Σελ. 133 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 3093
  1. #1981
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Σημερα εκανα αιτηση για μεταφορα στη Wind σε 100αρα και φουλ πακ το Vision με 5 ωρες δωρεαν χρονο ομιλιας στα κινητα απο σταθερο ολα με 55 ευρω τελικη τιμη.Μου πεταξαν και εναν αριθμο καρτοκινητου με 120 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους καθε μηνα για παντα.

    16/12 θα ερθει ο κουριερ με τα συμβολαια...για να δουμε που θα συγχρονιζουμε.

  2. #1982
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Αδελφέ τους είπες ότι τους αγαπάς η έτσι τα δίνουν σε όλους σε αυτή την τιμούλα? :P πολύ καλή τιμη πέτυχες ωραίος !!!

  3. #1983
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkstargr28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.
    Αρχικα εχω Forthnet εδω και 3-4 χρονια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις εταιρια στην περιοχη μου.Αρχικα να πω οτι ειμαι στο υψος του σχολειου(25ου δημοτικου απο την κατω πλευρα) και οπως ξερετε εχουν σκαψει και εχουν περασει τα καφαο(αν κανω λαθος διορθωστε με) τις wind που εχει γινει τωρα μαζι με την forthnet-nova.Ρευμα εχουν παρει κανονικα εχουν αριθμηθει ολα μεχρι εκει που τελειωνει ο δρομος.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε η γλυκια κοπελιτσα εκει οτι ακομα δεν ξερουν ποτε θα κανουν το μοιρασμα ή ακομα δεν τους εχουν ενημερωσει μηπως ξερει καποιος απο εδω κατι παραπανω απο εμενα?Να πω οτι δεν θελω να προβω σε διαδικασιες να αλλαξω εταιρια και χωρια οτι ολοι μου δινουν 50,100,200 ενω ή forthnet τιποτα ακομα.
    Αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω αν ειναι ευκολο ας ενημερωσει
    Ευχαριστω πολυ
    Δυστυχώς μόνο wind και cosmote δίνουν στην περιοχή. Εγώ με τη vodafone που επικοινωνώ δεν ξέρει κανείς τίποτα. Το ίδιο και η forthnet για να το λες κι εσύ. Ή κάνεις υπομονή ή σπας το συμβόλαιο με το ανάλογο πέναλτυ. Εγώ που μένω πιο πάνω από το σχολείο δεν έχω δει ακόμα κάλυψη παρ όλο που έχει πάρει ρεύμα η καμπίνα (553).

  4. #1984
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgioskio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε ξαφνικα ειχες σημα απο την μια στιγμη στην αλλη...Την ιδια μερα που ηταν να ερθει και ο τεχνικος!
    Γι αυτο εμενα ηρθε και το πρωτο που ειδε ηταν αν ειχα σημα στο ρουτερ που ειχα ηδη συνδεσει!
    Βεβαια σημερα η διαφορα μου με σενα ηταν οτι δεν μου χε ερθει sms οτι ολα ειναι οκ...
    Σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις και αναμενω να δω την Τριτη τι μπορει να αλλαξει!
    Προς το παρον δεν εχω καθολου ιντερνετ ουτε τηλεφωνο....
    Είσαι σε λάθος όριο και εσύ. και μάλλον δεν έχουν κάνει την σύνδεση από το ΚΑΦΑΟ στην καμπίνα της Wind σωστά (αυτό είναι ευθύνη της Wind, αλλά κάνουν πως το ξεχνάνε - σε εμένα το έφτιαξε ο Οτετζής αυτό).
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #1985
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkstargr28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.
    Αρχικα εχω Forthnet εδω και 3-4 χρονια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις εταιρια στην περιοχη μου.Αρχικα να πω οτι ειμαι στο υψος του σχολειου(25ου δημοτικου απο την κατω πλευρα) και οπως ξερετε εχουν σκαψει και εχουν περασει τα καφαο(αν κανω λαθος διορθωστε με) τις wind που εχει γινει τωρα μαζι με την forthnet-nova.Ρευμα εχουν παρει κανονικα εχουν αριθμηθει ολα μεχρι εκει που τελειωνει ο δρομος.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε η γλυκια κοπελιτσα εκει οτι ακομα δεν ξερουν ποτε θα κανουν το μοιρασμα ή ακομα δεν τους εχουν ενημερωσει μηπως ξερει καποιος απο εδω κατι παραπανω απο εμενα?Να πω οτι δεν θελω να προβω σε διαδικασιες να αλλαξω εταιρια και χωρια οτι ολοι μου δινουν 50,100,200 ενω ή forthnet τιποτα ακομα.
    Αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω αν ειναι ευκολο ας ενημερωσει
    Ευχαριστω πολυ
    Εδώ και 10 μέρες έχω 50αρι και είμαι συνδεδεμένος στην καμπίνα που βρίσκεται Σόλακα & Γενναδίου. Είδα τη διαθεσιμότητα μέσα από το site της Wind και σε 15 μέρες μου ενεργοποιήθηκε. Από τα 2.8ΜΒs στα 49. Εσύ ADSL με forthnet πόσο συγχρονίζεις;

  6. #1986
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδελφέ τους είπες ότι τους αγαπάς η έτσι τα δίνουν σε όλους σε αυτή την τιμούλα? :P πολύ καλή τιμη πέτυχες ωραίος !!!
    Χαχαχα μπα απλα τους ειπα οτι πληρωνω 50 ευρω Κοσμοτε για 24αρα και φουλ πακ και θελω να ερθω σε εσας σε 100 και φουλ πακ βιζιον στα ιδια λεφτα!Και αυτοι μου ειπαν δεν γινεται κτλ στη καλυτερη να σας κανουμε μια εκπτωση και απο 62 ευρω να σας παμε στα 55.

  7. #1987
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και 10 μέρες έχω 50αρι και είμαι συνδεδεμένος στην καμπίνα που βρίσκεται Σόλακα & Γενναδίου. Είδα τη διαθεσιμότητα μέσα από το site της Wind και σε 15 μέρες μου ενεργοποιήθηκε. Από τα 2.8ΜΒs στα 49. Εσύ ADSL με forthnet πόσο συγχρονίζεις;
    Απο περιεργια...Πως ξερετε απο ποια καμπινα σας συνεδεσαν;;Γιατι δεν νομιζω επειδη ειναι η πιο κοντινη οτι ειναι στανταρ οτι θα συνδεθεις απο εκει

  8. #1988
    Εγγραφή
    12-01-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    καλησπερα παιδια
    χρειαζομαι την βοηθεια σας
    εκανα χθες αιτηση μεταφορας στην wind για 50αρα διοτι στις 25 τελειωνει το σμβολαιο με οτε, ο φιλος που ειχαμε και κοινο γνωστο και μου παρουζιαζεται σαν ''εγω ειμαι μαζι σου και ακοσε με κλπ'' ηρθε να κανουμε την αιτηση αλλα διαπιστωσε πως ακομα δεν εχει ανοιξει η καμπινα μου και πως για αρχη θα εχω 24αρα δλδ στην καλυτερη 10 οταν οτε ποιανω 12, μου ειπε ομως οτι ειναι ζητημα χρονου να ανοιξει η καμπινα μου σε ενα μηνα το πολυ....ισχυει κατι τετοιο ?
    επεισης ενω μου ειπε το full pack me 9.90 μου ειπε αφου εκανε ενα τηλεφωνο πως ηταν μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα η προσφορα και πως αν ξαναβγει κατι τετοιο σε προσφορα θα με ενημερσει κατευθειαν και τετοια για να βαλω...εδω αν παρω τηλεφωνο σε κανενα εμπορικο τμημα λετε να μο την δωσουν ? μιας και θα περιμενω την 50αρα για το ποτε θα μπει...
    περιμενω απαντησεις μαγκες μου σας ευχαριστω !

  9. #1989
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkstargr28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.
    Αρχικα εχω Forthnet εδω και 3-4 χρονια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις εταιρια στην περιοχη μου.Αρχικα να πω οτι ειμαι στο υψος του σχολειου(25ου δημοτικου απο την κατω πλευρα) και οπως ξερετε εχουν σκαψει και εχουν περασει τα καφαο(αν κανω λαθος διορθωστε με) τις wind που εχει γινει τωρα μαζι με την forthnet-nova.Ρευμα εχουν παρει κανονικα εχουν αριθμηθει ολα μεχρι εκει που τελειωνει ο δρομος.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε η γλυκια κοπελιτσα εκει οτι ακομα δεν ξερουν ποτε θα κανουν το μοιρασμα ή ακομα δεν τους εχουν ενημερωσει μηπως ξερει καποιος απο εδω κατι παραπανω απο εμενα?Να πω οτι δεν θελω να προβω σε διαδικασιες να αλλαξω εταιρια και χωρια οτι ολοι μου δινουν 50,100,200 ενω ή forthnet τιποτα ακομα.
    Αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω αν ειναι ευκολο ας ενημερωσει
    Ευχαριστω πολυ
    Forthnet Περιβολάκι μου είπαν με σχεδόν απόλυτη σιγουριά πως θα δώσουν 50ρι από τις 15 μέχρι τέλος μήνα max. Σε συμβουλεύω να επικοινωνείς με αυτούς. Να ξέρεις όμως ότι μπορεί και να μην ισχύει αυτό που είπαν γιατί εδώ και 2 μήνες μας πάνε έτσι (15-τέλος μήνα, 15-τέλος μήνα και δεν φέρνουν ποτέ). Και εγώ ίδια περίπτωση με εσένα είμαι, απόλυτα ικανοποιημένος από Forthnet εδώ και 9 χρόνια αλλά θα φύγω αφού και αυτοί αδιαφορούν να μου παρέχουν VDSL.

  10. #1990
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgioskio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο περιεργια...Πως ξερετε απο ποια καμπινα σας συνεδεσαν;;Γιατι δεν νομιζω επειδη ειναι η πιο κοντινη οτι ειναι στανταρ οτι θα συνδεθεις απο εκει
    Στο κουτί του ΟΤΕ που είναι ή στον τοίχο του σπιτιού σου ή σε κολόνα απ έξω, γράφει δύο νούμερα. Το πρώτο είναι το ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ που συνδέεσαι. Αν έχει σβηστεί κοίταξε κάποιο διπλανό.

  11. #1991
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κουτί του ΟΤΕ που είναι ή στον τοίχο του σπιτιού σου ή σε κολόνα απ έξω, γράφει δύο νούμερα. Το πρώτο είναι το ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ που συνδέεσαι. Αν έχει σβηστεί κοίταξε κάποιο διπλανό.
    Δεν μιλαω για το καφαο του ΟΤΕ!Μιλαω για τα καφαο της wind που δινουν vdsl!Πως ξερουν τα παιδια εδω απο που τους εχουν συνδεσει;;

  12. #1992
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για τον απλό λόγο ότι δίπλα ή πλησίον της καμπίνας του ΟΤΕ έχει τοποθετηθεί αυτή της Wind. Σε κάποιες λίγες περιπτώσεις τοποθετείται ενδιάμεσα 2 καμπίνων του ΟΤΕ.
    Και αυτό διότι τα σπίτια μας συνδέονται με χάλκινο καλώδιο μόνο και αποκλειστικά με καμπίνα του ΟΤΕ, ώστε αυτή στην συνέχεια να συνδεθεί με την αντίστοιχη της Wind, από την οποία θα πάρουμε υπηρεσία.

  13. #1993
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον απλό λόγο ότι δίπλα ή πλησίον της καμπίνας του ΟΤΕ έχει τοποθετηθεί αυτή της Wind. Σε κάποιες λίγες περιπτώσεις τοποθετείται ενδιάμεσα 2 καμπίνων του ΟΤΕ.
    Και αυτό διότι τα σπίτια μας συνδέονται με χάλκινο καλώδιο μόνο και αποκλειστικά με καμπίνα του ΟΤΕ, ώστε αυτή στην συνέχεια να συνδεθεί με την αντίστοιχη της Wind, από την οποία θα πάρουμε υπηρεσία.
    Οποτε αν καταλαβα καλα σε συνδεουν αναγκαστικα στην κοντινοτερη καμπινα wind που βρισκεται απο αυτη του οτε που παιρνεις τηλεφωνο...

  14. #1994
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με την καμπίνα της Wind η οποία είναι συνδεδεμένη με αυτή του ΟΤΕ και με την οποία συνδέεται η οικοδομή σου. Συνήθως είναι η κοντινότερη.

  15. #1995
    Εγγραφή
    12-06-2017
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5.461 kbps / 1.020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 39,5(dB)
    Καλησπέρα, αισίως βάλαμε και μεις wind 50αρι και έχω δύο ερωτήσεις. Η μια αφορά την ταχύτητα που μου έρχεται και η άλλη τη χρήση IPv6.

    Οσον αφορά τη ταχύτητα το speedtest δείχνει 48Mbps ενώ το site του modem δείχνει 130.69Mbps. Ο τεχνικός είπε ότι απλά τοσο έρχεται στη γραμμη και μετά βάζει το όριο το modem. Ρωτήσαμε τι ταχύτητα θα έχουμε αν παρουμε δικό μας modem και το βάλουμε αντί για το technicolor της wind και είπε ότι θα χουμε ταχύτητα 130 αλλά δε θα χουμε τηλέφωνο γτ δε θα δουλεύει το voip. Ξέρει κανείς τι ισχύει; Και αν ισχύουν αυτά που λέει αν υπάρχει κανας τρόπος με το νέο μόντεμ να μην χαθεί το voip?

    Οσο για το IPv6, το χω ενεργοποιήσει και στο modem και στον υπολογιστή αλλά στο modem (που είναι ρυθμισμένο σε PPPoE mode) έχει μείνει στο "IPv6 Connecting...". Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και δεν το δείχνει έτοιμο;

    Ευχαριστώ, καλή χρονια!

Σελ. 133 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ( ΝΕΑΠΟΛΗ )
    Από alcatgiannis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-21, 17:27
  2. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  4. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας