίες αιχμής, που θα αντέξουν στον χρόνο και συμβάλλει ενεργά στην οικονομική και κοινωνική ανάπτυξη, θέτοντας τις βάσεις για την κοινωνία των υπερυψηλών ταχυτήτων (Gigabit society).

    Παράλληλα, το σχέδιο της Vodafone ανταποκρίνεται στους στόχους της Ευρωπαϊκής Ένωσης για δίκτυα οπτικών ινών υψηλών ταχυτήτων, τα οποία θα ανταποκρίνονται στις ανάγκες του μέλλοντος και στην αυξανόμενη ζήτηση για υπηρεσίες δεδομένων, όπως απαιτείται από την ψηφιακή οικονομία.

    Τα οφέλη των δικτύων νέας γενιάς οπτικών ινών

    Σύμφωνα με την μελέτη του Vodafone Institute “Shaping the Gigabit Society”, η αύξηση του αριθμού των συνδέσεων οπτικών ινών σε μία χώρα κατά 1% κατ’ έτος συσχετίζεται με την άνοδο του ΑΕΠ κατά 0,02% και 0,04% κάθε χρόνο.

    Η συνδρομή λοιπόν των δικτύων οπτικών ινών στην κοινωνία και την οικονομία θα είναι πραγματικά ευεργετική για σειρά επιχειρηματικών κλάδων, αλλά και το ΑΕΠ της χώρας. Με αυτό τον τρόπο τα δίκτυα οπτικών ινών μας οδηγούν σε ένα καλύτερο μέλλον με σημαντική βελτίωση σε τομείς όπως η υγεία, η εκπαίδευση, η ασφάλεια, η κοινωνική συνοχή, το περιβάλλον και η απασχόληση. Μέσω των δικτύων οπτικών ινών:

    - Θα είναι δυνατή η καλύτερη εξυπηρέτηση κρίσιμων τομέων της οικονομίας, όπως ο τουρισμός, όπου η χρήση νέων τεχνολογιών και συνδεσιμότητας είναι απαραίτητη

    - Οι ελληνικές επιχειρήσεις θα μπορούν να υποστηρίξουν την καινοτομία και να ανταγωνιστούν με ίσους όρους στη διεθνή αγορά, αντί να χάνουν ευκαιρίες παραμένοντας στη «ζώνη χαμηλών ταχυτήτων»

    - Οι ελληνικές περιφέρειες θα μπορούν να ωφεληθούν από αξιόπιστες δικτυακές υποδομές και υψηλές ταχύτητες για καλύτερη εξυπηρέτηση των πολιτών και στήριξη της τοπικής ανάπτυξης

    - Οι πολίτες θα μπορούν να απολαμβάνουν περισσότερη επικοινωνία, ψυχαγωγία και νέες δυνατότητες, με ποιότητα υπηρεσιών

    Τα πλεονεκτήματά των δικτύων οπτικών ινών είναι σημαντικά καθώς αποτελούν τη μόνη τεχνολογία που μπορεί να διασφαλίσει την ίδια ποιότητα υπηρεσίας συνεχώς σε κάθε καταναλωτή ανεξάρτητα από την απόσταση που μπορεί να έχει από τον πλησιέστερο επικοινωνιακό κόμβο, ενώ την ίδια στιγμή χαρακτηρίζεται από αξιοπιστία και ελάχιστες ανάγκες συντήρησης. Λόγω των χαρακτηριστικών αυτών, οι οπτικές ίνες εξασφαλίζουν σταθερή σύνδεση με ελάχιστη καθυστέρηση και δυναμική συμμετρία στη μεταφορά των δεδομένων, παρέχοντας έτσι την δυνατότητα για απίστευτες ταχύτητες τόσο στο download όσο και στο upload.

    Τα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα υπερ-υψηλών ταχυτήτων σταθερής και κινητής επικοινωνίας θα έρθουν να υπηρετήσουν τις ολοένα και αυξανόμενες ανάγκες της ψηφιακής οικονομίας του μέλλοντος στο δρόμο για μια κοινωνία των Gigabit.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Άντε με το καλό να αρχίσει και η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας αν και λογικά θα πάει για τέλος αρχές του καινούργιου χρόνου
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  3. #3
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε με το καλό να αρχίσει και η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας αν και λογικά θα πάει για τέλος αρχές του καινούργιου χρόνου
    Το FTTC της είναι ηδη διαθέσιμο σε 3-4 περιοχές.
    mac rulez

  4. #4
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το FTTC της είναι ηδη διαθέσιμο σε 3-4 περιοχές.
    Ξέρουμε ποιες περιοχές ειναι αυτές και αν εχει συνδεθεί κανένας ? , γιατι πρέπει να υπάρχει και εμπορική διάθεση της υπηρεσίας για να το βάλει καποιος
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το FTTC της είναι ηδη διαθέσιμο σε 3-4 περιοχές.
    Τα πακετα ειναι ιδια με του ΟΤΕ;

  6. #6
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Υπάρχει εμπορική διάθεση.
    Φρεατυδα, Παγκράτι, νέα Ιωνία

    Γηροκομείο και Ν Κόσμο δεν ξέρω αν έχουν πάρει ρεύμα.

    Δεν έχει ιδιαίτερη τιμολόγηση. Είναι σαν να έχεις VDSL προς το παρόν.
    mac rulez

  7. #7
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει εμπορική διάθεση.
    Φρεατυδα, Παγκράτι, νέα Ιωνία

    Γηροκομείο και Ν Κόσμο δεν ξέρω αν έχουν πάρει ρεύμα.

    Δεν έχει ιδιαίτερη τιμολόγηση. Είναι σαν να έχεις VDSL προς το παρόν.
    Εμπορική διάθεση πως ξέρουμε οτι όντως υπάρχει ομως γιατι με vodafone που μίλησα που ειμαι στο αστικό κέντρο φρεατύδας μου ειπαν οτι δεν υπάρχει , αν βάλουμε δηλαδή καποια διεύθυνση εκει που υπάρχει εμπορική διάθεση θα μας βγάλει και για οπτικές εκτος απο vdsl ?
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  8. #8
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είμαι συνδρομητής Vodafone. Μένω κέντρο τώρα (Εξάρχεια), στο πατρικό και έχω απλή ADSL2+ γύρω στα 15MBps / 1MBps. Με πήρε μια κοπελιά πριν 2 ώρες και μου λέει, είμαστε από Vodafone και αν έχετε λίγη ώρα στη διάθεσή σας κλπ. Της λέω για τι πρόκειται; Μου λέει, στην περιοχή σας έχει μπει ιδιόκτητο δίκτυο της Vodafone, αν θέλετε μπορείτε να αναβαθμίσετε τη σύνδεσή σας σε.. (σκέφτηκε λίγο εδώ) περίπου 30-35MBps με 27€. Της λέω, στην περιοχή μου ξέρω δεν έχει καμπίνα (VDSL).
    Μου λέει, η περιοχή σας καλύπτεται πλέον με οπτική ίνα, κατευθείαν από το κέντρο μας.! (είμαι περίπου 700-800 μέτρα από Κωλέττη)
    Δεν χρησιμοποιούμε τον παλιό χαλκό πλέον. Θα σας δώσουμε και καινούργιο ρούτερ, μπλά-μπλά...
    Της λέω, πάρτε με από Δευτέρα, να το σκεφτώ.
    Λέω να μην πάω, γιατί για λίγα MBps θα χάσω το ρούτερ που τό'χω σετάρει άριστα και δεν γονατίζει ούτε με τορεντς κλπ. άσε που θα με πάει σε VOIP τηλεφωνία. Πάντως μου έκανε εντύπωση πόσο χαμηλό DNLD δίνει σε οπτική..!!! Αν μου έδινε 80-100MBps ίσως και να το σκεφτόμουν.
    Ξέχασα να ρωτήσω το UPLD..! (σιγά μην ήξερε..)

  9. #9
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Προφανώς και δεν είναι οπτική αλλά κλασσική VDSL
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    άσε που θα με πάει σε VOIP τηλεφωνία.
    Απ' όσο θυμάμαι, μόνο σε επαγγελματικά πακέτα δίνει voip η voda.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και δεν είναι οπτική αλλά κλασσική VDSL
    χαχα.. λες να μην ήξερε ούτε αυτό..;; και να θέλει να μου πουλήσει VDSL σαν FTTH ..;;
    Δεν νομίζω πάντως, γιατί εδώ δεν έχει καμπίνα.
    Α.. εννοείς να είναι VDSL από Κέντρο.. μπορεί.. τι να πω...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο θυμάμαι, μόνο σε επαγγελματικά πακέτα δίνει voip η voda.
    δεν ρώτησα περισσότερα καθώς ήμουν έξω, αλλά πως αλλιώς θα έρθει η τηλεφωνία χωρίς VOIP..;;
    Α.. να έχω τηλεφωνία από χαλκό..;;

  12. #12
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α.. να έχω τηλεφωνία από χαλκό..;;
    Ναί, κλασσικά, pots.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο θυμάμαι, μόνο σε επαγγελματικά πακέτα δίνει voip η voda.
    Το δίνει και στα οικιακά FTTC
    mac rulez

  14. #14
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    922
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.864/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    Thomson TG789vn
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 13,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί, κλασσικά, pots.
    ναι.. μόνο έτσι. τι να πω cranky..
    το θεωρώ κοροϊδία για τόσα λίγα MBps να ξανααλλάζω πάλι ρούτερ.
    Και να παω σε κάτι που είναι άγνωστο και το πιθανότερο να μην μπορώ να του βάλω και χέρι.
    Αυτό που έχω πάνω, ούτε 2 χρόνια δεν το έχω καλά-καλά..
    Αμάν πια με την ταχύτητα που αλλάζει η τεχνολογία..!!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δίνει και στα οικιακά FTTC
    Στο FTTC λογικά δεν θα πρέπει να έχει καμπίνα στο καφάο..? Ή μπαίνει αλλού..;; Εδώ άμα το δεις το καφάο είναι σαν προπολεμικό, ακλείδωτο, καλά πως τόχουν κάνει οι αναρχικοί, φωτιές κλπ. άσε... πάντως VDSL εκεί δεν μπορεί να μπει καμπίνα λόγω έλλειψης χώρου, ίσως και ρεύματος.
    Ένα τετράγωνο πριν το δικό μου, έχουν κανονικά καμπίνες VDSL εδώ και χρόνια, απ' την αρχή.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliteo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι.. μόνο έτσι. τι να πω cranky..
    το θεωρώ κοροϊδία για τόσα λίγα MBps να ξανααλλάζω πάλι ρούτερ.
    Και να παω σε κάτι που είναι άγνωστο και το πιθανότερο να μην μπορώ να του βάλω και χέρι.
    Αυτό που έχω πάνω, ούτε 2 χρόνια δεν το έχω καλά-καλά..
    Αμάν πια με την ταχύτητα που αλλάζει η τεχνολογία..!!!!

    - - - Updated - - -



    Στο FTTC λογικά δεν θα πρέπει να έχει καμπίνα στο καφάο..? Ή μπαίνει αλλού..;; Εδώ άμα το δεις το καφάο είναι σαν προπολεμικό, ακλείδωτο, καλά πως τόχουν κάνει οι αναρχικοί, φωτιές κλπ. άσε... πάντως VDSL εκεί δεν μπορεί να μπει καμπίνα λόγω έλλειψης χώρου, ίσως και ρεύματος.
    Ένα τετράγωνο πριν το δικό μου, έχουν κανονικά καμπίνες VDSL εδώ και χρόνια, απ' την αρχή.
    Μπαινει καμπινα Vodafone που εχει το dslam διπλα απο το KV του ΟΤΕ.
    Οπως ερχεται ο υποβροχος απο το σπιτι σου στο KV, αντι να συνεχισει ως βρόχος προς το ΑΚ, συνδέεται με την καμπινα της VF.
    mac rulez

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 177
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 20:43
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-17, 18:13
  3. Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-17, 22:23
  4. Μηνύματα: 120
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-17, 14:52
  5. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-17, 16:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας