Σελ. 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 153
  1. #76
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Εφοσων ειναι συμβολαιο, φανταζομαι θελει εκκαθαριστικο
    οποτε παλι στην απ εξω μενουν εκεινοι που πραγματικα εχουν προβλημα.

    Πχ. το δικο μου ειναι μηδενικο τα τελευταια τουλαχιστον 5 χρονια ( εχασα το μετρημα πλεον )
    δε νομιζω να μου βγαλουν συμβολαιο, εστω και με αυτον τον τροπο.

    Λυσεις υπαρχουν θα μου πειτε, μπορει να βγει σε αλλο ονομα. Τι πιο απλο ?
    Αν ειναι να μπλεξω σε τετοιες διαδικασιες ομως, χιλιες φορες να ζητησω 5ε απο τη μανα μου για καρτα παρα να τη χρεωσω με εξτρα εγνοιες
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  2. #77
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    η μανα μου παντως (μεγαλη σε ηλικια) οταν της ειπαν στο καταστημα που ανανεωνει το χρονο ομιλιας ολα αυτα που δεν καταλαβαινει και τιποτα απο κινητα αγχωθηκε και εκανε κανονικη συνδεση με συμβολαιο 24 μηνες Μαλλον σε κατι τετοιους πελατες πονταρουν

  3. #78
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά τι κάθεστε και συζητάτε? Δε μπορείτε να βάζετε 20 ευρώ το χρόνο για να κρατήσετε ένα νούμερο ζωντανό? Σοβαρολογείτε τώρα ή το παίζετε και καλα ότι μας κλέβει η κοσμοτέ? Σοβαρευτείτε ρε. Αφήστε τα αυτά τώρα. Όποιος δεν έχει να βάζει ούτε κάρτα, ας το παρατήσει το άθλημα. Έλεος με τη μίρλα, δήθεν και καλά....
    Ελεύθερος.

  4. #79
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι κάθεστε και συζητάτε? Δε μπορείτε να βάζετε 20 ευρώ το χρόνο για να κρατήσετε ένα νούμερο ζωντανό? Σοβαρολογείτε τώρα ή το παίζετε και καλα ότι μας κλέβει η κοσμοτέ? Σοβαρευτείτε ρε. Αφήστε τα αυτά τώρα. Όποιος δεν έχει να βάζει ούτε κάρτα, ας το παρατήσει το άθλημα. Έλεος με τη μίρλα, δήθεν και καλά....
    Οχι δεν εχουμε, αν εσενα σου περισσευουν μπραβο σου !
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  5. #80
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    8(dB) / 11.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinitygr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν εχουμε, αν εσενα σου περισσευουν μπραβο σου !
    Καλησπέρα, να υποθέσω ότι η κάρτα Sim θα είναι σε κάποιο smartphone αξίας άνω των 100 Ευρώ; Γι' αυτό δεν φτάνουν για την ανανέωση!!!!

  6. #81
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Σε smartphone αξιας 50ε, αγορασμενο απο Κινα και δωρακι των δικων μου για ονομαστικη γιορτη
    Πριν ειχα ενα alcatel και ημουν χαρουμενος που ειχε ραδιοφωνο. Δε καταλαβαινω γιατι σας φαινετε παραξενο. Σε αλλη χωρα ζουμε ?
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  7. #82
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavrosa2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, να υποθέσω ότι η κάρτα Sim θα είναι σε κάποιο smartphone αξίας άνω των 100 Ευρώ; Γι' αυτό δεν φτάνουν για την ανανέωση!!!!
    κουμαντο στη τσεπη μας θα κανεις ?
    Αφου εχετε χρημα τι σας ενδιαφερει το συγκεκριμενο thread που ειναι για καρτοκινητα ...

  8. #83
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά γίνονται γιατί τα συμβόλαια μειώθηκαν. Οπως και τα καρτοσυμβόλαια. Ολος ο κόσμος προτιμάει τα καρτοκινητά επειδή δεν έχει λεφτά. Οπότε πέσαν οι εισπράξεις τους και τώρα θέλουν να παίρνουν από τα καρτοκινητά περισσότερα.
    Και εγώ αυτό πιστεύω.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό, δεν μπορούν να το κάνουν όλοι.
    Το κινητό έχει γίνει υποχρεωτικό πλέον πχ για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό.


    Στο εξωτερικό έχω δει φτιάχνουν δικές τους sim και στήνουν το δικό τους 2g δίκτυο.

    Εμείς δεν μπορούμε να φτιάξουμε το δικό μας μη κερδοσκοπικό δίκτυο κινητής ;

  9. #84
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό πιστεύω.




    Το κινητό έχει γίνει υποχρεωτικό πλέον πχ για να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό.


    Στο εξωτερικό έχω δει φτιάχνουν δικές τους sim και στήνουν το δικό τους 2g δίκτυο.

    Εμείς δεν μπορούμε να φτιάξουμε το δικό μας μη κερδοσκοπικό δίκτυο κινητής ;
    Μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό απο την στιγμή που οι συχνότητες για το gsm δεν είναι ελεύθερες και κοστίζουν αρκετά, + την άδεια για παροχή υπηρεσιών τηλεφωνίας.

  10. #85
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό απο την στιγμή που οι συχνότητες για το gsm δεν είναι ελεύθερες και κοστίζουν αρκετά, + την άδεια για παροχή υπηρεσιών τηλεφωνίας.
    Στο εξωτερικό πως το κάνουν άραγε , έχουν περισσότερα δικαιώματα εκεί ;

  11. #86
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο εξωτερικό πως το κάνουν άραγε , έχουν περισσότερα δικαιώματα εκεί ;
    Δεν έχει να κάνει με δικαιώματα, είναι συχνότητες οι όποιες δεν είναι ελεύθερες

    Ελπίζω να μην μιλάς για κάτι τέτοιο

  12. #87
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω λινκ, σε δύο περιπτώσεις είχα δει, σε συνέδριο στη Γερμανία και σε μια κατασκήνωση. Πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρον να στήσεις ένα δίκτυο κινητής από το 0.

  13. #88
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    καταργουνται και οι χρεωσεις περιαγωγης εντος ΕΕ υποχρεωτικα οποτε χανουν εσοδα που προσπαθουν να μαζευψουν απο οπου μπορουν

  14. #89
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι κάθεστε και συζητάτε? Δε μπορείτε να βάζετε 20 ευρώ το χρόνο για να κρατήσετε ένα νούμερο ζωντανό? Σοβαρολογείτε τώρα ή το παίζετε και καλα ότι μας κλέβει η κοσμοτέ? Σοβαρευτείτε ρε. Αφήστε τα αυτά τώρα. Όποιος δεν έχει να βάζει ούτε κάρτα, ας το παρατήσει το άθλημα. Έλεος με τη μίρλα, δήθεν και καλά....
    Ή ζεις σε άλλη χώρα ή δεν έχεις συναίσθηση το συμβαίνει γύρω σου ή έχεις λεφτά και δεν σε νοιάζει πως την βγάζουν όσοι δεν έχουν.
    Όταν ο άλλος είναι άνεργος πως περιμένεις να βρει τα 20 ευρώ τον χρόνο για την κάρτα; Σκέφτηκες ότι μπορεί να έχει τον αριθμό μόνο για να τον παίρνουν; Έχεις σκεφτεί ότι κάποιοι μπορεί να μένουν στον δρόμο και όχι σε σπίτι όπως εσύ και να έχουν ένα κινητό της πλάκας για να πάρουν ένα τηλέφωνο σε περίπτωση ανάγκης; Το τελευταίο το έχω ζωντανό παράδειγμα σε έναν άστεγο στον Πειραιά που βλέπω συχνά. Αν δεν ξέρεις μην γράφεις ότι σου κατέβει και μην προκαλείς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavrosa2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, να υποθέσω ότι η κάρτα Sim θα είναι σε κάποιο smartphone αξίας άνω των 100 Ευρώ; Γι' αυτό δεν φτάνουν για την ανανέωση!!!!
    Πριν αρκετά χρόνια είχα για την πλάκα μου σε ένα Ericsson T39m το συμβόλαιο Vodafone με 500 λεπτά ομιλίας . Έχεις κάποιο πρόβλημα με την συσκευή που θα έχει ο καθένας ;

  15. #90
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παίδες μόλις γύρισα από κατάστημα της Cosmote που πήγα να κάνω το καρτοκινητό σε συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο, όλα λοιπόν OK, με εξυπηρέτησε μια κοπέλα με το παραπάνω.

    Σε ερώτησή μου αν για ένα χρονικό διάστημα 1,2,3 μηνών ή περισσότερο δεν γίνει κάποια χρέωση στον αριθμό, αν θα υπάρξει πρόβλημα, η απάντηση της κοπέλας ήταν όχι, ακόμη και ένας χρόνος να περάσει χωρίς καμία χρέωση, είναι πλέον συμβόλαιο, δεν είναι καρτοκινητό.

    Για τον φίλο που είπε ότι θα θέλει εκκαθαριστικό της εφορίας και ότι θα έχει πρόβλημα επειδή θα είναι μηδενικό λόγω του ότι είναι μακροχρόνια άνεργος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, εγώ της παρουσίασα το περσινό εκκαθαριστικό με σβησμένα όλα τα ποσά που εμφανίζονταν (το οποίο το είχα για να το δώσω αλλού) και είπε ότι αρκεί έστω και έτσι, χρειάζεται μόνο για να δει διεύθυνση και ΑΦΜ (κάτι που ούτως ή άλλως έχει κατά την ταυτοποίηση του καρτοκινητού πριν από κάποια χρόνια).
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

Σελ. 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 20:29
  2. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45
  3. Μηνύματα: 188
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-17, 17:33
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 19:47
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 16:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας