Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απ' ότι φαίνεται μπορεί να παίζει ένα τέτοιο σενάριο σε κάποιες εταιρίες..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...%84%CE%B1-ADSL!!)

    Το ζήτημα είναι να μπορεί τελικά να αποφασίσει ο πελάτης, ίσως και ανάλογα κάποιας προσφοράς, εάν θέλει να κρατήσει το πακέτο που του δίνουν..

    Εγώ π.χ που πληρώνω πακέτο για 24 αλλά κλειδώνω στα 10, μπορεί να έδινα κάτι παραπάνω τοσο καιρό εάν μπορούσα όντως να πάω στα 20-24..

  2. #17
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα, δεν γίνεται. Σαν την HOL που πουλάει οπτικές ίνες...
    Ο φιλος σου η δεν δουλευει στην εταιρια η σου λεει μπουρδες....αν το συστημα ελεγχου δεν βγαζει διαθεσιμοτητα δεν μπορει και να γινει ενεργοποιηση ακομα και να το προσπαθησεις εσκεμμενα ΔΕΝ στο επιπτρεπει το συστημα αλλα ακομα και σε περιπτωση που βγαζει λανθασμενα διαθεσιμοτητα στον ελεγχο που γινετε για την κατασκευη θα ακυρωθει .

  3. #18
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Η πλακα ειναι πως καποιος φιλος νωριτερα εγραψε οτι δουλευει σ αυτη την εταιρια και στο προφιλ του δειχνει isp αλλης
    Ουτε εκεινος δε τους εμπιστευεται για το σπιτι του ( πλακιτσα, μη κραξετε )
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  4. #19
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο φίλο που δουλεύει στην εταιρία, σε πρόσφατο σεμινάριο που τους έγινε, τους είπαν να πουλάνε αβέρτα VDSL ακόμη και αν δεν το υποστηρίζει η γραμμή του πελάτη. Τώρα καταλαβαίνω γιατί. Πιο σάπια εταιρία δεν έχω ξαναδεί...
    Λοιπόν, να διευκρυνήσω κάτι. Παρακολουθώ αυτό το άκρως ενδιαφέρον forum εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά αποφάσισα πλέον να συμμετάσχω και εγώ ενεργά λόγω των ανακριβειών που γράφονται πλέον εδώ. Να διευκρινήσω πως και εγώ δουλεύω στη Wind, αυτό που λές απλά δεν ισχύει. Αυτό που σου είπε ο "φίλος" σου, τον οποίο λογικά εξέθεσες ανεπανόρθωτα, ίσως είναι κάτι διαφορετικό απο αυτό που κατάλαβες, ίσως είναι σε περιοχές που θα αναπτυχθεί vectoring μακροπρόθεσμα, ίσως είναι κάτι άλλο, πάντως δεν είναι κάτι τέτοιο.
    Ειδάλλως, απλώς ψεύδεσαι.
    Όπως προειπώθηκε, δεν επιτρέπεται η καταχώρηση αίτησης στα συστήματα, εάν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα υπηρεσίας.
    Βλέποντας όλα τα μηνύματα σου, έχω καταλάβει ότι δουλεύεις για την CYTA. Είναι κρίμα λοιπόν, να λασπολογείς μια εταιρεία η οποία ίσως να είναι ο μελλοντικός εργοδότης σου.
    Φαίνεσαι παιδί με γνώσεις πάνω στο αντικείμενο, μην αφήνεις μικροπρέπειες να τις υπερκαλύψουν. Καταλαβαίνω πως θεωρείς τη CYTA σαν πρωτοπόρο στο VDSL στην Ελληνική αγορά και έχεις απόλυτο δίκαιο, καθώς όταν το είχε φέρει σαν υπηρεσία μου έκανε και εμένα μεγάλη εντύπωση, αλλά πλέον και οι άλλες εταιρίες εξελίσσονται, με την καθημερινή προσπάθεια γινόμαστε καλύτεροι για το όφελος του καταναλωτή.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.887
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔημήτρηςΤ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως προειπώθηκε, δεν επιτρέπεται η καταχώρηση αίτησης στα συστήματα, εάν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα υπηρεσίας..
    Τι γίνεται όμως αν ο έλεγχος διαθεσιμότητας VDSL που υπολογίζει βάση απόστασης έχει πιο χαλαρά κριτήρια από ότι πρέπει? Ενώ πχ πρέπει να βγάζει διαθέσιμο μέχρι τα 800 μέτρα για να είμαστε σίγουροι, βγάζει και για έως 1000?

    Τι πρέπει να υποθέσουμε αν πχ στην διαθεσιμότητα VDSL μέσω Α/Κ κι όχι μέσω των νέων KV κάποιοι πάροχοι δεν βγάζουν διαθεσιμότητα κι ένας βγάζει, ενώ παρέχουν όλοι VDSL από το ίδιο σημείο/κτηρίο (άρα ίδια απόσταση)?

  6. #21
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Καταρχάς υπάρχουν παραδείγματα από τους περισσότερους εναλλακτικούς παρόχου (εκτός Vf εάν θυμάμαι καλά) που είτε βάζουν πελάτες σε VDSL πακέτα και δεν τους συνδέουν σε VDSL KV κλπ. Δεν είναι κάτι το πρωτοφανές λοιπόν.

    Τώρα εάν είναι πολιτική ή όχι των παρόχων λίγο απασχολεί τον πελάτη. Αυτό που απασχολεί είναι ότι θα μπεί σε ένα πακέτο VDSL και είτε επειδή δεν θέλει ο πάροχος του να παρέχει υπηρεσία από τις καμπίνες ή ότι άλλο δεν θα έχει την υπηρεσία που πληρώνει. Πριν λίγες ημέρες ήταν ένα thread στη Forthnet που συνέδεσαν ένα πελάτη τους από το AK πουλώντας VDSL υπηρεσία και συγχρόνιζε 10Mbit.

    Δεν είναι ενημερωμένα τα πληροφοριακά; Λίγο απασχολεί..

  7. #22
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς υπάρχουν παραδείγματα από τους περισσότερους εναλλακτικούς παρόχου (εκτός Vf εάν θυμάμαι καλά) που είτε βάζουν πελάτες σε VDSL πακέτα και δεν τους συνδέουν σε VDSL KV κλπ. Δεν είναι κάτι το πρωτοφανές λοιπόν.

    Τώρα εάν είναι πολιτική ή όχι των παρόχων λίγο απασχολεί τον πελάτη. Αυτό που απασχολεί είναι ότι θα μπεί σε ένα πακέτο VDSL και είτε επειδή δεν θέλει ο πάροχος του να παρέχει υπηρεσία από τις καμπίνες ή ότι άλλο δεν θα έχει την υπηρεσία που πληρώνει. Πριν λίγες ημέρες ήταν ένα thread στη Forthnet που συνέδεσαν ένα πελάτη τους από το AK πουλώντας VDSL υπηρεσία και συγχρόνιζε 10Mbit.

    Δεν είναι ενημερωμένα τα πληροφοριακά; Λίγο απασχολεί..
    Δεν έχω καμία ιδιαίτερη σχέση με οποιονδήποτε πάροχο, αλλά μου είναι προφανές ότι κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να πληρώσεις για υπηρεσία που δεν λαμβάνεις. Εάν για οποιοδήποτε λόγο βρεθείς να πληρώνεις VDSL και έχεις 10Mbps, δηλώνεις βλάβη. Εφόσον δεν αλλάξει κάτι, και δεν σου χαμηλώσουν το συμβόλαιο, καταγγέλεις τη σύμβαση και τις χρεώσεις και κάπου εκεί τελειώνει. Δε νομίζω ότι κάποιος πάροχος θα επέμενε περισσότερο για μία υπόθεση που αργά ή γρήγορα θα δικαιωνόταν ο πελάτης.

  8. #23
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΔημήτρηςΤ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, να διευκρυνήσω κάτι. Παρακολουθώ αυτό το άκρως ενδιαφέρον forum εδώ και αρκετά χρόνια, αλλά αποφάσισα πλέον να συμμετάσχω και εγώ ενεργά λόγω των ανακριβειών που γράφονται πλέον εδώ. Να διευκρινήσω πως και εγώ δουλεύω στη Wind, αυτό που λές απλά δεν ισχύει. Αυτό που σου είπε ο "φίλος" σου, τον οποίο λογικά εξέθεσες ανεπανόρθωτα, ίσως είναι κάτι διαφορετικό απο αυτό που κατάλαβες, ίσως είναι σε περιοχές που θα αναπτυχθεί vectoring μακροπρόθεσμα, ίσως είναι κάτι άλλο, πάντως δεν είναι κάτι τέτοιο.
    Ειδάλλως, απλώς ψεύδεσαι.
    Όπως προειπώθηκε, δεν επιτρέπεται η καταχώρηση αίτησης στα συστήματα, εάν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα υπηρεσίας.
    Βλέποντας όλα τα μηνύματα σου, έχω καταλάβει ότι δουλεύεις για την CYTA. Είναι κρίμα λοιπόν, να λασπολογείς μια εταιρεία η οποία ίσως να είναι ο μελλοντικός εργοδότης σου.
    Φαίνεσαι παιδί με γνώσεις πάνω στο αντικείμενο, μην αφήνεις μικροπρέπειες να τις υπερκαλύψουν. Καταλαβαίνω πως θεωρείς τη CYTA σαν πρωτοπόρο στο VDSL στην Ελληνική αγορά και έχεις απόλυτο δίκαιο, καθώς όταν το είχε φέρει σαν υπηρεσία μου έκανε και εμένα μεγάλη εντύπωση, αλλά πλέον και οι άλλες εταιρίες εξελίσσονται, με την καθημερινή προσπάθεια γινόμαστε καλύτεροι για το όφελος του καταναλωτή.
    Πρώτα απ' όλα ΔΕΝ δουλεύω στην Cyta. Αν δούλευα στην Cyta, δεν θα έγραφα εδώ μέσα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Με την Cyta συνεργάζομαι σε επίπεδο πελατών μου, αλλά έχω και πολλούς φίλους που δουλεύουν στην εταιρία. Παλιότερα εργαζόμουν σε 4net και έχω κάνει και πρακτική στον ΟΤΕ. Το συγκεκριμένο που έγραψα, τους το είπαν στην εκδήλωση που έγινε πρόσφατα όπου είχαν την παρουσίαση για το NGA. Όποιος θέλει το πιστεύει, δεν του έβαλα μαχαίρι στον λαιμό. Τις ότι να'ναι πωλήσεις της Wind, της έχω φάει στην μάπα με πελάτες μου, δεν θα τις μάθω τώρα. Τέλος, το αν η Wind αγοράσει την Cyta, δεν το ξέρουμε αλλά αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο, θα προτρέψω όλους τους πελάτες μου να αλλάξουν Πάροχο...

    Αυτά από 'μένα και καλή συνέχεια...

  9. #24
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καμία ιδιαίτερη σχέση με οποιονδήποτε πάροχο, αλλά μου είναι προφανές ότι κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να πληρώσεις για υπηρεσία που δεν λαμβάνεις. Εάν για οποιοδήποτε λόγο βρεθείς να πληρώνεις VDSL και έχεις 10Mbps, δηλώνεις βλάβη. Εφόσον δεν αλλάξει κάτι, και δεν σου χαμηλώσουν το συμβόλαιο, καταγγέλεις τη σύμβαση και τις χρεώσεις και κάπου εκεί τελειώνει. Δε νομίζω ότι κάποιος πάροχος θα επέμενε περισσότερο για μία υπόθεση που αργά ή γρήγορα θα δικαιωνόταν ο πελάτης.
    Θέλεις μια υπηρεσία, call me VDSL. Ενώ υπάρχει δίκτυο για κάποιον εσωτερικό λόγο του εκάστοτε παρόχου -Cyta,Wind,Forthnet ή ότι άλλο- ενώ σου είπαν ότι παρέχεται η υπηρεσία τελικά δεν παρέχεται. Δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο παρά μόνο να πάρεις μέρος των παγίων πίσω. Τα χρήματα σου θα τα πάρεις, την υπηρεσία που ήθελες δεν την έχεις και προφανέστατα έχεις να πείς τα χειρότερα για τον πάροχο που επέλεξες.

    Φίλε NexTiN, και η Cyta τα ίδια όμορφα με την Wind κάνει. Η παρεχόμενη υπηρεσία δε, είναι παρόμοια, στην καλύτερη μέτρια, όταν δεν σέρνεται το σύμπαν.

    Αυτά θα μπορούσαν να ήταν νηπιακά προβλήματα, αλλά κοντά 5 χρόνια μετά δεν δικαιολογούνται.

  10. #25
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις μια υπηρεσία, call me VDSL. Ενώ υπάρχει δίκτυο για κάποιον εσωτερικό λόγο του εκάστοτε παρόχου -Cyta,Wind,Forthnet ή ότι άλλο- ενώ σου είπαν ότι παρέχεται η υπηρεσία τελικά δεν παρέχεται. Δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο παρά μόνο να πάρεις μέρος των παγίων πίσω. Τα χρήματα σου θα τα πάρεις, την υπηρεσία που ήθελες δεν την έχεις και προφανέστατα έχεις να πείς τα χειρότερα για τον πάροχο που επέλεξες.

    Φίλε NexTiN, και η Cyta τα ίδια όμορφα με την Wind κάνει. Η παρεχόμενη υπηρεσία δε, είναι παρόμοια, στην καλύτερη μέτρια, όταν δεν σέρνεται το σύμπαν.

    Αυτά θα μπορούσαν να ήταν νηπιακά προβλήματα, αλλά κοντά 5 χρόνια μετά δεν δικαιολογούνται.
    Στην υποθετική περίπτωση που συζητάμε, ακριβώς επειδή δεν παίρνεις την υπηρεσία που συμφώνησες, θεωρώ αυτονόητο ότι έχεις κάθε δικαίωμα να διακόψεις τη σύμβαση και ότι ο Συνήγορος του Καταναλωτή και η ΕΕΤΤ στους οποίους θα κοινοποιήσεις την απόφασή σου, θα συνηγορήσουν σε ενδεχόμενη διακοπή της εκ μέρους σου (χωρίς οφειλή).

    Στην πράξη, προφανώς δεν έχω τρόπο να προβλέψω την συμπεριφορά κάθε παρόχου, αλλά πρέπει να επισημάνω ότι έχοντας συνεργασία με όλους, το ενδεχόμενο που συζητάμε δεν μου έχει συμβεί, ούτε το έχω πληροφορηθεί από άλλους. Εννοείται ότι η προσωπική σου εμπειρία είναι καθ' όλα ευπρόσδεκτη, δεδομένου ότι αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ.

  11. #26
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν κάποιος (οποιαδήποτε εταιρεία) πουλάει υπηρεσία που δεν υφίσταται στην περιοχή του πελάτη
    τότε απλά ο πελάτης κάνει καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ καθώς υπάρχουν κανονισμοί που ισχύουν για όλους
    όπως υπάρχει φυσικά και ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ που βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις η καταγγελία

    θυμίζω τον κανονισμό που λέει ότι δεν μπορεί να έχεις υπηρεσία VDSL αν η απόσταση σου από το Α/Κ που ανήκεις είναι άνω των 1000 μέτρων.

    ότι αφορά τους φίλους που δουλεύουν στην (οποιαδήποτε εταιρεία) καλό είναι να λένε την προσωπική τους άποψη σε αυτό το δημόσιο φόρουμ

    όπως επίσης καλό είναι να μην θυμηθούμε εμείς οι πελάτες-καταναλωτές ιστορίες από πωλητές όλων των εταιρειών

    όποτε καλύτερα αφήστε το εκεί που είναι μπας και πιάσετε κανένα πελάτη γιατί αν κάποιοι φίλοι εδώ πέρα αρχίσουν να μιλάνε και να λένε ιστορίες που έχουν προσωπικά με οποιαδήποτε εταιρεία θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος σε σημείο που μάλλον θα οδηγήσει στο λουκέτο τις εταιρείες που εργάζεστε και εσείς θα οδηγηθείτε στο ταμείο ανεργίας καθώς κανείς δεν θα θέλει να γίνει πελάτης της εταιρείας όπου εργάζεστε (όποια και να είναι αυτή)

    όλοι μα όλοι πάσχετε από ανίατες βρεφικές/νηπιακές ασθένειες ελπίζω η ΕΕΤΤ με τους κανονισμούς που προωθεί για το λεγόμενο VECTORING και το VDSL / FTTH να σας στρώσει (αν και δεν το νομίζω)

    εντελώς φιλικά από κάποιον που έχει δοκιμάσει όλες τις εταιρείες που υπήρχαν - υπάρχουν σε προσωπικό αλλά και επαγγελματικό επίπεδο και εξακολουθεί να είναι πελάτης σε κάποιες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 17-06-17 στις 13:27.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καμία ιδιαίτερη σχέση με οποιονδήποτε πάροχο, αλλά μου είναι προφανές ότι κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να πληρώσεις για υπηρεσία που δεν λαμβάνεις. Εάν για οποιοδήποτε λόγο βρεθείς να πληρώνεις VDSL και έχεις 10Mbps, δηλώνεις βλάβη. Εφόσον δεν αλλάξει κάτι, και δεν σου χαμηλώσουν το συμβόλαιο, καταγγέλεις τη σύμβαση και τις χρεώσεις και κάπου εκεί τελειώνει. Δε νομίζω ότι κάποιος πάροχος θα επέμενε περισσότερο για μία υπόθεση που αργά ή γρήγορα θα δικαιωνόταν ο πελάτης.
    απολυτα σωστο αλλα και ποσος κοσμος υπαρχει που δεν το γνωριζει

  13. #28
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    απολυτα σωστο αλλα και ποσος κοσμος υπαρχει που δεν το γνωριζει
    πολύ σωστά αν δεν παρέχεται η υπηρεσία χωρίς υπαιτιότητα του πελάτη το συμβόλαιο σπάει απλά και εύκολα.

    αν η οποιαδήποτε εταιρεία είναι ανέκδοτη σε αυτό υπάρχει η ΕΕΤΤ και ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και λύνεται το θέμα.

    για αυτό υπάρχει και αυτό το δημόσιο φόρουμ ADSLgr.com και όλοι/ες εμείς για να ενημερώνουμε αυτούς στο περιβάλλον μας που δεν γνωρίζουν

  14. #29
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.887
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ σωστά αν δεν παρέχεται η υπηρεσία χωρίς υπαιτιότητα του πελάτη το συμβόλαιο σπάει απλά και εύκολα.

    αν η οποιαδήποτε εταιρεία είναι ανέκδοτη σε αυτό υπάρχει η ΕΕΤΤ και ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και λύνεται το θέμα.

    για αυτό υπάρχει και αυτό το δημόσιο φόρουμ ADSLgr.com και όλοι/ες εμείς για να ενημερώνουμε αυτούς στο περιβάλλον μας που δεν γνωρίζουν
    Ναι αλλά επειδή το να πας σε άλλο πάροχο παίρνει κάμποσο χρόνο, πολλοί πελάτες θα πουν "ε δεν πειράζει ας μείνουμε με adsl στο Χ, καλή τιμή έχει".

    Έτσι έχουν καβατζώσει από το πουθενά συνδρομητή ADSL που ήρθε σε αυτούς επειδή έβγαλε διαθεσιμότητα VDSL,

  15. #30
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά επειδή το να πας σε άλλο πάροχο παίρνει κάμποσο χρόνο, πολλοί πελάτες θα πουν "ε δεν πειράζει ας μείνουμε με adsl στο Χ, καλή τιμή έχει".

    Έτσι έχουν καβατζώσει από το πουθενά συνδρομητή ADSL που ήρθε σε αυτούς επειδή έβγαλε διαθεσιμότητα VDSL,
    αν οι πελάτες σκέφτονται έτσι τότε να με συγχωρείς αλλά είναι άξιοι της τύχης τους

    εγώ προσωπικά αλλά και όσοι ανήκουν στο περιβάλλον που κινούμαι είτε συγγενείς είτε φίλοι/γνωστοί είτε συνάδελφοι στην δουλεία δεν θα πληρώσουμε για υπηρεσίες που δεν μας προσφέρουν

    όπως είπα εξ αρχής υπάρχει η ΕΕΤΤ - ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και φυσικά η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6028
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-24, 14:08
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-18, 17:08
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-17, 20:16
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 07:23
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 15:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας