Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-41 από 41
  1. #31
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και ο Brainstorm βλέπεις αποκλειστικά από τη μεριά του μαγαζάτορα. Εγώ παράγγειλα το Σ/Κ τρία παρόμοια πράγματα, τα δύο από εξωτερικό και τα έχω στα χέρια μου ήδη, με δωρεάν μεταφορικά, και το άλλο από ελληνικό μεγάλο (και μάλλον σοβαρό) μαγαζί που τα έστειλε με courier. Η courier τρίτη μέρα σήμερα κρατά το δέμα μου, προχτές είχαν και το θράσος να το φορτώσουν εικονικά σε φορτηγό και τέλος της μέρας να βάλουν πάλι εικονικά ότι πέρασαν και δεν με βρήκαν. Στο τηλέφωνο λένε θα δούμε και όποτε μπορέσουμε θα παραδώσουμε και κλαίγονται ότι δεν προλαβαίνουν. Γιατί να προτιμήσω στην επόμενη παραγγελία το ελληνικό μαγαζί, θα είμαι τουλάχιστον αφελής. Αν ο μαγαζάτορας δεν βλέπει αυτή την πραγματικότητα ή λέει φταίει ο courier (που επέλεξα εγώ) θα είναι άξιος της τύχης του.
    Αν δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες ( ποια courier στην Ελλάδα, που βρίσκεσαι εσυ, ποια courier από εξωτερικό κλπ κλπ ) θα μπορούμε να σχηματίσουμε άποψη.

    Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, αλλά δεν φταίει το μαγαζί για τις εταιρίες courier καλώς ή κακώς.

  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες ( ποια courier στην Ελλάδα, που βρίσκεσαι εσυ, ποια courier από εξωτερικό κλπ κλπ ) θα μπορούμε να σχηματίσουμε άποψη.

    Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, αλλά δεν φταίει το μαγαζί για τις εταιρίες courier καλώς ή κακώς.
    Το μαγαζί είναι ο πελάτης του courier και όπως αναφέρεις ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο, θα πρέπει να απαιτήσει λοιπόν ο πελάτης απο τον courier να κάνει σωστά την δουλειά του, αν δεν μπορεί τον πληρώνει με αντικαταβολή ή πάει σε άλλο courier.
    Αυτά όμως πρέπει να τα κάνει το μαγαζί και όχι ο τελικός καταναλωτής.

  3. #33
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.330
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες ( ποια courier στην Ελλάδα, που βρίσκεσαι εσυ, ποια courier από εξωτερικό κλπ κλπ ) θα μπορούμε να σχηματίσουμε άποψη.
    Για το courier που μας έχει φτυσμένους το έχω γράψει και στο ειδικό νήμα. Είναι η Γενική που όταν είχε κατάστημα Νίκαια ήταν η καλύτερη, ήμουν και πελάτης τους με τιμολόγιο. Όταν έκλεισε η Νίκαια την περιοχή την ανέλαβε το Χαϊδάρι, χάλια μαύρα, παρέδιδε εδώ όταν προλάβαινε. Όταν άνοιξαν νέο κατάστημα στον Κορυδαλλό (μάλλον αναβάθμισαν ένα γραφειάκι που είχαν χωρίς παραμένοντα) έλεγαν ότι θα σας εξυπηρετούμε καλύτερα, τα χάλια τους τα είδαμε, τουλάχιστον το Χαϊδάρι τα φόρτωνε και δεν προλάβαιναν, τώρα το κάνουν εντελώς εικονικά.

    Η πλάκα είναι πως είναι η ίδια που έφερε το ένα από τα δέματα του εξωτερικού, η άλλη είναι η UPS με υπηρεσία standard. Επίσης δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα με τη Γενική με μικροπράγματα που διακινούνται με μηχανάκι, όπως συμβόλαια κινητής, σταθερής, έγγραφα γενικά.

    Είναι και απολύτως σωστό αυτό που λες παραπάνω ότι ανάλογα τις περιοχές είναι άλλα courier που εξυηρετούν σωστά και άλλα όχι.

    Τέλος πάντων, είναι σαφές πως το μαγαζί δεν φταίει σε τίποτα, αλλά ας πουν με ποιο courier συνεργάζονται, να το συνυπολογίσω. Αυτό που θεωρώ απαράδεκτο είναι να θεωρούν την παραγγελία εκτελεσμένη, να πετάνε το μπαλάκι και να λένε ότι φταίει το courier, που αν και είναι σωστό στο τέλος κάνει τον πελάτη να φύγει.
    hnesne

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, αλλά δεν φταίει το μαγαζί για τις εταιρίες courier καλώς ή κακώς.
    Εφόσον το μαγαζί δηλώνει πως αναλαμβάνει να σου παραδώσει το προιόν, τότε ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ.

    Εμένα σαν πελάτη με ενδιαφέρει να κάνει το μαγαζί αυτό που υπόσχεται
    1. το προιόν που ζήτησα
    2. στο χρόνο που μου είπες
    Για να δηλώσει ενα μαγαζί παράδοση την επόμενη μερα σημαίνει πως εχει τα κανάλια να το κάνει.

    Σε άλλη περίπτωση, ας πει πως παράδοση θα γίνει σε 10 μέρες και να με αφήσει να αποφασίσω αν αυτός ο χρόνος με εξυπηρετεί.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.360
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και ο Brainstorm βλέπεις αποκλειστικά από τη μεριά του μαγαζάτορα. Εγώ παράγγειλα το Σ/Κ τρία παρόμοια πράγματα, τα δύο από εξωτερικό και τα έχω στα χέρια μου ήδη, με δωρεάν μεταφορικά, και το άλλο από ελληνικό μεγάλο (και μάλλον σοβαρό) μαγαζί που τα έστειλε με courier. Η courier τρίτη μέρα σήμερα κρατά το δέμα μου, προχτές είχαν και το θράσος να το φορτώσουν εικονικά σε φορτηγό και τέλος της μέρας να βάλουν πάλι εικονικά ότι πέρασαν και δεν με βρήκαν. Στο τηλέφωνο λένε θα δούμε και όποτε μπορέσουμε θα παραδώσουμε και κλαίγονται ότι δεν προλαβαίνουν. Γιατί να προτιμήσω στην επόμενη παραγγελία το ελληνικό μαγαζί, θα είμαι τουλάχιστον αφελής. Αν ο μαγαζάτορας δεν βλέπει αυτή την πραγματικότητα ή λέει φταίει ο courier (που επέλεξα εγώ) θα είναι άξιος της τύχης του.
    Μα φταίει ο courier. Τι δεν καταλαβαίνεις; Να τους σπάσει στο ξύλο ο μαγαζάτορας; Και εμένα σε πάρα πολλές παραγγελίες έχει συμβεί αυτό που λες. Επίσης ενώ ήμουν σπίτι, έχει τύχει να πουν οτι πέρασαν, ενώ δεν πέρασαν ή πέρασαν και δεν χτύπησαν το κουδούνι, που έχει και το όνομα ίδιο με της παραγγελίας. Επιπλέον εδώ που μένω, ξέρω ότι ένα προιον, στην καλή περίπτωση θέλει δύο μέρες για να έρθει και στην κακή 7-8 μέρες. Ευθύνη έχει αν αργήσει να στείλει το μαγαζί την παραγγελία μου. Τότε θα πάρω και θα παραπονεθώ πολύ έντονα. Και το έχω κάνει μερικές φορές που έπρεπε.
    Είναι σαν εσύ να πληρώνεις το λογαριασμό της ΔΕΗ και επειδή η τράπεζα αργεί να ενημερώσει τη ΔΕΗ, να θεωρείς φυσιολογικό να σου κόβουν το ρεύμα, αφού εσύ φταις, που δεν φρόντισες τα χρήματά σου, να φτάσουν έγκαιρα στη ΔΕΗ.

  6. #36
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Τέλεια υπηρεσία courier στην Ελλάδα δεν υπάρχει , όλες οι εταιρείες έχουν τα θεματακια τους .
    Και ειναι λογικό να υπάρχουν παράπονα με το σύνηθες να βάζουν ότι πέρασαν (για να μην έχουν πρόβλημα με τα κεντρικά), όμως αρκετές φορές δεν ειναι δικαιολογημένα πχ δεν υπάρχει όνομα στο κουδούνι ή δεν ταιριάζει με αυτό της παραγγελίας ή δεν έχουν δηλωθεί ώρες από τον πελάτη και όταν περάσουν λείπει ή είναι λάθος το τηλέφωνο και δεν λαμβάνει ειδοποίηση ο πελάτης κτλ
    Το να έχει ένα κατάστημα όλες τις courier και να επιλέγει ο πελάτης είναι ασύμφορο γιατί θα ακρίβυνουν υπερβολικά τα μεταφορικά , εδώ δεν το κάνουν τα μεγάλα καταστήματα που έχουν και πολλές αποστολές θα το κάνουν τα μικρότερα;
    Ακόμα και από το εξωτερικό να αγοράσεις πάλι δεν έχεις την επιλογή με ποιά courier - μεταφορική θα το στείλουν .

  7. #37
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.330
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @tiatrou: Να τον σπάσει στο ξύλο σίγουρα όχι, να τραβήξει αυτάκι και να επιλέξει άλλον όμως σίγουρα. Και ο πελάτης δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Μπορεί όμως να αλλάξει κατάστημα την άλλη φορά, αντί να μεμψιμοιρεί, γιατί εσύ αυτό προτείνεις.

    Αν θεωρούμε όλα τα κακώς κείμενα φυσιολογικά, αυτή η χώρα δεν θα πάει ποτέ μπροστά. Αν εγώ σε δικό μου πελάτη έχω μια προθεσμία και του παραδώσω 2 ή 3 μέρες μετά (όχι 7-8 που θεωρείς δεδομένο) πάει τον έχασα από πελάτη, κι ας μην προπληρώνομαι ποτέ.
    hnesne

  8. #38
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.360
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @tiatrou: Να τον σπάσει στο ξύλο σίγουρα όχι, να τραβήξει αυτάκι και να επιλέξει άλλον όμως σίγουρα. Και ο πελάτης δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Μπορεί όμως να αλλάξει κατάστημα την άλλη φορά, αντί να μεμψιμοιρεί, γιατί εσύ αυτό προτείνεις.

    Αν θεωρούμε όλα τα κακώς κείμενα φυσιολογικά, αυτή η χώρα δεν θα πάει ποτέ μπροστά. Αν εγώ σε δικό μου πελάτη έχω μια προθεσμία και του παραδώσω 2 ή 3 μέρες μετά (όχι 7-8 που θεωρείς δεδομένο) πάει τον έχασα από πελάτη, κι ας μην προπληρώνομαι ποτέ.
    Τέσσερεις είναι οι μεταφορικές που έχουν παραρτήματα σε όλη την Ελλάδα. Acs, Speedex, Γενική Ταχυδρομική και Ελτα courier. Διαφορά προσωπικά δεν έχω δει. Και αν σε μία περιοχή της Ελλάδας η μία είναι καλύτερη από την άλλη, σε άλλη περιοχή της Ελλάδας ισχύει το αντίστροφο. Επιπλέον για καλύτερη τιμή, πρέπει να συνεργαστείς με μία, αλλιώς δε θα πάρεις τόσο καλές τιμές. Και σε κάθε γωνιά της Ελλάδας, είναι δύσκολο να ξέρεις ποια είναι η καλύτερη.

    Πάντως αν ένα μαγαζί αργήσει να εκτελέσει μία παραγγελία, χωρίς να με έχει ενημερώσει με email ή τηλεφωνικά, την ακυρώνω και του βάζω Χ. Το ότι ψάχνω για το καλύτερο και κάνω παραγγελίες μέσω internet, που σε τέτοια κλίμακα που κάνω εγώ, λιγότερο από 10% του πληθυσμού κάνει, δείχνει ότι δεν μεμψιμοιρώ.

  9. #39
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.330
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν διαφωνούμε, για αυτό και δεν ανέφερα αρχικά το όνομα της μεταφορικής. Από τη δική μου μεριά όταν ξέρω ότι θα στείλουν με τη συγκεκριμένη courier απλά αλλάζω μαγαζί. Σωστό και το δεύτερο που λες.
    hnesne

  10. #40
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    740
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει κάτι τέτοιο πρέπει επί τόπου να πάρεις τηλέφωνο το κατάστημα ή/και να πας από εκεί. Τι άλλο να προτείνω δηλαδή;

    Με την αντικαταβολή αυτό δεν συμβαίνει;;; Με ρωτάς τι συμβαίνει αν δεν εμπιστεύεσαι το πότε και το αν θα σου στείλουν κάτι. Γιατί δεν ρωτάς τον εαυτό σου αν αξίζει να αγοράσεις από το συγκεκριμένο κατάστημα; Επίσης, μπορείς κάλλιστα να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις ρητά αν το προϊόν είναι εκείνη τη στιγμή στο μαγαζί/αποθήκη και αν θα φύγει άμεσα εφόσον γίνει η παραγγελία. Αυτό κάνω όταν θέλω κάτι και δεν υπάρχει ενημέρωση για το απόθεμα, εμφανώς στο site.
    Σε ευχαριστώ πολύ με καλυψες απόλυτα.... για σένα είναι αρνητικό επιπέδου καρκίνου (μακρια) το να ψωνίσεις με αντικαταβολή αλλά σου είναι πιο εύκολο να τραβιέσαι στα καταστήματα στην πρώτη στραβη...
    Υγ. Το περιστατικό που σου έγραψα για προπαραγγελια προϊόντος που τους τελειωσε και "δεν ξερανε" οτι θα έκανε 1 μήνα να έρθει (ενώ άλλοι το είχαν) μου εχει συμβει σε μια απο τις πολυ μεγαλες πολυεθνικες αλυσιδες.

  11. #41
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μαγαζί είναι ο πελάτης του courier και όπως αναφέρεις ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο, θα πρέπει να απαιτήσει λοιπόν ο πελάτης απο τον courier να κάνει σωστά την δουλειά του, αν δεν μπορεί τον πληρώνει με αντικαταβολή ή πάει σε άλλο courier.
    Αυτά όμως πρέπει να τα κάνει το μαγαζί και όχι ο τελικός καταναλωτής.
    Το μαγαζί είναι πελάτης του courier της περιοχής του και μόνο. Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ανάμιξη με το μαγαζί courier το οποίο τελικώς παραδίδει το αντικείμενο στον πελάτη. Γιατί δεν το καταλαβαίνετε αυτό;

    Εγώ έχω έλεγχο στο κατάστημα που με εξυπηρετεί και μόνο γιατί αυτούς πληρώνω στην ουσία, αυτοί έχουν το account μου και το διαχειρίζονται και αυτοί μεταφέρουν τα δέματα στους σταθμούς παράδοσης.

    Πες μου εσύ πως είναι δυνατόν να έχει έλεγχο ένα κατάστημα με 1000-2000-3000 μηνιαίες παραγγελίες στα κατά τόπους καταστήματα courier που θα εξυπηρετήσουν τον πελάτη του. Δεν είναι εφικτό, και ακόμα και αν ήταν δεν πρόκειται να ήταν αποτελεσματικό. Μας αρέσει δεν μας αρέσει, είναι η αλήθεια.

    Έχω σχόλια από πελάτες που ο ένας λέει : Αν συνεργάζεστε με την Χ μεταφορική, μην στείλετε καν την παραγγελία. Όπου Χ μεταφορική, βάζουμε τις τρεις-τέσσερις μεγάλες ( γενική, acs, speedex, elta ) και απλά αλλάζουμε την περιοχή του πελάτη. Πραγματικά τέτοια σχόλια είναι ένα 20-30% των παραγγελιών. Παρανοείς μετά από ένα σημείο γιατί θέλεις να εξυπηρετήσεις αυτόν που σε επέλεξε και πρέπει να καλύψεις ανεπάρκειες άλλων.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το courier που μας έχει φτυσμένους το έχω γράψει και στο ειδικό νήμα. Είναι η Γενική που όταν είχε κατάστημα Νίκαια ήταν η καλύτερη, ήμουν και πελάτης τους με τιμολόγιο. Όταν έκλεισε η Νίκαια την περιοχή την ανέλαβε το Χαϊδάρι, χάλια μαύρα, παρέδιδε εδώ όταν προλάβαινε. Όταν άνοιξαν νέο κατάστημα στον Κορυδαλλό (μάλλον αναβάθμισαν ένα γραφειάκι που είχαν χωρίς παραμένοντα) έλεγαν ότι θα σας εξυπηρετούμε καλύτερα, τα χάλια τους τα είδαμε, τουλάχιστον το Χαϊδάρι τα φόρτωνε και δεν προλάβαιναν, τώρα το κάνουν εντελώς εικονικά.

    Η πλάκα είναι πως είναι η ίδια που έφερε το ένα από τα δέματα του εξωτερικού, η άλλη είναι η UPS με υπηρεσία standard. Επίσης δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα με τη Γενική με μικροπράγματα που διακινούνται με μηχανάκι, όπως συμβόλαια κινητής, σταθερής, έγγραφα γενικά.

    Είναι και απολύτως σωστό αυτό που λες παραπάνω ότι ανάλογα τις περιοχές είναι άλλα courier που εξυηρετούν σωστά και άλλα όχι.

    Τέλος πάντων, είναι σαφές πως το μαγαζί δεν φταίει σε τίποτα, αλλά ας πουν με ποιο courier συνεργάζονται, να το συνυπολογίσω. Αυτό που θεωρώ απαράδεκτο είναι να θεωρούν την παραγγελία εκτελεσμένη, να πετάνε το μπαλάκι και να λένε ότι φταίει το courier, που αν και είναι σωστό στο τέλος κάνει τον πελάτη να φύγει.
    Δεκτό αυτό που λες. Πρέπει το μαγαζί να αναφέρει τη συνεργαζόμενη courier, δεν το συζητάω. Αντιλαμβάνομαι την κατάσταση που περιγράφεις γιατί τα έχω περάσει και εγώ ως πελάτης και πλέον τα περνάω εν μέρη και στη δουλειά μου. Τι μπορείς όμως να κάνεις;

    Η UPS standard κάνει 4 εργάσιμες από Γερμανία-Ολλανδία κατ'ελάχιστον.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα φταίει ο courier. Τι δεν καταλαβαίνεις; Να τους σπάσει στο ξύλο ο μαγαζάτορας; Και εμένα σε πάρα πολλές παραγγελίες έχει συμβεί αυτό που λες. Επίσης ενώ ήμουν σπίτι, έχει τύχει να πουν οτι πέρασαν, ενώ δεν πέρασαν ή πέρασαν και δεν χτύπησαν το κουδούνι, που έχει και το όνομα ίδιο με της παραγγελίας. Επιπλέον εδώ που μένω, ξέρω ότι ένα προιον, στην καλή περίπτωση θέλει δύο μέρες για να έρθει και στην κακή 7-8 μέρες. Ευθύνη έχει αν αργήσει να στείλει το μαγαζί την παραγγελία μου. Τότε θα πάρω και θα παραπονεθώ πολύ έντονα. Και το έχω κάνει μερικές φορές που έπρεπε.
    Είναι σαν εσύ να πληρώνεις το λογαριασμό της ΔΕΗ και επειδή η τράπεζα αργεί να ενημερώσει τη ΔΕΗ, να θεωρείς φυσιολογικό να σου κόβουν το ρεύμα, αφού εσύ φταις, που δεν φρόντισες τα χρήματά σου, να φτάσουν έγκαιρα στη ΔΕΗ.
    Μη το ρίχνεις στη διανόηση και εσύ, αφού είπαμε το κατάστημα φταίει... Πρέπει να αλλάξει προμηθευτή, courier, να πάρει αμάξι να κάνει παραδόσεις σε όλη την Ελλάδα κλπ κλπ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ με καλυψες απόλυτα.... για σένα είναι αρνητικό επιπέδου καρκίνου (μακρια) το να ψωνίσεις με αντικαταβολή αλλά σου είναι πιο εύκολο να τραβιέσαι στα καταστήματα στην πρώτη στραβη...
    Υγ. Το περιστατικό που σου έγραψα για προπαραγγελια προϊόντος που τους τελειωσε και "δεν ξερανε" οτι θα έκανε 1 μήνα να έρθει (ενώ άλλοι το είχαν) μου εχει συμβει σε μια απο τις πολυ μεγαλες πολυεθνικες αλυσιδες.
    Στο κατάστημα θα πας ως μία ύστατη λύση. Αν εσύ κατάλαβες ότι με το παραμικρό τραβιέσαι στο κατάστημα, εντάξει...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-17, 15:52
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 17:39
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-17, 12:10
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 15:17
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-17, 10:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας