Σελ. 132 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 112122127130131132133134137142152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.966-1.980 από 3093
  1. #1966
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Καλά σερφαρίσματα να έχεις! Για δώσε και κανένα στατιστικό ακόμα από το ρούτερ αν μπορείς. Πόσο θεωρητικό έχει η γραμμή? Μπορεί και 200 να πιάσει? Το τηλέφωνο voip λειτουργεί καλά? Έχει κάνει κανένα disconnect από την ημέρα συνδέθηκες?
    Κάποιες πληροφορίες ενδεχομένως να βοηθήσουν να σταθμίσει κανείς αν αξίζουν κάποια ευρώ επιπλέον στο λογαριασμό σε σχέση με το adsl πριν.

  2. #1967
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Βρε παιδια την οδο Γκουρα την ξεχασανε ??? Περιμενω πως και πως να βαλω 100αρα δεν αντεχω αλλο χαχαχα
    Εχουν αριθμησει τα καφαο, ρευματα πριν κανα μηνα..

  3. #1968
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Frik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδια την οδο Γκουρα την ξεχασανε ??? Περιμενω πως και πως να βαλω 100αρα δεν αντεχω αλλο χαχαχα
    Εχουν αριθμησει τα καφαο, ρευματα πριν κανα μηνα..
    Στην Γκούρα είναι το κουτί που ανήκω και πριν μια εβδομάδα με συνέδεσαν στα 50. Στο ύψος του Δημοτικού σχολείου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σερφαρίσματα να έχεις! Για δώσε και κανένα στατιστικό ακόμα από το ρούτερ αν μπορείς. Πόσο θεωρητικό έχει η γραμμή? Μπορεί και 200 να πιάσει? Το τηλέφωνο voip λειτουργεί καλά? Έχει κάνει κανένα disconnect από την ημέρα συνδέθηκες?
    Κάποιες πληροφορίες ενδεχομένως να βοηθήσουν να σταθμίσει κανείς αν αξίζουν κάποια ευρώ επιπλέον στο λογαριασμό σε σχέση με το adsl πριν.
    Το router γράφει 30 upload και 109 download. Με το τηλέφωνο δεν έχω κάποιο πρόβλημα, εκτός από το γεγονός ότι μόλις ανοίγει η γραμμή την πρώτη λέξη "Παρακαλώ" δεν την ακούει ο συνομιλητής μου. Δηλαδή το πρώτο δευτερόλεπτο δεν ακούγομαι. Το ίδιο θέμα έχει και συγγενής μου που έβαλε το 50άρι σε άλλο σημείο στη Νίκαια. Ούτε αποσυνδέσεις έχω. Γενικά, πολύ ικανοποιημένος. Αν ήταν και το router καλύτερο τους θα ήμουν 100%. Για μένα φυσικά και αξίζει τα 30€ τον μήνα!

  4. #1969
    Εγγραφή
    14-09-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens / Αθήνα
    Δεν ξερω εδω κατω που ειμαι δεν ειναι διαθεσιμη ακομα.. ειμαι πιο κατω απο το δημοτικο

  5. #1970
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ(Εξου και τα κεφαλαία!)
    Ήρθε σημερα στο προγραμματισμενο ραντεβου ο τεχνικος της Wind και ειδε οτι δεν ειχα ιντερνετ ενω ειχα συνδεσει το ρουτερ...
    Του λεω δηλ εσενα μονο για να συνδεσεις το ρουτερ σε εχουν;;Και κου απανταει ναι μονο γι αυτο..Επρεπε να παιζει!
    Πηγαινουμε κατω στο κουτι του ΟΤΕ της πολυκατοικιας και διαπιστωσε οτι δεν ερχεται σημα...
    Το δινει βλαβη και ο Θεός βοηθός!
    Μου λεει αν ειναι κατι απλο απο Δευτερα θα χεις ιντερνετ αν ειναι κατι πιο συνθετο μπορει να παει πολυς καιρος!Μεχρι και 1,5 μηνα ετρεχα σε εναν αλλο μου λεει...
    Πραγματικα μετανιωσα την ωρα και τη στιγμη που το γυρισα σε Vdsl!
    ΥΓ Εγω νομιζα οτι ο τεχνικος ερχεται για να κανει καποια ενεργεια και οχι απλα για να συνδεσει το ρουτερ και να συνδεθει μονο του!

  6. #1971
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς τεχνικός εκτός από OTE δεν μπορεί να βάλει χέρι από το ADSL καφάο μέχρι το κουτάκι του OTE..
    ούτε καν στο καλώδιο του σπιτιού σου!

    Άντε να ρίξει μία ματιά στην μπρίζα εάν είχες σήμα κάτω..

    Αρκεί βέβαια να ξέρει ότι η καμπίνα της Wind είναι οκ για να σου δώσει VDSL.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  7. #1972
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Ρε παιδιά δεν είναι καλύτερο να βάλει κανείς ΟΤΕ? Γιατί να μπλέκεις με τη wind?

  8. #1973
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Βασικα θεωρω ανεπιτρεπτο να μην εχουν τεσταρει την γραμμη πριν στειλουν τεχνικο!
    Και βλαβη απο το καφαο στο σπιτι μου αποκλειεται να εχω!Γιατι το σημα χαθηκε οταν εγινε η μεταφορα απο Vodafone σε Wind!Οποτε κατι με την διαδικασια παιζει και οχι με βλαβη!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων


    Το router γράφει 30 upload και 109 download. Με το τηλέφωνο δεν έχω κάποιο πρόβλημα, εκτός από το γεγονός ότι μόλις ανοίγει η γραμμή την πρώτη λέξη "Παρακαλώ" δεν την ακούει ο συνομιλητής μου. Δηλαδή το πρώτο δευτερόλεπτο δεν ακούγομαι. Το ίδιο θέμα έχει και συγγενής μου που έβαλε το 50άρι σε άλλο σημείο στη Νίκαια. Ούτε αποσυνδέσεις έχω. Γενικά, πολύ ικανοποιημένος. Αν ήταν και το router καλύτερο τους θα ήμουν 100%. Για μένα φυσικά και αξίζει τα 30€ τον μήνα!
    Φιλε Ακης τα φωτα σου!Εσενα ο τεχνικος απλα περασε και σ συνεδεσε το ρουτερ;;;
    Ο τεχνικος δεν θα επρεπε να κανει κατι στο καφαο της wind για να εχεις Vdsl?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skoupas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά δεν είναι καλύτερο να βάλει κανείς ΟΤΕ? Γιατί να μπλέκεις με τη wind?
    Τα καφαο ειναι της wind οποτε δεν παιζει να μην εχει αναμιξη και η wind!

    - - - Updated - - -

    Και ακουστε το κουλο του αιωνα!
    Εφυγε ο τεχνικος χωρις να ξερει που ειναι το προβλημα...Το δινει βλαβη...και μετα απο μιση ωρα μου ερχεται μηνυμα απο τη wind οτι η νεα προγραμματισμενη ημερομηνια για ενεργοποιηση της γραμμης ειναι για τις 15/01/2019...Δηλ την Τριτη!Τι παιζει δεν μπορω να καταλαβω...Επρεπε να κανει κατι ο τεχνικος και δεν το εκανε;;;Τι διαφορετικο θα κανει ο νεος τεχνικος;Απορω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgioskio : 11-01-19 στις 18:47.

  9. #1974
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgioskio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα θεωρω ανεπιτρεπτο να μην εχουν τεσταρει την γραμμη πριν στειλουν τεχνικο!
    Και βλαβη απο το καφαο στο σπιτι μου αποκλειεται να εχω!Γιατι το σημα χαθηκε οταν εγινε η μεταφορα απο Vodafone σε Wind!Οποτε κατι με την διαδικασια παιζει και οχι με βλαβη!

    - - - Updated - - -


    Φιλε Ακης τα φωτα σου!Εσενα ο τεχνικος απλα περασε και σ συνεδεσε το ρουτερ;;;
    Ο τεχνικος δεν θα επρεπε να κανει κατι στο καφαο της wind για να εχεις Vdsl?

    - - - Updated - - -



    Τα καφαο ειναι της wind οποτε δεν παιζει να μην εχει αναμιξη και η wind!

    - - - Updated - - -

    Και ακουστε το κουλο του αιωνα!
    Εφυγε ο τεχνικος χωρις να ξερει που ειναι το προβλημα...Το δινει βλαβη...και μετα απο μιση ωρα μου ερχεται μηνυμα απο τη wind οτι η νεα προγραμματισμενη ημερομηνια για ενεργοποιηση της γραμμης ειναι για τις 15/12/2018...Δηλ την Τριτη!Τι παιζει δεν μπορω να καταλαβω...Επρεπε να κανει κατι ο τεχνικος και δεν το εκανε;;;Τι διαφορετικο θα κανει ο νεος τεχνικος;Απορω!
    15/12/2018??
    pepes

  10. #1975
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    15/01/2019!! Σε 4 μερες δηλ!
    Και κατοπιν δικης μου επικοινωνιας μαζι τους δεν εχουν ιδεα ποιο ειναι το προβλημα και τι γινεται!Τους λεω στο συστημα σας δεν φαινεται οτι εχετε δωσει νεα ημερομηνια συνδεσης;Και μου απαντουν οχι βλαβη φαινεται...Μαλλον θα ειναι να ερθει τεχνικος να φτιαξει τη γραμμη...Αρα εντοπισατε τ προβλημα τους ρωταω...Μου λεει δεν μπορω να τ ξερω!Λογικα ναι και γι αυτο θα ερθει τεχνικος...
    Ρωταω θα κλεισουμε ξανα ραντεβου να ερθει σε μενα τεχνικος;Μου λενε μπορει και οχι...Να ερθει μονος του στο καφαο της wind να λυσει τ προβλημα!
    Τελικα τ εκλεισα και ακρη δεν βρηκα...Απλα περιμενω να περασουν 4 μερες!

    - - - Updated - - -

    Παιδια θα τρελαθω με το ιντερνετ μου....
    Και εκει που ειχα αποσυνδεθει απο την vodafone και περιμενω να συνδεθω στην wind..και εχω περασει ολα οσα αναφερω παραπανω...βλεπω το ρουτερ της wind (το τονιζω της WIND) να βλεπει επιτελους ιντερνετ!Και λεω οκ επιτελους αποκατασταθηκε τ ιντερνετ και ειμαι κομπλε!
    Μπαινω να μετρησω την ταχυτητα και μου βγαζει 5 mb και οτι ειμαι στην Vodafone που με ειχαν αποσυνδεσει προκειμενου να συνδεθω στην wind!!!! Απιστευτα πραγματα και τα εχω χασει!

  11. #1976
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgioskio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Ακης τα φωτα σου!Εσενα ο τεχνικος απλα περασε και σ συνεδεσε το ρουτερ;;;
    Ο τεχνικος δεν θα επρεπε να κανει κατι στο καφαο της wind για να εχεις Vdsl?
    Από όσο γνωρίζω, η διαδικασία με τις νέες καμπίνες θέλει λίγες μέρες για "μεταφορά γραμμής" γιατί από την παλαιά καμπίνα (του ΟΤΕ) πρέπει να "περάσει" η γραμμή μας στη νέα καμπίνα που δίνει VDSL η Wind. Από εκεί και πέρα, ο τεχνικός που ήρθε μετά από μία ώρα που έλαβα το SMS πως η ενεργοποίηση πραγματοποιήθηκε/παρακαλούμε συνδέστε τον νέο εξοπλισμό κλπ, δεν έκανε απολύτως τπτ παρά ένα speedtest.net. Προφανώς αφού έπαιζαν όλα σωστά, δεν είχε κάτι άλλο να κάνει.

    Η δική σου ιστορία όμως είναι πολύ ενδιαφέρουσα... Μακάρι την Τρίτη να λυθούν όλα και να έχεις net και τηλεφωνία!

  12. #1977
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και τα κουλα συνεχιζονται!
    Ξαναεχασα τελειως το σημα ιντερνετ!
    Δεν ξερω τι παιζει πραγματικα....
    Δηλ εσυ απλα ειχες συνδεσει τον εξοπλισμο σου και ειχες σημα χωρις να κανει κατι ο τεχνικος;

  13. #1978
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgioskio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα κουλα συνεχιζονται!
    Ξαναεχασα τελειως το σημα ιντερνετ!
    Δεν ξερω τι παιζει πραγματικα....
    Δηλ εσυ απλα ειχες συνδεσει τον εξοπλισμο σου και ειχες σημα χωρις να κανει κατι ο τεχνικος;
    Ναι, αφού όμως μου ήρθε (την ίδια μέρα) το SMS. Νωρίτερα είχα δοκιμάσει να συνδέσω το νέο router και ενώ "συνδέονταν" στα 2MBps (όπως και το παλαιό δλδ) δεν είχα καθόλου τηλέφωνο.

  14. #1979
    Εγγραφή
    23-12-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αφού όμως μου ήρθε (την ίδια μέρα) το SMS. Νωρίτερα είχα δοκιμάσει να συνδέσω το νέο router και ενώ "συνδέονταν" στα 2MBps (όπως και το παλαιό δλδ) δεν είχα καθόλου τηλέφωνο.
    Οποτε ξαφνικα ειχες σημα απο την μια στιγμη στην αλλη...Την ιδια μερα που ηταν να ερθει και ο τεχνικος!
    Γι αυτο εμενα ηρθε και το πρωτο που ειδε ηταν αν ειχα σημα στο ρουτερ που ειχα ηδη συνδεσει!
    Βεβαια σημερα η διαφορα μου με σενα ηταν οτι δεν μου χε ερθει sms οτι ολα ειναι οκ...
    Σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις και αναμενω να δω την Τριτη τι μπορει να αλλαξει!
    Προς το παρον δεν εχω καθολου ιντερνετ ουτε τηλεφωνο....

  15. #1980
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους.
    Αρχικα εχω Forthnet εδω και 3-4 χρονια και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις εταιρια στην περιοχη μου.Αρχικα να πω οτι ειμαι στο υψος του σχολειου(25ου δημοτικου απο την κατω πλευρα) και οπως ξερετε εχουν σκαψει και εχουν περασει τα καφαο(αν κανω λαθος διορθωστε με) τις wind που εχει γινει τωρα μαζι με την forthnet-nova.Ρευμα εχουν παρει κανονικα εχουν αριθμηθει ολα μεχρι εκει που τελειωνει ο δρομος.Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε η γλυκια κοπελιτσα εκει οτι ακομα δεν ξερουν ποτε θα κανουν το μοιρασμα ή ακομα δεν τους εχουν ενημερωσει μηπως ξερει καποιος απο εδω κατι παραπανω απο εμενα?Να πω οτι δεν θελω να προβω σε διαδικασιες να αλλαξω εταιρια και χωρια οτι ολοι μου δινουν 50,100,200 ενω ή forthnet τιποτα ακομα.
    Αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω αν ειναι ευκολο ας ενημερωσει
    Ευχαριστω πολυ

Σελ. 132 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 112122127130131132133134137142152 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ( ΝΕΑΠΟΛΗ )
    Από alcatgiannis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-21, 17:27
  2. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  4. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας