Εμφάνιση 1-9 από 9

Θέμα: Αγορά tv box

  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2016
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Καλησπέρα,

    Παιδιά ψάχνομαι για tv box android και έχω χάσει την μπάλα γιατί βρίσκονται πάρα πολλά στη αγορά, και θέλω τη βοήθειά σας. Ο κύριος λόγος που το θέλω είναι κυρίως για το kodi. Αυτό που ψάχνω θέλω να έχει ethernet υποδοχή να μην κολλάει και γιατί όχι να είναι και 4k. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί όπως έγραψα πιο πάνω έχω χάσει την μπάλα.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    753
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από togiorgaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Παιδιά ψάχνομαι για tv box android και έχω χάσει την μπάλα γιατί βρίσκονται πάρα πολλά στη αγορά, και θέλω τη βοήθειά σας. Ο κύριος λόγος που το θέλω είναι κυρίως για το kodi. Αυτό που ψάχνω θέλω να έχει ethernet υποδοχή να μην κολλάει και γιατί όχι να είναι και 4k. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί όπως έγραψα πιο πάνω έχω χάσει την μπάλα.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
    αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html ή αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

  3. #3
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από togiorgaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Παιδιά ψάχνομαι για tv box android και έχω χάσει την μπάλα γιατί βρίσκονται πάρα πολλά στη αγορά, και θέλω τη βοήθειά σας. Ο κύριος λόγος που το θέλω είναι κυρίως για το kodi. Αυτό που ψάχνω θέλω να έχει ethernet υποδοχή να μην κολλάει και γιατί όχι να είναι και 4k. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί όπως έγραψα πιο πάνω έχω χάσει την μπάλα.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
    Και γιατί δεν ρωτάς ή δεν κοιτάς εδώ που υπάρχουν τόσες προτάσεις;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...-4-0-PC/page37
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #4
    Εγγραφή
    09-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα μεγάλο δίλημμα που έχω.
    Θέλω να αγοράσω TV BOX με KODI. Μέχρι τώρα το δουλεύω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέσω υπολογιστή.
    Αξίζει λοιπόν να το αγοράσω με Linux , με Android ή να φτιάξω ενα απλό pc και να του κάνω media center KODI?
    Υπ όψιν οτι με ενδιαφέρει να μπορώ να του προσθέσω και την δυνατότητα του Dual Audio , να βγαίνει ήχος δλδ ταυτόχρονα και απο τις 2 εξόδους (spdif kai HDMI) που μέχρι τώρα στα Windows λειτουργεί άψογα.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Marios30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα μεγάλο δίλημμα που έχω.
    Θέλω να αγοράσω TV BOX με KODI. Μέχρι τώρα το δουλεύω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέσω υπολογιστή.
    Αξίζει λοιπόν να το αγοράσω με Linux , με Android ή να φτιάξω ενα απλό pc και να του κάνω media center KODI?
    Υπ όψιν οτι με ενδιαφέρει να μπορώ να του προσθέσω και την δυνατότητα του Dual Audio , να βγαίνει ήχος δλδ ταυτόχρονα και απο τις 2 εξόδους (spdif kai HDMI) που μέχρι τώρα στα Windows λειτουργεί άψογα.
    Πιθανόν για εσένα το PC να είναι η πιο βολική λύση λόγω dual audio, πάντως ψάχνοντας κι εγώ κάτι παρόμοιο, έφτιαξα ένα νέο θέμα κάτω από τις τηλεοράσεις, ως πιο ταιριαστή κατηγορία, για να μην αποτελεί περιοριστικό παράγοντα το λειτουργικό σύστημα. Κρίνοντας από ένα άλλο θέμα στην κατηγορία του android, υπάρχει αρκετός κόσμος που ασχολείται, οπότε αν θέλεις έλα κι από εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...i-media-player

  6. #6
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανόν για εσένα το PC να είναι η πιο βολική λύση λόγω dual audio, πάντως ψάχνοντας κι εγώ κάτι παρόμοιο, έφτιαξα ένα νέο θέμα κάτω από τις τηλεοράσεις, ως πιο ταιριαστή κατηγορία, για να μην αποτελεί περιοριστικό παράγοντα το λειτουργικό σύστημα. Κρίνοντας από ένα άλλο θέμα στην κατηγορία του android, υπάρχει αρκετός κόσμος που ασχολείται, οπότε αν θέλεις έλα κι από εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...i-media-player
    Καλά αυτοαναιρεισαι μόνος σου όμως.
    Ξεκίνησες άλλο θέμα για Tv box για να μην περιορίζεται από το λειτουργικό και το ονόμασες Android;

    Ή που έβαλες και τον παράγοντα KODI μέσα που συζητιέται ήδη αναλυτικά με πλούσιο υλικό σε άλλη ενότητα;

    Αλήθεια έψαξες το φόρουμ πρώτα να δεις τι υπάρχει και τι όχι;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #7
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτοαναιρεισαι μόνος σου όμως.
    Ξεκίνησες άλλο θέμα για Tv box για να μην περιορίζεται από το λειτουργικό και το ονόμασες Android;

    Ή που έβαλες και τον παράγοντα KODI μέσα που συζητιέται ήδη αναλυτικά με πλούσιο υλικό σε άλλη ενότητα;

    Αλήθεια έψαξες το φόρουμ πρώτα να δεις τι υπάρχει και τι όχι;
    Ακριβώς επειδή έψαξα και επειδή θεωρούσα ότι επιδέχεται βελτίωση έκανα κάποιες προτάσεις...
    Δε ζήτησα το κλείσιμο του προηγούμενου θέματος, ούτε υπέδειξα σε κάποιον πού να γράψει και προφανώς δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης...

    Νομίζω θα συμφωνήσεις ότι η καλύτερη θέση μίας συζήτησης για hardware (tv boxes) δεν είναι ούτε κάτω από το φόρουμ του android ούτε μέσα στο θέμα του Kodi.
    Σε κάθε περίπτωση, ακριβώς για να μην χαθεί περιεχόμενο, έβαλα παραπομπές στα προηγούμενα θέματα που εσύ και άλλοι έχετε κάνει ήδη πλούσια συζήτηση.

    Η δική μου φιλοδοξία είναι το νέο θέμα να επικαιροποιείται με νέα tv boxes, ανεξάρτητα από το λειτουργικό, αν και προφανώς το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς το έχουν αυτά (εξ' ου "Android / Kodi και άλλα tv boxes").

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς επειδή έψαξα και επειδή θεωρούσα ότι επιδέχεται βελτίωση έκανα κάποιες προτάσεις...
    Δε ζήτησα το κλείσιμο του προηγούμενου θέματος, ούτε υπέδειξα σε κάποιον πού να γράψει και προφανώς δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης...

    Νομίζω θα συμφωνήσεις ότι η καλύτερη θέση μίας συζήτησης για hardware (tv boxes) δεν είναι ούτε κάτω από το φόρουμ του android ούτε μέσα στο θέμα του Kodi.
    Σε κάθε περίπτωση, ακριβώς για να μην χαθεί περιεχόμενο, έβαλα παραπομπές στα προηγούμενα θέματα που εσύ και άλλοι έχετε κάνει ήδη πλούσια συζήτηση.

    Η δική μου φιλοδοξία είναι το νέο θέμα να επικαιροποιείται με νέα tv boxes, ανεξάρτητα από το λειτουργικό, αν και προφανώς το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς το έχουν αυτά (εξ' ου "Android / Kodi και άλλα tv boxes").
    Δεν υπάρχει θέμα με το να υπάρχουν ανοιχτά πάνω απο 2 θέματα για το συγκεκριμένο, όποτε μην ανησυχείς

  9. #9
    Εγγραφή
    30-09-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Προσωπικά βρίσκομαι μεταξύ 2 επιλογών :

    Beelink GT1 Ultimate (ήδη έχει προταθεί)
    http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

    και

    R-TV S10
    https://www.gearbest.../pp_669480.html

    Έχει κανείς άποψη και για τα δύο ?

    Επίσης, γνωρίζει κανείς αν μπορείς να συνδέσεις DVD drive σε οποιοδήποτε tv box ?

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα FRITZ!Box 7490 απο παραεισαγωγη.
    Από myname στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-17, 08:18
  2. M9S-PRO 4K 3GB 32GB Smart Android 5.1 TV Box
    Από simoskav στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-17, 19:28
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 21:05
  4. Λαπτοπ-Tv box streaming over wifi
    Από tutuyo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-17, 22:06
  5. Αγορα tv-projector
    Από spegouras στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-16, 11:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας