Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Είχα isdn,2 κανάλια φωνής, 1 κεφαλικό, 1 msn. Το κέντρο (Panasonic tda15) συνδεόταν απευθείας στην so του netmod και όλα ρολόι. Μέχρι που με πήγαν vobb... Mετά από χίλια ζόρια μου φέρανε το oxygen. Τώρα βέβαια το κέντρο είναι στην so του oxygen. Ενώ θεωρητικά δεν νόμιζα ότι κάτι αλλάζει, τώρα οπότε μιλάω στον κεφαλικό και με παίρνουν στον κεφαλικό βγαίνει αναμονή του ΟΤΕ, αντί να το περάσει στο δεύτερο κανάλι και να χτυπήσουν όλα τα τηλέφωνα όπως πριν. Αν με πάρουν στον msn ενώ μιλάω στον κεφαλικό, περνάει κανονικά στον msn. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του oxygen, δε βλέπω κάτι. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν είναι σωστό, το msn δε φαίνεται στην καρτέλα voip line 2, αλλά κάτω από τον κεφαλικό (line 1). Εμένα σωστό μου φαίνεται έτσι πάντως. Καμία ιδέα;oxygen ή κέντρο ο υπαίτιος;

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα isdn,2 κανάλια φωνής, 1 κεφαλικό, 1 msn. Το κέντρο (Panasonic tda15) συνδεόταν απευθείας στην so του netmod και όλα ρολόι. Μέχρι που με πήγαν vobb... Mετά από χίλια ζόρια μου φέρανε το oxygen. Τώρα βέβαια το κέντρο είναι στην so του oxygen. Ενώ θεωρητικά δεν νόμιζα ότι κάτι αλλάζει, τώρα οπότε μιλάω στον κεφαλικό και με παίρνουν στον κεφαλικό βγαίνει αναμονή του ΟΤΕ, αντί να το περάσει στο δεύτερο κανάλι και να χτυπήσουν όλα τα τηλέφωνα όπως πριν. Αν με πάρουν στον msn ενώ μιλάω στον κεφαλικό, περνάει κανονικά στον msn. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του oxygen, δε βλέπω κάτι. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω αν είναι σωστό, το msn δε φαίνεται στην καρτέλα voip line 2, αλλά κάτω από τον κεφαλικό (line 1). Εμένα σωστό μου φαίνεται έτσι πάντως. Καμία ιδέα;oxygen ή κέντρο ο υπαίτιος;
    Οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας είναι κλειδωμένες.
    Θα πρέπει να το αναφέρεις ως πρόβλημα και να σου το κάνουν αυτοί απομακρυσμένα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θεωρείς δεδομένο δηλαδή ότι είναι θέμα oxygen και όχι κέντρου; Αφού και τα δύο κανάλια θεωρητικά δουλεύουν μαζί. Απλά όταν παίρνουν σε αυτό που μιλάει βγαίνει αναμονή αντί να το πάει στο άλλο κανάλι, αυτό καταλαβαίνω εγώ. Δηλαδή αυτό πριν το ρυθμιζαμε από το νετμοντ;

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Όπως είπα και στο άλλο νήμα και εγώ θεωρώ πως δεν είναι θέμα κέντρου.
    Δυστυχώς τα έχει αυτά τα καλά το Oxygen, προσωπικά το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι

  5. #5
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δυστυχώς λόγω του isdn κέντρου και των δύο καναλιών αυτή τη στιγμή είναι μονόδρομος. Και βλέπω αμφιλεγόμενο το θέμα να πας σε δική σου λύση ρουτερ (δίνουν-δε δίνουν κωδικούς, αλλάζουν -δεν αλλάζουν οι κωδικοί,πολλές ρυθμίσεις κλπ). Πράγματι οπότε τους παίρνω για οτιδήποτε, το πάνε για βλάβη. Έχω την εντύπωση ότι δεν ξέρουν κιόλας. Θα επιμείνω να το προγραμματίσουν όπως το είχα, αν και φοβάμαι ότι θα τραβηχτω, οι μισοί δε καταλαβαίνουν καν τι τους λέω.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.641
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Δήλωσε βλάβη, το κέντρο σου είναι μια χαρά. Ή δεν έχουν ρυθμίσει σωστά το oxygen ή κάτι δεν έχουν ρυθμίσει σωστά στον λογαριασμό που κάνει register το oxygen πίσω στο IMS. Σε κάθε περίπτωση δεν φταίει ο εξοπλισμός σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το έχω δηλώσει. Από άλλα πράγματα που κάνανε, επιμένω ότι οι περισσότεροι εκεί δε ξέρουνε το oxygen. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει κάτι μόνος του και σου στέλνουν sms ότι η βλάβη αποκαταστάθηκε, δε παίρνουνε να συνεννοηθείς σαν άνθρωπος να καταλάβει κι ο άλλος ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα. Και μετά πάλι από την αρχή.. Και δεν ήξερα ότι εγώ δε μπορώ να ρυθμίσω σχεδόν τίποτα στο oxygen, όπως μπορούσα κάποια πράγματα στο νετμοντ. Άμα τα ήξερα αυτά θα εμένα με τα χίλια ζόρια σε isdn...

  8. #8
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορεί να είναι θέμα του κέντρου σου, καθώς το μήνυμα της αναμονής βγαίνει από τον ΟΤΕ, επομένως εκεί "σταματάει" η κλήση.

    Εμένα κάτι μου λέει ότι έχουν ρυθμίσει το SIP account του "κεφαλικού" σου αριθμού να είναι μονοκάναλο και όχι δικάναλο από τον IMS και ότι δεν είναι θέμα απαραίτητα του Oxygen. Στο MSN αν κάνεις 2 εισερχόμενες κλήσεις, εκδηλώνονται;

  9. #9
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρείς δεδομένο δηλαδή ότι είναι θέμα oxygen και όχι κέντρου; Αφού και τα δύο κανάλια θεωρητικά δουλεύουν μαζί. Απλά όταν παίρνουν σε αυτό που μιλάει βγαίνει αναμονή αντί να το πάει στο άλλο κανάλι, αυτό καταλαβαίνω εγώ. Δηλαδή αυτό πριν το ρυθμιζαμε από το νετμοντ;
    Από την στιγμή που δεν έχεις πειράξει τίποτε στο κέντρο... δεν μένει κάτι άλλο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #10
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεί να είναι θέμα του κέντρου σου, καθώς το μήνυμα της αναμονής βγαίνει από τον ΟΤΕ, επομένως εκεί "σταματάει" η κλήση.

    Εμένα κάτι μου λέει ότι έχουν ρυθμίσει το SIP account του "κεφαλικού" σου αριθμού να είναι μονοκάναλο και όχι δικάναλο από τον IMS και ότι δεν είναι θέμα απαραίτητα του Oxygen. Στο MSN αν κάνεις 2 εισερχόμενες κλήσεις, εκδηλώνονται;
    Όχι. Και στο MSN αν μιλάει και το πάρω από κινητό βγαίνει πάλι αναμονή, αντί να το γυρίσει στο δεύτερο, άδειο κανάλι. Δηλαδή δουλεύουν παράλληλα, άρα έχω 2 κανάλια. Απλά όταν μιλάει το ένα κανάλι (και το άλλο όχι), αντί να το γυρίσει στο δεύτερο κανάλι, βγάζει αναμονή. Κάτι σε εκτροπή από το ένα κανάλι στο άλλο όταν το ένα είναι κατειλημμένο, κάπως έτσι θα το έλεγα τι ζητάω, και το έκανε μια χαρά στο isdn (φαντάζομαι το ρύθμιζες από το netmod). Τώρα δε μπορώ να ρυθμίσω τίποτα, από χτες που το δήλωσα ούτε καν έχουν πάρει και -κυρίως-φοβάμαι ότι θα μου πουν δε γίνεται ή δε ξέρουμε ή κάτι τέτοιο, ενώ είμαι σίγουρος ότι γίνεται.

    - - - Updated - - -

    Τώρα είδα ότι το isdn mode της εξόδου στο oxygen είναι ρυθμισμένο ως NT-PTMP, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πρέπει να πάει είτε σε Terminal (TE) είτε σε ΝΤ(Network). Είδα τις επιλογές αυτές στο manual, δε μπορώ να τις αλλάξω εγώ, είναι κλειδωμένες. Μάλλον "μοιράζει" το router, αντί να περνάει ό,τι είναι στο κέντρο για να μοιράσει αυτό. Βέβαια δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος, αν ξέρετε κάτι μου λέτε...

  11. #11
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Και στο MSN αν μιλάει και το πάρω από κινητό βγαίνει πάλι αναμονή, αντί να το γυρίσει στο δεύτερο, άδειο κανάλι. Δηλαδή δουλεύουν παράλληλα, άρα έχω 2 κανάλια. Απλά όταν μιλάει το ένα κανάλι (και το άλλο όχι), αντί να το γυρίσει στο δεύτερο κανάλι, βγάζει αναμονή. Κάτι σε εκτροπή από το ένα κανάλι στο άλλο όταν το ένα είναι κατειλημμένο, κάπως έτσι θα το έλεγα τι ζητάω, και το έκανε μια χαρά στο isdn (φαντάζομαι το ρύθμιζες από το netmod). Τώρα δε μπορώ να ρυθμίσω τίποτα, από χτες που το δήλωσα ούτε καν έχουν πάρει και -κυρίως-φοβάμαι ότι θα μου πουν δε γίνεται ή δε ξέρουμε ή κάτι τέτοιο, ενώ είμαι σίγουρος ότι γίνεται.

    - - - Updated - - -

    Τώρα είδα ότι το isdn mode της εξόδου στο oxygen είναι ρυθμισμένο ως NT-PTMP, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πρέπει να πάει είτε σε Terminal (TE) είτε σε ΝΤ(Network). Είδα τις επιλογές αυτές στο manual, δε μπορώ να τις αλλάξω εγώ, είναι κλειδωμένες. Μάλλον "μοιράζει" το router, αντί να περνάει ό,τι είναι στο κέντρο για να μοιράσει αυτό. Βέβαια δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος, αν ξέρετε κάτι μου λέτε...
    Το NT-PTMP είναι σωστό. Είναι δηλαδή σε λειτουργία τερματικού δικτύου και Point To Multi Point.
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχουν προγραμματίσει δικάναλα τα SIP accounts σου γι' αυτό και δε δουλεύει. Δεν είναι θέμα εκτροπής από το ένα κανάλι στο άλλο, είναι θέμα να ενεργοποιηθεί από τον IMS και όχι από το Oxygen ότι τα 2 accounts σου έχουν 2 κανάλια επικοινωνίας.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τώρα είδα ότι το isdn mode της εξόδου στο oxygen είναι ρυθμισμένο ως NT-PTMP, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πρέπει να πάει είτε σε Terminal (TE) είτε σε ΝΤ(Network). Είδα τις επιλογές αυτές στο manual, δε μπορώ να τις αλλάξω εγώ, είναι κλειδωμένες. Μάλλον "μοιράζει" το router, αντί να περνάει ό,τι είναι στο κέντρο για να μοιράσει αυτό. Βέβαια δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος, αν ξέρετε κάτι μου λέτε...
    Αν πάει σε ΤΕ τότε δεν θα έχεις σύνδεση
    TE terminal Equipment, αυτό είναι για παράδειγμα αυτή την στιγμή το κέντρο σου
    ΝΤ. PTP point to point συνήθως όταν έχεις DDI και αναλαμβάνει κάποιο ενα κέντρο
    ΝΤ PTMP point to multipoint (το default σε netmod, santis)
    Τα κέντρα συνήθως μπορούν να δουλέψουν και στα δυο Mode

  13. #13
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Μέσα από το oxygen επιβεβαίωσε στις εισερχόμενες κλήσεις οτι για το κεφαλικό νούμερο είναι τσεκαρισμένη επιλογή της ISDN θύρας (στην καρτέλα Advanced μάλλον πρέπει να είναι, και μετά πας από τα μενού αριστερά). Στον ΟΤΕ αυτές οι επιλογές είναι ανοιχτές για να τις αλλάξει ο απλός χρήστης.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-12-2014
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα από το oxygen επιβεβαίωσε στις εισερχόμενες κλήσεις οτι για το κεφαλικό νούμερο είναι τσεκαρισμένη επιλογή της ISDN θύρας (στην καρτέλα Advanced μάλλον πρέπει να είναι, και μετά πας από τα μενού αριστερά). Στον ΟΤΕ αυτές οι επιλογές είναι ανοιχτές για να τις αλλάξει ο απλός χρήστης.
    Όχι, είναι στο voice-phone lines αυτό, και είναι τσεκαρισμένο ούτως ή άλλως. Και δε μπορείς καν να το βγάλεις.
    Παιδιά η γραμμή δε συμπεριφέρεται σαν isdn, έχουν δίκιο όσοι το λένε παραπάνω. Έχω 2 κανάλια φωνής μεν, αλλά παίζουν ανεξάρτητα μεταξύ τους, δεν υπάρχει λειτουργία εναλλαγής κλπ. Όταν είναι κατειλημμένο το ένα δεν γυρνάει στο άλλο (άδειο), έτσι απλά. Τώρα με πήρε μια άσχετη, καταλαβαίνεις σε 10 δευτ. ότι δεν έχει ιδέα. ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!! Πολύ απλά αλλάζουν ρυθμίσεις στο oxygen και δεν τα ξέρουν. Πάλι το έστειλε σε τεχνικούς. Οι οποίοι θα κάνουν κι αυτοί μια μπούρδα, δε θα με πάρει κανείς να συνεννοηθούμε επί τόπου και πάλι από την αρχή.
    Το μόνο σίγουρο πλέον ότι ΔΕΝ είναι το κέντρο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το NT-PTMP είναι σωστό. Είναι δηλαδή σε λειτουργία τερματικού δικτύου και Point To Multi Point.
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχουν προγραμματίσει δικάναλα τα SIP accounts σου γι' αυτό και δε δουλεύει. Δεν είναι θέμα εκτροπής από το ένα κανάλι στο άλλο, είναι θέμα να ενεργοποιηθεί από τον IMS και όχι από το Oxygen ότι τα 2 accounts σου έχουν 2 κανάλια επικοινωνίας.
    Αυτά πως να τους τα πω, αν ποτέ με πάρει ξανά κανείς; Τα βλέπουν επί τόπου και μπορούν να τα αλλάξουν; Δε το 'χω ξαναπάθει τέτοιο πράγμα. Εδώ η άλλη πήγε να δώσει λύση ενεργοποιώντας μου τα 2 FXS που δεν έχω-τα είχα αφαιρέσει. Τώρα το είδα.
    Επίσης το msn σωστά φαίνεται στην καρτέλα VOIP 1 (κάτω από τον κεφαλικό); Ή θα έπρεπε να είναι στο VOIP 2; Στο λίγο χρόνο που είχαν περαστεί στο Speedport νομίζω είχανε βάλει το msn στο VOIP 2.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    811
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskazanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, είναι στο voice-phone lines αυτό, και είναι τσεκαρισμένο ούτως ή άλλως. Και δε μπορείς καν να το βγάλεις.
    Παιδιά η γραμμή δε συμπεριφέρεται σαν isdn, έχουν δίκιο όσοι το λένε παραπάνω. Έχω 2 κανάλια φωνής μεν, αλλά παίζουν ανεξάρτητα μεταξύ τους, δεν υπάρχει λειτουργία εναλλαγής κλπ. Όταν είναι κατειλημμένο το ένα δεν γυρνάει στο άλλο (άδειο), έτσι απλά. Τώρα με πήρε μια άσχετη, καταλαβαίνεις σε 10 δευτ. ότι δεν έχει ιδέα. ΤΙ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!! Πολύ απλά αλλάζουν ρυθμίσεις στο oxygen και δεν τα ξέρουν. Πάλι το έστειλε σε τεχνικούς. Οι οποίοι θα κάνουν κι αυτοί μια μπούρδα, δε θα με πάρει κανείς να συνεννοηθούμε επί τόπου και πάλι από την αρχή.
    Το μόνο σίγουρο πλέον ότι ΔΕΝ είναι το κέντρο...

    - - - Updated - - -



    Αυτά πως να τους τα πω, αν ποτέ με πάρει ξανά κανείς; Τα βλέπουν επί τόπου και μπορούν να τα αλλάξουν; Δε το 'χω ξαναπάθει τέτοιο πράγμα. Εδώ η άλλη πήγε να δώσει λύση ενεργοποιώντας μου τα 2 FXS που δεν έχω-τα είχα αφαιρέσει. Τώρα το είδα.
    Επίσης το msn σωστά φαίνεται στην καρτέλα VOIP 1 (κάτω από τον κεφαλικό); Ή θα έπρεπε να είναι στο VOIP 2; Στο λίγο χρόνο που είχαν περαστεί στο Speedport νομίζω είχανε βάλει το msn στο VOIP 2.
    Στα 2 FXS δέχεσαι ταυτόχρονα 2 κλήσεις στον ίδιο αριθμό; Αν όχι και εκεί, τότε απλά θα του πεις το παραπάνω, ότι δηλαδή κάθε αριθμός δέχεται μόνο μια κλήση και να δουν τις ρυθμίσεις και τα δικαιώματα του SIP account σου.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL + ISDN + 4 κανάλια φωνής
    Από deniSun στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-21, 12:38
  2. Βέλτιστες ρυθμίσεις σε Oxygen IAD
    Από Kinslayer στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-20, 12:00
  3. Αξίζει η αναβάθμιση από sata SSD σε m.2 για χρήση σε Autodesk-Adobe software;
    Από sadako στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 11:50
  4. 2 adsl ή 2 vdsl πανω σε ενα καλωδιο
    Από DJman στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-17, 18:22
  5. Συνδεση ΟΤΕ και Nova με 2 δορυφόρικά πιάτα σε ένα καλώδιο
    Από zErO_cOoL στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-17, 11:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας