Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Σημερα δεχτηκα το τηλεφωνημα (εταιρικη γραμμη με δικο μας Vigor 2860 VPN router) που λιγο πολυ με αναγκαζουν σε δωρεαν αναβαθμιση, χωρις καποια εχτρα χρεωση σε Vectoring 100Mbps.
    Ξεκαθαρισα οτι δεν αλλαζω το router με το δικο τους μιας και προκειται για VDSL (πριν 2 εβδομαδες στα αληθεια βαλανε VDSL) που εξυπηρετει αδιαλειπτο VPN μεταξυ υποκαταστηματων εταιρειας. Δεχονται ετσι, ακομα δεχονται και να σεταρουν το δικο τους σε bridge, αυτοι, ωστε να λειτουργει το δικο μας (το οποιο επιβεβαιωσα με την εταιρεια οτι υποστηριζει Vectoring με το firmware Vector4).
    Εαν δεν δεχτω το Vectoring θα με υποβαθμισουν σε 24αρα ADSL μου ειπαν και αφου γλυτωσαν την γνωστη χριστοπα......αγια μεσω τηλεφωνου την αλλη εβδομαδα θα σας εχω νεοτερα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fotis_Greece : 20-10-17 στις 19:56.
    Network, Software & Hardware Solutions

  2. #2
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fotis_Greece Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα δεχτηκα το τηλεφωνημα (εταιρικη γραμμη με δικο μας Vigor 2860 VPN router) που λιγο πολυ με αναγκαζουν σε δωρεαν αναβαθμιση, χωρις καποια εχτρα χρεωση σε Vectoring 100Mbps.
    Ξεκαθαρισα οτι δεν αλλαζω το router με το δικο τους μιας και προκειται για VDSL (πριν 2 εβδομαδες στα αληθεια βαλανε VDSL) που εξυπηρετει αδιαλειπτο VPN μεταξυ υποκαταστηματων εταιρειας. Δεχονται ετσι, ακομα δεχονται και να σεταρουν το δικο τους σε bridge, αυτοι, ωστε να λειτουργει το δικο μας (το οποιο επιβεβαιωσα με την εταιρεια οτι υποστηριζει Vectoring με το firmware Vector4).
    Εαν δεν δεχτω το Vectoring θα με υποβαθμισουν σε 24αρα ADSL μου ειπαν και αφου γλυτωσαν την γνωστη χριστοπα......αγια μεσω τηλεφωνου την αλλη εβδομαδα θα σας εχω νεοτερα!!
    Με ποια λογικη αυτο?

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποια λογικη αυτο?
    Νομίζω ειναι υποχρεωτικο οτι πέφτει πανω στο vdsl dslam να εχει vectoring. Αν δεν το υποστηρίζει ο εξοπλισμος σου και δεν δεχεσαι να χρησιμοποιήσεις του provider σε γυριζουν σε adsl2+.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Draytek 2865ac
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Δυστηχως ο ΟΤΕ αλλαξε πολιτικη και απαιτει απο εμενα να αποδεχτω την μετατροπη της τηλεφωνιας σε VoBB εαν θελω το Vectoring (ενω στην πρωτη επαφη που ειχαν μαζι μου μου το ειχαν ξεκαθαρισει οτι δεν αλλαζει η τηλεφωνια).
    Ευτυχως αλλαξαν και πολιτικη για οσους δεν δεχτουν το Vectoring και ΔΕΝ τους υποβιβαζει σε adsl.
    Εγω αρνηθηκα την μετατροπη της τηλεφωνιας και ετσι για εμενα η προσφορα τους για Vectoring ακυρωθηκε.
    Network, Software & Hardware Solutions

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2307
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-20, 17:51
  2. VDSL Vectoring και μηνιαίος λογαριασμός
    Από Kasi86 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 19:29
  3. vdsl 50/home speed booster η vdsl vectoring
    Από panosira στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 14:10
  4. Μηνύματα: 177
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας