Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θα πληρώσουμε για υπηρεσίες που δεν μας προσφέρουν
    Δεν είπα κάτι τέτοιο. Είσαι στον Χ πάροχο, πας στον Υ μόνο και μόνο επειδή δίνει VDSL αλλιώς δεν θα θα πήγαινες για ADSL λόγω της "κακής του φήμης".

    Ολοκληρώνεται η φορητότητα, βλέπεις χάλι VDSL συγχρονισμό και σου λέει σε αλλάζω σε ADSL με το αντίστοιχο χαμηλό πάγιο. Επειδή είναι μανούρα η καταγγελία και το να ξαναγυρίσει στον παλιό του ή γενικότερα σε άλλο παίρνει αρκετές μέρες, μένει στον Υ με ADSL (κι αντίστοιχο πάγιο) αν και δεν θα ήθελε εξαρχής αυτόν για ADSL.

    Οπότε από το πουθενά ο Υ καβάτζωσε ADSL συνδρομητή, επειδή είπε ψέματα για την VDSL διαθεσιμότητα.

  2. #32
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα κάτι τέτοιο. Είσαι στον Χ πάροχο, πας στον Υ μόνο και μόνο επειδή δίνει VDSL αλλιώς δεν θα θα πήγαινες για ADSL λόγω της "κακής του φήμης".

    Ολοκληρώνεται η φορητότητα, βλέπεις χάλι VDSL συγχρονισμό και σου λέει σε αλλάζω σε ADSL με το αντίστοιχο χαμηλό πάγιο. Επειδή είναι μανούρα η καταγγελία και το να ξαναγυρίσει στον παλιό του ή γενικότερα σε άλλο παίρνει αρκετές μέρες, μένει στον Υ με ADSL (κι αντίστοιχο πάγιο) αν και δεν θα ήθελε εξαρχής αυτόν για ADSL.

    Οπότε από το πουθενά ο Υ καβάτζωσε ADSL συνδρομητή, επειδή είπε ψέματα για την VDSL διαθεσιμότητα.
    ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λες (με το σκεπτικό σου)

    η διαφωνία μου είναι στο θέμα της καταγγελίας καθώς για μένα δεν είναι καθόλου δύσκολο να διαθέσω λίγο χρόνο και να κάνω καταγγελία είτε στην ΕΕΤΤ είτε στον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

    άλλωστε οι ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ θα πρέπει να μάθουν να ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ/ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ , να λένε την ΑΛΗΘΕΙΑ και φυσικά να ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ αλλιώς απλά να κλείσουν το μαγαζί τους.

    γιατί εγώ προσωπικά έχω μάθει να μην συμβιβάζομαι με λιγότερα από αυτά που πληρώνω.

  3. #33
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ας την κάνεις την καταγγελία, η πίκρα του να περιμένεις πόσες μέρες για να πας στον παλιό σου (ή σε άλλο) πάροχο με τον κίνδυνο να σου κόψουν και στο ενδιάμεσο την γραμμή (αφού έκανες την καταγγελία) είναι το θέμα

  4. #34
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν ακολουθήσουμε όμως τον συμβιβασμό παρά το γεγονός ότι μας έπιασε κορόιδα ο πάροχος
    τότε θα συνεχίσει να το κάνει και σε άλλους
    αν όμως φάει την καταγγελία και το ανάλογο πρόστιμο καθώς αυτό που κάνει είναι "απάτη"
    δεν νομίζω μετά να το ξανά κάνει.

  5. #35
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    Perama
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHNH168N
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 13.4(dB)
    εγώ πάλι έχω wind από το 12 και πριν 2 μήνες αναβαθμίστηκα σε vdsl. η μετατροπή έγινε σε μια βδομάδα χωρίς παρατράγουδα(με μόνο φάουλ ότι μου έστειλαν στην αρχή χαλασμένο ρούτερ!!!) και με ταχύτητες 50/10.μέχρι στιγμης όλα καλά και ελπίζω να παραμείνει οκ η γραμμή.

  6. #36
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η Wind το παράκανε τελευταία με ανατιμήσεις και περικοπές/αλλαγές σε πακέτα κ.ά. Μου είπαν ακόμα οτι για να κάνω διετή ανανέωση συμβολαίου οικιακού double-play θα με χρεώσουν ακριβότερα αλλά και 5 ευρώ για την ανανέωση. Μάλλον μόνο σε μια χώρα με ανισόρροπους πολίτες θα συνέβαιναν αυτά τα παράλογα. Ψάχνοντας βέβαια παρατήρησα οτι όλοι ζήταγαν περισσότερα και έτσι το κατάπια. Αυτό που θα ήθελα να τονίσω είναι οτι εδώ και χρόνια ήταν (μπορεί και να είναι ακόμα) η μοναδική εταιρεία που έδωσε στους πελάτες πραγματικά καλές προσφορές. Διαβάζοντας τα σχόλια, δεν φαίνεται να το εκτίμησε ο λαός. Κι έτσι λοιπόν τώρα πάμε στην ανατίμηση. Με εξαίρεση τα έμισθα τρόλ, ο καταναλωτής πρέπει για το δικό του συμφέρον να μάθει να διαβάζει και να συγκρίνει την κάθε προσφορά και να επιλέγει αυτή που τον συμφέρει.

  7. #37
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ένα πράγμα μου αρέσει στα δημόσια φόρουμ
    το πόσο εύκολα κολλάνε κάποιοι ταμπέλες στους άλλους που διαφωνούν με τις απόψεις τους
    όσο για τα περί έμμισθων τρολλ θα το αφήσω ασχολίαστο καθώς στο ADSLgr.com δεν υπάρχουν

  8. #38
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Τελικά μερικοί εδώ μέσα , λένε ότι να 'ναι. Δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο να μπει κάποιος στην διαδικασία να κάνει καταγγελίες σε ΕΕΤΤ, σε ...καταναλωτή , στο FBI , στην CIA!
    Δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει?
    Εννοείται ότι κάποιοι υπάλληλοι παρόχων, σου λένε στο τηλέφωνο ότι θα έχεις vdsl ,κάνεις το συμβόλαιο , και μετά adsl και πολύ σου ειναι! Ή σε δίνουν VDSL από ΑΚ με ταχύτητα 30, για να μην νοικιάζουν την καμπίνα από ΟΤΕ.
    Όποιος διαβάσει λίγο αυτό το φόρουμ , υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις. Απορώ που μερικοί γράφουν, ότι αυτό δεν γίνεται .
    Μάλλον δεν κατάλαβαν αυτό που έγραψε ο φίλος μας προηγουμένως.
    Αφού είπε ότι το είπαν σε Συνέδριο, για να κερδίζουν πελάτες, εγώ τον πιστεύω...
    ΚΑΙ ναι αυτή η τακτική είναι κατακριτέα, και ταλαιπωρεί πολύ κόσμο!

  9. #39
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μερικοί εδώ μέσα , λένε ότι να 'ναι. Δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο να μπει κάποιος στην διαδικασία να κάνει καταγγελίες σε ΕΕΤΤ, σε ...καταναλωτή , στο FBI , στην CIA!
    Δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει?
    Εννοείται ότι κάποιοι υπάλληλοι παρόχων, σου λένε στο τηλέφωνο ότι θα έχεις vdsl ,κάνεις το συμβόλαιο , και μετά adsl και πολύ σου ειναι! Ή σε δίνουν VDSL από ΑΚ με ταχύτητα 30, για να μην νοικιάζουν την καμπίνα από ΟΤΕ.
    Όποιος διαβάσει λίγο αυτό το φόρουμ , υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις. Απορώ που μερικοί γράφουν, ότι αυτό δεν γίνεται .
    Μάλλον δεν κατάλαβαν αυτό που έγραψε ο φίλος μας προηγουμένως.
    Αφού είπε ότι το είπαν σε Συνέδριο, για να κερδίζουν πελάτες, εγώ τον πιστεύω...
    ΚΑΙ ναι αυτή η τακτική είναι κατακριτέα, και ταλαιπωρεί πολύ κόσμο!
    Αν εσένα φίλε μου σου αρέσει να κάνεις συμβόλαιο με δέσμευση για υπηρεσία που δεν σου την παρέχουν σαφώς είναι δικαίωμα σου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό

    Έτσι για να βρεις το δίκιο σου θα πρέπει να κάνεις καταγγελία όσο μας πιάνει κρίση ωχαδερφισμού τόσο θα βρίσκουν να τα κάνουν.

    Απλά πράγματα.

  10. #40
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εσένα φίλε μου σου αρέσει να κάνεις συμβόλαιο με δέσμευση για υπηρεσία που δεν σου την παρέχουν σαφώς είναι δικαίωμα σου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό

    Έτσι για να βρεις το δίκιο σου θα πρέπει να κάνεις καταγγελία όσο μας πιάνει κρίση ωχαδερφισμού τόσο θα βρίσκουν να τα κάνουν.

    Απλά πράγματα.
    Συμφωνώ μαζί σου! Εννοείται ότι δεν πρεπει να το αφήνουμε όταν μας κοροιδευουν.
    Αν διαβάσεις λίγο καλύτερα , κατακρίνω αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι υπάλληλοι δεν κοροϊδεύουν, με υποτιθέμενο VDSL, για να υπογράψουν συμβολαια. Αναφέρομαι στο μέλος μας, ότι τον πιστεύω που έγραψε, ότι σε συνέδριο τους εδωσαν τέτοιες "εντολες".
    Το θέμα είναι ότι δεν πρεπει να γίνεται αυτό, ώστε να ταλαιπωρουμαστε εκ των υστερων. Πρέπει να σταματήσει η κοροϊδία.

  11. #41
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου! Εννοείται ότι δεν πρεπει να το αφήνουμε όταν μας κοροιδευουν.
    Αν διαβάσεις λίγο καλύτερα , κατακρίνω αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι υπάλληλοι δεν κοροϊδεύουν, με υποτιθέμενο VDSL, για να υπογράψουν συμβολαια. Αναφέρομαι στο μέλος μας, ότι τον πιστεύω που έγραψε, ότι σε συνέδριο τους εδωσαν τέτοιες "εντολες".
    Το θέμα είναι ότι δεν πρεπει να γίνεται αυτό, ώστε να ταλαιπωρουμαστε εκ των υστερων. Πρέπει να σταματήσει η κοροϊδία.
    Να υποθέσω ότι σε κανέναν από το forum δεν έχουν προσπαθήσει να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες

    Εντολές υπάρχουν άμεσες και έμμεσες
    Ιδίως όταν βάζουν "στόχους" (μάλλον εμάς εννοούν )

    "Βλέπω πούλησες χ adsl και καμμία vdsl"
    O τύπος θα πουλάει μόνο vdsl κι όποιον πάρει ο χάρος. Συμβαίνει πολλάκις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #42
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου! Εννοείται ότι δεν πρεπει να το αφήνουμε όταν μας κοροιδευουν.
    Αν διαβάσεις λίγο καλύτερα , κατακρίνω αυτούς που υποστηρίζουν ότι οι υπάλληλοι δεν κοροϊδεύουν, με υποτιθέμενο VDSL, για να υπογράψουν συμβολαια. Αναφέρομαι στο μέλος μας, ότι τον πιστεύω που έγραψε, ότι σε συνέδριο τους εδωσαν τέτοιες "εντολες".
    Το θέμα είναι ότι δεν πρεπει να γίνεται αυτό, ώστε να ταλαιπωρουμαστε εκ των υστερων. Πρέπει να σταματήσει η κοροϊδία.
    Συμφωνώ μαζί σου ότι δεν πρέπει αλλά στην χώρα που ζούμε οι νόμοι υπάρχουν αλλά δεν τους τηρουν ετσι η καταγγελία είναι μονόδρομος

  13. #43
    Εγγραφή
    03-02-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    TP-LINK N600 [TD-W9980]
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα αυτό που μου αρέσει στα δημ. και μη forum είναι αυτοί που τα ξέρουν όλα. Έπαρση παντού. Αλλά υπάρχει κι ένα θέμα εδώ. Με κατηγορείς για κάτι. Επειδή μάλλον διαφωνείς με τις απόψεις μου. Υπάρχουν χρήστες εδώ μέσα που κατηγορούν συγκεκριμένες εταιρείες αλλά ταυτόχρονα εξαίρουν άλλες. Αυτό επιτρέπεται; Πώς μπορεί να το πάρει κάποιος. Άστο λοιπόν ασχολίαστο καλά κάνεις.

  14. #44
    Εγγραφή
    22-10-2013
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150/60 Mbps down/up
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε Εσκιμωο ψυγειο πουλανε αμα λαχει μερικοι...
    Σε εμενα πουλησαν 24 μηνες δεσμευση απο το τηλεφωνο! Φοβερη προσφορα αλλα με ψιλα γραμματα: Η σουπερ εκπτωση που επαιρνα τελειωσε πολλους μηνες πριν την ληξη της δεσμευσης. Ποτε ξανα δεσμιος εταιριων με πολυμηνα συμβολαια.

  15. #45
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CDExpert Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτό που μου αρέσει στα δημ. και μη forum είναι αυτοί που τα ξέρουν όλα. Έπαρση παντού. Αλλά υπάρχει κι ένα θέμα εδώ. Με κατηγορείς για κάτι. Επειδή μάλλον διαφωνείς με τις απόψεις μου. Υπάρχουν χρήστες εδώ μέσα που κατηγορούν συγκεκριμένες εταιρείες αλλά ταυτόχρονα εξαίρουν άλλες. Αυτό επιτρέπεται; Πώς μπορεί να το πάρει κάποιος. Άστο λοιπόν ασχολίαστο καλά κάνεις.
    Προσωπικά δεν σε κατηγορώ για κάτι άλλωστε προσωπική αντιπαράθεση δεν έχω ούτε με εσένα ούτε με κανέναν άλλο χρήστη. σέβομαι όλες τις απόψεις ακόμα και αυτές που δεν συμφωνώ.

    Προσωπικά απευθύνομαι σε όλες τις εταιρείες δεν υπάρχουν εξαιρέσεις για μένα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skyliner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμενα πουλησαν 24 μηνες δεσμευση απο το τηλεφωνο! Φοβερη προσφορα αλλα με ψιλα γραμματα: Η σουπερ εκπτωση που επαιρνα τελειωσε πολλους μηνες πριν την ληξη της δεσμευσης. Ποτε ξανα δεσμιος εταιριων με πολυμηνα συμβολαια.
    Σαφώς και μπορείς να μην έχεις δέσμευση αλλά αυτό μπορεί να είναι δικοπο μαχαίρι

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6015
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 15:46
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-18, 17:08
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-17, 20:16
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-16, 07:23
  5. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 15:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας