Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 33
  1. #1
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν 3+ χρόνια είχα αγοράσει με την βοήθειά σας έναν σταθερό υπολογιστή. Η τελική σύνθεση, μαζί με κάποια κομμάτια που είχα προσθέσει εκ των υστέρων, είναι η παρακάτω:

    CPU: Intel i7-4770k @3.5GHz
    MOTHER: ASUS Z87-k (έχει περαστεί το τελευταίο firmware update)
    RAM: GEIL GEL38GB1866C9DC (4x4GB - σύνολο 16GB - dual channel, χρονισμένες στα 1600MHz)
    PSU: XFX TS Series 550W - P1-550S-XXB9
    SSD: Samsung SSD 840 Series @ 120GB
    HDD: 2-3 διάφοροι για αποθήκη δεδομένων
    Graphics: POWERCOLOR HD7870 PCS+ MYST 2GB GDDR5 PCI-E
    Κουτί: MS-TECH CA-0600 BELISKNIR

    Το πρόβλημα είναι το εξής. Η κάρτα γραφικών μου κάηκε πριν μερικούς μήνες και ήταν εκτός εγγύησης, οπότε έμεινα με την κάρτα στο ράφι. Από τότε που κάηκε μέχρι και τώρα δεν δούλευα κανένα απαιτητικό σε γραφικά πρόγραμμα, οπότε σε αυτό το διάστημα καλύφθηκα με τα ενσωματωμένα γραφικά του επεξεργαστή (Intel HD Graphics 4600). Κουτσά στραβά όμως κατάφερα να μαζέψω 150 ευρώ, οπότε, έχετε να προτείνετε κάτι σε αυτά τα χρήματα;

    Να σημειώσω τα εξής:

    1) με τις AMD/ATI είχα τις χειρότερες εμπειρίες, με τουλάχιστον 4 διαφορετικές κάρτες τα τελευταία 10 χρόνια (συν μία αυτή η τελευταία), οπότε θα επιμείνω για κάτι με nvidia chipset. Όχι ότι δεν μπορεί να μου τύχει κάποιο πρόβλημα με την nvidia, αλλά καθαρά για συναισθηματικούς λόγους θέλω να αποφύγω τις AMD/ATI όπως ο διάολος το λιβάνι.

    2) Άνω όριο έχω τα 150 ευρώ, αλλά αν βρούμε και κάτι φθηνότερο που να μπορεί να με καλύψει στις ανάγκες μου (δείτε νο.4) τότε ακόμη καλύτερα.

    3) Δεν είναι απαιτητικός σε παιχνίδια, αν μπορώ να τα παίζω και στις default ρυθμίσεις τότε είμαστε εντάξει.

    4) αυτό το παιχνίδι το οποίο θέλω να παίζω από όσα παιχνίδια παίζω γενικώς, και θεωρώ ότι είναι και το ποιο απαιτητικό αυτή τη στιγμή, είναι το Rise of the Tomb Raider (η 7870 το σήκωνε μια χαρά στις κανονικές ρυθμίσεις).

    Πριν μερικούς μήνες πήρα πάλι την γνώμη σας για ένα σύστημα που ήθελε να φτιάξει ένας φίλος μου, και του είχατε προτείνει την Asus 1050 ti stix 4GB στα 200 ευρώ περίπου. Έχω παρατηρήσει ότι το ίδιο chipset (1050 ti) προσφέρεται και από άλλες εταιρίες σε διάφορες υλοποιήσεις και σε διάφορες τιμές. Προτείνετε να πάρω μια υλοποίηση της 1050 ΤΙ 4GB που να βγαίνει γύρω στα 150 ευρώ ή προτείνετε κάτι άλλο; Οι διάφορες υλοποιήσεις του ίδιου chipset τι τεχνικές διαφορές έχουν μεταξύ τους και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;

    Η μητρική δέχεται PCI-E (προφανώς, μια και μιλάμε για σχετικά καινούριο σύστημα), η παραγγελία θα γίνει μέσω ίντερνετ με αποστολή της κάρτας στην διεύθυνσή μου, και η τοποθέτηση θα γίνει από εμένα. Μιας και μεσολαβεί Σαββατοκύριακο η παραγγελία θα γίνει από Δευτέρα, καλώς έχοντος των πραγμάτων φυσικά, οπότε έχω όλο το Σαβατοκύριακο για να μου κάνετε διάφορες προτάσεις και να απαντήσω σε ότι θέματα προκύψουν.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 16-06-17 στις 21:30.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η καλύτερη που μπορείς να πάρεις σ' αυτά τα λεφτά, είναι η Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB StormX.

    Δές απόδοση στο Rise of the Tomb Raider, και κριτικές στο amazon.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη που μπορείς να πάρεις σ' αυτά τα λεφτά, είναι η Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB StormX.

    Δές απόδοση στο Rise of the Tomb Raider, και κριτικές στο amazon.
    Βλέπω ότι και στο skroutz έχει καλές κριτικές (και στο amazon φυσικά, 24 άτομα έχουν δώσει 5 αστέρια, ένας έχει δώσει 4).

    Μια ερώτηση, η παλιά κάρτα που είχα, η οποία χάλασε, έπαιρνε ρεύμα από το τροφοδοτικό και μάλιστα με 2 βύσματα κιόλας, η Palit παίρνει ρεύμα κατευθείαν από το τροφοδοτικό ή παίρνει από την μητρική; Στο παλιό σύστημα που είχα πριν αγοράσω αυτό που έχω τώρα, είχα δοκιμάσει μια κάρτα γραφικών (αρκετά παλιά και τα δύο), και είχα πρόβλημα διότι η κάρτα γραφικών έπαιρνε ρεύμα από την μητρική, αλλά η μητρική δεν μπορούσε να δώσει αρκετό ρεύμα με αποτέλεσμα να μην δουλεύει σωστά. Τώρα θα έχω πρόβλημα;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δώσε €19 παραπάνω και πάρε την ίδια σε fanless - δηλαδή απολύτως και πραγματικά αθόρυβη έκδοση:

    https://www.skroutz.gr/s/11162701/Pa...05T018G1H.html

    Η ησυχία και η ψυχική ηρεμία αξίζουν €19.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε €19 παραπάνω και πάρε την ίδια σε fanless - δηλαδή απολύτως και πραγματικά αθόρυβη έκδοση:

    https://www.skroutz.gr/s/11162701/Pa...05T018G1H.html

    Η ησυχία και η ψυχική ηρεμία αξίζουν €19.
    Το σκέφτηκα και μάλιστα είχα πει να το αναφέρω αλλά τελικά δεν το ανέφερα, το θέμα είναι ότι και τα 150 με το ζόρι τα δίνω, δεν με παίρνει να ανεβώ άλλο σε χρήματα γιατί δεν έχω σταθερή δουλειά και δεν ξέρω πότε θα ξαναμαζέψω χρήματα. Έτσι κι αλλιώς στο 99% του χρόνου ο υπολογιστής χρησιμοποιείται για απλές εργασίες, οπότε η κάρτα θα δουλεύει ελάχιστα, παιχνίδια μπορεί να παίξω 3-4 τον χρόνο. Η παλιά κάρτα που μου χάλασε δεν καταλάβαινα καν ότι υπήρχε όταν δεν την χρησιμοποιούσα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..., η παλιά κάρτα που είχα, η οποία χάλασε, έπαιρνε ρεύμα από το τροφοδοτικό και μάλιστα με 2 βύσματα κιόλας, η Palit παίρνει ρεύμα κατευθείαν από το τροφοδοτικό ή παίρνει από την μητρική;
    Η μέγιστη κατανάλωση της Palit είναι 75 W, οπότε τροφοδοτείται απολειστικά μέσω της pci-x.
    Δεν δέχεται έξτρα τροφοδοσία.
    Είναι αρκετό και τροφοδοτικό τών 300ων W, αρκεί να είναι επώνυμο και ποιοτικό.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μέγιστη κατανάλωση της Palit είναι 75 W, οπότε τροφοδοτείται απολειστικά μέσω της pci-x.
    Δεν δέχεται έξτρα τροφοδοσία.
    Είναι αρκετό και τροφοδοτικό τών 300ων W, αρκεί να είναι επώνυμο και ποιοτικό.
    Τώρα που το σκέφτομαι, στο παλιό σύστημα που όπως ανέφερα είχα πάρει μια κάρτα γραφικών χωρίς δικής της τροφοδοσία και η οποία τελικά δεν δούλευε, είχε καεί το τροφοδοτικό του και επειδή δεν με ενδιέφερε και τόσο τελικά του είχα πάρει ένα καινούριο τροφοδοτικό της πλάκας, το φθηνότερο που είχα βρει. Για αυτό μπορεί να είχε πρόβλημα.

    Σε αυτό το σύστημα που έχω τώρα, έχω το XFX που αναφέρω στο αρχικό μήνυμα, μου το είχατε προτείνει εδώ στο adslgr πριν 3-4 χρόνια που αγόρασα τον υπολογιστή. Πιστεύω να μην έχω πρόβλημα, σωστά;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανένα πρόβλημα, απολύτως.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανέρχομαι στο θέμα. Παρρήγειλα από την προηγούμενη Πέμπτη την Palit από το Vision Studio αλλά καθυστερούσε πολύ και με ενημέρωσαν σήμερα ότι ενδέχεται να υπάρχει επιπλέον καθυστέρηση. Το κακό είναι στα υπόλοιπα καταστήματα η τιμή ανεβαίνει στα 180 τα οποία δεν μπορώ να δώσω. Σκεφτόμουν λοιπόν πλέον την MSI GeForce GTX1050 2GB (GTX 1050 GAMING X 2G). Το μόνο πισωγύρισμα είναι ότι έχει 2GB Ram αντί για 4, αλλά στο game debate λέει ότι θα σηκώνει το Rise Of the Tomb Raider στις medium ή στις high ρυθμίσεις. Επίσης και στο Amazon έχει καλές κριτικές. Προτείνετε να πάρω αυτή; Με το ρεύμα τι παίζει; Να τονίσω ότι η παλιά κάρτα (η οποία επίσης είχε 2GB ram) σήκωνε το RoTR.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ρεύμα τι παίζει;
    Στα ίδια επίπεδα με την Ti των 4ων Gb.
    Κανένα πρόβλημα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    κατα την γνωμη μου καρτα 2gb ειναι εποχης 2014-2015, μια που θα την παρεις μια που θα θελει αλλαγη...

    τα 4gb ειναι το minimum πια.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα την γνωμη μου καρτα 2gb ειναι εποχης 2014-2015, μια που θα την παρεις μια που θα θελει αλλαγη...

    τα 4gb ειναι το minimum πια.
    Το ξέρω, αλλά η παλιά κάρτα μου χάλασε απρόοπτα και δεν είχα σκοπό να αγοράσω άλλη, δεν είχα καν σκοπό να διαθέσω χρήματα για να κάνω οποιαδήποτε αναβάθμιση στον υπολογιστή αυτό τον καιρό. Είχα πλάνο να περάσω τουλάχιστον 6+ χρόνια και μου χάλασε στα μισά. Και δυστυχώς φράγκα δεν παίζουν γιατί δεν έχω σταθερή δουλειά. Εξάλλου νομίζω ότι είναι και λίγο υποκειμενικό το τι χρειάζεται ο καθένας, ότι και να πάρεις πάντα κάποιος θα θεωρεί ότι υπάρχει κάτι καλύτερο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το καταλαβαινω απολυτα, στην ιδια φαση ειμαι και εγω, αλλα δυστυχως (και θαρρω οτι δεν ειναι μονο προσωπικη αποψη) τα 2gb εν ετη 2017 ειναι πεταμενα λεφτα και σε 1-2 χρονια (και πολλα λεω) θα μετανιωνεις...
    μερικες φορες το να δωσουμε κατι παραπανω μας γλιτωνει απο αλλα εξοδα η ωχαδερφισμο
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  14. #14
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... τα 2gb εν ετη 2017 ειναι πεταμενα λεφτα και σε 1-2 χρονια (και πολλα λεω) θα μετανιωνεις...
    Εκτός, αν δεν αλλάξει παιχνιδο-συνήθειες.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  15. #15
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καταλαβαινω απολυτα, στην ιδια φαση ειμαι και εγω, αλλα δυστυχως (και θαρρω οτι δεν ειναι μονο προσωπικη αποψη) τα 2gb εν ετη 2017 ειναι πεταμενα λεφτα και σε 1-2 χρονια (και πολλα λεω) θα μετανιωνεις...
    μερικες φορες το να δωσουμε κατι παραπανω μας γλιτωνει απο αλλα εξοδα η ωχαδερφισμο
    Δεν είμαι φανατικός παίκτης, άντε να παίξω 1-2 παιχνίδια τον χρόνο. Παίζω κυρίως Tomb Raider και Resident Evil, με έμφαση κυρίως στο Tomb Raider. Το τελευταίο Resident Evil 7 έτρεχε με τα HD Graphics 4600 του επεξεργαστή, όπως και το Tomb Raider του 2013. To Rise of the Tomb raider ζορίζεται λιγάκι με τα 4600, αλλά με την παλιά κάρτα γραφικών που αγοράστηκε το 2013 έτρεχε μια χαρά. Και η οθόνη μου δεν είναι και τόσο σόι, μια 22άρα έχω που δεν είναι καν full hd, 1680x1050 έχει ανάλυση και τρέχει στα 60Hz. Τώρα με την προϋπόθεση να μην μου χαλάσει και η καινούρια κάρτα στα επόμενα 2-3 χρόνια, η επόμενη αγορά θα γίνει σε πολλά χρόνια και θα διαθέσω ένα σεβαστό ποσό για να πάρω μια καλή.

    Τελικά να σημειώσω ότι είχα κάνει ήδη την παραγγελία στο vision studio και είχα πληρώσει με χρεωστική κάρτα για να περάσει στο αφορολόγητο οπότε δεν μπορούσα να αλλάξω κατάστημα. Τελικά δεν είχαν ούτε την MSI ετοιμοπαράδοτη. Τελικά μου έδωσαν την nVidia GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB DDR5 PCI-E DVI Triple HDMI DP (Gigabyte) (GV-N1050WF2OC-2GD), η οποία είχε γύρω στα 7 ευρώ παραπάνω αλλά μου την άφησαν στην τιμή της προηγούμενης κάρτας και καλά "δώρο" για την ταλαιπωρία. Πριν δεχτώ να πάρω αυτή, έκανα μια επιτόπου έρευνα σε amazon και skroutz και είδα καλά σχόλια (στο amazon είχε βαθμολογία 4.5 από τουλάχιστον 200 αξιολογήσεις), οπότε και δέχτηκα να την πάρω. Από την επίσημη ιστοσελίδα βλέπω ότι παίρνει ρεύμα από το τροφοδοτικό με ένα 6-pin βύσμα (η παλιά που χάλασε έπαιρνε δύο 6πινα). Επίσης κάπου στα σχόλια διάβασα ότι οι ανεμιστήρες παίρνουν μπρος μόνο αν η θερμοκρασία ανέβει πάνω από τους 60 βαθμούς, οπότε όταν κάνω απλές εργασίες και δεν θα παίζω παιχνίδια τότε δεν θα με ενοχλεί ο θόρυβος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goku : 30-06-17 στις 13:57.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με νέα κάρτα γραφικών
    Από Mike86 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-17, 10:30
  2. Προταση παρακαλω για νεο Η/Υ μεχρι 800 χωρις καρτα γραφικων
    Από kleomenis στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-17, 14:22
  3. Η καλύτερη επιλογή smartphone μέχρι 140-150 ευρώ.
    Από researcher στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-16, 13:25
  4. Νέα οθόνη και ίσως κάρτα γραφικών...
    Από MrZammler στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-16, 13:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας