Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.666
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω συνεχιζω να εχω το throttling στα 650Κkbits.
    Το εχω οταν κανω stream DVB με το εξωτερικο.
    Ακομα δεν εχω παρει τηλ την fothnet
    Το speed test με ελληνικούς server το έκανες;

    Μπες beta.speedtest.net και δοκίμασε τις ώρες που έχεις πρόβλημα. Επίσης δοκίμασε και απευθείας από τον ftp της Forthnet στο http://ftp.forthnet.gr/pub/SPEEDTEST/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Περιστέρι ή στη Βούλα γιατι εδω και τρείς εβδομάδες κάθε επεισόδιο got κάνει μιάμιση ώρα να κατέβει, που συνήθως έκανε 10 λεπτά το πολύ, με χιλιάδες seeders και μολις 300mb αρχείο (με ethernet) και λίγο youtube χτες που εβαλα στο tablet για να με πάρει ο ύπνος στο κρεββάτι τελικά με πήρε ο ύπνος κοιτώντας τον κύκλο να γυρίζει...
    Η κοπέλα μου μένει στο Κερατσίνι οπότε οι δοκιμές μου είναι από εκεί Το router σου και την εσωτερική σου εγκατάσταση τα έχεις ελέγξει;

  2. #17
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.761
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων



    Η κοπέλα μου μένει στο Κερατσίνι οπότε οι δοκιμές μου είναι από εκεί Το router σου και την εσωτερική σου εγκατάσταση τα έχεις ελέγξει;
    Η εσωτερική μου εγκατάσταση και το router τη μέρα δουλεύουν μια χαρά και τη νύχτα χαλάνε; Υπάρχει πρόβλημα στο Περιστέρι, κάνουν οικονομία στο bandwidth γιατι είμαστε μεγάλος Δήμος ή καποιος τη νύχτα κατεβάζει συνέχεια διανομές linux...
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  3. #18
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχω δοκιμασει με το speedtest και παντα με ελληνικους servers. Το προβλημα δεν εμφανιζετε μονο στην μια adsl συνδεση αλλα και στην δευτερη που εχω που ειναι vdsl
    Εαν κανω stream απο την adsl στην vdsl το προβλημα δεν υπαρχει οποτε δεν τιθετε ζητημα για καλωδια router και διαφορα αλλα.

  4. #19
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.666
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δοκιμασει με το speedtest και παντα με ελληνικους servers. Το προβλημα δεν εμφανιζετε μονο στην μια adsl συνδεση αλλα και στην δευτερη που εχω που ειναι vdsl
    Εαν κανω stream απο την adsl στην vdsl το προβλημα δεν υπαρχει οποτε δεν τιθετε ζητημα για καλωδια router και διαφορα αλλα.
    Τότε επικοινώνησε με την Forthnet, κατά προτίμηση μέσω του forum: https://www.adslgr.com/forum/forums/217-Nova-Support

  5. #20
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Παιδια, για οποιον εχει ασχοληθει και γνωρίζει, εαν βλεπατε τα ποσοστα bandwidth utilization κατα την διαρκεια της ημέρας, 2 το πρωι με 6 το πρωι, πιστεψε με, ειναι ολα ΝΕΚΡΑ . Οι απαιτησεις τετοια ωρα σε b/w ειναι ελαχιστες σε σχεση με μεσημερι & απογευμα μεχρι τις 23:00 - 00:00 .
    Δεν υπαρχει καμια λογικη απολυτως να μπορεις να κανεις streaming ανετα σε ωρες με κινηση αιχμης για την forthnet και να σε περιοριζει τις ωρες που ...εχει τρομερα μικροτερη χρηση δικτυου ?
    Το πιο πιθανο ειναι οτι τις ωρες που αναφερεις, το προβλημα ειναι καποιο congested link εκτός δικτυου forthnet . Μαλλον τοπικά σε εσένα ή στο υπερατλαντικό του παροχου σου. Να ξερεις, οταν στην Ελλαδα ειναι 5 το πρωι και ειναι νεκρα ολα κι εσυ εχεις το μεγαλυτερο προβλημα, η ώρα με την μεγαλυτερη απαιτηση σε b/w ειναι παντα γυρω στις 22.00 , δηλαδη η τοπικη σου ωρα πανω κατω. Το προβλημα βρισκεται πολυ κοντα σε εσενα, αν οχι στον παροχο σου τοτε στον παροχο του για τα διεθνη..

    Το παρακατω γραφημα ειναι αντιπροσωπευτικο της κινησης που εχει καθε ISP. Το συγκεκριμενο ειναι απο κομβο του GRIX. Βλεπεις, 10 το βραδυ εχει μεγαλη ζητηση (Αρα, ο δικος σου τοπικος ISP εχει μεγαλη κινηση) . 2 το πρωι με 6 το πρωι, βλεπεις τι γινεται. Το δικτυο εχει το 1/4 της κινησης. Δεν υπαρχει λογικη να σε κοβει η forthnet ΕΚΕΙ , οταν εχει σχεδον αδεια links...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ixp_peering-aggregate-day.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  4,9 KB 
ID: 185115
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος valen_gr : 04-08-17 στις 10:13.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-08-2012
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZXV10 H201L
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακριβώς.
    Και για ποιο λόγο να εχει πρόβλημα η nova πχ και οχι η διασύνδεση του παρόχου σου στο Τορόντο. Από εκείνη τη μεριά το έχεις ψάξει;
    Απλώς επειδή ανέφερες για δύσκολους καιρούς, δεν νομίζω ότι θα πτωχεύσει η nova για ένα upload 2000kbps, πόσο μάλλον στις 4 το πρωί να κάθεται να βάζει limit.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτο το γραφημα ειναι για την συνδεση της forthnet με ελλαδα η με εξωτερικο?
    Το προβλημα ειναι με εξωτερικο.
    Οταν εχω το προβλημα με το streaming κανω συνεχεια speedtests με ελλαδα με διαφορους servers i.e GRNET, cosmote
    και το bandwith μου δειχνει παντα πανω απο 50mbit.
    Ολα τα speedtest μου στην αμερικη/καναδα ειναι στα 100mbit οπου τερματιζω την συνδεση μου.
    Στην ευρωπη ειμαι πανω απο 70Mbit.
    Καταλαβαινω οτι δεν ειναι λογικο να περιοριζει η forthnet το bandwidth με το εξωτερικο τις πρωινες ωρες αλλα εγω με ολα τα τεστ αυτο βλεπω

  8. #23
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Prince72.....κανένας ελληνικός πάροχος της ώρες που μιλάς που είναι στο Minimum το Utilization του δικτύου του δεν υπάρχει περίπτωση να σου βάλει limiter στο BW. Το πρόβλημα σου είναι καθαρά με το utilization που έχει ο πάροχος στο εξωτερικό. Με το FTTH που έχω από forthnet/nova δεν έχω παρατηρήσει ποτέ και σε τίποτα να μπαίνει κάποιο cap.
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

  9. #24
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Συμφωνω μαζι σου οτι τις πρωινες ωρες η κινηση στο ιντερνετ στην ελλαδα ειναι στο minumum αλλα αυτη την ωρα που γραφω αυτο το μηνυμα οπου εδω ειναι 11.10pm και στην ελλαδα 6.10am βλεπω
    τον περιορισμο στα 650Kbits. Εκανα speedtest με servers GRNET, cosmote, και κανα δυο αλλους και ξεπερνουσα τα 60Mbits (το τεστ εγιναν πριν 5 λεπτα). Οποτε ο παροχος μου δεν κοβει.
    Εκανα και speedtest με αλλους EU servers και παρα πολυ μου εδειναν σχεδον 100Mbits οσο ειναι η γραμμη μου.
    Ακομα τεσταρα και τις δυο γραμμες τις forthnet (adsl/vdsl) και ειναι το ιδιο προβλημα. Ειμαι σιγουρος σε καμια ωρα το προβλημα θα εξαφανισει και θα μπορω να κανω stream στα 1200Kbits
    Οποτε δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα στον παροχο μου η το ιντερνετ με ελλαδα/ευρωπη.
    Εαν η forthnet δεν το κανει σκοπιμα τοτε υπαρχει καποιο αλλο προβλημα που δεν το εχουτ καταλαβει ακομα
    Εαν καποιος απο το εξωτερικο κανει stream τηλεοραση αλλα οποιοδηποτε data transfer με forthnet ας συνεισφερει εδω το τι βλεπει.
    Θα κανω ενα τεστ ακομα για να δουμε τι πραγματικα συμβαινει
    θα στεισω εναν ftp server σε δυο pc και στις δυο συνδεσεις και την ωρα που εχω το προβλημα
    θα προσπαθησω να κανω ftp απο τον καναδα. Θελω να δω εαν παρω ολο το upload bandwidth στην adsl/vdsl
    Εαν παρω ολο το bandwidth και συγκεριμενα στην vdsl τοτε η forthnet κανει deep packet inspection και κοβει flash video H.264
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος prince72 : 06-08-17 στις 06:24. Αιτία: Προσθεση

  10. #25
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τωρα πες με τρελο αλλα το προβλημα για τον περιορισμο στον bandwidth ειναι της forthnet.
    Οπως ειπα παραπανω κανω DVB streaming απο δυο broadway της pctv systems και το ενα ειναι σε vdsl και το δετευρο ειναι σε adsl.
    Λοιπον καθε μερα στις 3αμ με 7αμ η forthnet βαζει bandwidth limit.
    Ξερω οτι το traffic ειναι μηδαμινο στην ελλαδα αλλα η forthnet κανει μαλον deep packet inspection και κοβει.
    Ολο αυτον το καιρο κατηγορουσα τον internet provider μου. Ενω ειχα 100Μbits download και 10Μbits up και ενω ειχα τρελλες ταχυτητες αμερικη, καναδα, ευρωπη
    δεν μπορουσα να δω τηλεοραση απο forthnet σε streaming profile 900Kbits
    Εκανα traceroute και εβλεπα οτι τα πακετα απο τον provider μου πηγαιναν ευρωπη μεσω congent εφταναν ιταλια μεσω telecom italia και τελικα στη forthnet.
    Τους πηρα τηλ και τους ειπα το προβλημα. Αφου τους πηρε μερικες μερες να κανουν καποια τεστ τελικα αλλαξαν το rouring απο τοροντο
    και τελικα εβγαινα ευρωπη απο καποιον δευτερο tie1 internet provider. Στην συγκεκριμενη περιπτωση πηγαινα απο toronto, νεα Υορκη, μετα σε hurricane electric,
    επεφτα στην αγγλια (εαν θυμαμε καλα) και υστερα στην forthnet.
    Εντυπωσιαστηκα που αλλαξαν το routing απο τοροντο ωστε να χρησιμοποιω τον δευτερο tier1 provider τους.
    Τελικα το προβλημα ηταν ακομα εκει. Καθε μερα απο τις 3αμ μεχρι τις 7αμ υπαρχει προβλημα με bandwidth limit.
    Μετα απο αυτο αποφασισα να αλλαξω ιντερνετ provider και πηγα στον rogers. Εδω ο rogers ειναι σαν τον οτε (rogers και bell canada)
    Ξαναπηρα αλλα 100Mbit και ενω το προβλημα δεν υπηρχε στις προτες 3 εβδομαδες τωρα επανηλθε.
    Εκανα traceroute και βλεπω οτι τα πακετα πανε απο toronto, new york, βγαινουν ευρωπη απο την nttnet (tier1) πανε sofia και ξανα στην forthnet.
    Δεν μπορει να φταιει τωρα 2 ιντερνετ providers εδω απο τρις διαφορερικους tier1 Providers?????
    Το προβλημα (η feature) ειναι καθαρο της forthnet.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα πες με τρελο αλλα το προβλημα για τον περιορισμο στον bandwidth ειναι της forthnet.
    Οπως ειπα παραπανω κανω DVB streaming απο δυο broadway της pctv systems και το ενα ειναι σε vdsl και το δετευρο ειναι σε adsl.
    Λοιπον καθε μερα στις 3αμ με 7αμ η forthnet βαζει bandwidth limit.
    Ξερω οτι το traffic ειναι μηδαμινο στην ελλαδα αλλα η forthnet κανει μαλον deep packet inspection και κοβει.
    Ολο αυτον το καιρο κατηγορουσα τον internet provider μου. Ενω ειχα 100Μbits download και 10Μbits up και ενω ειχα τρελλες ταχυτητες αμερικη, καναδα, ευρωπη
    δεν μπορουσα να δω τηλεοραση απο forthnet σε streaming profile 900Kbits
    Εκανα traceroute και εβλεπα οτι τα πακετα απο τον provider μου πηγαιναν ευρωπη μεσω congent εφταναν ιταλια μεσω telecom italia και τελικα στη forthnet.
    Τους πηρα τηλ και τους ειπα το προβλημα. Αφου τους πηρε μερικες μερες να κανουν καποια τεστ τελικα αλλαξαν το rouring απο τοροντο
    και τελικα εβγαινα ευρωπη απο καποιον δευτερο tie1 internet provider. Στην συγκεκριμενη περιπτωση πηγαινα απο toronto, νεα Υορκη, μετα σε hurricane electric,
    επεφτα στην αγγλια (εαν θυμαμε καλα) και υστερα στην forthnet.
    Εντυπωσιαστηκα που αλλαξαν το routing απο τοροντο ωστε να χρησιμοποιω τον δευτερο tier1 provider τους.
    Τελικα το προβλημα ηταν ακομα εκει. Καθε μερα απο τις 3αμ μεχρι τις 7αμ υπαρχει προβλημα με bandwidth limit.
    Μετα απο αυτο αποφασισα να αλλαξω ιντερνετ provider και πηγα στον rogers. Εδω ο rogers ειναι σαν τον οτε (rogers και bell canada)
    Ξαναπηρα αλλα 100Mbit και ενω το προβλημα δεν υπηρχε στις προτες 3 εβδομαδες τωρα επανηλθε.
    Εκανα traceroute και βλεπω οτι τα πακετα πανε απο toronto, new york, βγαινουν ευρωπη απο την nttnet (tier1) πανε sofia και ξανα στην forthnet.
    Δεν μπορει να φταιει τωρα 2 ιντερνετ providers εδω απο τρις διαφορερικους tier1 Providers?????
    Το προβλημα (η feature) ειναι καθαρο της forthnet.
    Προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει, μέσω vpn παίζει ;
    αυτό έχεις ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    stream στα 1200Kbits
    ;;;

    στο site της broadway λέει ότι μπορείς να κάνεις stream ακόμη και με 256kbit/sec

  12. #27
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει, μέσω vpn παίζει ;
    αυτό έχεις ;

    - - - Updated - - -



    ;;;

    στο site της broadway λέει ότι μπορείς να κάνεις stream ακόμη και με 256kbit/sec
    Ναι εχω το Broadway. 256Kbits δεν εχει. Ισως ειχε καποιο παλιο firmware. Εχει 150,400,650,900,1200,2200.
    Στα 400 η εικονα ειναι χαλια. Στα 650 βλεπετε.
    Τωρα με το προβλημα αυτο ουτε στα 650 δεν παιζει.
    Αυτη τι στιγμη που δεν ειναι στην ελλαδα 3αμ παιζει ανετα στα 900 χωρις κανενα προβλημα.
    Ακομα εχω και αλλο ενα broadway σε ενα φιλο μου παλι με forthnet αλλα εχει vdsl και παιζει στα 2200 χωρις κανενα προβλημα.
    Πηρα χτες την forthnet και της το ειπα. Ευτυχως το παλικαρι που μιλαγα καταλαβε αλλα δεν μπορουσε να κανει πολλα.
    Θα το προωθηση σε καποιο αλλο τεχνικο τμημα.

    Μεσω VPN δεν εχω δοκιμασει. Θα στεισω ενα VPN και θα δοκιμασω. Εαν η Forthnet κανει deep packet inspection και κοβει σε flash player video
    τοτε θα καταλαβω τι κανουν

  13. #28
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχω το Broadway. 256Kbits δεν εχει. Ισως ειχε καποιο παλιο firmware. Εχει 150,400,650,900,1200,2200.
    Στα 400 η εικονα ειναι χαλια. Στα 650 βλεπετε.
    Τωρα με το προβλημα αυτο ουτε στα 650 δεν παιζει.
    Αυτη τι στιγμη που δεν ειναι στην ελλαδα 3αμ παιζει ανετα στα 900 χωρις κανενα προβλημα.
    Ακομα εχω και αλλο ενα broadway σε ενα φιλο μου παλι με forthnet αλλα εχει vdsl και παιζει στα 2200 χωρις κανενα προβλημα.
    Πηρα χτες την forthnet και της το ειπα. Ευτυχως το παλικαρι που μιλαγα καταλαβε αλλα δεν μπορουσε να κανει πολλα.
    Θα το προωθηση σε καποιο αλλο τεχνικο τμημα.

    Μεσω VPN δεν εχω δοκιμασει. Θα στεισω ενα VPN και θα δοκιμασω. Εαν η Forthnet κανει deep packet inspection και κοβει σε flash player video
    τοτε θα καταλαβω τι κανουν
    Κάτι που σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να υπάρχουν παρεμβολές στη γραμμή πχ από κάποιο πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό έχω διαβάσει διάφορες περιπτώσεις για περίεργες παρεμβολές εδώ στο adslgr.

    Ένας ευσυνείδητος χρήστης που θέλει να κατεβάσει η να μοιράσει όλο το ίντερνετ θα πρέπει να λειτουργεί τις ώρες που περιγράφεις.

    900 που λες πρέπει να είναι η adsl γραμμή στα όρια της δεν έχει πολύ upload η adsl.

    Για να καταλάβω το upload με το εξωτερικό πέφτει κάθε μέρα από τις 3 μέχρι τις 7 το πρωί άρα αν βρω να κάνω speedtest πχ προς Αμερική μετά τις 3 θα έχω upload κάτω απο 650 και αυτό λες ισχύει για όλους τους συνδρομητές forthnet σωστά ;

  14. #29
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να υπάρχουν παρεμβολές στη γραμμή πχ από κάποιο πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό έχω διαβάσει διάφορες περιπτώσεις για περίεργες παρεμβολές εδώ στο adslgr.

    Ένας ευσυνείδητος χρήστης που θέλει να κατεβάσει η να μοιράσει όλο το ίντερνετ θα πρέπει να λειτουργεί τις ώρες που περιγράφεις.

    900 που λες πρέπει να είναι η adsl γραμμή στα όρια της δεν έχει πολύ upload η adsl.

    Για να καταλάβω το upload με το εξωτερικό πέφτει κάθε μέρα από τις 3 μέχρι τις 7 το πρωί άρα αν βρω να κάνω speedtest πχ προς Αμερική μετά τις 3 θα έχω upload κάτω απο 650 και αυτό λες ισχύει για όλους τους συνδρομητές forthnet σωστά ;
    Δεν εχω vdsl εδω αλλα cable internet με 100Mbit down και 10Mbit up. Στην ελλαδα εχω 2 γραμμες φυσικα dsl (adsl και vdsl) και οι δυο εχουν προβλημα απο τις 3 μεχρι τις 7 το πρωι.
    Η μεν adsl εχει upload 1023 αλλα εγω στο broadway βαζω streaming στα 900Kbit και παιζει μια χαρα ολη την μερα εκτος φυσικα απο τις 3 μεχρι 7 το πρωι.
    Το upload δεν παιφτει παραμενει στα 1023 η στα 5Mbit στο vdsl και στα speedtests ειναι μια χαρα.

  15. #30
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω vdsl εδω αλλα cable internet με 100Mbit down και 10Mbit up. Στην ελλαδα εχω 2 γραμμες φυσικα dsl (adsl και vdsl) και οι δυο εχουν προβλημα απο τις 3 μεχρι τις 7 το πρωι.
    Η μεν adsl εχει upload 1023 αλλα εγω στο broadway βαζω streaming στα 900Kbit και παιζει μια χαρα ολη την μερα εκτος φυσικα απο τις 3 μεχρι 7 το πρωι.
    Το upload δεν παιφτει παραμενει στα 1023 η στα 5Mbit στο vdsl και στα speedtests ειναι μια χαρα.
    Σε ποιους servers κάνεις speedtest;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 10:21
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-17, 03:07
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-17, 22:01
  4. Nova: νέα προγράμματα Nova3Play
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-17, 00:39
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-16, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας