Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης κάρα εννοεις αμάξια?
    Είναι αργκό απ' το car-ο...

  2. #32
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αργκό απ' το car-ο...
    Όχι γιατί θα ήθελα να μου πει τι αμάξι Ελληνικό έχει. Να το πάρω και εγώ.

    Επίσης από τι κινητό ή υπολογιστή ή laptop Ελληνικό γράφει στο φορουμ και αυτό θα ήθελα να το πάρω. Και φυσικά να είναι Ελληνικά, όχι να παίρνουν το κινέζικο και να βάζουμε πάνω Ελληνικό λογότυπο.

    Τη σήμερον ημέρα δεν γίνεται να μιλάμε για ξένες εταιρείες και ξένα προϊόντα πως να το κάνουμε δηλαδή.

    Και εγώ θα ήθελα να ζω σε αυτήν την ουτοπική χώρα που θα τα φτιάχναμε όλα εδώ αλλά δεν υπάρχει.

    Για το μόνο που θα ήθελα να γινόταν στην χώρα μου, ήταν να υπήρχαν και ξένες επιχειρήσεις που να παρήγαγαν εδώ τα προϊόντα που χρησιμοποιούμε, και όχι να τα εισάγουμε και αυτά με χιλιάδες κοντέινερ έτοιμα.

  3. #33
    Εγγραφή
    21-03-2011
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45/4 fast path
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια δεν θες καμία ξένη εταιρεία και τα προιόντα της? Αν κατάλαβα καλά με αυτά που γράφεις για το lidl. Επίσης κάρα εννοεις αμάξια?
    Μόνο μην γενικεύεις σε παρακαλώ γιατί αυτό οδηγεί σε παρεξηγήσεις & λάθος συμπεράσματα.

    Αν & εκτός θέματος να σου πω ότι φυσικά & ΔΕΝ θέλω τα προϊόντα των γερμανών (όχι οποιασδήποτε ξένης!) των οποίων οι εκλεγμένοι τους μας έχουν κηρύξει τον 3ο Παγκ. Πόλεμο ... οικονομικό αυτή τη φορά! Ειδικά όταν ακούω MIZENS (siemens) αφρούς βγάζω απ'τ'αυτιά αλλά βλέπω άλλους να αγοράζουν κανονικά τα προϊόντα της σκανδαλώδους επιχείρησης σαν να μην τρέχει τίποτα τόσα έτη, αλλά είναι & οι ίδιοι που γκρινιάζουν για την κατάσταση που έχει περιέλθει η χώρα ... για να σου πέφτουν τα μαλλιά => αφού φυσικά η πλειοψηφία μας στηρίζουμε αυτούς που μας κατάκλεψαν & μας <μαστιγώνουν> άξιοι της μοίρας μας είμαστε!

    Μάλιστα σε συζήτηση μου με άνθρωπο μεγάλης ηλικίας που έχει ζήσει για μικρός την κατοχή (δεν λέω τον πόλεμο αυτό καθεαυτό έτσι?) μου είπε ότι αυτή η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ κατοχή τώρα την βλέπει ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ & είναι πολύ πιο ύπουλη.

    Ναι κάρα είναι τα αμάξια που λένε οι ελληνοαμερικάνοι συγγενείς μας
    Ναι έχει καλά αυτοκίνητα η γερμανία, όπως όμως & άλλες παραγωγές χώρες! Αλλά εμείς μαζί με κάποιες άλλες χώρες, τους έχουμε πλουτίσει ... αν φυσικά έχεις πάρει ήδη γερμανικό αυτοκίνητο, φυσικά & θα πάρεις τα ανταλλακτικά του αλλά γιατί να ξαναπαίρνουμε μετά το 2010 & το γδύσιμο των τσεπών μας ξανα γερμανικά ρε αδελφέ?! 'Οχι ότι φταίνε μόνο αυτοί βέβαια.
    Αν ανατρέξεις στην ιστορία αυτοκίνητα αλλά & οποιοδήποτε άλλο εξάρτημά τους ΔΕΝ άφησαν/επέτρεψαν στην Ελλάδα να παράξει/εξαγάγει...μήπως σου <βρωμάει> καθόλου αυτό? ή θεωρούμε τους ευαυτούς μας μικρούς/τίποτα & άχρηστους για το οτιδήποτε & λέμε εντάξει δεν μπορούμε σιγά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι γιατί θα ήθελα να μου πει τι αμάξι Ελληνικό έχει. Να το πάρω και εγώ.

    Επίσης από τι κινητό ή υπολογιστή ή laptop Ελληνικό γράφει στο φορουμ και αυτό θα ήθελα να το πάρω. Και φυσικά να είναι Ελληνικά, όχι να παίρνουν το κινέζικο και να βάζουμε πάνω Ελληνικό λογότυπο.

    Τη σήμερον ημέρα δεν γίνεται να μιλάμε για ξένες εταιρείες και ξένα προϊόντα πως να το κάνουμε δηλαδή.

    Και εγώ θα ήθελα να ζω σε αυτήν την ουτοπική χώρα που θα τα φτιάχναμε όλα εδώ αλλά δεν υπάρχει.

    Για το μόνο που θα ήθελα να γινόταν στην χώρα μου, ήταν να υπήρχαν και ξένες επιχειρήσεις που να παρήγαγαν εδώ τα προϊόντα που χρησιμοποιούμε, και όχι να τα εισάγουμε και αυτά με χιλιάδες κοντέινερ έτοιμα.
    συμφωνώ με την τελευταία σου πρόταση που έβαλα bold! αν & με τους φόρους που αποφασίζει κρίνει & βάζει ο κάθε πρωθυπουργάρας μας εκλεγμένος απ'τον ασχετολαό του δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αυτό

    όμως παρανόησες διότι έχεις εμπειρίες άλλες...ίσως έχεις πέσει πάνω σε συνέλληνες που σου λένε προτίμα ελληνικά ... εγώ όμως ούτε αυτό συνιστώ ούτε ουτοπιστής είμαι & ξέρω απο που προέρχεται το καθένα πολύ καλά διότι τα ψάχνω γενικώς
    εγώ απλά σου είπα μποϋκοτάρω τη MIZENS γιατί μας έκανε αυτό. μποϋκοτάρω τα γερμανικά για τον τάδε λόγο...
    & δόξα στο θεό αντί για γερμανικά υπάρχουν σε όλα τα πράματα από ευρωπαϊκά άλλα προϊόντα έως & αλλων ηπείρων που βέβαια έχουν το τελωνείο τους με αποτέλεσμα αύξηση της τιμής...

    στο θέμα μας νομίζω η nova (ex 4net) είναι κατά 30% wind που την έχουν οι άραβες
    ξέρει κανείς κάτι παραπάνω περί γάμου wind~nova? γιατί νομίζω για κει πάει το πράμα
    & γενικά στο τέλος θα σταθούν όσες εταιρείες έχουν & κινητή τηλεφωνία => τηλεπικοινωνία ... πράμα που αγαπάει περισσότερο από κάθε τι άλλο ο Ελληνας

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-17, 14:20
  2. Ερωτηση για αναλογίες εικόνας 16:9 και 4:3 σε σχέση με τα MP
    Από yiannis010 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-17, 14:07
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-17, 13:43
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-17, 22:24
  5. Πρόβλημα σε Laptop με τα γραφικά (;)
    Από play στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-16, 11:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας