Σελ. 11 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 3977
  1. #151
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Τς τς τς εδώ σας έχω What Porsche hid from that onboard 919 Lap. Μην τρώτε σανό αίλοινες!!!111!!
    (sorry για το FB link, δεν το βρήκα στο ΥΤ, φαντάζομαι είναι από τον τύπο που το έφτιαξε)

    https://www.facebook.com/alclark.tra...1625404943572/

  2. #152
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τς τς τς εδώ σας έχω What Porsche hid from that onboard 919 Lap. Μην τρώτε σανό αίλοινες!!!111!!
    (sorry για το FB link, δεν το βρήκα στο ΥΤ, φαντάζομαι είναι από τον τύπο που το έφτιαξε)

    https://www.facebook.com/alclark.tra...1625404943572/


    - - - Updated - - -

    Θεος ο Kubica για Williams:
    Robert Kubica says Williams 2018 car's biggest strength is its paint job

  3. #153
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά στον μηχανοκίνητο αθλητισμό υπάρχει κάτι σαν το αντίστοιχο του προπονητή; Δηλαδή κάποιος που να σου εξηγήσει τι λάθος έκανες όπως πχ τα δείχνουν στο top gear. Εγώ έχω την αίσθηση ότι σε κάποιον τέτοιο πάνε με τα βίντεο ή απλά κάθονται και τα αναλύουν παρέα. Πολλοί από αυτούς τρέχουν σαν γκρουπ σίγουρα.
    Παιζουν μερικα ατομα με γνωσεις που βοηθανε τους νεους μερικες φορες. Και παιζουν και καμποσοι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ξερουν οποτε στην ουσια δε μπορουν να βοηθησουν και πολυ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    George_prix εσύ ετρεχες μόνοςή με παρέα; Αν είχες τις προοπτικές γιατί δεν το συνέχισες;
    Τι εννοεις παρεα? Ετυχε περιοδος που ετρεχα και με πραγματικα φιλαρακια και τις περισσοτερες φορες με αγνωστους. Αλλα δεν εχει καμια σημασια. Οταν ειμαι μεσα στην πιστα δεν υπαρχουν φιλοι και παρεα. Υπαρχουν αντιπαλοι που πρεπει να περασω!

    Γενικα ο μηχανοκινητος αθλητισμος στο ξεκινημα του απαιτει ΠΟΛΛΑ λεφτα (δεν τα ειχαμε) και επισης εναν πατερα που να εχει τρελα με το αθλημα για να τρωει πολυ χρονο στις προπονησεις και να ειναι διατεθειμενος να ξοδεψει τα πολλα λεφτα του (επισης δεν το ειχα αφου ο πατερας μου θεωρουσε οτι το αμαξι ειναι κατι που απλα τον πηγαινε στη δουλεια του). Σε μερικες αλλες χωρες καποιος πολυ τυχερος μπορει να ανακαλυφθει απο καποιους αν αξιζει πραγματικα και να προχωρησει χωρις να ξοδεψει περιουσιες. Στην Ελλαδα αυτο το σεναριο το ξεχναμε εντελως!

    Μια και ρωτησες για τις προοπτικες μου, απλα θα σου πω οτι οταν ξεκινησα ειχα σαν μετρο συγκρισης 4 αλλα παιδακια που ξεκινησαν 1-2 μηνες πριν απο μενα. Στην 3η προπονηση τους ειχα ολους ΧΑΛΑΡΑ και η ανωτεροτητα μου κρατησε για καιρο. Μετα απο λιγους μηνες αρχισε να μιλαει το χρημα... Εγω εκανα 1-2 προπονησεις το μηνα και οι αλλοι κανανε 2-3 προπονησεις την εβδομαδα. Εγω εβαζα τα σκληροτερα λαστιχα για να φτουρησουν μερικους μηνες και οι αλλοι θελανε 1 σετ μαλακα λαστιχα την εβδομαδα. Εγω παρακαλουσα τον πατερα μου (ολη μερα-καθε μερα) να με παει για προπονηση και οι αλλοι πατεραδες παρακαλουσαν τα παιδακια τους "ελα παμε αγορι μου" ή οταν ηταν ηδη στην πιστα "ελα μπες 15 λεπτακια ακομα". Εγω ειχα 1 μοτερακι και ετρεχα μεχρι να σπασει (και οταν εσπαγε εκανε 1-2 μηνες να το φτιαξω). Οι αλλοι ειχαν απο 2-3 μοτερακια. Μερικοι απο αυτους ειχαν κατι μουλαρια για τις προπονησεις και ενα ΤΟΥΜΠΑΝΟ για τον αγωνα. Το οποιο τουμπανο το αγοραζανε απο το εξωτερικο (κοστιζε μια περιουσια) και τους λεγανε "μετα απο τοσες ωρες στειλτε το εδω για service. Aν το ανοιξετε στην Ελλαδα το μοτερ, τελειωνει η συνεργασια μας". Και οταν τους πετυχαινες αυτους στην ευθεια νομιζες οτι εσυ εχεις μοτερ Honda και ο αλλος Mercedes! Μερικοι ειχαν πολλα ατομα να τους βοηθανε και να στηνουν το καρτ και εγω μονος μου ελεγα "τα λαστιχα λενε πανω 1 bar εως 1.6 bar πιεση, οποτε βαλε 1.3 bar (στη μεση) για να εισαι μεσα" (μην ξεχνατε οτι ημουν ενα παιδακι τοτε).
    Το αποτελεσμα ειναι το εξης...2 απο αυτα τα παιδακια πηραν Πανελληνια πρωταθληματα, 1 απο αυτους ετρεξε μεχρι και στο εξωτερικο και εμενα μου εμειναν 2 πραγματα απο την ενασχοληση μου με τα καρτ:
    1) Να σκεφτομαι ποσο καλα θα ειχα παει αν ειχα βγει απο πολυ πλουσια @@ και αν ο πατερας μου ειχε την τρελα να ξοδευει τα λεφτα του.
    2) Μερικοι φιλοι που με εζησαν στα καρτ και τους εχω κανει και βολτα με το αμαξι (οταν πιτσιρικας δεν ειχα μυαλο στο κεφαλι μου και οδηγουσα επικινδυνα), τους πετυχαινω σημερα μετα απο 20-30 χρονια και μου λενε "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ". Με λιγα λογια εγω με τον καημο θα πεθανω και ο Alonso θελει να παρει το triple crown για να μην πεθανει με τον καημο!

    Εν κατακλειδι:
    Ενω μια ζωη ολοκληρη σκεφτομουνα "να κανω ενα γιο και να κανει οσα δεν καταφερα εγω" πλεον εχω γιο αλλα πολυ αμφιβαλω αν θα προσπαθησω να του μεταδωσω την τρελα μου. Ισως κανενα καρτακι αργοτερα για να μαθει να οδηγει σωστα αλλα αυτη η κωλοχωρα δεν ειναι για αγωνες και μεγαλεια. Ακομα και μερικα καλα χερια που εχουμε πανε χαμενα... Οι 9 στους 10 που ξεχωριζουν ειναι λογω χρηματος. Να μην πω ονοματα, αλλα βλεπεις οικογενειες που ο μπαμπας κερδιζε πρωταθληματα και πλεον και ο γιος κερδιζει αγωνες. Και οχι φυσικα γιατι εχουν χερι λογω DNA. Απλα ξοδευουν x10 περισσοτερα απο τους αλλους και κερδιζουν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 30-06-18 στις 11:29.

  4. #154
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  5. #155
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Πιο αξιοπιστη με διαφορα μεχρι τωρα η Mercedes! Σχεδον ολα πρασινα τα εχουν ακομα!

  6. #156
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Οποτε μπορει να δουμε κατι σαν περσυ που η φερραρι εβγαλε προβληματα στο τελος

    Και φυσικα η Χοντα κοκκινη..
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  7. #157
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιζουν μερικα ατομα με γνωσεις που βοηθανε τους νεους μερικες φορες. Και παιζουν και καμποσοι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ξερουν οποτε στην ουσια δε μπορουν να βοηθησουν και πολυ...



    Τι εννοεις παρεα? Ετυχε περιοδος που ετρεχα και με πραγματικα φιλαρακια και τις περισσοτερες φορες με αγνωστους. Αλλα δεν εχει καμια σημασια. Οταν ειμαι μεσα στην πιστα δεν υπαρχουν φιλοι και παρεα. Υπαρχουν αντιπαλοι που πρεπει να περασω!

    Γενικα ο μηχανοκινητος αθλητισμος στο ξεκινημα του απαιτει ΠΟΛΛΑ λεφτα (δεν τα ειχαμε) και επισης εναν πατερα που να εχει τρελα με το αθλημα για να τρωει πολυ χρονο στις προπονησεις και να ειναι διατεθειμενος να ξοδεψει τα πολλα λεφτα του (επισης δεν το ειχα αφου ο πατερας μου θεωρουσε οτι το αμαξι ειναι κατι που απλα τον πηγαινε στη δουλεια του). Σε μερικες αλλες χωρες καποιος πολυ τυχερος μπορει να ανακαλυφθει απο καποιους αν αξιζει πραγματικα και να προχωρησει χωρις να ξοδεψει περιουσιες. Στην Ελλαδα αυτο το σεναριο το ξεχναμε εντελως!

    Μια και ρωτησες για τις προοπτικες μου, απλα θα σου πω οτι οταν ξεκινησα ειχα σαν μετρο συγκρισης 4 αλλα παιδακια που ξεκινησαν 1-2 μηνες πριν απο μενα. Στην 3η προπονηση τους ειχα ολους ΧΑΛΑΡΑ και η ανωτεροτητα μου κρατησε για καιρο. Μετα απο λιγους μηνες αρχισε να μιλαει το χρημα... Εγω εκανα 1-2 προπονησεις το μηνα και οι αλλοι κανανε 2-3 προπονησεις την εβδομαδα. Εγω εβαζα τα σκληροτερα λαστιχα για να φτουρησουν μερικους μηνες και οι αλλοι θελανε 1 σετ μαλακα λαστιχα την εβδομαδα. Εγω παρακαλουσα τον πατερα μου (ολη μερα-καθε μερα) να με παει για προπονηση και οι αλλοι πατεραδες παρακαλουσαν τα παιδακια τους "ελα παμε αγορι μου" ή οταν ηταν ηδη στην πιστα "ελα μπες 15 λεπτακια ακομα". Εγω ειχα 1 μοτερακι και ετρεχα μεχρι να σπασει (και οταν εσπαγε εκανε 1-2 μηνες να το φτιαξω). Οι αλλοι ειχαν απο 2-3 μοτερακια. Μερικοι απο αυτους ειχαν κατι μουλαρια για τις προπονησεις και ενα ΤΟΥΜΠΑΝΟ για τον αγωνα. Το οποιο τουμπανο το αγοραζανε απο το εξωτερικο (κοστιζε μια περιουσια) και τους λεγανε "μετα απο τοσες ωρες στειλτε το εδω για service. Aν το ανοιξετε στην Ελλαδα το μοτερ, τελειωνει η συνεργασια μας". Και οταν τους πετυχαινες αυτους στην ευθεια νομιζες οτι εσυ εχεις μοτερ Honda και ο αλλος Mercedes! Μερικοι ειχαν πολλα ατομα να τους βοηθανε και να στηνουν το καρτ και εγω μονος μου ελεγα "τα λαστιχα λενε πανω 1 bar εως 1.6 bar πιεση, οποτε βαλε 1.3 bar (στη μεση) για να εισαι μεσα" (μην ξεχνατε οτι ημουν ενα παιδακι τοτε).
    Το αποτελεσμα ειναι το εξης...2 απο αυτα τα παιδακια πηραν Πανελληνια πρωταθληματα, 1 απο αυτους ετρεξε μεχρι και στο εξωτερικο και εμενα μου εμειναν 2 πραγματα απο την ενασχοληση μου με τα καρτ:
    1) Να σκεφτομαι ποσο καλα θα ειχα παει αν ειχα βγει απο πολυ πλουσια @@ και αν ο πατερας μου ειχε την τρελα να ξοδευει τα λεφτα του.
    2) Μερικοι φιλοι που με εζησαν στα καρτ και τους εχω κανει και βολτα με το αμαξι (οταν πιτσιρικας δεν ειχα μυαλο στο κεφαλι μου και οδηγουσα επικινδυνα), τους πετυχαινω σημερα μετα απο 20-30 χρονια και μου λενε "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ". Με λιγα λογια εγω με τον καημο θα πεθανω και ο Alonso θελει να παρει το triple crown για να μην πεθανει με τον καημο!

    Εν κατακλειδι:
    Ενω μια ζωη ολοκληρη σκεφτομουνα "να κανω ενα γιο και να κανει οσα δεν καταφερα εγω" πλεον εχω γιο αλλα πολυ αμφιβαλω αν θα προσπαθησω να του μεταδωσω την τρελα μου. Ισως κανενα καρτακι αργοτερα για να μαθει να οδηγει σωστα αλλα αυτη η κωλοχωρα δεν ειναι για αγωνες και μεγαλεια. Ακομα και μερικα καλα χερια που εχουμε πανε χαμενα... Οι 9 στους 10 που ξεχωριζουν ειναι λογω χρηματος. Να μην πω ονοματα, αλλα βλεπεις οικογενειες που ο μπαμπας κερδιζε πρωταθληματα και πλεον και ο γιος κερδιζει αγωνες. Και οχι φυσικα γιατι εχουν χερι λογω DNA. Απλα ξοδευουν x10 περισσοτερα απο τους αλλους και κερδιζουν!
    Πολύ ενδιαφέρον. Thanks for sharing. Εξαιρετικη ανάλυση. Στα αγγλικά σκέφτομαι insight αλλά δεν κολλάει η ελληνική λέξη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολικε 369 km/h επιασε στην ευθεια
    Γιατί το θεωρείτε τόσο υπερβολικό νούμερο; Η veyron κάνει 408.84 σύμφωνα με το Google και δεν είναι αυτοκίνητο αγώνων. Βέβαια η veyron κοστίζει 1εκ αν θυμάμαι καλά αλλά και φαντάζομαι η συγκεκριμένη πόρσε κάποιο αντίστοιχο ποσό. Και η veyron παραμένει street legal.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #158
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί το θεωρείτε τόσο υπερβολικό νούμερο; Η veyron κάνει 408.84 σύμφωνα με το Google και δεν είναι αυτοκίνητο αγώνων. Βέβαια η veyron κοστίζει 1εκ αν θυμάμαι καλά αλλά και φαντάζομαι η συγκεκριμένη πόρσε κάποιο αντίστοιχο ποσό. Και η veyron παραμένει street legal.
    Γιατί αν βάλεις τη veyron να βγει από την ίδια στροφή, στο ίδιο σημείο της ευθείας δεν θα είναι πουθενά κοντά στα 370.

  9. #159
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Και ο Περεζ στο Μεξικο του 2016 καπου τοσα επιασε
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  10. #160
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αν βάλεις τη veyron να βγει από την ίδια στροφή, στο ίδιο σημείο της ευθείας δεν θα είναι πουθενά κοντά στα 370.
    Ετσι. Το να πιασει ενα αυτοκινητο 370 ειναι εντυπωσιακο αλλα οχι τοσο δυσκολο. Αλλα το να τα πιασει ενα αγωνιστικο οχημα που εχει αεροτομες και σχεδιασμο που να το σπρωχνουν προς το εδαφος ωστε να στριβει κιολας γρηγορα, ειναι ΠΟΛΥ εντυπωσιακο!

  11. #161
    Εγγραφή
    17-06-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    George_Prix όπως τα λες έχουν τα πράγματα. Στο μηχανοκίνητο αθλητισμό money talks που λένε. Για αυτό βλέπουμε τα παιδιά τέως οδηγών να καταλήγουν στην F1, γιατί οι πατεράδες τους αγαπάνε τους αγώνες και επίσης έχουν πολλά χρήματα και τις διασυνδέσεις ώστε να δοθεί μια ευκαιρία στους γιους τους, την οποία αν αξίζουν θα αρπάξουν από τα μαλλιά.

    Η διαφορά είναι ότι κάποιοι σαν τους γιους και ανιψιούς Hill, Villeneuve, Senna απλά κατάφεραν να μπούνε στην F1 και ξεχάστηκαν, ενώ όσοι πραγματικά αξίζουν σαν το Verstappen θα αφήσουν ιστορία. Δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι οι 20 οδηγοί που τρέχουν είναι οι καλύτεροι στον κόσμο. Είναι απλά μερικοί από τους καλύτερους που είχαν την ευκαιρία να φτάσουν εκεί.

  12. #162
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι οι 20 οδηγοί που τρέχουν είναι οι καλύτεροι στον κόσμο. Είναι απλά μερικοί από τους καλύτερους που είχαν την ευκαιρία να φτάσουν εκεί.
    Καλα αυτο ειναι νομος. Σιγουρα πολυ καλυτερα χερια δε θα τα δουμε ποτε στην F1 και πολλα ακομα κουλαδια θα εμφανιστουν στο χωρο και μπορει μαλιστα να τα τρωμε στη μαπα για πολλα χρονια...

    - - - Updated - - -

    btw εμεινε απο μοτερ ο Verstappen στο FP3. Για να δουμε αν ειναι κατι που φτιαχνεται σε 2 ωρες μεχρι να αρχισουν οι κατατακτηριες!

    - - - Updated - - -

    Και ο Leclerc επισης εμεινε στο τελος του FP3. Εγκαταλειψη η οποια εχει μια ωραια παραμετρο, την πιθανη αναξιοπιστια του κινητηρα της Ferrari
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 30-06-18 στις 19:03.

  13. #163
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα αυτο ειναι νομος. Σιγουρα πολυ καλυτερα χερια δε θα τα δουμε ποτε στην F1 και πολλα ακομα κουλαδια θα εμφανιστουν στο χωρο και μπορει μαλιστα να τα τρωμε στη μαπα για πολλα χρονια...
    -> Out in Q1: 16 Vandoorne

    Σαπακι ο Vandoorne,που μας τον ειχαν πλασαρει σαν ταλεντο απο τις ακαδημιες του woking,πλεον ειναι φανερο οτι ο οδηγος αυτος δεν εχει δειξει κανενα δειγμα ταλεντου,ουτε μπορουν να πουν οτι θαβεται απο το κακο μονοθεσιο.

  14. #164
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    -> Out in Q1: 16 Vandoorne

    Σαπακι ο Vandoorne,που μας τον ειχαν πλασαρει σαν ταλεντο απο τις ακαδημιες του woking,πλεον ειναι φανερο οτι ο οδηγος αυτος δεν εχει δειξει κανενα δειγμα ταλεντου,ουτε μπορουν να πουν οτι θαβεται απο το κακο μονοθεσιο.
    14 σερι outqualify εχει φαει απο τον Αλονσο. Νεος Piquet Jr που ειχε ενα παρομοιο σκορ απεναντι στον Αλονσο.

    - - - Updated - - -

    Μεγαλη διαφορα η Μερσεντες απο την Φερραρι και αισθητα μεγαλυτερη απο οτι περυσι στην ιδια πιστα, φαινεται οτι το big aero update που εφερε η Μερσεντες δουλεψε.

    Τα περισσοτερα μονοθεσια εκαναν qualify διπλα στον teammate τους και με δεδομενο το 1 πιτ στοπ, αναμενεται μη συναρπαστικος αγωνας.

  15. #165
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    -> Out in Q1: 16 Vandoorne

    Σαπακι ο Vandoorne,που μας τον ειχαν πλασαρει σαν ταλεντο απο τις ακαδημιες του woking,πλεον ειναι φανερο οτι ο οδηγος αυτος δεν εχει δειξει κανενα δειγμα ταλεντου,ουτε μπορουν να πουν οτι θαβεται απο το κακο μονοθεσιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    14 σερι outqualify εχει φαει απο τον Αλονσο. Νεος Piquet Jr που ειχε ενα παρομοιο σκορ απεναντι στον Αλονσο.
    Δε θεωρω οτι ο Vandoorne ειναι κακος οδηγος σαν τον Piquet Jr. Για αυτο και απλα μενει λιγο πισω απο τον Alonso και δε βλεπουμε τις τσοντες 0.6-1.2" πισω που βλεπαμε με τον Piquet. Απλα ο Vandoorne, ο Grosjean και αλλοι που ηρθαν με πολλες περγαμηνες απο τις μικροτερες κατηγοριες, ειχαν την ατυχια να πεσουν πανω στον Alonso. Θα μπορουσαν να πεσουν πανω στο Vettel που ειναι επισης πολυ καλος οδηγος (αλλα οχι φονικη μηχανη σαν τον Alonso) και να λενε ολοι "παιζει στα ισια (ή ειναι ελαφρως πισω) απο τον 4 φορες παγκοσμιο πρωταθλητη, οποτε μιλαμε για ταλενταρα".

    Το ιδιο μπορει να γινει και με το Leclerc αν παει στη Ferrari. Να παιζει καλα το Vettel και να νομιζουν οι Ιταλοι οτι εχουν τους 2 καλυτερους στο grid. Προσωπικα θα χαρακτηρισω το Leclerc σαν top, αν κερδιζει τις περισσοτερες φορες (6-7 στις 10) σε ταχυτητα το Vettel και δεν κανει τοσα λαθη οσα κανει ο Γερμανος.

Σελ. 11 από 266 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας