Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Ο μοναδικός τρόπος να σου μειώσει ο πάροχος σου την ταχύτητα συγχρονισμού είναι αυξάνοντας το SNR (ή Noise Margin στο Router). Επειδή ως επί το πλείστον δεν θα έχουν κάνει κάτι τέτοιο -μόνο η Cyta το κάνει- στείλε μας τα χαρακτηριστικά της γραμμής από το Modem-Router σου.

    Είναι λογικό να έχει αυξηθεί το crosstalk στις γραμμές από Α/Κ και θα γίνεται μόνο χειρότερο. Εάν θέλεις μεγαλύτερες ταχύτητες μπορείς να μεταβείς σε VDSL. Εξ-άλλου για αυτό στήνεται νέο δίκτυο.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5400/852
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    NetFasterWan3
    Επιβεβαιώνω και εγώ το φίλο geioannou.Το ιδιο συνέβη και στη δική μου περίπτωση ,vodafone,Ηλιούπολη α/κ Δάφνης. Ενώ είχα ταχύτητα γύρω στα 7000-7400 σταθερή για αρκετό καιρό ,ξαφνικά έπεσε γύρω στα 5000 - 5400.Ηρθε τεχνικός ,έλεγξε τη γραμμή,βρήκε ότι υπήρχαν πολλά errors και έδωσε βλάβη στη Cosmote.Ο έλεγχος δεν είχε καποιο αποτέλεσμα και τα στατιστικα της γραμμής παραμένουν το ίδιο χαμηλά.Το snr παραμένει στα 6db όπως και παλαιότερα.Το περίεργο όμως είναι ότι στην περιοχή μου ΔΕΝ υπάρχει διαθεσιμότητα για VDSL Vodafone, υπάρχει μόνο VDSL Cosmote.Τι άλλαξε τότε και προς τι όλη αυτή η υποβάθμιση;

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίδες έχει απαντηθεί ήδη το ζήτημα στις περιοχές που παρέχετε VDSL υπηρεσίες από οποιονδήποτε πάροχο. Δυστυχώς ή ευτυχώς αυξάνετε το crosstalk λόγω του VDSL με αποτέλεσμα να επιρρεάζονται οι adsl. Από την στιγμή που σου παρέχεται VDSL στην περιοχή σου δεν καταλαβαίνω τον λόγο τον οποίο αρνήσε κατηγορηματικά να βάλεις και επιμένεις στα δικά σου και στα περί δακτύλων που θέλουν να σε έχουν δυσαρεστημένο.
    Δείτε καλύτερα και διαβάστε λίγο πώς λειτουργούν οι xDSL υπηρεσίες και πώς παρεμβάλει η μια στην άλλη από την στιγμή που περνάνε από το ίδιο KV και μετά ανοίχτε τους ασκούς του αιόλου.
    Δώστε βάση στα post του SDKIR.......αυτά που είπε ο άνθρωπος δεν τα είπε απλά για να τα πεί και να χαιδέψει τα αυτιά του κάθε παρόχου......

    Η πλάκα πάντως στο όλο ζήτημα ποιά είναι? Απαντάς μόνος σου στον εαυτό σου από τον τίτλο του post :P
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

  4. #19
    Εγγραφή
    17-10-2011
    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    D-Link dsl 3682
    SNR / Attn
    30.4(dB) / 3.3(dB)
    Ο λογος που δεν βαζουν vdsl ειναι τα λεφτα,καποιοι σαν και εμενα που θελουν μονο ιντερνετ εχουν πετυχει προσφορες γυρω στα 16 ευρω,για vdsl θα πρεπει να δινω 30+,ασε και τα διπλασια τελη διακοπης συμβολαιου αμα γινει κατι.Αμα καποιος μου δωριζει τα 15 ευρω παραπανω καθε μηνα ευχαριστως να βαλω αλλα σε αυτες τις εποχες καθε ευρω μετραει.
    Τωρα Καλλιθεα κοντα στο γηπεδο περνανε οπτικες,ελπιζω να μην χειροτερεψει πολυ η γραμμη μου.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΣΥΡΟΥ
    Router
    ZXHN H267A V1.0
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 31.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγω τα ιδια περναω. Vodafone συνδεση, μολις ενεργοποιησε το vdsl η cosmote στην περιοχη απο 9 επεσα στα 6,5. Επισης εγω και να θελω και να ειχα τα χρηματα η vodafone δεν εχει vdsl εδω ακομα...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-17, 23:35
  3. Μείωση ταχύτητας VDSL;
    Από blugosi στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-17, 10:32
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 14:57
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 15:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας