Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 63
  1. #46
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Livas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα οχι παλι δεν καταλαβαίνω την γκρίνια του Έλληναρα....
    Του δίνουν 7ε 700μβ γκρινιάζει του δίνουν 5gb 0.90e γκρινιάζει του δίνουν δώρο 1gb γκρινιάζει γιατι δεν ειναι παραπάνω??

    Προτιμω να δωσω λιγορετο απο ενα ευρω οπως της κοσμοτε για την προσφορά παρα τα 2gb που δεν θα τα αξιοποιήσω λογο σήματος...

    Επίσης τα 2gb που δινουν δωρεαν δεν φτάνουν ούτε για μεσαια χρήση....εκτος αν βλέπετε YouTube σε 240p αναλυση!!

    Εγω θα το ξανα πω η κίνηση της κοσμοτε ειναι απο τις καλύτερες!
    Επίσης εχει τις καλύτερες προσφορές καο δωρα και απο τις 2 εταιρίες wind/Vodafone.

    Οπότε μπράβο τους απλα....οσοι γκρινιάζετε είστε απο εκείνους που βάζουν 5ε καρτα ισα ισα για να κρατάνε το νούμερο ενεργό και τα θελουν ολα τζάμπα μετα και για τηλέφωνο ουτε λογος εννοείται μόνο αναπάντητη αν έχουν να κάνουν και αυτο παίζεται...αλλα η γκρίνια γκρίνια....

    Προσωπικά ακομα και στο σπίτι ειμαι με δεδομένα 4g+ πιανω παντού εδώ και 10 μέρες συνεχόμενα κάνω μέχρι usb Ethernet το κινητό μου στο πισι και δινω ίντερνετ απο τα δεδομένα για μερικα downloads.
    Οποτε τα 2gb που δινουν καποιοι τα θεωρώ αερας να χαμε να λέγαμε!!!
    Δεν υπάρχει κάποιος γενικος κανόνας, ολα είναι συνάρτηση της χρήσης του καθένα , σε άλλον φτάνουν σε άλλον όχι (τα 2gb). Προσωπικά πλέον καταναλώνω περίπου ~8-9gb/μήνα (με tethering), το καλοκαίρι και λίγο περισσότερα. Με τακτικές όμως διαδρομές στην επαρχια, οπου έχω μεν σταθερή γραμμή αλλά όχι internet. Και λέω πλέον διότι κάθε φέτος και χειρότερα, πέρυσι καταναλωνα 3-4gb/μήνα, προπερσι 1gb κτλ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 05-04-18 στις 19:13.

  2. #47
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Ξέρει κανείς γιατί δεν βλέπω την προσφορά στο app;

  3. #48
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    10GB Αν δεν κάνω λάθος είναι 3 ώρες και κάτι ψιλά με τα 13Mbit, μετά παίρνεις και άλλο πακέτο;
    Δεν σε καταλαβα τι ακριβώς θέλεις να πεις εδω!

    Πολλες φορες που το συνδέω σαν usb tethering ειναι για να κατεβάσω κάτι η να ανεβάσω κάτι που θέλω γρήγορα και χωρίς να περιμένω χρονια ειδικά στο upload που έχουμε 100kb max.

    Επίσης πολλες φορές στο πισι κατεβάζει μέρες συνεχόμενα πολλα Giga και η γραμμή ειναι πάντα φουλαρισμενη οποτε τα δεδομένα με βολεύουν παρα πολυ.

    Το οτι παίρνω τα 10gb με 5ε ειναι για ενα μηνα δεν σημαινει οτι πρεπει να τα τσακισω σε μισο βράδυ όλα!

    Επισης ηδη η χρήση μου με δεδομένα είναι 3gb+ απο αρχες του μήνα!

  4. #49
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Ε ειστε απιστευτοι,το thread λεει για την ΠΡΟΣΦΟΡΑ της cosmote και καθεστε και το συγκρινετε με το ΔΩΡΟ της wind,
    σαν αυτους που μπαινουν στο φβ και γκρινιαζουν συνεχεια,λες και εχουν καποιο κερδος αν κραξουν ('η εχουν?δεν ξερω...)

  5. #50
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ειστε απιστευτοι,το thread λεει για την ΠΡΟΣΦΟΡΑ της cosmote και καθεστε και το συγκρινετε με το ΔΩΡΟ της wind,
    σαν αυτους που μπαινουν στο φβ και γκρινιαζουν συνεχεια,λες και εχουν καποιο κερδος αν κραξουν ('η εχουν?δεν ξερω...)
    Έχουν άμεση σχέση, γιατί και τα 2 δόθηκαν εν όψει εορτών.

  6. #51
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Να σημειώσουμε ότι η προσφορά μπορεί να κάτσει μόνο πάνω σε ήδη υπάρχον πακέτο Internet.
    Κάποιος που δεν έχει καθόλου Internet ακόμα και να την αγοράσει την προσφορά δεν παίζει!

  7. #52
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Από που βγαίνει αυτό;

  8. #53
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Από την δική μου περίπτωση!

  9. #54
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Μάλιστα.Περίεργο,διότι δεν το λέει στις προυποθέσεις...εγώ δεν μπορώ να το δω , διότι είχα ΜΒ από το φοιτητικό.Πάντως με βόλεψε.Eίδη έφαγα 1,5GB στο εξοχικό σε 1 μερα.

  10. #55
    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περιοχή
    thematrix
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μήπως ο φίλος εννοεί την προσφορά της βονταφον; Διότι, πως "θα κάτσουν" πάνω σε άλλο πακέτο; Αφού είναι μιας εβδομάδας μόνο.

  11. #56
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    ώρες ώρες απορώ μερικοί τι παίρνεται εδώ μέσα .... ο άλλος "άκουσε" πως η γουηντ δεν έχει σήμα , ο άλλος λέει πως δεν έχει σήμα ούτε στα καταστήματα μέσα , αλλά αν τον ρωτήσεις έχει κοτε ή βοντα.... πραγματικά απορώ .....

    Προσωπική μου άποψη , που είχα κοτε , είναι πως στο σπίτι ΜΟΥ μέσα δεν έπιανα σήμα και στην δουλειά ΜΟΥ δε μπορούσα να μιλήσω καθόλου.... όχι απο φήμες και ότι πήρε το αυτί μου.....

    Δοκιμάστε πρώτα και μετά πείτε....

    Επίσης για το ότι πληρώνεις παίρνεις.... έδινα 50€ και είχα το 1/4 από αυτά που παίρνω τώρα με 10€ οπότε όχι ευχαριστώ.

  12. #57
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Και εσύ λες παράλογα πράγματα...έδινες 50 και δίνεις 10 για ΤΑ ΙΔΙΑ;;Η κοσμοτε με 96% κάλυψη 4G δεν πιάνει πουθενά;;Δε νομίζω...δε πιάνει εκεί που είσαι εσύ.

  13. #58
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εσύ λες παράλογα πράγματα...έδινες 50 και δίνεις 10 για ΤΑ ΙΔΙΑ;;Η κοσμοτε με 96% κάλυψη 4G δεν πιάνει πουθενά;;Δε νομίζω...δε πιάνει εκεί που είσαι εσύ.
    Είδες το δέντρο και όχι το δάσος , εννοούσα πως έχω άποψη μέσο δικών μου εμπειριών και όχι από αυτά που έχω ακούσει.

  14. #59
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ώρες ώρες απορώ μερικοί τι παίρνεται εδώ μέσα .... ο άλλος "άκουσε" πως η γουηντ δεν έχει σήμα , ο άλλος λέει πως δεν έχει σήμα ούτε στα καταστήματα μέσα , αλλά αν τον ρωτήσεις έχει κοτε ή βοντα.... πραγματικά απορώ .....

    Προσωπική μου άποψη , που είχα κοτε , είναι πως στο σπίτι ΜΟΥ μέσα δεν έπιανα σήμα και στην δουλειά ΜΟΥ δε μπορούσα να μιλήσω καθόλου.... όχι απο φήμες και ότι πήρε το αυτί μου.....

    Δοκιμάστε πρώτα και μετά πείτε....

    Επίσης για το ότι πληρώνεις παίρνεις.... έδινα 50€ και είχα το 1/4 από αυτά που παίρνω τώρα με 10€ οπότε όχι ευχαριστώ.
    Αυτο ακριβώς. Πολλοί δεν πάνε WIND, γιατί πριν από 10 χρόνια, κάποιος τους είπε ότι δεν έχει καλό σήμα! Μετά την πρόσφατη την αναβάθμιση, εγώ βλέπω ότι παίζει μια χαρά. Οι περισσότεροι που κράζουν, δεν είναι καν συνδρομητές WIND, γι αυτό λένε ότι η προσφορά της Cosmote, αξίζει περισσότερο από το δώρο της WIND...

    Αντιθέτως, εγώ με Cosmote, δεν έχω σήμα στο ισόγειο του σπιτιού μου στη Σπάρτη, ούτε και στο ισόγειο στο χωριό και χάνω κλήσεις. Το 3G στις ίδιες περιοχές, έχει πρόβλημα από το Καλοκαίρι και ακόμα δεν το έχουν φτιάξει, δεδομένα μόνο με 4G λειτουργούν σωστά. Συν τη χάλια ποιότητα κλήσεων, ακόμα και σε περιοχές που δεν έχει πρόβλημα. Θα σταματήσω να χρησιμοποιώ την Cosmote...

    Υ.Γ.1. Πριν μερικές μέρες, η Cosmote είχε πρόβλημα με τα data πανελλαδικά και πολλοί είχαν μείνει χωρίς ίντερνετ. Αυτό γινόταν για μέρες.

    Υ.Γ.2. Έχω SIM και από τις 3 εταιρείες και οι άλλες δεν έχουν τέτοια προβλήματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 07-04-18 στις 20:33.

  15. #60
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Η προσφορά καταναλώθηκε ήδη. Άντε και του χρόνου όλοι να είμαστε καλά!

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-18, 11:22
  2. COSMOTE: Αλλαγές για πελάτες καρτοκινητής
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-17, 10:14
  3. COSMOTE: ενημέρωση για phishing emails
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-17, 15:27
  4. Cyta Τηλεόραση μόνο με 4,90€/μήνα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-17, 19:49
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-17, 19:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας