Σελ. 206 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.076-3.090 από 3093
  1. #3076
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djstamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας κύριε η διεύθυνση σας είναι στο πλάνο επέκτασης του δικτύου FTTH της εταιρίας μας για το 2023.

    Θα ξεκινήσουμε σύντομα με τις διευθύνσεις που είναι κοντά στο Αστικό Κέντρο της Νίκαιας και σταδιακά το 2023 θα αναπτύξουμε FTTH και στις περιοχές/καμπίνες που έχουν ήδη τεχνολογία FTTC.
    Απάντηση της Wind ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #3077
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι φίλε μου.και έχω την απάντηση και του δημάρχου.
    Οπότε η πρώτη φαση είναι το αστικο κεντρο.και η δεύτερη δεν θα είναι σε ολους τους δρόμους που θα πάρουν FTTH ευτυχώς είμαι τυχερός αν και αργά θα είμαι στην δεύτερη φάση λογικά γιατί εγώ είμαι μαγνησιας 25 οπότε δεν πρέπει να είμαι αστικο κεντρο σωστά?

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα Έχω μιλήσει μαζί τους και έχουν πράσινο φως να προχωρήσουν από μας Θα μας κάνουν όλους τους δρόμους χάλια αλλά πρέπει για το μέλλον της πόλης.
    Και αυτό είναι το μήνυμα από τον δήμαρχο της νικαιας.οποιος ξέρει ασ ανεβάσει κανένα χάρτη με το αστικο κεντρο ευχαριστώ.αν και σε λίγες μέρες θα έχω και επίσημο χαρτί.

  3. #3078
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από τις καμπίνες στα σπίτα, είναι πιο εύκολο. Από το Α/Κ θα πέσει περισσότερο σκα΄ψιμο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #3079
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι καταλαβενω θα γίνει χαμός.σε παρακαλώ μπορείς να ανεβάσεις χάρτη αν μπορείς φυσικά και θέλεις στο FTTH νικαια.που έχω άνοιξη εγώ.με το αστικο κεντρο νικαιας από που μέχρι που.ευχαριστω.

  5. #3080
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    καλησπέρα παιδιά,παίζει να είναι το μοναδικό ΚΑΦΑΟ που έχει μείνει χωρίς ρεύμα. είναι στην Δωδεκανήσου άνω Νεάπολη. είχα διαβάσει ότι θα πάρει μπρος το θέμα πρώτο τρίμηνο του 23, ξέρουμε εάν έχει αλλάξει κάτι ; κάποιο link να ενημερωθώ. και αν υπάρχουν λύσεις για γρήγορο ίντερνετ άμα αργήσει και άλλο.

  6. #3081
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Frik Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παιδιά,παίζει να είναι το μοναδικό ΚΑΦΑΟ που έχει μείνει χωρίς ρεύμα. είναι στην Δωδεκανήσου άνω Νεάπολη. είχα διαβάσει ότι θα πάρει μπρος το θέμα πρώτο τρίμηνο του 23, ξέρουμε εάν έχει αλλάξει κάτι ; κάποιο link να ενημερωθώ. και αν υπάρχουν λύσεις για γρήγορο ίντερνετ άμα αργήσει και άλλο.
    Προφανώς μιλάς για την καμπίνα με Κωδικός Καμπίνας WIND: 5811 Δωδεκανήσου & Κρίτωνος γωνία. Από αυτή περιμένω να πάρω κι εγώ (είμαι στα 10 περίπου σπίτια που δεν εμφανίζει διαθεσιμότητα VDSL-FIBER καμία εταιρεία). Αυτή τη καμπίνα την βάλανε "τσόντα" πριν ενάμιση-δυο χρόνια για να κλείσει την τρύπα που άφηναν οι αρχικές καμπίνες. Ανεμιστήρες δεν ακούω μέσα άρα δεν έχει ρουτερς κλπ ή ακόμα ούτε ρεύμα. Η πλάκα είναι πως όταν την τοποθετούσαν και ρώτησα το συνεργείο μου είπαν πως κάνει κάνα τρίμηνο η ΔΕΗ να δώσει το ρεύμα και ότι είναι το ΜΟΝΟ που τους καθυστερεί. Εγώ παίζω χρόνια τώρα με ADSL στα 5.6 Mbbs (ΟΥΓΚΑΝΤΑ).

  7. #3082
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς μιλάς για την καμπίνα με Κωδικός Καμπίνας WIND: 5811 Δωδεκανήσου & Κρίτωνος γωνία. Από αυτή περιμένω να πάρω κι εγώ (είμαι στα 10 περίπου σπίτια που δεν εμφανίζει διαθεσιμότητα VDSL-FIBER καμία εταιρεία). Αυτή τη καμπίνα την βάλανε "τσόντα" πριν ενάμιση-δυο χρόνια για να κλείσει την τρύπα που άφηναν οι αρχικές καμπίνες. Ανεμιστήρες δεν ακούω μέσα άρα δεν έχει ρουτερς κλπ ή ακόμα ούτε ρεύμα. Η πλάκα είναι πως όταν την τοποθετούσαν και ρώτησα το συνεργείο μου είπαν πως κάνει κάνα τρίμηνο η ΔΕΗ να δώσει το ρεύμα και ότι είναι το ΜΟΝΟ που τους καθυστερεί. Εγώ παίζω χρόνια τώρα με ADSL στα 5.6 Mbbs (ΟΥΓΚΑΝΤΑ).

    ωραία δεν υπάρχει κάπως να κάνουμε μια καταγγελία κάτι για να το θυμηθούν;; δεν είναι κατάσταση αυτή ρε συ,είχα διαβάσει ότι στο Q1 του 23 θα ενεργοποιηθουν και άλλες αλλά δεν τους έχω καθόλου εμπιστοσύνη

  8. #3083
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην ΕΕΤΤ για να ζητήσουν επίσημη απάντηση από την Nova..

    Αλλά να ψάξετε να δείτε πρώτα τι ημερομηνία έχει δώσει η HOF.. (τώρα)
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...VDSLvectoring/
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #3084
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ΕΕΤΤ για να ζητήσουν επίσημη απάντηση από την Nova..

    Αλλά να ψάξετε να δείτε πρώτα τι ημερομηνία έχει δώσει η HOF.. (τώρα)
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...VDSLvectoring/
    είχα κάνει δύο φορές καταγγελία παλιότερα, η μόνη απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα τώρα... ότι να ναι. σε αυτά που έβαλες δεν βρήκα κάτι τώρα δεν ξέρω άμα μπορεί να το δει κάποιος άλλο και μας πει,μήπως μου ξέφυγε εμένα. αλλά είναι τουλάχιστον απαράδεκτοι τόσα χρόνια στέκεται εκεί το ΚΑΦΑΟ χωρίς μια ενημέρωση

  10. #3085
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Frik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία δεν υπάρχει κάπως να κάνουμε μια καταγγελία κάτι για να το θυμηθούν;; δεν είναι κατάσταση αυτή ρε συ,είχα διαβάσει ότι στο Q1 του 23 θα ενεργοποιηθουν και άλλες αλλά δεν τους έχω καθόλου εμπιστοσύνη
    Μετά από πολλά τηλέφωνα σε WIND κάποιος υπάλληλος μου είπε πως μόνο αν πάρω τηλέφωνο στο τμήμα των τεχνικών θα μπορούν να μου πουν αν έχουν προγραμματισθεί, ποιες και για πότε εργασίες στην εν λόγω καμπίνα. Το κατ' αρχήν ερώτημα είναι "ποιο είναι το τηλέφωνο τους" ;;;

  11. #3086
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πολλά τηλέφωνα σε WIND κάποιος υπάλληλος μου είπε πως μόνο αν πάρω τηλέφωνο στο τμήμα των τεχνικών θα μπορούν να μου πουν αν έχουν προγραμματισθεί, ποιες και για πότε εργασίες στην εν λόγω καμπίνα. Το κατ' αρχήν ερώτημα είναι "ποιο είναι το τηλέφωνο τους" ;;;
    πήρα τηλέφωνο τώρα στην Nova πλεον λέει δεν ξέρουν ούτε μπορούν να κάνουν κάτι,έκανα και καταγγελία πάλι στην ΕΕΤΤ κάποια άλλη λύση ρε παιδιά;

  12. #3087
    Εγγραφή
    23-11-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όντως η συγκεκριμένη καμπινα της wind nova είναι η μόνη ανενεργή εδώ και χρόνια στην άνω Νεάπολη και εγώ από εκεί περιμένω να πάρω fiber δυστυχώς παρ όλες τι ενοχλήσεις μου με γνωστούς τηλέφωνα δεν έχω βγάλει άκρη τόσο καιρό και δεν υπάρχει και άλλη εναλλακτική... οπότε υπομονή για όσους εμπλεκόμενους.

  13. #3088
    Εγγραφή
    27-10-2017
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kktts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως η συγκεκριμένη καμπινα της wind nova είναι η μόνη ανενεργή εδώ και χρόνια στην άνω Νεάπολη και εγώ από εκεί περιμένω να πάρω fiber δυστυχώς παρ όλες τι ενοχλήσεις μου με γνωστούς τηλέφωνα δεν έχω βγάλει άκρη τόσο καιρό και δεν υπάρχει και άλλη εναλλακτική... οπότε υπομονή για όσους εμπλεκόμενους.
    Μου φαίνεται οτι τελικά μαζευτήκαμε και αυτοί οι 10 που περιμένουμε εδω και χρονια να ενεργοποιηθεί το συγκεκριμενο καφαο 1273-506 στην Δωδεκανήσου και Κρίτωνος. Έπειτα απο μεγαλο αγώνα και απο μεριάς μου με οτι λογής προσπάθειες, είπανε να το εγκαταστήσουν, αυτο συνέβη πριν απο τουλάχιστον ενάμιση χρόνο.
    Πριν απο κανα χρόνο κατόπιν πίεσης πέρασαν τα καλώδια οπτικών ινών στο καφαο. Βάση διαδικασιών Το καφαο εχει ολα τα απαιτούμενα το μονο που μένει ειναι η ηλεκτροδότηση και ο τεχνικος έλεγχος πριν την ενεργοποίηση.
    Η συγκεκριμένη καμπίνα παει απο αναβολή σε αναβολή τα τελευταία 3-4 χρονια χωρις κάποιο λογο ενω η υπόλοιπη περιοχή εχει vdsl πριν το κορωνοιο…

    Τι να πω μας έχουν φέρει σε απόγνωση όπως είχα αναφέρει και στο forum του κορυδαλλου να μας δώσουν την άδεια να βάλουμε εμείς δικά μας συνεργεία να προχωρήσουν την διαδικασία και να τα βρουμε μετα με την wind-nova πλέον στους παγιους λογαριασμούς!!!

  14. #3089
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Έχω στείλει μήνυμα στην ΔΕΔΔΗΕ και έλαβα απάντηση από την Nova ότι το μόνο που μένει είναι η ηλεκτροδότηση, τι άλλο μπορούμε να κάνουμε? Πραγματικά έχω κουραστεί με την αναμονή τόσα χρόνια. Δεν ξέρω πραγματικά τι άλλο να κανω

  15. #3090
    Εγγραφή
    27-10-2017
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Frik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω στείλει μήνυμα στην ΔΕΔΔΗΕ και έλαβα απάντηση από την Nova ότι το μόνο που μένει είναι η ηλεκτροδότηση, τι άλλο μπορούμε να κάνουμε? Πραγματικά έχω κουραστεί με την αναμονή τόσα χρόνια. Δεν ξέρω πραγματικά τι άλλο να κανω
    Εχετε κανενα νεο σχετικα με την καμπινα? Εχει περασει καιρος και δεν εχω δει κανενα τεχνικο να περναει. Απο την ΕΕΤΤ κανονικα θα επρεπε να ειχαν βγαλει καινουργιο προγραμμα παρατασης να ενημερωσουν για το χρονοδιαγραμμα αλλα δεν βλεπω ουτε κατι δυστυχως, λετε να σημαινει τιποτα?

Σελ. 206 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ( ΝΕΑΠΟΛΗ )
    Από alcatgiannis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-21, 17:27
  2. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  4. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας