Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα στο φορουμ.Τις τελευταιες μερεσ παρατηρω αρκετα κολληματα στο ιντερνετ του τυπου αργει να φορτωσει βιντεο φωτογραφιες κλπ.Αποσυνδεσεις δεν εχω.Επισης θελω να ρωτησω αν το upload ειναι χαμηλο ή οκ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  22,7 KB 
ID: 187551
    ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimleft Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στο φορουμ.Τις τελευταιες μερεσ παρατηρω αρκετα κολληματα στο ιντερνετ του τυπου αργει να φορτωσει βιντεο φωτογραφιες κλπ.Αποσυνδεσεις δεν εχω.Επισης θελω να ρωτησω αν το upload ειναι χαμηλο ή οκ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  22,7 KB 
ID: 187551
    ευχαριστω
    βλεπω πολλα λαθη στη γραμμη σου που θεωρητικα βασει του line att που είναι στα 17 db μπορει να παει μεχρι τα 21000 kbps.για το upload που ρωτας κανε ένα restart στο μ/ρ και δες αν και παλι είναι στα ιδια.μηπως εκανες καποιο ερωτημα-αιτημα στο 13888 και σε εχουν σε κλειδωμενο προφιλ? για τα λαθη πριν πεις το οτιδήποτε στην εξυπηρετιση πελατων πρεπει να κανεις ένα ελεγχο της εσωτερικης σου εγκαταστασης.τωρα για τα κολληματα καπου διαβασα ότι αν απενεργοποίησης το ipv6 τα κολληματα και το αργο ανοιγμα σελιδων θα σταματησει,δοκιμασε το.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Ειχε ερθει τεχνικος πριν 3-4 μηνες για να φτιαξει την γραμμη επειδη ηταν πολυ χαμηλος ο συγχρονισμος.Μου ειπαν οτι ειμαι σε κλειδωμενο προφιλ ,διοτι ετσι το εκανε ο τεχνικος.Να το ρισκαρω και να τους πω να το κανουν ελευθερο;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimleft Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχε ερθει τεχνικος πριν 3-4 μηνες για να φτιαξει την γραμμη επειδη ηταν πολυ χαμηλος ο συγχρονισμος.Μου ειπαν οτι ειμαι σε κλειδωμενο προφιλ ,διοτι ετσι το εκανε ο τεχνικος.Να το ρισκαρω και να τους πω να το κανουν ελευθερο;
    αν ο τεχνικος που ηρθε τοτε εκανε μετρήσεις και στο σημειο που εσυ εχεις κουμπωμενο το μ/ρ και τα βρηκε όλα σωστα τοτε κανονικα αυτος θα επρεπε σε επικοινωνια με τους τεχνικους να κανει τα αυτονόητα.περασαν όμως 3-4 μηνες και στο μεταξυ κατι μπορει να εγινε στην εσωτερικη σου καλωδιωση.τηλεφωνο ναι να τους παρεις και ναι ζητα ελευθερο εως 24 προφιλ,ομως αν σου πουνε για αποσυνδεσεις θα πρεπει εσυ να αναλάβεις την ευθυνη.τι θελω να πω?αυτοι ειδαν τα λαθη στη γραμμη σου και σου εκαναν τη χ ρυθμιση για να μην εχεις αποσυνδεσεις,αν εσυ θελεις ελευθερο προφιλ μπορεις να το εχεις,θα αναλάβεις όμως το ρισκο των αποσυνδεσεων.ομως τοση ωρα μιλαμε για το προφιλ σου,το άλλο που σου ειπα για την ipv6 το δοκιμασες?

  5. #5
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Πως το αλλαζω το ipv6;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ο τεχνικος που ηρθε τοτε εκανε μετρήσεις και στο σημειο που εσυ εχεις κουμπωμενο το μ/ρ και τα βρηκε όλα σωστα τοτε κανονικα αυτος θα επρεπε σε επικοινωνια με τους τεχνικους να κανει τα αυτονόητα.περασαν όμως 3-4 μηνες και στο μεταξυ κατι μπορει να εγινε στην εσωτερικη σου καλωδιωση.τηλεφωνο ναι να τους παρεις και ναι ζητα ελευθερο εως 24 προφιλ,ομως αν σου πουνε για αποσυνδεσεις θα πρεπει εσυ να αναλάβεις την ευθυνη.τι θελω να πω?αυτοι ειδαν τα λαθη στη γραμμη σου και σου εκαναν τη χ ρυθμιση για να μην εχεις αποσυνδεσεις,αν εσυ θελεις ελευθερο προφιλ μπορεις να το εχεις,θα αναλάβεις όμως το ρισκο των αποσυνδεσεων.ομως τοση ωρα μιλαμε για το προφιλ σου,το άλλο που σου ειπα για την ipv6 το δοκιμασες?
    Γινεται να κρατησουν το υπαρχον προφιλ μου σε περιπτωση που το κανω ελευθερο και εχω αποσυνδεσεις να γυρισω παλι σε αυτο(Συγγνωμη αλλα δν τα γνωριζω και πολυ καλα

  6. #6
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimleft Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το αλλαζω το ipv6;;

    - - - Updated - - -


    Γινεται να κρατησουν το υπαρχον προφιλ μου σε περιπτωση που το κανω ελευθερο και εχω αποσυνδεσεις να γυρισω παλι σε αυτο(Συγγνωμη αλλα δν τα γνωριζω και πολυ καλα
    σου εστειλα προσωπικο μυνημα πριν λιγα δευτερα,διαβασε το. για την απενεργοποιηση του ipv6 που ρώτησες εχει ρυθμιση στο μενου του speedport που εχεις αλλα δεν θυμαμαι τη διαδρομή.και δεν μπορω τωρα να το κουμπωσω και να σου πω.θα το κανω λιγο αργοτερα γιατι πρεπει επειγόντως να πιω καφε,ειναι μια ωρα που ξυπνησα κι'εχω λυσσαξει για καφε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 29-10-17 στις 09:56.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου εστειλα προσωπικο μυνημα πριν λιγα δευτερα,διαβασε το. για την απενεργοποιηση του ipv6 που ρώτησες εχει ρυθμιση στο μενου του speedport που εχεις αλλα δεν θυμαμαι τη διαδρομή.και δεν μπορω τωρα να το κουμπωσω και να σου πω.θα το κανω λιγο αργοτερα γιατι πρεπει επειγόντως να πιω καφε,ειναι μια ωρα που ξυπνησα κι'εχω λυσσαξει για καφε
    Και ηδη αρκετα με εχεις βοηθησε...Οποτε μπορεσεις(θα κανω και εγω ενα search μηπως και το βρω)

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο καινούργιο Firmware δεν υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο καινούργιο Firmware δεν υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης.
    ευχαριστω,δεν το ηξερα αυτό.νομιζω όμως ότι μπορει να απενεργοποιησει το ipv6 από τα windows η κανω λαθος? ειχα διαβασει καπου ότι βοηθαει στο πρόβλημα "αργουν α'ανοιξουν σελιδες" αλλα δεν θυμαμαι που.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω,δεν το ηξερα αυτό.νομιζω όμως ότι μπορει να απενεργοποιησει το ipv6 από τα windows η κανω λαθος? ειχα διαβασει καπου ότι βοηθαει στο πρόβλημα "αργουν α'ανοιξουν σελιδες" αλλα δεν θυμαμαι που.
    Παλιότερα υπήρχε θέμα με το IPv6 Brokenness, τώρα σίγουρα θα το έχουν διορθώσει, αυτό που μπορεί να βοηθήσει είναι ένα reset και να αλλάξει τον DNS σε 8.8.8.8 ή να κάνει δοκιμή με το Namebench.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα υπήρχε θέμα με το IPv6 Brokenness, τώρα σίγουρα θα το έχουν διορθώσει, αυτό που μπορεί να βοηθήσει είναι ένα reset και να αλλάξει τον DNS σε 8.8.8.8 ή να κάνει δοκιμή με το Namebench.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 125
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-20, 00:20
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-17, 11:04
  3. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-17, 07:41
  4. 2 adsl ή 2 vdsl πανω σε ενα καλωδιο
    Από DJman στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-17, 18:22
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 00:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας