Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 2393/30179 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 2443/41056 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 8.1/7.9 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 1.6/19.9 dB
    Output Power(Up/Down) 6.5/18.8 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 14/271
    Interleave Delay(Up/Down) 7/7 ms
    INP(Up/Down) 1.3/2 symbols
    Profile 8b
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/1776
    FEC Errors(Up/Down) 165/13706
    HEC Errors(Up/Down) 0/0

    Λοιπόν η γραμμή είναι καινούργια μερικών ημερών, η απόσταση μου απο το A/K (βάσει της αθροιστικής απόστασης της διαδρομής με αυτοκίνητο απο το σπιτι μου στο AK με google maps) είναι κάτω απο 1ΚΜ

    Με το κλασικό speedtest Ookla έχω 27ms latency σε server στην αθήνα (είμαι ηράκλειο κρήτης) και 27.5 mbps down.

    Αλλά σε download απο sites όπως nvidia και γενικά πάσης φύσεως site με καλό downspeed σε Ευρώπη και Αμερική καθώς και με torrent με πολλούς seeders και αναλογία S:L τουλάχιστον 10:1 Οι ταχύτητες που βλέπω είναι στην καλύτερη 3MB/s (δηλαδή ακριβώς 24 Mbps χωρίς το overhead)

    Μπορεί λέτε να γίνει τίποτα καλύτερο; να ελπίζω; δηλαδή να τους πάρω τηλέφωνο να τους πω αν γίνεται να κάνουν κάτι με την γραμμή ή πολλά θέλω;

    Edit η γραμμή υποτίθεται είναι 50 Mbps όχι 30 Μbps.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papajo : 25-09-17 στις 18:44.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 2393/30179 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 2443/41056 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 8.1/7.9 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 1.6/19.9 dB
    Output Power(Up/Down) 6.5/18.8 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 14/271
    Interleave Delay(Up/Down) 7/7 ms
    INP(Up/Down) 1.3/2 symbols
    Profile 8b
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/1776
    FEC Errors(Up/Down) 165/13706
    HEC Errors(Up/Down) 0/0

    Λοιπόν η γραμμή είναι καινούργια μερικών ημερών, η απόσταση μου απο το A/K (βάσει της αθροιστικής απόστασης της διαδρομής με αυτοκίνητο απο το σπιτι μου στο AK με google maps) είναι κάτω απο 1ΚΜ

    Με το κλασικό speedtest Ookla έχω 27ms latency σε server στην αθήνα (είμαι ηράκλειο κρήτης) και 27.5 mbps down.

    Αλλά σε download απο sites όπως nvidia και γενικά πάσης φύσεως site με καλό downspeed σε Ευρώπη και Αμερική καθώς και με torrent με πολλούς seeders και αναλογία S:L τουλάχιστον 10:1 Οι ταχύτητες που βλέπω είναι στην καλύτερη 3MB/s (δηλαδή ακριβώς 24 Mbps χωρίς το overhead)

    Μπορεί λέτε να γίνει τίποτα καλύτερο; να ελπίζω; δηλαδή να τους πάρω τηλέφωνο να τους πω αν γίνεται να κάνουν κάτι με την γραμμή ή πολλά θέλω;

    Edit η γραμμή υποτίθεται είναι 50 Mbps όχι 30 Μbps.
    Η γραμμή σου έχει πρόβλημα ή είναι κλειδωμένη απο τον πάροχο σου στα 30.
    Εγώ θα έκανα μέτρηση στον κατανεμητή της οικίας με απομονομένο το σπίτι να δω τα νούμερα. Αν είναι ίδια δηλώνεις βλάβη, αν δεν είναι ψάχνεσαι να βρεις τι φταίει.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γραμμή σου έχει πρόβλημα ή είναι κλειδωμένη απο τον πάροχο σου στα 30.
    Εγώ θα έκανα μέτρηση στον κατανεμητή της οικίας με απομονομένο το σπίτι να δω τα νούμερα. Αν είναι ίδια δηλώνεις βλάβη, αν δεν είναι ψάχνεσαι να βρεις τι φταίει.
    Για να καταλάβω και εγώ, μπορείς να μου πεις τι σε κάνει να πιστεύεις πως έχει πρόβλημα ή είναι κλειδωμένη; Το attainable data rate;

    Τέλος τι ακριβώς να μετρήσω στον κατανεμητή; Δεν έχω αυτά τα ειδικά μηχανάκια που μιλάνε με το DSLAM ένα πολύμετρο έχω όλο και όλο :P

  4. #4
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σε κάνει να πιστεύεις πως είναι κλειδωμένη; Το attainable data rate;

    Τέλος τι ακριβώς να μετρήσω στον κατανεμητή; Δεν έχω αυτά τα ειδικά μηχανάκια ένα πολύμετρο έχω όλο και όλο :P
    Αυτό που εννοεί ο Pokas είναι αν με κάποιο τρόπο μπορείς να πας το router στον κατανεμητή σου και να το σύνδεσεις απευθείας στην γραμμή που έρχεται από τον πάροχο, χωρίς να είναι συνδεδεμένο το υπόλοιπο σπίτι.

    Εκεί θα μπορείς να δεις την πραγματική ταχύτητα που έρχεται από τον πάροχο.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που εννοεί ο Pokas είναι αν με κάποιο τρόπο μπορείς να πας το router στον κατανεμητή σου και να το σύνδεσεις απευθείας στην γραμμή που έρχεται από τον πάροχο, χωρίς να είναι συνδεδεμένο το υπόλοιπο σπίτι.

    Εκεί θα μπορείς να δεις την πραγματική ταχύτητα έρχεται από τον πάροχο.
    Οταν συνδέω το router χωρίς splitter και τηλέφωνο απευθείας στην γραμμή έχει μια πολύ μικρή αύξηση (0.5 έως 1 mbit) φαντάζομαι ότι αν το βάλω στον κατανεμητή πάλι θα έχει μια αύξηση ....

    Αλλά αν συμβαίνει αυτό τι να κάνω ; στον 3ο όροφο μένω :P να τρυπήσω τοίχους και να περάσω καλώδιο δεν παίζει γιατι δεν είναι και δικό μου το σπίτι.. νοικιάζω...

    Επίσης ποια καλώδια να ενώσω με τα 2 καρφάκια του κατανεμητή; Και πχ τι ταχύτητες να περιμένω να δω για να αποκλείσω το ότι ειναι πρόβλημα ή κλειδωμένο το Internet?

  6. #6
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάνε έναν έλεγχο της εσωτερικής εγκατάστασης και σωστή συνδεσμολογία πριζών.
    Το έχει αναφέρει άλλος συμφουρίτης όποτε το κάνω Paste.

    Από προσωπική μου εμπειρία σπίτι μου, κάτω στον κατανεμητή η ταχύτητα που θεωρητικά μπορώ να πιάσω είναι 78Mbps και πάνω στο σπίτι είναι 40Mbps. Για αυτό θα πρέπει να γίνει αυτός ο έλεγχος, για να δούμε αν είναι εσωτερικό το πρόβλημα ή οχι.

    Επίσης, από τον ΟΤΕ έρχεται ένα ζεύγος στον κατανεμητή για κάθε γραμμή, εκεί πρέπει να συνδέσεις ένα ζεύγος καλωδίων όπως είναι και αυτά που καταλήγουν στο διαμέρισμα σου, και από την άλλη μεριά να καταλήγουν σε RJ-11(το βύσμα του τηλεφώνου). Αυτό θα μπει στο router σου και έτσι θα δεις τι ταχύτητα θα πιάσει.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχει αναφέρει άλλος συμφουρίτης όποτε το κάνω Paste.


    Επίσης, από τον ΟΤΕ έρχεται ένα ζεύγος στον κατανεμητή για κάθε γραμμή, εκεί πρέπει να συνδέσεις ένα ζεύγος καλωδίων όπως είναι και αυτά που καταλήγουν στο διαμέρισμα σου, και από την άλλη μεριά να καταλήγουν σε RJ-11(το βύσμα του τηλεφώνου). Αυτό θα μπει στο router σου και έτσι θα δεις τι ταχύτητα θα πιάσει.
    Nai αυτό το κατάλαβα απλά νομίζω έχει 4 μικρά καλωδιάκια με διαφορετικά χρώματα και ρωτάω ποια δύο απο τα 4 συνολικά (ποια χρώματα δηλαδή) να συνδέσω.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nai αυτό το κατάλαβα απλά νομίζω έχει 4 μικρά καλωδιάκια με διαφορετικά χρώματα και ρωτάω ποια δύο απο τα 4 συνολικά (ποια χρώματα δηλαδή) να συνδέσω.
    Α τα χρώματα από την μεριά που θα συνδεθούν στον κατανεμητή δεν έχει σημασία πάρε όποιο ζεύγος θέλεις. Από την μεριά του RJ-11 το ζεύγος που θα επιλέξεις(στον κατανεμητή) θα πρέπει απλώς να μπουν στις δύο μεσαίες θέσης(έχει τέσσερις) αφήνεις τις ακριανές κενές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adiS : 26-09-17 στις 15:18.

  9. #9
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α τα χρώματα από την μεριά που θα συνδεθούν στον κατανεμητή δεν έχει σημασία πάρε όποιο ζεύγος θέλεις. Από την μεριά του RJ-11 το ζεύγος που θα επιλέξεις(στον κατανεμητή) θα πρέπει απλώς να μπουν στις δύο μεσαίες θέσης(έχει τέσσερις) αφήνεις τις ακριανές κενές.
    δηλαδή δεν παίζει ρόλο ποιο θα πάρει την "αριστερή" θέση και ποιο θα πάρει την "δεξιά" θέση;

  10. #10
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    όχι δεν παίζει

  11. #11
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δεν πήγα ακόμη να δοκιμάσω απο τον κατανεμητή (γιατι ακόμη δεν έχω σκεφτεί τρόπο να βάλω το ρουτερ στην μπριζα και γιατι θα είναι μια ταλαιπωρία να το κάνω έτσι και αλλιώς)

    Πήρα όμως τηλέφωνο την forthnet για να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι με την ταχύτητα ...

    Το αποτέλεσμα ποιο ήταν;

    Συγχρόνιζα στα 26mbps και το attenuation μου ανέβηκε 21.7 !!

    και σαν να μην έφτανε αυτό την επόμενη μέρα με πήρανε τηλέφωνο και μου είπανε ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω VDSL γιατι είμαι πάνω απο 800 μέτρα και θα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος με τον συγχρονισμό μου (26mbps)

    - που παρεμπιπτόντως το πραγματικό download έπεσε στα 2 MB/s-

    Τους ξέχεσα και μετα τα πολλά βάλανε (με το ζόρι πραγματικά ) το profile Που είχα αρχικά και τώρα τουλάχιστον εχω τα ίδια χαρακτηριστικά με το OP πιο πάνω απλά το attainable αντί για 41 είναι 40,5mbps τώρα.. αλλά οι ταχύτητες και το κλείδωμα μου το ίδιο το attenuation έπεσε μάλιστα για 0,1db.. και το πραγματικό download βελτιώθηκε για μερικά KB/s δηλαδή περίπου 3.3ΜΒ/s τώρα στην καλύτερη...

    Πείτε μου το δικό σας συμπέρασμα ποιο είναι; αν καθόμουν και έλεγα εντάξει στις μούφες τους τώρα θα ήμουν με μια γραμμή που κατεβάζει 2 MB/s και θα τους έλεγα και ευχαριστώ.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πήγα ακόμη να δοκιμάσω απο τον κατανεμητή (γιατι ακόμη δεν έχω σκεφτεί τρόπο να βάλω το ρουτερ στην μπριζα και γιατι θα είναι μια ταλαιπωρία να το κάνω έτσι και αλλιώς)

    Πήρα όμως τηλέφωνο την forthnet για να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι με την ταχύτητα ...

    Το αποτέλεσμα ποιο ήταν;

    Συγχρόνιζα στα 26mbps και το attenuation μου ανέβηκε 21.7 !!

    και σαν να μην έφτανε αυτό την επόμενη μέρα με πήρανε τηλέφωνο και μου είπανε ότι κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω VDSL γιατι είμαι πάνω απο 800 μέτρα και θα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος με τον συγχρονισμό μου (26mbps)

    - που παρεμπιπτόντως το πραγματικό download έπεσε στα 2 MB/s-

    Τους ξέχεσα και μετα τα πολλά βάλανε (με το ζόρι πραγματικά ) το profile Που είχα αρχικά και τώρα τουλάχιστον εχω τα ίδια χαρακτηριστικά με το OP πιο πάνω απλά το attainable αντί για 41 είναι 40,5mbps τώρα.. αλλά οι ταχύτητες και το κλείδωμα μου το ίδιο το attenuation έπεσε μάλιστα για 0,1db.. και το πραγματικό download βελτιώθηκε για μερικά KB/s δηλαδή περίπου 3.3ΜΒ/s τώρα στην καλύτερη...

    Πείτε μου το δικό σας συμπέρασμα ποιο είναι; αν καθόμουν και έλεγα εντάξει στις μούφες τους τώρα θα ήμουν με μια γραμμή που κατεβάζει 2 MB/s και θα τους έλεγα και ευχαριστώ.
    να βρεις κάποιον να κάνει μέτρηση στον κατανεμητή, αυτό είναι το συμπέραμα για μενα, να ξέρεις αν φταις εσύ ή οχι.

  13. #13
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    να βρεις κάποιον να κάνει μέτρηση στον κατανεμητή, αυτό είναι το συμπέραμα για μενα, να ξέρεις αν φταις εσύ ή οχι.
    Μωρέ αν μπω στην ταλαιπωρία να κάνω πατέντα με μπαταρίες ή να τραβήξω μπαλαντέζα για το router να κόψω καλώδια κτλ κτλ να το κάνω αλλά να έχει και νόημα..


    Αν δεν φταίω εγώ θα γίνει κατι; θα ιδρώσει καθόλου το αυτί τους; εδώ απλά τους ζήτησα ευγενικά να κοιτάξουν αν γίνεται να βελτιώσουν λίγο την γραμμή και αντι για δουλειά κάνανε ζημιά και μέσες άκρες μου είπαν να είμαι και ευχαριστημένος κιόλας με την ζημιά που κάνανε (να συγχρονίζω στα 26 και να κατεβάζω με 2ΜΒ/s) ευτυχώς κράτησα print-screen με τα χαρακτηριστικά και γράφουν το profile και τους μπινελίκωσα να με γυρίσουν πίσω σε αυτό (γιατι με το καλό δεν άκουγαν και επιμένανε ότι τώρα έτσι θα είναι η γραμμή μου στα 26 και δεν γίνεται τίποτα καλύτερο)


    πχ πες ότι στον κατανεμητή συγχρονίζει 40 Mbps να τους πάρω τηλέφωνο και τι να τους ζητήσω;

    edit : Βασικά άκυρο αν συγχρονίζει 40 Mbps πάει να πει ότι το πρόβλημα είναι στην καλωδίωση της πολυκατοικίας και άρα φταίω "εγώ" σωστά; όποτε πες μου σεπαρακαλώ τι να τους πω αν δείξει πχ 30 στον κατανεμητή.

  14. #14
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ αν μπω στην ταλαιπωρία να κάνω πατέντα με μπαταρίες ή να τραβήξω μπαλαντέζα για το router να κόψω καλώδια κτλ κτλ να το κάνω αλλά να έχει και νόημα..


    Αν δεν φταίω εγώ θα γίνει κατι; θα ιδρώσει καθόλου το αυτί τους; εδώ απλά τους ζήτησα ευγενικά να κοιτάξουν αν γίνεται να βελτιώσουν λίγο την γραμμή και αντι για δουλειά κάνανε ζημιά και μέσες άκρες μου είπαν να είμαι και ευχαριστημένος κιόλας με την ζημιά που κάνανε (να συγχρονίζω στα 26 και να κατεβάζω με 2ΜΒ/s) ευτυχώς κράτησα print-screen με τα χαρακτηριστικά και γράφουν το profile και τους μπινελίκωσα να με γυρίσουν πίσω σε αυτό (γιατι με το καλό δεν άκουγαν και επιμένανε ότι τώρα έτσι θα είναι η γραμμή μου στα 26 και δεν γίνεται τίποτα καλύτερο)


    πχ πες ότι στον κατανεμητή συγχρονίζει 40 Mbps να τους πάρω τηλέφωνο και τι να τους ζητήσω;

    edit : Βασικά άκυρο αν συγχρονίζει 40 Mbps πάει να πει ότι το πρόβλημα είναι στην καλωδίωση της πολυκατοικίας και άρα φταίω "εγώ" σωστά; όποτε πες μου σεπαρακαλώ τι να τους πω αν δείξει πχ 30 στον κατανεμητή.
    Θα το δηλωνεις βλαβη για οσο αντεξεις αν ισχυει αυτο που εγραψες, αλλα κανε την μετρηση, μπορει και να ειναι ιδια και να την κανεις τσαμπα, αλλα ποτε δεν ξερεις.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Δυστυχώς με τα αν τίποτα δεν έγιναν papajo.

    Πρέπει σιγά σιγά με όποιον τρόπο μπορείς, αν μπορείς, να αποκλείσεις το ενδεχόμενο προβλήματος από την μεριά σου. Δηλαδή της εσωτερικής καλωδίωσης του κτηρίου σου.

    Καταλαβαίνω ότι λόγο πολυκατοικίας είναι δύσκολο, αλλά είναι ο μόνος τρόπος. Εκτός και αν φέρεις με το ζόρι τεχνικό και σου μετρήσει με το φορητό μηχάνημα που έχουν. Δύσκολο βέβαια να το δέχτεί η εταιρεία να τον στείλει χωρίς χρέωση αφού δεν υπάρχει "σοβαρός" λόγος από την μεριά τους.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-17, 09:32
  2. Στατιστικά γραμμής vdsl.
    Από Kyr0s στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-17, 19:13
  3. Στατιστικά Γραμμής Vdsl OTE.
    Από Konstantinos_ στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-17, 16:41
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 08:41
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας