Σελ. 156 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.326-2.340 από 3093
  1. #2326
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με απασχολεί η τηλεφωνία ιδιαίτερα. Το πακέτο έχει 1500 λεπτά ομιλίας, θα μπει σε μόνιμη εκτροπή στο κινητό, όπως είναι και τώρα άλλωστε. Έχω 7000λ λεπτά μαζεμένα στο κινητό και 60 δωρεάν για σταθερά/μήνα στο Skype
    Παντως μεγαλυτερη αλητεια απο το να μην σου δινουν τους κωδικους για το VOIP δεν πρεπει να υπαρχει...να εισαι αναγκασμενος αμα θελεις να εχεις τηλεφωνο να χρησιμοποιεις τις μπακατελες τους.

  2. #2327
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellraiser76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως μεγαλυτερη αλητεια απο το να μην σου δινουν τους κωδικους για το VOIP δεν πρεπει να υπαρχει...να εισαι αναγκασμενος αμα θελεις να εχεις τηλεφωνο να χρησιμοποιεις τις μπακατελες τους.
    Θέμα ασφαλείας και σωστής λειτουργίας είναι και σχετικά λογικό.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #2328
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellraiser76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως μεγαλυτερη αλητεια απο το να μην σου δινουν τους κωδικους για το VOIP δεν πρεπει να υπαρχει...να εισαι αναγκασμενος αμα θελεις να εχεις τηλεφωνο να χρησιμοποιεις τις μπακατελες τους.
    Σε αντίθεση με ότι θεωρείς, σε όλο τον πλανήτη μετρημένοι είναι αυτοί που δίνουν τον κωδικό, μεταξύ των οποίων και ο ΟΤΕ (ελέω DT). Στο σύνολο σχεδόν των παρόχων, οι χρήστες έχουν παντρευτεί τις συσκευές που τους δίνουν.

  4. #2329
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    30.3(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα είχαμε διαθεσιμότητα ΚΑΙ σε ΟΤΕ, οπότε καπάκι κάναμε αίτηση για 50L στα 32.20. 8-10 εργάσιμες είπαν... και περιμένουμε.....

  5. #2330
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά πηγαίνετε σε 100ρες. Είναι ο μόνος τρόπος να αυξηθούν οι επενδύσεις και να έχουμε τελικά καλύτερες τιμές. Η 50αρα δεν αφήνει κέρδος στον πάροχο και έτσι δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί τίποτα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #2331
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Προσφορές βλέπουμε προς το παρόν μόνο στίς 50άρες ...
    Eίστε καλά ή να βάλω τις φωνές....!!!!!

  7. #2332
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά πηγαίνετε σε 100ρες. Είναι ο μόνος τρόπος να αυξηθούν οι επενδύσεις και να έχουμε τελικά καλύτερες τιμές. Η 50αρα δεν αφήνει κέρδος στον πάροχο και έτσι δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί τίποτα.
    Τόσα χρόνια είχαμε 5mbps πληρώναμε 24αρες (το μεγαλύτερο δηλαδή πακέτο) και δεν αναβαθμιζαν τίποτα και αν δεν γινόταν αυτό με τις αναθέσεις δεν πρόκειται να είχαν αναβαθμιστεί Νίκαια, Αγία Βαρβάρα, Αιγάλεω κλπ.
    Αν βάλουν προσφορά σε 100αρα ευχαρίστως αλλιώς 50 δεν έχουμε λεφτά χαχαχα

  8. #2333
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ας πιέσουν την ΕΕΤΤ να μειώσει στο μισό το ληστρικό πάγιο του χαλκού που παίρνει ο ΟΤΕ για κάθε γραμμή μας για να βγάζουν καλο κέρδος και από τις dsl και τις vdsl

  9. #2334
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα πράγματα είναι απλά. Με 17€/μήνα για την vectored γραμμή και θέλοντας με 30€/μήνα όλα πληρωμένα, μην περιμένετε επενδύσεις, καλύτερες υπηρεσίες κλπ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πιέσουν την ΕΕΤΤ να μειώσει στο μισό το ληστρικό πάγιο του χαλκού που παίρνει ο ΟΤΕ για κάθε γραμμή μας για να βγάζουν καλο κέρδος και από τις dsl και τις vdsl
    Η συντήρηση του αρχαίου δικτύου χαλκού στοιχίζει. Πόσο να πέσει, στα 5€, δεν γίνεται. Η κοστολόγηση δεν είναι αυθαίρετη και γίνεται μετά από έρευνες.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #2335
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τις γιορτές η Wind είχε βάλει την 100άρα στα 35 ευρώ..

    και τράβαγα τα μαλλιά μου!!

    Αφού έλεγα να κλείσω το πακέτο από τώρα.. και ας μην έχει VDSL εδώ..
    Τώρα δίνω 27 για 10 Mbps..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #2336
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πράγματα είναι απλά. Με 17€/μήνα για την vectored γραμμή και θέλοντας με 30€/μήνα όλα πληρωμένα, μην περιμένετε επενδύσεις, καλύτερες υπηρεσίες κλπ.

    - - - Updated - - -



    Η συντήρηση του αρχαίου δικτύου χαλκού στοιχίζει. Πόσο να πέσει, στα 5€, δεν γίνεται. Η κοστολόγηση δεν είναι αυθαίρετη και γίνεται μετά από έρευνες.
    Sorry ποια συντήρηση ακριβώς? εμενα είναι δεκαετίες περασμένες όπως πιστεύω και στους περισσοτερους και δεν υπάρχει καμια παντελώς συντήρηση τους. Όπως είπες 5 euro η γραμμή είναι πιστεύω OK όχι 8 και κάτι που είναι. Την ερευνα θέλω να την διαβάσω ειλικρινά μπας και αναγραφει μετά από πόσες δεκαετίες οφείλει ο ΟΤΕ να τις αντικαταστήσει ...

  12. #2337
    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Τα 30 ευρώ τον μήνα για την 50αρα η εταιρία τα έδωσε,δεν την πήρε κανένας πελάτης με παζάρια.Αν λοιπόν αυτή η τιμή τους βάζει μέσα μάλλον είναι ένα θέμα που πρέπει να το δουν εσωτερικά

  13. #2338
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107789/10999
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    28.6(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίδες ήρθε επιτέλους η στιγμή που συνδέθηκα κι εγώ . Σε Cosmote όπως έχω προαναφέρει , η ενεργοποιήση έγινε σε 5 εργάσιμες και πήρε 15 λέπτα απο την ώρα που είδα κάτι να μην πηγαίνει καλά στις ταχύτητες της γραμμής μέχρι να έρθει σπίτι ο τεχνικός και να βάλουμε το καινούριο ρούτερ. Απο Steam κατεβάζω με 11.6MB/s καρφωτά (100άρα) και παρατήρησα κι εγώ οτι χρησιμοποιούν 35b και για την κατοστάρα .

    Το ενδιαφέρον είναι οτι όταν συνδέω το ρούτερ το Asus που έχω (έχει μόνο 17a ) τότε κλειδώνω στα ίδια αλλά η γραμμή είναι Fastpath!

    Το πρόβλημα είναι οτι με το προηγούμενο Speedport μπορόυσα να το βάλω παράλληλα με το Asus και να παίρνω τηλεφώνια μόνο απο αυτό . Με το καινούριο δεν γίνεται αυτό σε δίαφορα πειράματα που έκανα οπότε αναγκάστηκα να βάλω το Speedport Plus σαν Modem και Voip και έβαλα σε DMZ το Αsus οπότε όλη η διαχείριση σαν ρούτερ γίνεται απο το Asus τώρα . Παράλληλα άφησα ανοιχτό και το 5άρι Wifi στο Speedport (το Asus με απλό έφτανε μέχρι 3.5MB/s ενώ με το πεντάρι είδα και 8.8 στην ίδια απόσταση με πολύ χαμηλότερο σήμα).

    Να πώ επίσης οτι το καφάο είναι σχεδόν 2 στενά μακριά και το Asus μου έβγαλε max attainable 147mbps οπότε δεν μπορώ να πάω σε 200άρα και να θέλω .

    Επίσης με μια κουβέντα με τον τεχνικό μου είπε οτι έχουν ξεκινήσει πιλοτικά και FTTB(δεν είμαι σίγουρος εαν το λέω σωστά , μου είπε οτι η οπτική θα φτάνει μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας ) σε Δραπετσώνα αλλά όπως μου τα είπε δεν θα το υλοποιούν για μονοκατοικίες αλλά για πολυκατοικίες γιατί είναι μεγάλο το κόστος . Τώρα για FTTH καλά κρασά .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  97,6 KB 
ID: 202020

  14. #2339
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pappas81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες ήρθε επιτέλους η στιγμή που συνδέθηκα κι εγώ . Σε Cosmote όπως έχω προαναφέρει , η ενεργοποιήση έγινε σε 5 εργάσιμες και πήρε 15 λέπτα απο την ώρα που είδα κάτι να μην πηγαίνει καλά στις ταχύτητες της γραμμής μέχρι να έρθει σπίτι ο τεχνικός και να βάλουμε το καινούριο ρούτερ. Απο Steam κατεβάζω με 11.6MB/s καρφωτά (100άρα) και παρατήρησα κι εγώ οτι χρησιμοποιούν 35b και για την κατοστάρα .

    Το ενδιαφέρον είναι οτι όταν συνδέω το ρούτερ το Asus που έχω (έχει μόνο 17a ) τότε κλειδώνω στα ίδια αλλά η γραμμή είναι Fastpath!

    Το πρόβλημα είναι οτι με το προηγούμενο Speedport μπορόυσα να το βάλω παράλληλα με το Asus και να παίρνω τηλεφώνια μόνο απο αυτό . Με το καινούριο δεν γίνεται αυτό σε δίαφορα πειράματα που έκανα οπότε αναγκάστηκα να βάλω το Speedport Plus σαν Modem και Voip και έβαλα σε DMZ το Αsus οπότε όλη η διαχείριση σαν ρούτερ γίνεται απο το Asus τώρα . Παράλληλα άφησα ανοιχτό και το 5άρι Wifi στο Speedport (το Asus με απλό έφτανε μέχρι 3.5MB/s ενώ με το πεντάρι είδα και 8.8 στην ίδια απόσταση με πολύ χαμηλότερο σήμα).

    Να πώ επίσης οτι το καφάο είναι σχεδόν 2 στενά μακριά και το Asus μου έβγαλε max attainable 147mbps οπότε δεν μπορώ να πάω σε 200άρα και να θέλω .

    Επίσης με μια κουβέντα με τον τεχνικό μου είπε οτι έχουν ξεκινήσει πιλοτικά και FTTB(δεν είμαι σίγουρος εαν το λέω σωστά , μου είπε οτι η οπτική θα φτάνει μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας ) σε Δραπετσώνα αλλά όπως μου τα είπε δεν θα το υλοποιούν για μονοκατοικίες αλλά για πολυκατοικίες γιατί είναι μεγάλο το κόστος . Τώρα για FTTH καλά κρασά .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  97,6 KB 
ID: 202020
    Σε εμένα αναφέρθηκε για FFTH... Νομίζω ότι θα υπάρξουν εξελίξεις σύντομα...

  15. #2340
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πάντως πείρα ποπκόρν και κάτι σφολιάτες 1+1 από efood και περιμένω νέα από την vdsl του nnn !!!

    Καλημέρες καλή βδομάδα για εμάς τουλάχιστον για τον nnn χλωμό το κόβω αλλα ας είμαστε αισιόδοξοι

Σελ. 156 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ( ΝΕΑΠΟΛΗ )
    Από alcatgiannis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-21, 17:27
  2. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  4. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας