Σελ. 527 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 507517522525526527528529532537547 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.891-7.905 από 15904
  1. #7891
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ είναι ελλάδα όμως δεν είναι ιταλία
    Εννοεί ότι πληρώνουν δικαιώματα στην άλλοτε μητρική εταιρεία στην Ιταλία για να χρησιμοποιούν το trademark Wind, κόστος το οποίο δεν θα χρειάζεται αν επιλέξουν το όνομα Nova.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος πως κάποιοι είναι εκεί απο εποχή telestet είδες να γίνεται κάτι;
    Και στη HOL και στη Cyta αντίστοιχα όταν έγιναν Vodafone.

  2. #7892
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος πως κάποιοι είναι εκεί απο εποχή telestet είδες να γίνεται κάτι;
    ας παραμείνουμε όμως οντοπικ

    Cosmote fiber που και αυτό μπορεί να αλλάξει, ποτέ δεν ξέρεις
    εγώ είμαι από εποχή Telestet ξέρεις συνδρομητής τους

    επίσης ανάφερες για την COSMOTE ξέχασες να αναφέρεις όμως ότι ανήκει στον ΟΤΕ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεί ότι πληρώνουν δικαιώματα στην άλλοτε μητρική εταιρεία στην Ιταλία για να χρησιμοποιούν το trademark Wind, κόστος το οποίο δεν θα χρειάζεται αν επιλέξουν το όνομα Nova.

    - - - Updated - - -



    Και στη HOL και στη Cyta αντίστοιχα όταν έγιναν Vodafone.
    Ναι ρε συ ξέρω ότι πληρώνουν για την χρήση του WIND

    Εγώ πάντως εκεί στην WIND τους ενημέρωσα ότι αν αλλάξουν και γίνουν NOVA να ξεχάσουν και τα 500+ συμβόλαια αυτά θα σπάσουν/πληρωθούν και θα μεταφερθούν στην COSMOTE

    Με την NOVA δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες έτσι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός όπως και με την VODAFONE η οποία πήρε 400 συμβόλαια σταθερής/διαδικτύου με πάρα πολλά παρακάλια ούτε ζωγραφιστούς δεν τους ήθελα και πίστεψε με βλέπουν αυτοί που ήθελαν να υπογράψω με το ζόρι τις "μαλακίες" που κάνουν στους λογαριασμούς...

    π.χ. ορισμός ανώτατου ύψους λογαριασμού (το αγνοούν) και φτάνει πιο ψηλά , μπαίνει φραγή (την αγνοούν) κ.τ.λ.

  3. #7893
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ είμαι από εποχή Telestet ξέρεις συνδρομητής τους

    επίσης ανάφερες για την COSMOTE ξέχασες να αναφέρεις όμως ότι ανήκει στον ΟΤΕ


    ο ΟΤΕ είναι στην DT εδω κάποιο διάστημα ξέρεις, όπως και η cosmote, αλλά Please go on!!

  4. #7894
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποτε ολοκληρωνεται οριστικα ειναι αλλο θεμα...
    Πχ η Cyta απορροφηθηκε απο την VODAFONE τον Γεναρη του 2018 και ολοκληρωση της αγορας τον ιουνιο του 2018 αλλα η οριστικη συγχωνευση εγινε Απριλιο του 2019.
    Σε αυτους τους 13 μηνες δεν εκανε καμια νεα γραμμη ή ανανεωση η CYTA και εκλεισε τα καταστηματα της.
    Δεν είναι καθόλου άλλο θέμα. Η συγχώνευση δεν επιφέρει πλήρη ενοποίηση. Και κάνεις λάθος με το τι έγινε με Vodafone/Cyta.
    Ναι έγινε συγχώνευση το 2019, ναι έκλεισε τα καταστήματά της, αλλά εξακολουθούσε για 1,5 χρόνο να έχει διαφορετική εξυπηρέτηση πελατών, ενώ οι υπηρεσίες (και τα πακέτα) ήταν διαφορετικά και από διαφορετικό εξοπλισμό.
    Πλήρης ενοποίηση όλων των σταθερών συνδέσεων έγινε το 2021 (είχε ξεκινήσει από τα μέσα του 2020). Η κινητή ήταν αυτή που διακόπηκε το 2019.

  5. #7895
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ είμαι από εποχή Telestet ξέρεις συνδρομητής τους

    επίσης ανάφερες για την COSMOTE ξέχασες να αναφέρεις όμως ότι ανήκει στον ΟΤΕ

    - - - Updated - - -



    Ναι ρε συ ξέρω ότι πληρώνουν για την χρήση του WIND

    Εγώ πάντως εκεί στην WIND τους ενημέρωσα ότι αν αλλάξουν και γίνουν NOVA να ξεχάσουν και τα 500+ συμβόλαια αυτά θα σπάσουν/πληρωθούν και θα μεταφερθούν στην COSMOTE

    Με την NOVA δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες έτσι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός όπως και με την VODAFONE η οποία πήρε 400 συμβόλαια σταθερής/διαδικτύου με πάρα πολλά παρακάλια ούτε ζωγραφιστούς δεν τους ήθελα και πίστεψε με βλέπουν αυτοί που ήθελαν να υπογράψω με το ζόρι τις "μαλακίες" που κάνουν στους λογαριασμούς...

    π.χ. ορισμός ανώτατου ύψους λογαριασμού (το αγνοούν) και φτάνει πιο ψηλά , μπαίνει φραγή (την αγνοούν) κ.τ.λ.
    Συγνώμη αλλά αυτο που λες δε βγάζει ιδιαιτερο νόημα, ότι δηλαδή αν γίνει νοβα θα πας αλλού 500 συνδέσεις..
    Η κινητη που έχεις τώρα είναι wind και στην ουσία wind θα συνεχίσει να είναι και μετά, άσχετα από την ονομασία
    Το Νόβα είναι απλά το νεο όνομα που θα παραμείνει. Δηλαδή αν δεν είχε γίνει τίποτα με τη UG και η wind Ελλάδας απλά αποφασιζε να αλλαξει όνομα το ίδιο δεν θα ήταν; Τι θα τους έλεγες, αν αλλάξετε όνομα θα φυγω;

  6. #7896
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ είμαι από εποχή Telestet ξέρεις συνδρομητής τους

    επίσης ανάφερες για την COSMOTE ξέχασες να αναφέρεις όμως ότι ανήκει στον ΟΤΕ

    - - - Updated - - -



    Ναι ρε συ ξέρω ότι πληρώνουν για την χρήση του WIND

    Εγώ πάντως εκεί στην WIND τους ενημέρωσα ότι αν αλλάξουν και γίνουν NOVA να ξεχάσουν και τα 500+ συμβόλαια αυτά θα σπάσουν/πληρωθούν και θα μεταφερθούν στην COSMOTE

    Με την NOVA δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες έτσι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός όπως και με την VODAFONE η οποία πήρε 400 συμβόλαια σταθερής/διαδικτύου με πάρα πολλά παρακάλια ούτε ζωγραφιστούς δεν τους ήθελα και πίστεψε με βλέπουν αυτοί που ήθελαν να υπογράψω με το ζόρι τις "μαλακίες" που κάνουν στους λογαριασμούς...

    π.χ. ορισμός ανώτατου ύψους λογαριασμού (το αγνοούν) και φτάνει πιο ψηλά , μπαίνει φραγή (την αγνοούν) κ.τ.λ.
    Θα τους ερθει ενα SMS - ΕΜΑΙL οπως εγινε και στην CYTA 1/4/2019 οτι ο επομενος λογαριασμος θα εχει την νεα επωνυμια....
    Οσο ειναι σε ισχυει το συμβολαιο με τους ιδιους ορους δεν υπαρχει λογος να σπασει..
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  7. #7897
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά αυτο που λες δε βγάζει ιδιαιτερο νόημα, ότι δηλαδή αν γίνει νοβα θα πας αλλού 500 συνδέσεις..
    Η κινητη που έχεις τώρα είναι wind και στην ουσία wind θα συνεχίσει να είναι και μετά, άσχετα από την ονομασία
    Το Νόβα είναι απλά το νεο όνομα που θα παραμείνει. Δηλαδή αν δεν είχε γίνει τίποτα με τη UG και η wind Ελλάδας απλά αποφασιζε να αλλαξει όνομα το ίδιο δεν θα ήταν; Τι θα τους έλεγες, αν αλλάξετε όνομα θα φυγω;
    άποψη σου την οποία σέβομαι

    αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη

    καθώς μιλάμε για επαγγελματικά συμβόλαια στα οποία παίζουν πάρα πολλά χρήματα

    δεν μιλάμε για οικιακά που όπως βλέπεις παραμένω σταθερά στην COSMOTE ότι αφορά την σταθερή/διαδίκτυο/τηλεόραση γιατί στην κινητή είμαι COSMOTE WhatsUp (Data) και WIND F2G (Voice)

    προς το παρών η συνεργασία μου με την WIND είναι υποδειγματική και τους υπερασπίζομαι με πάθος καθώς ότι ζητάω το έχω άμεσα.

    αλλά ναι τους το έχω πει ξεκάθαρα ότι αν κάτι δεν μου αρέσει απλά θα χάσουν 500+ συνδέσεις εγώ είμαι τυπικός από την πλευρά μου φροντίζω πάντα να πληρώνονται στην ώρα τους οι λογαριασμοί και παίρνω νωρίτερα τις απαραίτητες εγκρίσεις που απαιτούνται καθώς τα ποσά είναι μεγάλα και επειδή τα χρήματα έρχονται από χρηματοδότηση πρέπει να δικαιολογούνται.

    το ίδιο έχω απειλήσει και την VODAFONE για τα λάθη που έχουν κάνει ότι θα χάσουν 400+ συμβόλαια η οποία δείχνει με την συμπεριφορά της να προσπαθεί να φτιάξει τα λάθη της και να βελτιωθεί σκέψου ότι άλλαξαν μέχρι και το άτομο που εξυπηρετεί την εταιρεία μας και έχω μαζί του επικοινωνία 24/7 αν κάτι δεν πηγαίνει καλά ώστε να το διορθώσει.

  8. #7898
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Εγω βλεπω να γυριζεις και τα 400 της Vodafone στην NOVA
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  9. #7899
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθώς μιλάμε για επαγγελματικά συμβόλαια στα οποία παίζουν πάρα πολλά χρήματα
    Δεν έχει καμιά απολύτως σημασία. Και οι πελάτες επαγγελματικών συνδέσεων της HOL και της Cyta, μια χαρά μεταπήδησαν στη Vodafone.
    Δεν αλλάζει κάτι στο συμβόλαιο επειδή άλλαξε το ιδιοκτησιακό καθεστώς μιας εταιρείας. Αλίμονο αν συνέβαινε το αντίθετο.

  10. #7900
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    άποψη σου την οποία σέβομαι

    αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη

    καθώς μιλάμε για επαγγελματικά συμβόλαια στα οποία παίζουν πάρα πολλά χρήματα

    δεν μιλάμε για οικιακά που όπως βλέπεις παραμένω σταθερά στην COSMOTE ότι αφορά την σταθερή/διαδίκτυο/τηλεόραση γιατί στην κινητή είμαι COSMOTE WhatsUp (Data) και WIND F2G (Voice)

    προς το παρών η συνεργασία μου με την WIND είναι υποδειγματική και τους υπερασπίζομαι με πάθος καθώς ότι ζητάω το έχω άμεσα.

    αλλά ναι τους το έχω πει ξεκάθαρα ότι αν κάτι δεν μου αρέσει απλά θα χάσουν 500+ συνδέσεις εγώ είμαι τυπικός από την πλευρά μου φροντίζω πάντα να πληρώνονται στην ώρα τους οι λογαριασμοί και παίρνω νωρίτερα τις απαραίτητες εγκρίσεις που απαιτούνται καθώς τα ποσά είναι μεγάλα και επειδή τα χρήματα έρχονται από χρηματοδότηση πρέπει να δικαιολογούνται.

    το ίδιο έχω απειλήσει και την VODAFONE για τα λάθη που έχουν κάνει ότι θα χάσουν 400+ συμβόλαια η οποία δείχνει με την συμπεριφορά της να προσπαθεί να φτιάξει τα λάθη της και να βελτιωθεί σκέψου ότι άλλαξαν μέχρι και το άτομο που εξυπηρετεί την εταιρεία μας και έχω μαζί του επικοινωνία 24/7 αν κάτι δεν πηγαίνει καλά ώστε να το διορθώσει.
    Δεν αλλάζει απολύτως τίποτα.
    Οταν μία εταιρεία αγοράσει μια άλλη, εισέρχεται αυτοδίκαια στο συμβόλαιο, με τους ίδιους όρους.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #7901
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ο οτε εχει σκαψει τα γυρω στενα μου στο παλαιο φαληρο και εχει φτασει στην γωνια του στενου μου. Για να με καλυψει με ινα πρεπει να σκαψει και μπροστα απο το σπιτι μου ή αυτο γινεται μεταγενεστερα εφοσον εχει φτασει διπλα και μεχρι το καφαο του οτε;

  12. #7902
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο οτε εχει σκαψει τα γυρω στενα μου στο παλαιο φαληρο και εχει φτασει στην γωνια του στενου μου. Για να με καλυψει με ινα πρεπει να σκαψει και μπροστα απο το σπιτι μου ή αυτο γινεται μεταγενεστερα εφοσον εχει φτασει διπλα και μεχρι το καφαο του οτε;
    απλά να έχεις κατά νου ότι δεν υπάρχει επιδότηση πλέον από την δράση sfbb.gr εκτός αν πρόλαβες και έκανες έκδοση κουπονιού το οποίο πρέπει να το ενεργοποιήσεις έως 30/09/2022

  13. #7903
    Εγγραφή
    11-01-2020
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο οτε εχει σκαψει τα γυρω στενα μου στο παλαιο φαληρο και εχει φτασει στην γωνια του στενου μου. Για να με καλυψει με ινα πρεπει να σκαψει και μπροστα απο το σπιτι μου ή αυτο γινεται μεταγενεστερα εφοσον εχει φτασει διπλα και μεχρι το καφαο του οτε;
    Για να σε καλυψει με ινα, πρεπει να περασει μπροστα απο το σπιτι σου.

  14. #7904
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nisyian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σε καλυψει με ινα, πρεπει να περασει μπροστα απο το σπιτι σου.
    ακριβώς πρέπει να περάσει από τον δρόμο μπροστά από το σπίτι σου και να αφήσουν αναμονή προς αυτό.

    βέβαια ξέρεις περνάει χρονικό διάστημα...που πιθανόν και κουπόνι να έχεις προλάβει να εκδόσεις να μην φτάσει ο χρόνος.

  15. #7905
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Καταλαβα. Ευχαριστω για τις απαντησεις. Τωρα δηλαδη χωρις κουπονι τι γινεται; Δεν θα παιρνει ο κοσμος ftth; Η απλα θα ειναι ακριβο;

Σελ. 527 από 1061 ΠρώτηΠρώτη ... 507517522525526527528529532537547 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας