Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 132
  1. #91
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Εγώ πάντως με το iphone 5ετίας μου μια χαρά συνδέομαι με διάφορες bluetooth συσεκευές.
    Αυτό το oneplus μιας φίλης αν και πολύ πιο φιγουράτο από το δικό μου, το κάνει σίριαλ...

    Εκεί ξεχωρίζει η apple, στις "λεπτομέρειες" (που μπορεί να είναι πολύ σημαντικές μερικές φορές).
    Εεε αυτές δεν φαίνονται ούτε στα specs, ούτε στα benchmarks.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  2. #92
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν κατι τρεχει καλυτερα απο κατι αλλο δεν ειναι υποκειμενικη αντιληψη.
    Υποκειμενικη αντιληψη ειναι ολες αυτες οι αηδιες που γραφετε κι αναπαραγετε χωρις να εχετε δοκιμασει κατι.

    Εγω ειχα την ευκαιρια να συγκρινω ναυαρχιδες κι απο τις 2 πλευρες σε καθημερινη χρηση, εσυ ουτε απ'εξω δεν περασες

    Ενταξει, το καταλαβαινω οτι στην Ελλαδα εχουμε κριση, μιζερια και δυστυχια κι οτι μερικοι βγαζετε το κομπλεξ σας για την Apple, λες κι η Apple ειναι η μονη εταιρια που βγαζει υπερκοστολογημενα premium προιοντα.
    Αυτό με το "δεν έχετε δοκιμάσει" το έχεις κάνει ιερό δισκοπότηρο, αλλά συνεχώς μας λες για μπαταρίες που κάνουν μπαμ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως με το iphone 5ετίας μου μια χαρά συνδέομαι με διάφορες bluetooth συσεκευές.
    Αυτό το oneplus μιας φίλης αν και πολύ πιο φιγουράτο από το δικό μου, το κάνει σίριαλ...

    Εκεί ξεχωρίζει η apple, στις "λεπτομέρειες" (που μπορεί να είναι πολύ σημαντικές μερικές φορές).
    Εεε αυτές δεν φαίνονται ούτε στα specs, ούτε στα benchmarks.
    Αρχεία στέλνεις σε άλλες συσκευές εκτός iDevices;

  3. #93
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Δεν σε ενημερώνει κανείς. Η μπαταρία αν μπορει να κρατήσει απο 80% και πάνω το original capacity περνάει το διαγνωστικό τέστ και η αππλ αρνείται να κάνει σερβις σε "υγιή" μπαταρία, παρόλο που μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί το throttling.

    Από προσωπική εμπειρία με το 7plus μου προχθές σε official apple store, απλά με έδιωξαν, παρόλο που το κινητό ειναι ακόμα εντός εγγύησης και στο geekbench εχει ήδη 20% πτώση απόδοσης.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  4. #94
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχεία στέλνεις σε άλλες συσκευές εκτός iDevices;
    Έχω μόνο iDevices καρντιά μου (τουλάχιστον στα βασικά)
    Αλλά αυτό που έγραφα ήταν για σύνδεση με αμάξι, ακουστικά, ρολόι κλπ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε ενημερώνει κανείς. Η μπαταρία αν μπορει να κρατήσει απο 80% και πάνω το original capacity περνάει το διαγνωστικό τέστ και η αππλ αρνείται να κάνει σερβις σε "υγιή" μπαταρία, παρόλο που μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί το throttling.

    Από προσωπική εμπειρία με το 7plus μου προχθές σε official apple store, απλά με έδιωξαν, παρόλο που το κινητό ειναι ακόμα εντός εγγύησης και στο geekbench εχει ήδη 20% πτώση απόδοσης.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #95
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μόνο iDevices καρντιά μου (τουλάχιστον στα βασικά)
    Αλλά αυτό που έγραφα ήταν για σύνδεση με αμάξι, ακουστικά, ρολόι κλπ

    - - - Updated - - -



    Τα λεφτά δεν κρύβονται

  6. #96
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λεφτά δεν κρύβονται
    Ίσως!
    Η πλάκα όμως είναι ότι σε βάθος χρόνου ίσως έχω ξοδέψει συγκρίσιμα ποσά για hardware σε σχέση με πολέμιούς της.
    Π.χ. Σαν τον Wan.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #97
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε ενημερώνει κανείς. Η μπαταρία αν μπορει να κρατήσει απο 80% και πάνω το original capacity περνάει το διαγνωστικό τέστ και η αππλ αρνείται να κάνει σερβις σε "υγιή" μπαταρία, παρόλο που μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί το throttling.

    Από προσωπική εμπειρία με το 7plus μου προχθές σε official apple store, απλά με έδιωξαν, παρόλο που το κινητό ειναι ακόμα εντός εγγύησης και στο geekbench εχει ήδη 20% πτώση απόδοσης.
    Εχεις παρατηρησει πτωση στην αποδοση;

    Πηγα απο περιεργια σε εξουσιοδωτημενο service να ρωτησω για αντικατασταση μπαταριας στη Σλοβακια.
    Ακομα δεν εχουν ολοκληρωμενη ενημερωση για την διαδικασια (ποτε θα γινεται η αντικατασταση κτλ), οποτε υπομονη μεχρι να περασει η ενημερωση στους retailers.

  8. #98
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις παρατηρησει πτωση στην αποδοση;

    Πηγα απο περιεργια σε εξουσιοδωτημενο service να ρωτησω για αντικατασταση μπαταριας στη Σλοβακια.
    Ακομα δεν εχουν ολοκληρωμενη ενημερωση για την διαδικασια (ποτε θα γινεται η αντικατασταση κτλ), οποτε υπομονη μεχρι να περασει η ενημερωση στους retailers.
    Το ui έχει framedrops που δεν είχε στο παρελθόν και γω απλά είχα θεωρησει ότι φταίει το ios 11.

    Τώρα που τους έβγαλαν στα μανταλακια προφανώς και θα τα φτιάξουν. Το θέμα είναι ότι από τέτοιες εταιρείες περιμένεις κάποια υπεύθυνοτητα και όχι να κρύβουν κατω από το χαλί τέτοιες δυσλειτουργιες
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  9. #99
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν κατι τρεχει καλυτερα απο κατι αλλο δεν ειναι υποκειμενικη αντιληψη.
    Υποκειμενικη αντιληψη ειναι ολες αυτες οι αηδιες που γραφετε κι αναπαραγετε χωρις να εχετε δοκιμασει κατι.

    Εγω ειχα την ευκαιρια να συγκρινω ναυαρχιδες κι απο τις 2 πλευρες σε καθημερινη χρηση, εσυ ουτε απ'εξω δεν περασες

    Ενταξει, το καταλαβαινω οτι στην Ελλαδα εχουμε κριση, μιζερια και δυστυχια κι οτι μερικοι βγαζετε το κομπλεξ σας για την Apple, λες κι η Apple ειναι η μονη εταιρια που βγαζει υπερκοστολογημενα premium προιοντα.
    ξερεις a priori οτι δεν ειχα τιποτα... λογικο τι αλλο ξερεις για μενα senpai?
    δωσε μου τους αριθμους του τζοκερ

    εγω σου μιλαω για πραγματα που γινονται απο την μερα που το πρωτο iphone εμφανιστηκε ΠΟΤΕ δεν ηταν μπροστα σε πραγματικη χρηση μονο σε 2 benchmarks που το ενα φτιαχτηκε για το περιβαλλον της apple εξαρχης..

  10. #100
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.670
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχω αλλάξει ήδη μπαταρία στο iPhone 5 στον Γερμανό, άρα λογικά έχει μαϊμού μέσα. ΓΤΠ μπαταρία είναι. Δικαιούμαι να αλλάξω στο apple store η θα με στείλουν;

  11. #101
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αλλάξει ήδη μπαταρία στο iPhone 5 στον Γερμανό, άρα λογικά έχει μαϊμού μέσα. ΓΤΠ μπαταρία είναι. Δικαιούμαι να αλλάξω στο apple store η θα με στείλουν;
    Γερμανικής τεχνολογίας παταρια;

    Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην μπορείς, τα 29 είναι για out of warranty αντικατάσταση

  12. #102
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.670
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γερμανικής τεχνολογίας παταρια;

  13. #103
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αλλάξει ήδη μπαταρία στο iPhone 5 στον Γερμανό, άρα λογικά έχει μαϊμού μέσα. ΓΤΠ μπαταρία είναι. Δικαιούμαι να αλλάξω στο apple store η θα με στείλουν;
    Το προγραμμα ισχυει για συσκευες iPhone 6 και πανω, οποτε δεν το νομιζω.
    Προσωπικα μαγαζια τυπου Γερμανου δεν τα εμπιστευομαι, θα προτιμουσα να βαλω μπαταρια απο το ebay μονος μου.

  14. #104
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει, το καταλαβαινω οτι στην Ελλαδα εχουμε κριση, μιζερια και δυστυχια κι οτι μερικοι βγαζετε το κομπλεξ σας για την Apple, λες κι η Apple ειναι η μονη εταιρια που βγαζει υπερκοστολογημενα premium προιοντα.
    Γιατί, ποιος λέει πως κινητά άλλως εταιρειών δεν είναι υπερκοστολογημένα; Αυτό που εσύ δεν δέχεσαι είναι πως η υπερκοστολόγηση των συσκευών (και της Apple) είναι που δημιουργεί την επιθυμία απόκτησης στην πλειοψηφία όσων τις κατέχουν.
    Που δεν κατέχουν τίποτα από γνώσεις για να κρίνουν σε βάθος και να καταλάβουν πως η ηλεκτρονική συσκευή που ενδιαφέρονται να αποκτήσουν, για όσα σκοπεύουν να την χρησιμοποιήσουν δεν τους προσφέρει περισσότερα από μια άλλη που κοστίζει τα μισά και λιγότερα.

    Και που σε κάποιες περιπτώσεις, ο εθισμός της ίδιας της εταιρείας στο τρελό κέρδος την οδηγεί σε κρυφές πράξεις και αμφιλεγόμενες πρακτικές που θα έκανε πολλούς πελάτες της να αναβαθμίσουν τις συσκευές τους στο νέο της μοντέλο, όταν το μόνο που θα χρειαζόταν να κάνουν (αν το γνώριζαν) όπως και θα κάνουν τελικά, σύμφωνα με τα δικά της στοιχεία, θα ήταν να αλλάξουν μπαταρία (έστω την υπερκοστολογημένη μπαταρία...)

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ironfist : 05-01-18 στις 13:00.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  15. #105
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironfist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, ποιος λέει πως κινητά άλλως εταιρειών δεν είναι υπερκοστολογημένα; Αυτό που εσύ δεν δέχεσαι είναι πως η υπερκοστολόγηση των συσκευών (και της Apple) είναι που δημιουργεί την επιθυμία απόκτησης στην πλειοψηφία όσων τις κατέχουν.
    Που δεν κατέχουν τίποτα από γνώσεις για να κρίνουν σε βάθος και να καταλάβουν πως η ηλεκτρονική συσκευή που ενδιαφέρονται να αποκτήσουν, για όσα σκοπεύουν να την χρησιμοποιήσουν δεν τους προσφέρει περισσότερα από μια άλλη που κοστίζει τα μισά και λιγότερα.

    Και που σε κάποιες περιπτώσεις, ο εθισμός της ίδιας της εταιρείας στο τρελό κέρδος την οδηγεί σε κρυφές πράξεις και αμφιλεγόμενες πρακτικές που θα έκανε πολλούς πελάτες της να αναβαθμίσουν τις συσκευές τους στο νέο της μοντέλο, όταν το μόνο που θα χρειαζόταν να κάνουν (αν το γνώριζαν) όπως και θα κάνουν τελικά, σύμφωνα με τα δικά της στοιχεία, θα ήταν να αλλάξουν μπαταρία (έστω την υπερκοστολογημένη μπαταρία...)

    Ειναι και αυτο που λες (οτι καποιοι αγοραζουν ενα υπερκοστολογημενο προιον για να το αγορασουν), αλλα οχι παντα κι οχι οπως το παρουσιαζετε.
    Καποιοι αγοραζουν λειτουργικο και αλλα πραγματα σε ενα προιον που εσενα μπορει να μην σε ενδιαφερουν.

    Το θεμα της μπαταριας το εξηγησα. Θα επρεπε να υπηρχε ενημερωση, αυτο ηταν μεγαλο foul.

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-17, 09:31
  2. HDD case 3.5'' που να κάνει spin down ο δίσκος σε idle
    Από psolord στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-17, 01:33
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-17, 23:31
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-17, 16:47
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-17, 12:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας