Σελ. 36 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 901
  1. #526
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο που λες ειναι ιδιο με το chmod 777 tade ή κατι αναλογο? Το εκανα και αυτο, δεν το σβηνει. Βασικα δεν του αλλαζει καν τα δικαιωματα και λεω wtf :P
    Θα τσεκαρω μετα αυτο που λες με το lsattr.

    - - - Updated - - -

    Μιας και λεγαμε για τα πακετα του testing και του stable, οριστε φρεσκο bug report που επιβεβαιωνει αυτο που λεω παραπανω
    https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugr...cgi?bug=908579

    Ο ff-esr 60 δεν μπορει να χτιστει για 3 αρχιτεκτονικες, οποτε δεν θα περασει απο το unstable στο testing μεχρι να κλεισει και αυτο το bug... σε κανα τριμηνο δηλαδη το λιγοτερο :P Παλι καλα που ειμαι σε σκετο ff.
    Απο την αλλη, ο 60 περασε κανονικα στο stable για οσες αρχιτεκτονικες χτιζεται και για αυτες τις 3 που δεν χτιζεται, τον παρατησανε στην 52.
    ديميتريس

  2. #527
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DjUeLcMUUAAMndm.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  90,2 KB 
ID: 196996

  3. #528
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποσο πιο ρομπα να τους κανει καποιος?
    https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugr...cgi?bug=908974

    Απλα βγηκε ο ιδιος ο dev του qbittorrent και τους ειπε να ενημερωσουν κανα πακετο γιατι εχει βαρεθει να βλεπει bugs reports απο διανομη με αργοσχολο maintainer. Ναι, οκ, μπορει να μην ξερει ο dev οτι τα πακετα στο stable δεν παιρνουν major ενημερωσεις κλπ, αλλα και τα υπολοιπα bug reports για ενημερωση εχουν την ιδια αντιμετωπιση: κανενα απολυτως feedback και καμια ενημερωση απο τον maintainer. Και μετα φταιω εγω που τους λεω τεμπεληδες.
    Παω να ποσταρω στο bug report του για να παρω το μερος του και για να του πω τι ισχυει για το stable.

    Και καποιος κακομοιρης σπαμμαρει το δικο μου bug report καθε τοσο λεγοντας οτι βγηκε νεα εκδοση και ποσταροντας changelog, αλλα ποιος τον ακουει? Εδω δεν μου ερχονται καν τα mail για να με ειδοποιουν οτι καποιος προσθεσε κατι στο report μου...
    https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugr...cgi?bug=900415
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 20-09-18 στις 09:03.
    ديميتريس

  4. #529
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Το ίδιο έχει γίνει στο παρελθόν με πολλά προγράμματα. Μία περίπτωση που είχε κάνει ντόρο και είχε ανοίξει "πόλεμος" ήταν με τον Jamie κάτι, αυτόν που γράφει το xscreensaver. Είχε σιχαθεί να δέχεται συνέχεια bug reports με αρχαίες εκδόσεις για αυτό και πρόσθεσε κώδικα (που οι διανομές τον αφαιρούν βέβαια) να εμφανίζει μήνυμα ένα χρόνο μετά (ή κάποιο διάστημα μετά αν όχι ένα χρόνο) ότι "η διανομή σου δίνει αρχαία έκδοση. μην κάνεις report αν δεν αναβαθμίσεις πρώτα στην τελευταία έκδοση".

    Καταλαβαίνω και τους devs και την πολιτική του debian stable και προσωπικά ρίχνω την ευθύνη στους χρήστες (σε κάποιους από αυτούς φυσικά όχι όλους) που δεν κάθονται να δουν ποια είναι η δόκιμη διαδικασία για reporting και αντί να κάνουν report στο debian πάνε και κάνουν στο upstream project.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  5. #530
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θυμαστε το voyage linux (debian jessie based) που λεγαμε καποτε? Ενα απο τα σκριπτακια του που με ενδιαφερουν ειναι το remove.docs και περιεχει αυτα εδω
    Κώδικας:
    #!/bin/sh
    rm -rf /usr/share/doc/*
    rm -rf /usr/share/man/*
    rm -rf /var/lib/apt/lists/security*
    rm -rf /var/lib/apt/lists/debian*
    rm -f /var/cache/apt/pkgcache.bin /var/cache/apt/srcpkgcache.bin
    rm -f /var/lib/dpkg/available-old /var/lib/dpkg/status-old
    rm -f /var/cache/debconf/config.dat-old /var/cache/debconf/templates.dat-old
    
    apt-get clean > /dev/null
    #find /var/lib/apt/lists -type f \( -name "*Packages" -o -name "*Sources" \)  -exec rm -f '{}' ';' -exec touch '{}' ';' 2>/dev/null
    find /var/lib/apt/lists -type f \( -name "*Packages*" -o -name "*Sources*" -o -name "*Release*" \)  -exec rm -f '{}' ';' 2>/dev/null
    dpkg --clear-avail > /dev/null
    rm -f /var/cache/apt/*.bin > /dev/null
    apt-cache gencaches > /dev/null
    
    find /usr/share/locale -name "*.mo" -exec rm '{}' ';'  2>/dev/null
    find /usr/share/ -name "*.info.gz" -exec rm '{}' ';'  2>/dev/null
    find /usr/share/locale -path '*/en' -mindepth 1 -maxdepth 2 -prune -o -print 	-exec rm -rf '{}' ';' 2>/dev/null >/dev/null
    rm -f /var/lib/dpkg/info/*.md5sums
    #rm -f /var/lib/dpkg/info/*.postinst
    
    rm -f /boot/*.bmp
    Και θελω να μου πειτε τι κανει η καθε γραμμη που δεν ξερω. Αυτες δηλαδη
    α)
    Κώδικας:
    rm -rf /usr/share/doc/*
    rm -rf /usr/share/man/*
    Αυτη σβηνει ολα τα man pages?!?

    β)
    Κώδικας:
    rm -f /var/lib/dpkg/available-old /var/lib/dpkg/status-old
    rm -f /var/cache/debconf/config.dat-old /var/cache/debconf/templates.dat-old
    γ)
    Κώδικας:
    find /var/lib/apt/lists -type f \( -name "*Packages*" -o -name "*Sources*" -o -name "*Release*" \)  -exec rm -f '{}' ';' 2>/dev/null
    dpkg --clear-avail > /dev/null
    apt-cache gencaches > /dev/null
    δ)
    Κώδικας:
    find /usr/share/locale -name "*.mo" -exec rm '{}' ';'  2>/dev/null
    find /usr/share/ -name "*.info.gz" -exec rm '{}' ';'  2>/dev/null
    find /usr/share/locale -path '*/en' -mindepth 1 -maxdepth 2 -prune -o -print 	-exec rm -rf '{}' ';' 2>/dev/null >/dev/null
    Αυτη σβηνει ΟΛΑ τα locales? Και τα αγγλικα?

    Τελος, καποιες απο αυτες τις εχει διπλες, πχ οι
    Κώδικας:
    rm -f /var/cache/apt/*.bin > /dev/null
    και
    Κώδικας:
    rm -f /var/cache/apt/pkgcache.bin /var/cache/apt/srcpkgcache.bin
    κανουν το ιδιο πραγμα, σωστα?
    ديميتريس

  6. #531
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Ναι υπάρχουν και μερικά σβησίματα που περιέχονται σε άλλα, όπως αυτό το τελευταίο.... προφανώς το rm -f /var/cache/apt/*.bin έχει σβήσει αυτά που σβήνει η επόμενη εντολή. Γενικώς σβήνονται όλα τα info/man pages, τα locales, κάτι αρχειάκια docs και η βάση των πακέτων του apt (που μπορεί να είναι πολύ μεγάλη). Σβήνοντας τη βάση του apt όλα τα εγκατεστημένα πακέτα εμφανίζονται ως localy installed, όμως με το επόμενο apt-get update η βάση ξαναφορτώνεται οπότε δεν ξέρω αν είναι ιδιαίτερα χρήσιμο εκτός αν έχεις σκοπό να φιάξεις ένα σύστημα που θα το αφήσεις να δουλεύει ως έχει.

    Γενικως όμως το remove.docs το χρησιμοποιούσα σχεδόν σε όλα τα embedded συστήματα (debian based) που έφιαχνα παλαιότερα, σε συστήματα με 512Μ/1G flash (μπορούσες να έχεις πλήρες system σε 200-300ΜΒ) , τώρα που η ελάχιστη flash είναι σίγουρα 4G/8G δεν έχει και πολύ νόημα να ασχοληθείς παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 22-09-18 στις 21:18.

  7. #532
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν δεν βρω λυση αντιστοιχη των *elec, που το / πιανει πχ 500ΜΒ, μεχρι να βγει το kodi 18 ή το debian 10 (whichever comes first, γιατι για τοτε την προοριζω την μεταβαση σε κανονικη διανομη + kodi), σκεφτομαι το παρακατω για 8αρι στικακι
    - 2gb για το /, ισως και 1.5, που ειναι παρα πολλα σε σχεση με το *elec, και τα υπολοιπα για /home
    - τα γνωστα /tmp/, /var/whatever στη ram
    - αφαιρεση οσων πακετων και αρχειων γινεται, χωρις να επιρρεαστει η λειτουργικοτητα του υπολοιπου συστηματος
    Σε αυτο το / πρεπει να χωρεσει το network installation του debian, συν samba, xorg (μονο με τον intel για vga driver), kodi, ssh και κατι μικροπραγματα σαν το htop και το ncdu. Και ολα αυτα πιανουν 1.1gb χωρις καμια παρεμβαση δικη μου και χωρις να υπολογιζω μεσα σε αυτα nm/wicd/οποια μαλακια θα μου επιτρεπει να αλλαξω τα του δικτυου με user friendly τροπο.

    Παλιοτερα ειχα δοκιμασει και κατι απο οσα εχει το σκριπτακι εδω, ειδικα το κομματι που μαρκαρει ολα τα πακετα σαν manually installed και μετα τα πεταει σαν αχρηστα με το autoremove, αλλα μου εκανε το συστημα unusable
    Κώδικας:
    apt-mark auto $(apt-mark showmanual)
    https://github.com/Fourdee/DietPi/bl..._FOR_DIETPI.sh

    In other news, μετα το κραξιμο του dev του qbittorrent που λεω παραπανω (και το δικο μου κραξιμο απο κατω που ειπα οτι εχω ανοιξει request εδω και κατι μηνες για να ενημερωθει), κουνηθηκε ο αργοσχολος maintainer του και επιτελους ενημερωσε το πακετο χτες, μονο ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ αφοτου εκανα εγω το πρωτο request να το ενημερωσει.

    https://tracker.debian.org/news/9892...into-unstable/

    #afilokerdos
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 24-09-18 στις 07:56.
    ديميتريس

  8. #533
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    In other news, μετα το κραξιμο του dev του qbittorrent που λεω παραπανω (και το δικο μου κραξιμο απο κατω που ειπα οτι εχω ανοιξει request εδω και κατι μηνες για να ενημερωθει), κουνηθηκε ο αργοσχολος maintainer του και επιτελους ενημερωσε το πακετο χτες, μονο ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ αφοτου εκανα εγω το πρωτο request να το ενημερωσει.

    https://tracker.debian.org/news/9892...into-unstable/

    #afilokerdos
    Είδες, που παραπονιέσαι ότι δεν ανταποκρίνονται;

    Zootopia Movie 2016 - Funny Sloth Scene

  9. #534
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχω γινει ορφανοτροφειο, βοηθεια!
    Ειπα νωριτερα να τρεξω ενα deborphan να δω αν εχει ορφανεψει κανα πακετο και βλεπω αυτα (το --guess-all το βαζω επιτηδες για να δειξει και αυτα που εχω εγκατεστημενα εγω εν γνωση μου)

    Κώδικας:
    $ deborphan --guess-all
    gnome-themes-standard
    gir1.2-vte-2.91
    gvfs-bin
    kodi-eventclients-common
    libboost-filesystem1.62.0
    libmozjs-24-bin
    libjson-perl
    Απο αυτα που λεει εκει
    - το libjson-perl το εχω εδω και κατι χρονια γιατι το θελει το youtube-viewer (γνωστο σκριπτακι parser για το youtube)
    - το libmozjs-24-bin το εχω γιατι το θελει το plowshare για να κατεβαζει απο σελιδες που θελουν js (βλεπε παλιοτερη συζητηση με τον imitheo)
    - το kodi-eventclients-common το εχω γιατι χρησιμοποιω το kodi-send για διαφορα κολπα :P
    - το gir1.2-vte-2.91 το εχω επειδη το θελει το reportbug για να παιξει με το gtk ui του, αλλιως ανοιγιε μονο στο τερματικο, και δεν θελω να βαλω το reportbug-gtk επειδη τραβαει πολλη σαβουρα για dictionaries, spelling κλπ.
    Στα υπογραμμισμενα θα ανοιξω bug reports να γινει καμια αλλαγη για να τα κρατησω και να μην βγαινουν ορφανα.

    Τα υπολοιπα ομως γιατι δεν τα θελω? Το gvfs ειναι κομματι του file manager μου και το gnome-themes-standard ειναι εξαρτηση του gnome-themes-extra... που φανταζομαι οτι το θελω γιατι εχω ενα σωρο εφαρμογες σε gtk. Για το libboost-filesystem1.62.0 απο την αλλη, δεν εχω ιδεα γιατι το εχω, πως μπηκε και τι κανει.
    ديميتريس

  10. #535
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω γινει ορφανοτροφειο, βοηθεια!

    Για το libboost-filesystem1.62.0 απο την αλλη, δεν εχω ιδεα γιατι το εχω, πως μπηκε και τι κανει.
    Η boost είναι ένα μεγάλο σετ συναρτήσεων για c++ και την χρειάζονται πολλά προγράμματα (σκέψου την κάτι σαν glibc-extra + glib2-extra). Από ό,τι βλέπω, το debian testing παρέχει και την 62 και την 67 έκδοση οπότε χωρίς να μπορώ να το πω στα σίγουρα, αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι κάποια στιγμή κάποιο από τα προγράμματα που έχεις εγκατεστημένα, είχε γίνει compile με την libboost-filesystem1.62 οπότε σου την έφερε σαν εξάρτηση. Κάποια στιγμή πέρασε στο testing η 67 έκδοση και όλα τα προγράμματα έγιναν compile με αυτήν αλλά κάποια από αυτά απέτυχαν και έτσι στα repos υπάρχουν και οι δύο εκδόσεις της βιβλιοθήκης. Το δικό σου πρόγραμμα έγινε επιτυχώς compile με την 67άρα οπότε περάστηκε εκείνη σαν εξάρτηση και σου έμεινε η 62άρα ως orphan γιατί δεν την χρειάζεται τίποτα.

    Δες τα πακέτα σου και αν έχεις εγκατεστημένη και την 67άρα τότε μάλλον είναι αυτό.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  11. #536
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν την εχω καν την libboost-filesystem1.67.0!
    Και αν την αφαιρεσω δεν αφαιρει κατι αλλο, ουτε βγαζει κατι αλλο ορφανο...
    ديميتريس

  12. #537
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν την εχω καν την libboost-filesystem1.67.0!
    Και αν την αφαιρεσω δεν αφαιρει κατι αλλο, ουτε βγαζει κατι αλλο ορφανο...
    Τότε δεν είναι αυτό. Ίσως είχες κάποιο πρόγραμμα παλαιότερα που την χρειαζόταν και το αφαίρεσες κάποια στιγμή. Δεν ξέρω πώς να βρω reverse deps στο debian (το packages.debian.org έχει μόνο forward deps).

    Σε εμένα, κάποια ενδεικτικά προγράμματα που την χρησιμοποιούν άμεσα είναι τα gnucash, mkvtoolnix. Είχες κάποιο από αυτά ? Όπως και να χει, αφού δεν την χρησιμοποιεί τίποτα μπορείς να την αφαιρέσεις.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  13. #538
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Την αφαιρεσα και ο θεος βοηθος. Αφαιρεσα και οτι ειχα απο gnome-themes (gnome-themes-standard, gnome-themes-extra και gnome-accessibility-themes) και πλεον εχω μεινει με το numix και το raleigh που ειναι σαν w98 :P
    Τελικα το gnome-themes-standard μπορουσε να αφαιρεθει επειδη πλεον εχει γινει transitional package... Τωρα στο τι ειναι transitional δεν ξερω.
    ديميتريس

  14. #539
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Έχω παρατηρήσει 100-120 MB σταθερή μείωση με το GNOME 3.30 στην κατανάλωση μνήμης και σαφή βελτίωση απόδοσης σε Wayland σε Intel HD 4600
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #540
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κώδικας:
    The following package was automatically installed and is no longer required:
      libck-connector0
    Use 'apt autoremove' to remove it.
    The following packages will be REMOVED:
      consolekit
    The following packages will be upgraded:
      libpam-systemd libsystemd0 systemd
    3 upgraded, 0 newly installed, 1 to remove and 0 not upgraded.
    Need to get 3,765 kB of archives.
    After this operation, 159 kB of additional disk space will be used.
    Do you want to continue? [Y/n]
    Omg! Βλεπω οτι το consolekit εχει αφαιρεθει απο το testing απο τελη ΜΑΡΤΙΟΥ!
    https://tracker.debian.org/news/9436...-from-testing/
    ديميتريس

Σελ. 36 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το thread του Raspberry Pi
    Από ownagE_ στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 4537
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-24, 21:25
  2. Το thread του Media Player Classic
    Από WAntilles στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1168
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-24, 12:49
  3. Το thread του VirtualBox
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1713
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-20, 07:55
  4. To thread του Debian - vol. 3
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2342
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-17, 16:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας