Σελ. 29 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 553

Θέμα: Cyberpunk 2077

  1. #421
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.005
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι είχε διάφορα skip σε κάτι φάσεις, μπορεί να το προσπέρασες. No worries.

    ============


    Έχετε προσέξει κάτι σχετικά-άσχετα references που έχει το παιχνίδι;

    πχ ΟΚ το GLaDOS reference νομίζω όλοι το πετύχατε.

    Όμως μόλις χτες μετά από 70++ ώρες παιχνιδιού, έπιασα Far Cry 4 reference, που έλεγε come out, I will not hurt you, I prooomiise!

    Και κάπου αλλού άκουσα έναν να λέει "Game over man, game over", Aliens reference.

    https://youtu.be/dsx2vdn7gpY?t=14

    - - - Updated - - -

    Α και σίγουρα κάποιος είπε Safety is number one priority, με ρώσικη προφορά, κάνοντας αναφορά στον crazy russian hacker!

    https://youtu.be/g0HwqYuXIt8?t=6
    Το χουν γαμ*σει με τα references :P
    Έπιασα τουλάχιστον 5 σε blade runner.

    Spoiler:

    Η Misty είναι φτυστή η Pris
    Ένα στο ξενοδοχείο: Batty's Hotel
    Ένα στο νεκροταφείο: Roy Batty
    Ένα πάνω σε ένα κτήριο με τον... Roy Batty να κάθεται γυμνός με ένα περιστέρι
    Kαι ένα στο τέλος στα πειράματα που σου κάνουν που είναι... empathy test (Tyrell: "Is this an empathy test?") με ερωτήσεις πολύ κοντινές σε αυτό:

    https://www.youtube.com/watch?v=pE_x3UC1f3o


    Κατα τα άλλα σε Akira (μηχανή), Ghost in the Shell (το εικονίδιο της Judy είναι ένα φαντασματάκι σε ένα κοχύλι και η μηχανή λέγεται Kusanagi). Ένα τσούρμο πτώματα και ένα κατεστραμένο φορτηγό κάπου στα fileds της biotechnica με κάτι shards που μιλάνε για έναν Max (mad max) και γενικά γίνεται του reference το κάγκελο. Μέχρι και στο the office έχουν!

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 31-12-20 στις 22:34.

  2. #422
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.011
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #423
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Προσωπικά θα το παρατήσω το παιχνίδι.
    Δε βλέπω τίποτα WOW, ο κόσμος μου φαίνεται ρηχός και η ΑΙ ηλίθια.
    Είδα και αυτό το video χθες και πείστηκα ότι δεν είμαι εγώ αλλά το παιχνίδι.


    Θα βγάλω το Stadia Controller + Chromecast Ultra για πούλημα στο eBay, να δούμε αν πάρω πίσω τα 50€ που έχω δώσει συνολικά για αυτό το εγχείρημα.

  4. #424
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαλα ρε συ που πας με το bugfest και με streaming στη μπανανια του internet Στο pc το modαρεις οπως θες . Ο μαλακιας του βιντεο να το παιξει στο nintendo
    Tσαμπα εβγαινε με το stadia offer !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 01-01-21 στις 19:33.

  5. #425
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    η ΑΙ ειναι για τα μπετα. σε μια υποτιθεται μεγαλουπολη που οι συμμοριες κυριαρχουν, ολα τα npcs στο δρομο τρομοκρατουνται αν σε δουνε να τρεχεις;
    στο χωριο μου αν πας να κλεψεις αμαξι θα σε κυνηγανε οι γριες με τα μπαστουνια ρε φιλε.

    μιλαμε για testing?
    που πατας το c για να κανεις σκιπ τον διαλογο και σκυβει ο χαρακτηρας;
    ποση επιστημη χρειαζεται για να εχουνε μια καποια κοινη λογικη λογικη δημοτικου σχολειου τα default key bindings στο PC?
    δεν μπορω να το καταλαβω αυτο το πραγμα.

    αυτο και μονο τα λεει ολα. δεν εχω παιξει ακομα παιχνιδι να εχει bugs στα key bindings. κανενα, ουτε o εξομοιωτης κατσικας...
    θα βγει ποτε καποιος απο την εταιρια, ενας οποιοσδηποτε, να εξηγησει αν τον αναγκασανε οι επενδυτες -που ντεμεκ τον πιεσανε να βιαστει- να σκυβει ο ηρωας οταν κανεις skip τον διαλογο;

    ακομα κι εγω να το εκανα τεστιγκ το παιχνιδι, θα το ειχα αναφερει στον προισταμενο μου, διαολε...
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  6. #426
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Που εκανες remap το C ; Το πρωτο πραμα που εχουμε μαθει να κανουμε αλλα τι να πεις νουμπαδες . Bεβαια στο χειριστηριο εχεις προβλημα τι θα βαλεις που γιατι μενεις απο κουμπια . Και ολο αυτο το πραμα πρεπει να παιζει και σε ολες τις διαφορετικες κονσόλες με ολους τους περιορισμους .Κοινως νομίζω οτι τους εφαγε η κονσολολογικη και το κονσολοport και πολλα κοπηκαν απο την αρχικη σχεδιαση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 01-01-21 στις 19:52.

  7. #427
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλα ρε συ που πας με το bugfest και με streaming στη μπανανια του internet Στο pc το modαρεις οπως θες . Ο μαλακιας του βιντεο να το παιξει στο nintendo
    Tσαμπα εβγαινε με το stadia offer !
    E χάρη στο Stadia offer το δοκίμασα και δε μου αρέσει.
    Αν βγει στο Nintendo το συζητάμε.
    Αυτός στο video το έπαιξε σε κονσόλα, δεν κατάλαβα αν το έπαιξε σε προηγούμενης γενιάς ή σε PS5/XSX αλλά αν δεις το βίντο, δεν παραπονιέται για τα γραφικά ούτε για τα bugs, λέει ότι το παιχνίδι είναι ξεπερασμένο ως παιχνίδι και σε αυτό συμφωνώ από το λίγο που έπαιξα.

  8. #428
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιζει μονο αμα το κανεις streaming στο hacked switch τι να τρέξει το android tegra

  9. #429
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Sorry παίδες, απλά να προσθέσω ότι εδώ και δύο μέρες αποφάσισα να το παρατήσω. Αν και το main quest μου αρέσει, μία τα CTD που για κάποιο λόγο από ένα σημείο και μετά (και ας πειραματίστηκα όπως έχω γράψει εδώ) έγιναν πλέον το feature και άλλη κάποια glitches που πια έχουν αναφερθεί σε 8000 ΥΤ βίντεα κάπου μου το σκότωσαν.

    Ερμή, ελπίζω να μην το αγόρασες

    Ίσως κάπως αργότερα, όταν επιστρέψω Δουβλίνο αν ο υπολογιστής εκεί το σηκώνει έστω mediium / high χωρίς να έχω τουλάχιστον 2 CTD την ώρα περίπου να το ξαναπιάσω. Αν και μάλλον θα το αφήσω για τα καλά μέχρι να έρθει η 3080 (καλό Μάρτιο όπως το κόβω ρεαλιστικά)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #430
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που εκανες remap το C ; Το πρωτο πραμα που εχουμε μαθει να κανουμε αλλα τι να πεις νουμπαδες . Bεβαια στο χειριστηριο εχεις προβλημα τι θα βαλεις που γιατι μενεις απο κουμπια . Και ολο αυτο το πραμα πρεπει να παιζει και σε ολες τις διαφορετικες κονσόλες με ολους τους περιορισμους .Κοινως νομίζω οτι τους εφαγε η κονσολολογικη και το κονσολοport και πολλα κοπηκαν απο την αρχικη σχεδιαση
    θα το βαλω στο δεξι τιλτ του ποντικιου το skip dialog
    εχω το g502 της logitech και σε ολα σχεδον τα παιχνιδια βαζω τα κλασικα binds στο keyboard και τα interact/zoom map/intventory κλπ στο mouse (εχω κανει map τα numeric keys στο rom του)
    το εγκατεστησα και το ειδα λιγο, δεν το επαιξα σχεδον καθολου γιατι ειμαι με μια RX 570 8GB και σερνομαι στην ασφαλτο της NC σε medium-low, απλα βριζω για να προλαβω το momentum μην το πατσαρουνε και δεν εχω την ευκαιρια να κραξω λιγο σαν ανθρωπος...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θα το παρατήσω το παιχνίδι.
    Δε βλέπω τίποτα WOW, ο κόσμος μου φαίνεται ρηχός και η ΑΙ ηλίθια.
    Είδα και αυτό το video χθες και πείστηκα ότι δεν είμαι εγώ αλλά το παιχνίδι.


    Θα βγάλω το Stadia Controller + Chromecast Ultra για πούλημα στο eBay, να δούμε αν πάρω πίσω τα 50€ που έχω δώσει συνολικά για αυτό το εγχείρημα.
    εγω ειδα λιγο στον jack frags που πηγε στο φαστ φουντ ο βι να δει τον ναχαμουρα και ενα npc στο αλλο τραπεζι ετρωγε ενα χαμπουργκερ δεκα λεπτα μια δαγκωνια. και η σερβιτωρα πηρε καμια 10αρια φορες παραγγελια απο το ιδιο τραπεζι. πολυ γελιο.
    για κατι τετοια θελω να το παιξω. η καλυτερη νεξτ τζεν παρωδια φετος.
    meme generator. το reddit δινει τα ρεστα του.
    τρωει πολυς κοσμος ψωμι απο αυτο το παιχνιδι κυριοι. ακομα και εμενα που δεν μου αρεσει το genre και δεν δενομαι με ιστοριες απο παιχνιδια, μου κραταει το ενδιαφερον. δεν το βρισκεις ευκολα αυτο σημερα.
    μην ειμαστε και αχαριστοι, τα games ειναι διακεδαση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 01-01-21 στις 20:28.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  11. #431
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Tελείωσα κι εγώ το main story

    Spoiler:
    Με το "Where Is My Mind?" ending.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #432
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.011
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Τελείωσα και εγώ τα άλλα δυο. Καλή φάση. Καμία σχέση. Άλλες πίστες.

    Στο τρίτο τελείωμα δε κατάλαβα τίποτα αλλά....
    Spoiler:
    παναμ μαναμ'!


    Άλλο ένα path είναι ξεκάθαρο, ΟΚ. Αλλά τα συνολικά 7 διαφορετικά τελειώματα δε ξέρω αν τα βλέπω! Έχω μια υποψία και για ένα πέμπτο βέβαια.

    Σε γενικές γραμμές το έχω εξαντλήσει. Καμιά 10αρία ρόπαλα έχουν μείνει στην πόλη. Όλα τα άλλα τα έχω κάνει! Στεναχωριέμαι!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #433
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Nα ευχαριστήσω τη CDPR για αυτό το υπέροχο μπ*&$#)λο που έχει φτιάξει και που θέλει πολύ δουλειά ακόμα επειδή μου δώθηκε ο χρόνος να ασχοληθώ με τις ώρες με το Crusader Kings III και να συνειδητοποιήσω τι απίστευτο έπος έχει φτιάξει η Paradox: στρατηγική, RPG, Game of Thrones, ελεεινά πράγματα σε επιλογές από καννιβαλισμό έως βασιλείς σατανιστές με γυμνιστικές τάσεις
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #434
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.005
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείωσα και εγώ τα άλλα δυο. Καλή φάση. Καμία σχέση. Άλλες πίστες.

    Στο τρίτο τελείωμα δε κατάλαβα τίποτα αλλά....
    Spoiler:
    παναμ μαναμ'!


    Άλλο ένα path είναι ξεκάθαρο, ΟΚ. Αλλά τα συνολικά 7 διαφορετικά τελειώματα δε ξέρω αν τα βλέπω! Έχω μια υποψία και για ένα πέμπτο βέβαια.

    Σε γενικές γραμμές το έχω εξαντλήσει. Καμιά 10αρία ρόπαλα έχουν μείνει στην πόλη. Όλα τα άλλα τα έχω κάνει! Στεναχωριέμαι!
    Έχει ένα secret mission που πάτε με τον τσόνι στο τέλος και τα κάνετε λίμπα οι δυο σας.

    Αλλα για να το πετύχεις πρέπει να χεις υποτίθεται ή 50% ή 70% σχέση μαζί του (είχα 60%) και να περιμένεις στο τέλος όταν σε ρωτάει ποιος θα πεθάνει για χάρη σου. Η σχέση διορθώνεται με hack και θέλω να το κάνω αλλα προς το παρόν βαριέμαι να μπουτάρω σε windows.

    Το τέλος είναι ίδιο με το path to glory αλλα:

    Spoiler:

    η Rogue μένει ζωντανή και μπορείς να μιλήσεις μαζί της στο Afterlife

  15. #435
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείωσα και εγώ τα άλλα δυο. Καλή φάση. Καμία σχέση. Άλλες πίστες.

    Στο τρίτο τελείωμα δε κατάλαβα τίποτα αλλά....
    Spoiler:
    παναμ μαναμ'!


    Άλλο ένα path είναι ξεκάθαρο, ΟΚ. Αλλά τα συνολικά 7 διαφορετικά τελειώματα δε ξέρω αν τα βλέπω! Έχω μια υποψία και για ένα πέμπτο βέβαια.

    Σε γενικές γραμμές το έχω εξαντλήσει. Καμιά 10αρία ρόπαλα έχουν μείνει στην πόλη. Όλα τα άλλα τα έχω κάνει! Στεναχωριέμαι!
    5 είναι στην ουσία τα τέλη
    Spoiler:

    Spoiler:
    - Βοηθάς την Hanako. Στην ουσία ρίχνεις Χ στον Johnny και μετά αποφασίζεις στο τέλος αν θες να κάνουν store το engram σου ή όχι.
    - Σε βοηθάει η Rogue.
    - Σε βοηθάει η Panam (θέλει να έχεις τελειώσει όλο της το side quest)
    - Αυτοκτονία.
    - One-man army με permadeath με τον Johnny.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

Σελ. 29 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας