Σελ. 11 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 2004
  1. #151
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού ισχυρίζεσαι ότι υπάρχουν αρκετές καταγγελίες (σε δημόσιες αρχές) αλλά: α) ούτε πρόστιμα μπαίνουν ...
    Πρόστιμα έχουν μπει.

    Και αν όλοι οι καταλωτές έκαναν καταγγελία, θα είχαν μπει πολλά περισσότερα. Και τότε ίσως να ήταν διαφορετική η όλη κατάσταση.

  2. #152
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόστιμα έχουν μπει.

    Και αν όλοι οι καταλωτές έκαναν καταγγελία, θα είχαν μπει πολλά περισσότερα. Και τότε ίσως να ήταν διαφορετική η όλη κατάσταση.
    Ακριβώς αν μερικοί δεν τους έπιανε το αίσθημα του "ωχαδερφισμού" που να μπλέκω τώρα με καταγγελίες (5-10 λεπτά υπόθεση είναι) και έκαναν ότι κάνω εγώ από αρκετά παλιά με αποκορύφωμα το 2016 , 2017 , 2018 όπου έπεσαν χοντρά πρόστιμα στους παρόχους από την ΑΠΠΔΧ ελπίζω να συμβεί το ίδιο και το 2019 και να είναι πιο υψηλά μέχρι που οι εταιρείες μάθουν να σέβονται τα δικαιώματα των πελατών/καταναλωτών τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 07-06-19 στις 08:08.

  3. #153
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπήκανε πρόστιμα απο την ΑΠΠΔΧ για το θέμα που συζητάμε εδώ;

  4. #154
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπήκανε πρόστιμα απο την ΑΠΠΔΧ για το θέμα που συζητάμε εδώ;


    Όχι για τις συγκεκριμένες εταιρείες.

    Όχι εκκρεμεί καθώς πρέπει να μαζευτεί ικανός αριθμός καταγγελιών για να κινηθεί η διαδικασία , να δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις και αν αυτές δεν καλύπτουν τα κριτήρια να επιβληθούν τα απαραίτητα πρόστιμα.

  5. #155
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Πως γνωρίζεις τι πρέπει ή τι λείπει ή πόσες καταγγελίες έχουν γίνει ή υπολειπονται σε συγκεκριμένη δημόσια υπηρεσία;

  6. #156
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι για τις συγκεκριμένες εταιρείες.

    Όχι εκκρεμεί καθώς πρέπει να μαζευτεί ικανός αριθμός καταγγελιών για να κινηθεί η διαδικασία , να δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις και αν αυτές δεν καλύπτουν τα κριτήρια να επιβληθούν τα απαραίτητα πρόστιμα.
    ααα Οπότε γράφουμε εδώ για ότι άσχετη καταγγελία και πρόστιμο, που να δεις το πρόστιμο που βάλανε στην Δελτά για το καρτέλ

  7. #157
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γνωρίζεις τι πρέπει ή τι λείπει ή πόσες καταγγελίες έχουν γίνει ή υπολειπονται σε συγκεκριμένη δημόσια υπηρεσία;
    Γνωρίζω πως δουλεύουν αγαπητέ stefanos1999 αυτές οι αρχές.

    Επειδή τυχαίνει και είμαι ένας σε όλες τις αποφάσεις της ΑΠΠΔΧ (και όχι μόνο) υπάρχει το ονοματεπώνυμο μου από αυτούς που έκαναν καταγγελίες από το 2016-2018

    καθώς εγώ δεν έχω αίσθημα "ωχαδερφισμού"

    ούτε βγαίνω και απλά διαμαρτύρομαι στις ιστοσελίδες

    όταν κάτι δεν μου αρέσει ή με ενοχλεί ή παραβιάζει τα δικαιώματα μου τότε κάνω καταγγελία.

    καταγγελίες που αφορούσαν τους παρόχους τηλεπικοινωνιών και τις αθέμιτες πρακτικές που ακολουθούσαν προκειμένου να σου πουλήσουν προϊόντα και υπηρεσίες χωρίς να δίνουν σημασία π.χ αν έχεις γραφτεί στο μητρώο του άρθρου 11 να μην δέχεσαι κλήσεις.

    Την τελευταία φορά τους κόστισε αρκετά γιατί τα πρόστιμα ήταν υψηλά

    Σκέψου πόσο θα τους κοστίσει τώρα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααα Οπότε γράφουμε εδώ για ότι άσχετη καταγγελία και πρόστιμο, που να δεις το πρόστιμο που βάλανε στην Δελτά για το καρτέλ
    Όχι δεν γράφω λεπτομέρειες

    Θα γράψω όταν εκδοθούν αποφάσεις και δοθούν πρόστιμα αυτό μπορεί να γίνει αργά μπορεί και γρήγορα

    Όπως είπα απαιτεί ικανό αριθμό καταγγελιών , στοιχεία , κτλ.

  8. #158
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζω πως δουλεύουν αγαπητέ stefanos1999 αυτές οι αρχές. Επειδή τυχαίνει και είμαι ένας σε όλες τις αποφάσεις της ΑΠΠΔΧ (και όχι μόνο) υπάρχει το ονοματεπώνυμο μου από αυτούς που έκαναν καταγγελίες από το 2016-2018 καθώς εγώ δεν έχω αίσθημα "ωχαδερφισμού" ούτε βγαίνω και απλά διαμαρτύρομαι στις ιστοσελίδες όταν κάτι δεν μου αρέσει ή με ενοχλεί ή παραβιάζει τα δικαιώματα μου τότε κάνω καταγγελία. καταγγελίες που αφορούσαν τους παρόχους τηλεπικοινωνιών και τις αθέμιτες πρακτικές που ακολουθούσαν προκειμένου να σου πουλήσουν προϊόντα και υπηρεσίες χωρίς να δίνουν σημασία π.χ αν έχεις γραφτεί στο μητρώο του άρθρου 11 να μην δέχεσαι κλήσεις. Την τελευταία φορά τους κόστισε αρκετά γιατί τα πρόστιμα ήταν υψηλά Σκέψου πόσο θα τους κοστίσει τώρα...
    Οπότε δεν τίθεται ούτε και θέμα κατοχής ή διακίνησης από τρίτους (ιδιώτες) μη-ανακοινωσιμων Υπηρεσιακων θεμάτων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εκκρεμεί καθώς πρέπει να μαζευτεί ικανός αριθμός καταγγελιών για να κινηθεί η διαδικασία , να δοθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις και αν αυτές δεν καλύπτουν τα κριτήρια να επιβληθούν τα απαραίτητα πρόστιμα.

  9. #159
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε δεν τίθεται ούτε και θέμα κατοχής ή διακίνησης από τρίτους (ιδιώτες) μη-ανακοινωσιμων Υπηρεσιακων θεμάτων.
    Stefanos1999 θα με τρελάνεις

    Συγνώμη σκέφτεσαι αυτά που γράφεις

    Δεν είναι υπηρεσιακό μυστικό πως δουλεύουν αυτές οι αρχές

    Όποιος έχει ασχοληθεί με αυτές γνωρίζει πως δουλεύουν.

    Αν ανατρέξεις στις αποφάσεις π.χ. της ΑΠΠΔΧ φαίνεται πιο είναι το σημαντικότερο κριτήριο

    Ικανός αριθμός καταγγελιών ώστε να μπορεί να επιβάλλει υψηλά πρόστιμα όπως έγινε το 2018 πριν από το GDPR

    Τώρα που υπάρχει το GDPR τα πρόστιμα θα είναι πιο υψηλά και θα πονάει περισσότερο η τσέπη τους.

  10. #160
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stefanos1999 θα με τρελάνεις Συγνώμη σκέφτεσαι αυτά που γράφεις Δεν είναι υπηρεσιακό μυστικό πως δουλεύουν αυτές οι αρχές Όποιος έχει ασχοληθεί με αυτές γνωρίζει πως δουλεύουν. Αν ανατρέξεις στις αποφάσεις π.χ. της ΑΠΠΔΧ φαίνεται πιο είναι το σημαντικότερο κριτήριο Ικανός αριθμός καταγγελιών ώστε να μπορεί να επιβάλλει υψηλά πρόστιμα όπως έγινε το 2018 πριν από το GDPR Τώρα που υπάρχει το GDPR τα πρόστιμα θα είναι πιο υψηλά και θα πονάει περισσότερο η τσέπη τους.
    Ποια Δημόσια Υπηρεσία δεν κινεί (όπως ισχυρίζεσαι) με μια+μοναδική (έστω) καταγγελία τις προβλεπόμενες κατά νόμο διοικητικές διαδικασίες ελέγχου και καταλογισμού (τυχόν) ευθυνών, αντιθέτως δε αναμένει να "μαζευτούν πολλές". Κατανομασε την, συγκεκριμένα.

  11. #161
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια Δημόσια Υπηρεσία δεν κινεί (όπως ισχυρίζεσαι) με μια+μοναδική (έστω) καταγγελία τις προβλεπόμενες κατά νόμο διοικητικές διαδικασίες ελέγχου και καταλογισμού (τυχόν) ευθυνών, αντιθέτως δε αναμένει να "μαζευτούν πολλές". Κατανομασε την, συγκεκριμένα.
    Stefanos1999 συγνώμη αλλά ...

    όσοι έχουν ασχοληθεί με καταγγελίες και με τις αρμόδιες αρχές γνωρίζουν τι λέω και καταλαβαίνουν

  12. #162
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Μια και λίγο/πολύ εξέθεσαν όλοι την πλευρά τους, θα εκτρέψω λίγο τη συζήτηση...
    Είναι μάλλον προτιμότερο το αρτικόλεξο ΑΠΔΠΧ για την Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα.

    Είναι γεγονός ότι τα μεγάλα πρόστιμα (σίγουρα από ΕΕΤΤ) μπαίνουν όταν τεκμαίρεται επαναλαμβανόμενη και σκοπούμενη παράβαση από τους παρόχους, και λιγότερο όταν πρόκειται για μεμονωμένα λάθη.
    Το πρόβλημα θα λυνόταν εξαιρετικά απλά εάν όλοι οι αριθμοί είχαν εξαρχής φραγή για υπηρεσίες πρόσθετης χρέωσης και απαιτούταν ρητή συγκατάβαση για να αρθεί - προφανώς οι πάροχοι δεν θα συμφωνήσουν ποτέ σε κάτι τέτοιο. Γι' αυτό συνεχίζουν να έχουν μεγάλο μέρος της ευθύνης, μαζί με το ότι κωλυσιεργούν σε περίπτωση καταγγελίας.

  13. #163
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stefanos1999 συγνώμη αλλά ... όσοι έχουν ασχοληθεί με καταγγελίες και με τις αρμόδιες αρχές γνωρίζουν τι λέω και καταλαβαίνουν
    Αφού είσαι τόσο σίγουρος (όπως ισχυρίζεσαι) δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κατονομαζεις, συγκεκριμένα.

  14. #164
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπήκανε πρόστιμα απο την ΑΠΠΔΧ για το θέμα που συζητάμε εδώ;
    Η ΕΕΤΤ έχει βάλει πρόστιμα.
    Αν φτάσει και στην ΑΠΔΠΧ θα πέσει βούρδουλας.

  15. #165
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΕΤΤ έχει βάλει πρόστιμα.
    Αν φτάσει και στην ΑΠΔΠΧ θα πέσει βούρδουλας.
    Άλλο πράγμα ρωτάω, για άλλο απαντάς, ας το πάρει το ποτάμι
    Το σίγουρο ακόμα και για εσένα είναι πως δεν έχει βάλει πρόστιμα η ΑΠΔΠΧ
    Για την ΕΕΤΤ και για το θέμα που μιλάμε εδώ πρόστιμα; έχεις κάποιο λινκ;

Σελ. 11 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας