Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 138

Θέμα: ASUS DSL-AC55U

  1. #46
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Είχα κρατήσει και ένα screenshot 2 ημέρες πριν βάλω το Asus , στις 30-12 . Δείτε ταχύτητα που είχα και line att
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  92,2 KB 
ID: 190039

    Και κοιτάχτε και τώρα...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  6.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  62,2 KB 
ID: 190040

  2. #47
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οπως ειπε και ο φιλος στο #45, μην κανεις τιποτα απο αλλαγες τωρα μεχρι να κλεισει η βλαβη

  3. #48
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Thanks!!!!

    To ατεναμπλ τί είναι???

    Αααχχχχχ δυστυχώς το vdsl θα αργήσω να το δω.... αααχχχχ τους ρώτησα και σήμερα αν είναι στα επόμενα σχέδια για την περιοχή αλλά μπα... θα με ενημερώσουν είπαν....

  4. #49
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks!!!!

    To ατεναμπλ τί είναι???

    Αααχχχχχ δυστυχώς το vdsl θα αργήσω να το δω.... αααχχχχ τους ρώτησα και σήμερα αν είναι στα επόμενα σχέδια για την περιοχή αλλά μπα... θα με ενημερώσουν είπαν....
    είναι το μαξ που μπορει να φτασει η ταχυτητα στη γραμμη σου αναλογα βεβαια με το n/m στο download πχ Attainable Rate (Kbps): down 25024 up 1161. αυτά είναι από το tp link ..στο asus μου εδειχνε 26000-27000 .αχ να ειχε Broadcom τσιπ το asus!

  5. #50
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν εισαι στη περιοχη που μου ειπες με PM εχει παει η οπτικη μεσω γαζατικα (πριν γιατρωνες) απο εκει μπαινει μεσα για κορακιανα, φαινεται στη ακρη του δρομου οπως παμε για παλαιο, απο τη δεξια μερια ... για εμας μαλλον θα αργησει γιατι ειναι ετσι τα χωρια αραια που δεν ξερω τι καλυψη θα κανουν ... μαλλον θα αργησει

  6. #51
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι εκεί που σου είπα μένω.
    Ελικρινά δεν μπορώ να το Καταλάβω γιατί δεν το έχουν κάνει ακόμη. Ας ελπίσουμε να αλλάξουν στάση. Η Αχαράβη έχει vdsl εδώ και ενάμιση δυο χρόνια τώρα...!!! και εμείς ακόμα με τα περιστέρια και τα σήματα καπνού...

    Τεσπα, μια διευκρίνιση για μην πω καμιά κουταμάρα και γελάνε μαζί μου στον ΟΤΕ, αφού κάνουν τους ελέγχους τους ζητάω να μου κάνουν τη γραμμή Ελεύθερη 24αρα και τύπο Fast Path ή πρέπει να τα πω κάπως αλλιώς?

  7. #52
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά παθαίνω σας πρωτάρης! Απο την άλλη βέβαια με έτρωγε κι εμένα, εφόσον πήρα το συγκεκριμένο μηχάνημα (που κάνει όλα αυτά που μπορεί να κάνει) γιατί να μην το εκμεταλλευτώ? Με έχουν τόσα χρόνια στα 16 και βλέπω ότι μπορώ να έχω 20 άνετα, του έδωσα και κατάλαβε. Νόμιζα ότι έχω άλλη γραμμή....
    οπως ειπα αν πειραξεις την γραμμη κανει επιρεασμο και στους αλλους ... επειδη ξερω σχετικα την περιοχη και μαλλον θα ξερεις οτι το δικτυο στα χωρια μας ειναι παλαιο, δεν φταει παντα ο οτε ... ξερω απο καλες πηγες οτι φταιει και η φυση που η γραμμες στη περιοχη δεν ειναι καλες
    Πχ ξερω και σε δεη και σε οτε, οτι κολωνες εχουν φαει κεραυνο, τα καλωδια περνανε μεσα απο δεντρα που πεφτουν με τον αερα και κοβουν τα καλωδια, αλλες φορες απο φωτια κλπ
    Ο οτε περιοχης κανει οτι μπορει, αλλα απο μπαλωμα σε μπαλωμα, ελα μαζευεται και λιγο θορυβος, οποτε δεν πανε παντα οι γραμμες τερμα γκαζι οχι επειδη φταιει ο οτε αλλα πρεπει και αυτος να βαλει ενα balance

    - - - Updated - - -

    ναι ζητα ελευθερη 24αρα ...

    κοιτα το χωριο σου και το δικο μου ειναι μακρυα 4-5 χιλομετρα, για να δωσει vdsl πρεπει να ειναι καποιος μεχρι 1000 μ το πολυ και σε τετοια αποσταση ισως ειναι και καλυτερα με adsl ... που να πρωτοβαλουν? γιατι και τα αλλα χωρια εχουν αποσταση 1-2 χιλ το καθε ενα, δεν ειναι ευκολο ... ισως αργοτερα να βαλουν σε καθε χωριο mini dslam για vdsl , μονο ετσι το κοβω και αν δεν υπαρχει και πληθησμος πολυς, ακομα πιο δυσκολα ... αλλα δεν ξερω τον σχεδιασμο τους, υποθεσεις κανω

  8. #53
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ειπα αν πειραξεις την γραμμη κανει επιρεασμο και στους αλλους ... επειδη ξερω σχετικα την περιοχη και μαλλον θα ξερεις οτι το δικτυο στα χωρια μας ειναι παλαιο, δεν φταει παντα ο οτε ... ξερω απο καλες πηγες οτι φταιει και η φυση που η γραμμες στη περιοχη δεν ειναι καλες
    Πχ ξερω και σε δεη και σε οτε, οτι κολωνες εχουν φαει κεραυνο, τα καλωδια περνανε μεσα απο δεντρα που πεφτουν με τον αερα και κοβουν τα καλωδια, αλλες φορες απο φωτια κλπ
    Ο οτε περιοχης κανει οτι μπορει, αλλα απο μπαλωμα σε μπαλωμα, ελα μαζευεται και λιγο θορυβος, οποτε δεν πανε παντα οι γραμμες τερμα γκαζι οχι επειδη φταιει ο οτε αλλα πρεπει και αυτος να βαλει ενα balance
    Συμφωνώ σε αυτά που λές και το καταλαβαίνω. Από την άλλη, ευτυχώς οι γείτονες λείπουν μόνιμα στην Αθήνα (έρχονται κάνα μήνα το καλοκαίρι) οπότε είμαι μόνος σε αρκετά μέτρα άντε μεχρι το κουτί να είναι άλλοι δυο το πολύ.
    Επιπλέον, πριν απο καμιά 15 χρόνια έπεσε κεραυνός στο σπίτι του απέναντι και άλλαξαν όλα τα καλώδια του ΟΤΕ. Τα είχε κάνει κομματάκια και δεν είχαμε τηλ. πόσες μέρες. Οπότε σχε σχέση με το υπόλοιπο χωρίο μέχρι το κουτί έχω την πιο νέα καλωδίωση. Φαντάσου ότι τότε μου είχε κάψει το λαπτοπ επειδή το είχα στο internet με dial-up.... (ευτυχώς το είχε καλύψει η εγγύηση)

  9. #54
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εκεί που σου είπα μένω.
    Ελικρινά δεν μπορώ να το Καταλάβω γιατί δεν το έχουν κάνει ακόμη. Ας ελπίσουμε να αλλάξουν στάση. Η Αχαράβη έχει vdsl εδώ και ενάμιση δυο χρόνια τώρα...!!! και εμείς ακόμα με τα περιστέρια και τα σήματα καπνού...

    Τεσπα, μια διευκρίνιση για μην πω καμιά κουταμάρα και γελάνε μαζί μου στον ΟΤΕ, αφού κάνουν τους ελέγχους τους ζητάω να μου κάνουν τη γραμμή Ελεύθερη 24αρα και τύπο Fast Path ή πρέπει να τα πω κάπως αλλιώς?
    fast προφιλ 24αρι ουτε τσακ παρακατω.

  10. #55
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων

    ναι ζητα ελευθερη 24αρα ...

    κοιτα το χωριο σου και το δικο μου ειναι μακρυα 4-5 χιλομετρα, για να δωσει vdsl πρεπει να ειναι καποιος μεχρι 1000 μ το πολυ και σε τετοια αποσταση ισως ειναι και καλυτερα με adsl ... που να πρωτοβαλουν? γιατι και τα αλλα χωρια εχουν αποσταση 1-2 χιλ το καθε ενα, δεν ειναι ευκολο ... ισως αργοτερα να βαλουν σε καθε χωριο mini dslam για vdsl , μονο ετσι το κοβω και αν δεν υπαρχει και πληθησμος πολυς, ακομα πιο δυσκολα ... αλλα δεν ξερω τον σχεδιασμο τους, υποθεσεις κανω
    Απόσταση 1000μ απo που εννοείς???
    Εγω στραβώνω γιατί όπως ξέρεις στο χωριό μου έχουμε το Κέντρο του ΟΤΕ (εκείνο το μεγάλο κτίριο πάνω στο δρόμο) και θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε vdsl
    Δεν ξέρω τι εγκαταστάσεις φιλοξενεί ακριβώς αλλά όπως και να έχει είναι κέντρο

  11. #56
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόσταση 1000μ απ που εννοείς???
    Εγω στραβώνω γιατί όπως ξέρεις στο χωριό μου έχουμε το Κέντρο του ΟΤΕ (εκείνο το μεγάλο κτίριο πάνω στο δρόμο) και θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε vdsl
    εδώ σ'εμενα ακουστε κατασταση.τρια χωρια το δικο μου με 900 κατοικους είναι στη μεση των αλλων δυο με 250 κατοικους το καθενα.εσκαψαν και εφεραν ινες και στο δικο μας κτηριο του οτε,ομως τα αλλα δυο χωραια εχουν vdsl50 κι'εμεις όχι.τους καλεσα και δεν ηξεραν τι να μου πουνε..χαριτολογώντας εκλεισα λεγωντας ότι μαλλον σ'εμας θα δωσουν με τη μια το vectoring

  12. #57
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόσταση 1000μ απo που εννοείς???
    Εγω στραβώνω γιατί όπως ξέρεις στο χωριό μου έχουμε το Κέντρο του ΟΤΕ (εκείνο το μεγάλο κτίριο πάνω στο δρόμο) και θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε vdsl
    Δεν ξέρω τι εγκαταστάσεις φιλοξενεί ακριβώς αλλά όπως και να έχει είναι κέντρο
    1000m απο το ΑΚ ή καμπινα, ναι το ξερω οτι υπαρχει κεντρο εκει, εχει κλεισει αλλα κρατανε τo dslam σε λειτουργεια ... παλια ηταν και αυτο μεγαλο χωριο ... μαλλον θα εισαι απο τους τυχερους να παρουν full speed οταν ερθει με το καλο ... αλλα θα ειναι μονο για το χωριο σας, αν ερθει vdsl τα αλλα χωρια δεν τα καλυπτει το αυτου κεντρο, επλιζω να μην αργησει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ σ'εμενα ακουστε κατασταση.τρια χωρια το δικο μου με 900 κατοικους είναι στη μεση των αλλων δυο με 250 κατοικους το καθενα.εσκαψαν και εφεραν ινες και στο δικο μας κτηριο του οτε,ομως τα αλλα δυο χωραια εχουν vdsl50 κι'εμεις όχι.τους καλεσα και δεν ηξεραν τι να μου πουνε..χαριτολογώντας εκλεισα λεγωντας ότι μαλλον σ'εμας θα δωσουν με τη μια το vectoring
    θα ερθει και εκει, κουραγιο

  13. #58
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Λοιπόν, Πήγα στο σπίτι του πατέρα μου στα 20μ από το δικό μου. Και ορίστε τα αποτελέσματα...
    Ε ρε γλέντια που θα έχουμε έτσι και μου πούν καμιά παπάτζα...

    Ε, Κύριε τόσο είναι το μέγιστο στην περιοχή σας 12 ή 14... χαχαχα

    Ο πατέρας μου παίζει με ένα Huawei δεκαετίας...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 47DBC153-D8C0-4BE3-9668-84B641C5EF48.jpg  


  14. #59
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsiliscfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, Πήγα στο σπίτι του πατέρα μου στα 20μ από το δικό μου. Και ορίστε τα αποτελέσματα...
    Ε ρε γλέντια που θα έχουμε έτσι και μου πούν καμιά παπάτζα...

    Ε, Κύριε τόσο είναι το μέγιστο στην περιοχή σας 12 ή 14... χαχαχα

    Ο πατέρας μου παίζει με ένα Huawei δεκαετίας...
    ερε και να βλεπουν ορισμένοι το noise margin στο download..οτε ειπαμε κι'ο μπαμπας ετσι;

  15. #60
    Εγγραφή
    02-01-2018
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερε και να βλεπουν ορισμένοι το noise margin στο download..οτε ειπαμε κι'ο μπαμπας ετσι;
    Όντως πολύ καλά τα νούμερα! Τώρα τα κατάλαβα βέβαια που άρχισα να ασχολούμαι για το ASUS. Αλλά από τη άλλη δεν έχουμε αυτό που θα έπρεπε βέσει των αριθμών!
    Θα δείξει στο τέλος

    Ναι ΟΤΕ και στον πατέρα!

    Στην ουσία είναι η παλιά μου γραμμή την οποία και άφησα όταν μετακόμισα στο δικό μου σπίτι όπου έκανα νέα σύνδεση

Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Asus dsl ac51
    Από babis3g στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-18, 16:51
  2. Εντυπώσεις ASUS RT-AC56U με ASUS RP-AC56
    Από specialK στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 22:08
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 20:09
  4. Asus Z170- Pro vs. Asus Z-170 Pro Gaming έχουν διαφορές ουσιαστικές?
    Από Sebu στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 11:06
  5. [Asus] Πρόβλημα με VDSL Modem/Router + Asus RT-AC1200G+. Νεύρα σπασμένα.
    Από CreationP στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-17, 17:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας