Σελ. 36 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 694
  1. #526
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ήξερα ότι πρέπει να απολογηθώ για τον υπουργό. Υπάρχει κονδύλι για το FTTH που προφανώς δεν το ήξερες. Το γιατί πάει όπου πάει το ξέρει το υπουργείο. Παραπάνω είναι η φόρμα επικοινωνίας για οποία απορία σου. Προς το παρόν εγώ είμαι αναρμόδιος.
    Τοση ωρα αυτο κανεις βασικα δινοντας ξυλινες, στειρες απαντησεις. Κονδυλι για FTTH υπαρχει απο το μακρινο 2008 αν θελουμε να το "ξεχειλωσουμε". Οταν και αν αποφασιστει κατι οριστικο με τα δεδομενα του 2017-2018 (μην πω 2019-2020), τοτε βλεπουμε. Οχι με το τι εξαγγελια εβγαλε η εκαστοτε υπουργαρα.

    Με φορμες επικοινωνιας του δημοσιου εχω σταματησει να ασχολουμαι εδω και καιρο. Δεν απαντανε για πιο σοβαρα ζητηματα, οχι για ινες και πλαστελινες...

  2. #527
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Νικολάκι ακούς; Σε υπερασπίζομαι λέει. Θέλω αύξηση!

  3. #528
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παππά ακούς; Σε υπερασπίζομαι λέει. Θέλω αύξηση!
    Για πες μας λοιπον εκπροσωπε του Παππα, γιατι ο κος Μπουμιδης ζηταει κονδυλι του υπουργειου για εγκατασταση FTTH? Εχουν μπει υπογραφες και εκλεισε η δουλεια? Τοτε γιατι ζηταει λεφτα απο το υπουργειο?

    Ειδες ποσο ευκολη ειναι η στειρα ειρωνεια? Μπορω κι εγω ξερεις...

    Στην τελικη, για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα, ο κος Μπουμιδης θα πρεπει να εχει την στοιχειωδη επιχειρηματικη λογικη οτι τον συμφερει καλυτερα να εχει 5x συνδρομητες με FTTB, παρα 1x με FTTH... δεν περιμενω απο το κρατος να σκεφτει τοσο μπροστα (ασχετα αν και το κρατος εχει συμφερον λογω φορων), αλλα καποιοι αλλοι θα πρεπει να το κανουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 19-11-17 στις 23:08.

  4. #529
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Εδώ εκπρόσωπος. Παρών. Ο Χάρης ζήτησε να δοθούν τα κουπόνια που έχει υποσχεθεί ο Νίκος και επιπλέον να επιδοτηθεί η κατασκευή. Γιατί; Γιατί γι’αυτό πληρώνεται.

    Για το edit σου.
    Η τοπολογία και η τεχνολογία δηλώθηκε ανά αστικό στην διαγωνιστική διαδικασία. Μπορεί να αλλάξει με συγκεκριμένες προϋποθέσεις αλλά προφανώς για να έχουν δηλώσει ότι έχουν δηλώσει τότε, έχουν κάνει τα επιχειρηματικά τους σχέδια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 19-11-17 στις 23:26.

  5. #530
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρομερό το μεγαλύτερο δίκτυο FTTH που δεν θα αναλάβει το κόστος εσωτερικής εγκατάστασης. Ο κ. Μπουμίδης συγκεκριμένα είπε στο infocom ότι το κόστος είναι 2000 ευρώ, αν βρεθούν αρκετοί ιδιοκτήτες βγαίνει μικρό ποσό αν και ιδανικά θα θέλανε ένα κονδύλι του Υπουργείου για αυτή τη δουλειά.
    Δεν νομιζω.
    Θα το αναλαβει πληρως
    Μαλλον εννοουσε για το πως θα βγαλει τα εξοδα της καθετης.
    mac rulez

  6. #531
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω.
    Θα το αναλαβει πληρως
    Μαλλον εννοουσε για το πως θα βγαλει τα εξοδα της καθετης.
    Καταρχάς ήμουν εκεί και τον άκουγα, roundtable στη τελευταία ενότητα και ενοχλήθηκε κιόλας από την ερώτηση. Το είπε συγκεκριμένα μετά από 3-4 ερωτήσεις -επίμονα- της δημοσιογράφου, το κόστος της κάθετης είναι 2000 ευρώ και η Vf δεν θα το καλύψει, απευθύνθηκε στον Παππά και είπε ότι ένα κονδύλι που έχει βγει 300-400εκ να πάει για αυτόν τον σκοπό ενώ ο Μαζαράκης του ΟΤΕ ζήτησε να καλυφθούν ημιαστικές περιοχές.

  7. #532
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μεταξύ μας τώρα, 2000 δεν είναι σε καμία περίπτωση.

  8. #533
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταξύ μας τώρα, 2000 δεν είναι σε καμία περίπτωση.
    Δεν ξέρω πως θέλει να το υλοποιήσει, αν είναι active ethernet και έχει ενργό εξοπλισμό τότε μπορεί να φτάσει 2000 ευρώ. Ωστόσο ότι είπε λέω.

  9. #534
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Η Vodafone θα βάλει δυο τεχνολογίες. VDSL vectoring και FTTH GPON. Ναι, αυτό λένε αλλά δεν μου βγαίνει. Μεταξύ μας πάντα, ε...

  10. #535
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς ήμουν εκεί και τον άκουγα, roundtable στη τελευταία ενότητα και ενοχλήθηκε κιόλας από την ερώτηση. Το είπε συγκεκριμένα μετά από 3-4 ερωτήσεις -επίμονα- της δημοσιογράφου, το κόστος της κάθετης είναι 2000 ευρώ και η Vf δεν θα το καλύψει, απευθύνθηκε στον Παππά και είπε ότι ένα κονδύλι που έχει βγει 300-400εκ να πάει για αυτόν τον σκοπό ενώ ο Μαζαράκης του ΟΤΕ ζήτησε να καλυφθούν ημιαστικές περιοχές.
    Ορθως του απαντησε. Αν ειναι καλυψουν μονο ενα μικρο κομματι της Αττικης (γιατι δεν φτανουν για ολους), τοτε ειναι ασκοπη σπαταλη χρηματων. Και ο χαλκος θα εχει πολλη ζωη ακομα οπως φαινεται...

    Τωρα αν φουσκωνει επιτηδες τα νουμερα για να φαει κρατικο χρημα εν ετει 2017, ε τοτε ειναι και καταπτυστος. Ακου "ενοχληθηκε" κιολας.

  11. #536
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ


    Δείτε το 44:10 και μετά. Θυμάμαι λάθος είπε 1000 ευρώ, αλλά δείτε το αξίζει. Πάντως η Vf δεν θα τα πληρώσει.

  12. #537
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δείτε το 44:10 και μετά. Θυμάμαι λάθος είπε 1000 ευρώ, αλλά δείτε το αξίζει. Πάντως η Vf δεν θα τα πληρώσει.
    Πανω-κατω λεει οσα ειπαμε παραπανω. Λιγα τα λεφτα της επιδοτησης (ακομα δεν εχει αποφασιστει σε τι λυση ακριβως θα ξοδευτουν), πολλαπλασια καλυψη με εναλλακτικες λυσεις κλπ κλπ.

    Εδω κοτζαμ Ελβετια με τα απειρα λεφτα σε ΑΕΠ & τραπεζες και επελεξαν να πανε σε VDSL/G.Fast, ενω ανετα ΠΟΛΥ ανετα εχουν λεφτα να γεμισουν FTTH ολη την χωρα αν το θελησουν, μεχρι και στο τελευταιο χωριο πανω στις Αλπεις! Γιατι δεν το εκαναν? Εμεις τι παραπανω εχουμε?

  13. #538
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς ήμουν εκεί και τον άκουγα, roundtable στη τελευταία ενότητα και ενοχλήθηκε κιόλας από την ερώτηση. Το είπε συγκεκριμένα μετά από 3-4 ερωτήσεις -επίμονα- της δημοσιογράφου, το κόστος της κάθετης είναι 2000 ευρώ και η Vf δεν θα το καλύψει, απευθύνθηκε στον Παππά και είπε ότι ένα κονδύλι που έχει βγει 300-400εκ να πάει για αυτόν τον σκοπό ενώ ο Μαζαράκης του ΟΤΕ ζήτησε να καλυφθούν ημιαστικές περιοχές.
    Θα το διαπιστώσουμε σύντομα....
    Δεν νομίζω να αφήσει ολόκληρους δήμους χωρις κάλυψη επειδή δεν βρίσκει χρηματοδότηση για το κόστος της κάθετης.
    mac rulez

  14. #539
    Εγγραφή
    14-03-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    εγώ ένα ξέρω αυτή η γελοία η Vodafone καθυστερεί την ανάπτυξη δικτύου εδώ και 5 χρόνια για να πάρει 25 ΜΟΝΟ ΑΚ και να τα φτιάξει στην τριετία. Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που πήρε και τα 2 ΑΚ στα οποία έχω σπίτια. Για να μη βρίσω.

  15. #540
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ragiakof Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ ένα ξέρω αυτή η γελοία η Vodafone καθυστερεί την ανάπτυξη δικτύου εδώ και 5 χρόνια για να πάρει 25 ΜΟΝΟ ΑΚ και να τα φτιάξει στην τριετία. Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που πήρε και τα 2 ΑΚ στα οποία έχω σπίτια. Για να μη βρίσω.
    Ε τοτε αξιζει ενα μπραβο στην Vodafone που δεν αφησε τον ΟΤΕ εδω και 5 χρονια να βαλει καμπινες στην περιοχη σου.
    Εφοσον μπορει κατι τετοιο, σκεφτομαι σοβαρα να μεταφερθω σε αυτην.
    mac rulez

Σελ. 36 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2307
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-20, 17:51
  2. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 19:48
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-16, 02:38

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας