Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    TP-Link TD-W8970
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 34.2(dB)
    25/03/17 είχα γράψει:

    To 2007 όταν ενεργοποίησα την γραμμή στο καινούργιο σπίτι την 1η φορά, ήμουν στα 14Mbps, μετά απο δύο μήνες πήγε στα 12Mbps και μετά πάλι απο δύο μήνες σταθεροποιήθηκε στα 9Mbps για 8 χρόνια. Πέρσι έπεσε πάλι ξαφνικά στα ~6Mbps.

    Ήρθε τεχνικός και όντως τόσο ήταν η ταχύτητα που έφτανε στον κατανεμητή. Ακόμα και αρκετά πιο πίσω που το τσέκαρε σε άλλο σημείο, η ταχύτητα ήταν το ίδιο. Στην επικοινωνία που έγινε μεταξύ Nova και ΟΤΕ, ο τελευταιός ενημέρωσε ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορώ να έχω!

    Το Line Attenuation πάντα εκεί στο ~33 όλο αυτό το διάστημα. Παράλληλα αποσυνδέσεις δεν έχω, η γραμμή είναι σταθερή αλλα πλέον κοιτάχτε που έχει φτάσει το SNR Margin...... (3.6)
    Η ταχύτητα είναι πολύ μικρή και αντιμετωπίζω πρόβλημα σοβαρό διότι υπάρχουν στιγμές που είναι σαν να έχει κοπεί τελείως η σύνδεση, ενώ δεν έχω disconnect στο router.

    Φοβάμαι οτι σε λίγο, η τιμή του συγχρονισμού θα μηδενιστεί... Και δεν νομίζω οτι υπάρχει και επιλογή για VDSL απο την Nova εδώ που βρίσκομαι.


    Σήμερα, σχεδόν 3 μήνες μετά, η θεωρητική ταχύτητα είναι πλέον στα 3Mbps (έπεσε ξανά στο μισό δηλαδή....) και η πραγματική κάτω του 1Mbps!!!!! Με το ζόρι κατάφερα να ανοίξω την σελίδα του forum και να γράψω αυτό το post.

    Τι γίνεται; Δεν είναι παροχή υπηρεσίας αυτή πλέον! Πρακτικά δεν έχω internet! Με το ζόρι ανοίγουν οι σελίδες, για online content (video, gaming) και streaming ούτε για αστείο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.JPG 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  29,9 KB 
ID: 184133
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sorath : 17-06-17 στις 12:21.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Sorath,

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο από τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να το ελέγξουμε;

    Κώστας, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-17, 18:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας