Σελ. 125 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.861-1.875 από 3530
  1. #1861
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βγάλανε λόγω low network design, κι δέν πρόσφερε κάποιο όφελος στους συνδρομητές, με το σάπιο δίκτυο του πΟΤΕ τί να περιμένεις;;;;
    Το έχουν αφήσει πλέον σε κάποιες πολύ λίγες περιπτώσεις στο κέντρο της Αθήνας..
    Θα ήθελα να δω πως ακριβώς είναι η υλοποίηση στις περιπτώσεις αυτές..
    Αν τελικά έγινε..

    Εάν είναι από την καμπίνα μέσω του δικτύου OTE (η οποία λογικά πρέπει να είναι σε μικρές αποστάσεις από τα κτήρια..)
    ή με την τεχνική FTTΒ - Fiber to the Building (Οπτική μέχρι τo Κτήριο)

    Βέβαια το ζητούμενο στην τεχνολογία αυτή είναι ταχύτητες άνω των 200 Mbps που δίνουν τώρα..

    Όταν βγήκανε τα νέα για τα νέα δίκτυα η Wind είχε βάλει στα σχέδια της και την ταχύτητα 300 Mbps,
    την οποία όμως έβγαλε στην συνέχεια.

    Πάντως είχα διαβάσει ότι τις καμπίνες VDSL τις κλειδώνουν στα 300 Mbps.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 20-04-21 στις 12:53.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #1862
    Εγγραφή
    25-11-2011
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    111000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    SNR / Attn
    (dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geogr13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρα για οποιον θελει να βαλει αλλο καλωδιο απο τον κατανεμητη μεχρι την πριζα τι τυπο καλωδιου προτεινεις?? Αναγκαστικα στην δικια μου περιπτωση για να μην σκαψω πολλα λουκια το καλωδιο θα μπει στο ιδιο καναλι με την γειωση για το νυχτερινο ρευμα.. Μιλαμε για αποσταση 4 οροφων μιας και μενω 4ο..
    Είναι δύσκολο να σκάψεις. Οι εσωτερικές καλωδιώσεις προς τα εσκαλιτ, περνάνε ολες μαζί. Δεν συνιθίζεται να ξαναπερνούν απο εκεί άλλο καλώδιο γιατι υπάρχει κίνδυνος να κοπεί κάποιο απο τα ζευγάρια κάποιου διαμερίσματος. Θα έλεγα να περιμένεις μήπως μπεί FTTH..σε αυτή την περίπτωση το συνεργείο θα σου περάσει οπτικό μέχρι το διαμέρισμα, συνήθως απο καναλάκι εκτός και αν υπαρχει χώρος απο το ασανσέρ. Βέβαια, αν θυμάμαι καλά έχουν σταματήσει να περνούν κανάλια απο το ασανσερ και πλεον τα ρίχνουν με κανάλια εξωτερικά. Όσον αφορά στη γείωση, δε μιλάω για τη γείωση του κτηρίου, μιλάω για τη γείωση του εσκαλίτ - κατανεμητή. Αν έχεις errors, δοκίμασε με ένα KRONE καρφωτικό να ξεκαρφώσεις το ζευγάρι και να το καρφώσεις πάλι....αν και δε νομίζω να μη το εχει κάνει ήδη ο τεχνικός πεδίου που ηρθε για να ελέγξει τη γραμμή σου....Τι να σου πω...αν δεν είχα προβλημα, δηλαδή τα errors δεν επηρέαζαν αισθητά την ποιότητα, δε θα έκανα κάτι. Γιατί μιλάμε για χοντρή δουλειά....αν παρόλα αυτά δε σε πειράζει, θα περνούσα 2 ζευγάρια ραζιμάκια και τέλος. Το ένα stand by το άλλο το ενεργό. Αν και κανονικά, κάθε διαμέρισμα, πέρα απο την κύρια, πρέπει να έχει και εφεδρική καλωδίωση. Τέλος αν ειναι να περάσει η καλωδίωση απο το ίδιο κανάλι με το πρασσινοκιτρινο της γείωσης...τότε ενα καλύτερο καλώδιο ε, το χρειάζεσαι , οχι απλό ραζιμάκι δηλαδή. Σε αυτή την περίπτωση πας σε Cat 6 utp ..εξωτερικού χώρου. Οποτε καθεσαι όπως είσαι και δεν αγχώνεσαι να ασχοληθείς παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zer0bust : 20-04-21 στις 13:44.

  3. #1863
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως σάς έχουνε κάνει το παρακάτω
    Αλλά καλύτερα άνοιξε νέο θέμα.....



    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%AE%CF%82

  4. #1864
    Εγγραφή
    25-11-2011
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    111000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    SNR / Attn
    (dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως σάς έχουνε κάνει το παρακάτω
    Αλλά καλύτερα άνοιξε νέο θέμα.....



    https://www.adslgr.com/forum/threads...BC%CE%AE%CF%82
    Οπως λένε και αλλοι μεσα στο forum, σε καμια περιπτωση δε συνδέεις αυτο το καλωδιο με τη γείωση του κτιρίου - δεν υπάρχει και η δυνατότητα εξάλου.

  5. #1865
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zer0bust Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δύσκολο να σκάψεις. Οι εσωτερικές καλωδιώσεις προς τα εσκαλιτ, περνάνε ολες μαζί. Δεν συνιθίζεται να ξαναπερνούν απο εκεί άλλο καλώδιο γιατι υπάρχει κίνδυνος να κοπεί κάποιο απο τα ζευγάρια κάποιου διαμερίσματος. Θα έλεγα να περιμένεις μήπως μπεί FTTH..σε αυτή την περίπτωση το συνεργείο θα σου περάσει οπτικό μέχρι το διαμέρισμα, συνήθως απο καναλάκι εκτός και αν υπαρχει χώρος απο το ασανσέρ. Βέβαια, αν θυμάμαι καλά έχουν σταματήσει να περνούν κανάλια απο το ασανσερ και πλεον τα ρίχνουν με κανάλια εξωτερικά. Όσον αφορά στη γείωση, δε μιλάω για τη γείωση του κτηρίου, μιλάω για τη γείωση του εσκαλίτ - κατανεμητή. Αν έχεις errors, δοκίμασε με ένα KRONE καρφωτικό να ξεκαρφώσεις το ζευγάρι και να το καρφώσεις πάλι....αν και δε νομίζω να μη το εχει κάνει ήδη ο τεχνικός πεδίου που ηρθε για να ελέγξει τη γραμμή σου....Τι να σου πω...αν δεν είχα προβλημα, δηλαδή τα errors δεν επηρέαζαν αισθητά την ποιότητα, δε θα έκανα κάτι. Γιατί μιλάμε για χοντρή δουλειά....αν παρόλα αυτά δε σε πειράζει, θα περνούσα 2 ζευγάρια ραζιμάκια και τέλος. Το ένα stand by το άλλο το ενεργό. Αν και κανονικά, κάθε διαμέρισμα, πέρα απο την κύρια, πρέπει να έχει και εφεδρική καλωδίωση. Τέλος αν ειναι να περάσει η καλωδίωση απο το ίδιο κανάλι με το πρασσινοκιτρινο της γείωσης...τότε ενα καλύτερο καλώδιο ε, το χρειάζεσαι , οχι απλό ραζιμάκι δηλαδή. Σε αυτή την περίπτωση πας σε Cat 6 utp ..εξωτερικού χώρου. Οποτε καθεσαι όπως είσαι και δεν αγχώνεσαι να ασχοληθείς παραπάνω.
    Με μπερδεψες με το αλλο παιδι που μιλουσες.. Αλλο θελω και αλλο σε ρωτησα εγω.. Με βολευει εμενα προσωπικα το εξωτερικο καλωδιο που θα περασω να μπει στο καναλι της γειωσης του νυχτερινου ρευματος για να μην ειναι εκτιθεμενο.. Σε αυτη την περιπτωση τι τυπο καλωδιου θα χρειαστω?? Επισης να μιλας απλα γιατι τα ηλεκτρολογικα δεν τα ξερω..

  6. #1866
    Εγγραφή
    25-11-2011
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    111000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    SNR / Attn
    (dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geogr13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μπερδεψες με το αλλο παιδι που μιλουσες.. Αλλο θελω και αλλο σε ρωτησα εγω.. Με βολευει εμενα προσωπικα το εξωτερικο καλωδιο που θα περασω να μπει στο καναλι της γειωσης του νυχτερινου ρευματος για να μην ειναι εκτιθεμενο.. Σε αυτη την περιπτωση τι τυπο καλωδιου θα χρειαστω?? Επισης να μιλας απλα γιατι τα ηλεκτρολογικα δεν τα ξερω..
    ενα UTP cat5/6 εξωτερικού χώρου (λεω εξωτερικού γιατι εχουν καλύτερο μπλεντάζ απο τα απλά)
    θα το βρεις σε μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό.

  7. #1867
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.762
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #1868
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ορισμένα σπίτια μετά από κάποια χρονολογία είχαν και backup ζεύγος ραζιμ από κάτω..
    Τώρα αν κάποιος θέλει να αλλάξει καλώδιο, η utp θα βάλει η τηλεφωνικό pet. Ανάλογα και το χώρο. Στο εξοχικό που άλλαξα πριν κάποια χρόνια έβαλα ftp cat5e. Το αλουμίνιο του ftp το σκέφτηκα σαν πρόσθετη μηχανική προστασία, αν μπορώ να το πω έτσι.. Διαφορετικά κ απ'ότι έχω καταλάβει σε οικιακές εγκαταστάσεις δεν συνδέεται πουθενά γείωση, και αν τύχει να υπάρχει στο κατανεμητή τη βγάζουμε στον αέρα.. Ιδίως αν συνδέεται στου κτιρίου.. Στα τηλέφωνα καλύτερα καθόλου γείωση παρά προβληματική γείωση.. Δεν ξέρω αν κάνω κάπου λάθος..
    Περισσότερα ξέρει ο sweet dreams..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geogr13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μπερδεψες με το αλλο παιδι που μιλουσες.. Αλλο θελω και αλλο σε ρωτησα εγω.. Με βολευει εμενα προσωπικα το εξωτερικο καλωδιο που θα περασω να μπει στο καναλι της γειωσης του νυχτερινου ρευματος για να μην ειναι εκτιθεμενο.. Σε αυτη την περιπτωση τι τυπο καλωδιου θα χρειαστω?? Επισης να μιλας απλα γιατι τα ηλεκτρολογικα δεν τα ξερω..
    Δεν είναι γείωση αυτό, αν λες το μπλε καλώδιο που ζήταγε μέχρι κάποτε η ΔΕΗ για το λαμπάκι του νυχτερινού.. Ουδέτερος (εντολή) νομίζω είναι.. Τώρα τι αποτέλεσμα θα έχει αν περάσουν μαζί κολλητά.. Άγνωστο. Δεν προτείνεται να περνάνε μαζί.. Ισχυρό φορτίο δεν το λες αυτό το καλώδιο ώστε να προκαλέσει παρεμβολές, αλλά και πάλι.. Δεν ξέρω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-04-21 στις 23:32.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #1869
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο ουδετερος ειναι ισχυρο, και ειναι διαφορετικο το καλωδιο του νυχτερινου που λες
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  10. #1870
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Just an update..
    Τις έβαλα κ τις 2 καμπίνες που ανέφερα πίσω..
    https://www.google.com/maps/@37.9670...7i16384!8i8192
    https://www.google.com/maps/@37.9662...7i16384!8i8192
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #1871
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορισμένα σπίτια μετά από κάποια χρονολογία είχαν και backup ζεύγος ραζιμ από κάτω..
    Τώρα αν κάποιος θέλει να αλλάξει καλώδιο, η utp θα βάλει η τηλεφωνικό pet. Ανάλογα και το χώρο. Στο εξοχικό που άλλαξα πριν κάποια χρόνια έβαλα ftp cat5e. Το αλουμίνιο του ftp το σκέφτηκα σαν πρόσθετη μηχανική προστασία, αν μπορώ να το πω έτσι.. Διαφορετικά κ απ'ότι έχω καταλάβει σε οικιακές εγκαταστάσεις δεν συνδέεται πουθενά γείωση, και αν τύχει να υπάρχει στο κατανεμητή τη βγάζουμε στον αέρα.. Ιδίως αν συνδέεται στου κτιρίου.. Στα τηλέφωνα καλύτερα καθόλου γείωση παρά προβληματική γείωση.. Δεν ξέρω αν κάνω κάπου λάθος..
    Περισσότερα ξέρει ο sweet dreams..

    - - - Updated - - -


    Δεν είναι γείωση αυτό, αν λες το μπλε καλώδιο που ζήταγε μέχρι κάποτε η ΔΕΗ για το λαμπάκι του νυχτερινού.. Ουδέτερος (εντολή) νομίζω είναι.. Τώρα τι αποτέλεσμα θα έχει αν περάσουν μαζί κολλητά.. Άγνωστο. Δεν προτείνεται να περνάνε μαζί.. Ισχυρό φορτίο δεν το λες αυτό το καλώδιο ώστε να προκαλέσει παρεμβολές, αλλά και πάλι.. Δεν ξέρω..
    Τωρα που δεν θα παω το Πασχα κατω για σεζον θελω να ετοιμασω την εγκατασταση μου να ειναι ετοιμη για το 50αρι.. Ναι το καλωδιο αυτο καταληγει στο λαμπακι στον πινακα.. Αν οντως εχει φορτιο μεσα βεβαιως ναι θα περασω το καλωδιο απο αλλο μερος.. Απλα ηθελα να χρησιμοποιησω το ιδιο καναλι για οικονομια.. Γιατι μην ξεχναμε 4 οροφοι ειναι..

    - - - Updated - - -

    Αν του εξωτρικου χωρου το utp αντεχει καιρικα φαινομενα η αλλη λυση ειναι να το αφησω ακαλυπτο φερνοντας το οσο γινεται πιο κολλητα στον τοιχο του ακαλυπτου..

  12. #1872
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μην βιάζεσαι θα έλεγα.. Άσε να δεις τι θα πιάσεις έτσι πρώτα..
    Εκτός μετά αν θες να το βάλεις όπως και να έχει ώστε να είσαι γενικά προετοιμασμένος.. Εσύ ξέρεις..

    Ίσως σε βοηθήσει και αυτό το νήμα..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...P?goto=newpost

    Το κανάλι που λες για το καλώδιο του νυχτερινού είναι μεγάλο;
    Αν θες να το περάσεις από εκεί ίσως αν χώραγε κάποιο σπιράλ να πέρναγες το utp η ftp μέσα.. Σαν έξτρα προστασία..
    Αλλιώς ακάλυπτο όπως λες και pet..
    Αλλά για ρώτα και στο άλλο νήμα.. Η διάβασε το..

    Backup ζεύγος δεν έχει το κτίριο ε; Εμένα στο εξοχικό που είναι του '70 και πέρασα καλώδιο δεν είχε, ενώ εδώ Αθήνα που είναι του '80 είχε..
    Αν και παλαιότερα οι δικοί μου είχαν κ δεύτερο αριθμό εδώ Αθήνα (μεταφορά από μαγαζί που είχαν, τότε οι συνδέσεις ήταν πανάκριβες και το είχαν κρατήσει για κάποια χρόνια), οπότε δεν ξέρω σίγουρα αν έχουν και τα άλλα σπίτια backup ζεύγος η το πέρασε κάποιος έξτρα μέσα στα κουτιά.. Αυτό οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το γνωρίζω..
    Αν και τώρα που το σκέφτομαι ξανά, κάτω στο κατανεμητή τα ραζιμ είναι διπλά για κάθε διαμέρισμα και τα μισά κάθονται έτσι..
    Οπότε μάλλον όλοι θα έχουν backup..

    Εγώ πάντως έλεγα το πρώτο διάστημα να κρατήσω την 24αρα να δω από περιέργεια τι θα γίνει όσο θα περνάνε οι άλλοι στις καμπίνες.. Θα πάει πάνω; Θα πάει κάτω; Να δούμε.. Γιατί οι απόψεις εδώ είναι ανάμεικτες.. Άλλοι λένε πάνω & άλλοι κάτω..
    Το θεωρητικό πάντως είναι κάτω.. Με μια τερματισμένη 20/2 (τόσο σηκώνει σε διακοπή ρεύματος) πάντως δεν θα ήταν και εντελώς χάλια..
    Αν και αυτό θα αποφασιστεί ανάλογα και με τη διάρκεια του συμβολαίου η το τι προσφορά θα κάτσει για την μετάβαση στη καμπίνα Η το αν θα γυρίσει η βίδα και δεν κρατιέμαι πλέον.. Είναι και οι εξοπλισμοί-setup που πρέπει να αλλάζεις μέσα σε όλα..
    Πάντως με ένα πακέτο 50/10 (αν υπήρχε) όπως έδιναν παλιά ορισμένοι πάροχοι από α.κ, θα ήμουν οκ νομίζω..

    Αλλά ακόμα έεεχουμε μέλλον....... Ίδωμεν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 21-04-21 στις 11:57.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #1873
    Εγγραφή
    15-04-2021
    Περιοχή
    Ανω πετραλωνα
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω τσεκάρει, αλλά στους χάρτες τις περάσατε;

    - - - Updated - - -



    Για αυτή δεν λέω, γιατί είχε μπει φωτό από το σκάμμα..
    Καλό θα ήταν να ανανεωθεί όμως αν δεν έχει γίνει..

    - - - Updated - - -





    Συνηθίζεται σε πλατείες να βάζουν ftth.. Τώρα τι μπέρδεμα έχει γίνει σε αυτή τη περίπτωση, άγνωστο..

    - - - Updated - - -



    Το πρόβλημα ποιο είναι δεν κατάλαβα.. Και που να ψάχνεις όλες αυτές τις διατάξεις τώρα...
    Για συνεργασία μιλάμε Η κάπου υπάρχει θέμα από πλευράς οτε και τώρα τρέχει και δεν φτάνει; Δεν είναι ο μόνος φυσικά..
    Π.χ σε εμάς Α.Πετράλωνα έχουν αφήσει ακόμα τα παλιά καφάο, βέβαια μπορεί να έχουν ρεγκλέτες μέσα, δεν ξέρω..
    Έργα πάντως ανά καιρούς για καλωδιακά θέματα, έχουν κάνει.. Ο οτε δλδ..
    Ολίγον περίεργο ( ίσως; ) που ξεφύτρωσε και αυτό.. Μπράβο στην άνεμο που κάνει καταγγελίες..

    - - - Updated - - -



    30ΑΤΤ και 15Μ;
    Η γραμμή σου πρέπει να είναι όντως πολύ καλή...
    Που είσαι αν επιτρέπεται; Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει ξανά..
    Άκυρο, τώρα το πρόσεξα.. Πλατεία Μερκούρη; Και τέτοια γραμμή; Μπράβο..

    Έχει και άλλες 2 καμπίνες εδώ και καιρό στα παρακάτω σημεία..
    https://www.google.com/maps/@37.9670...7i16384!8i8192
    https://www.google.com/maps/@37.9662...7i16384!8i8192
    Αν μπορέσει κάποιος ας τις περάσει στο χάρτη.. Αλλιώς όταν βρω χρόνο μπορεί να το κάνω εγώ..
    Όχι δεν ειμαι πλατεια Μερκουρη. Είμαι γωνια Δημοφωντος και κλειδημου.

  14. #1874
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saxonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν ειμαι πλατεια Μερκουρη. Είμαι γωνια Δημοφωντος και κλειδημου.
    Τώρα κατάλαβα που είσαι..
    Είσαι κοντά στο κεντρικό δρόμο.. Χαμοστέρνας/κοίλης..
    Να έρχεται το καλώδιο από κάπου εκεί και να παίζεις καλύτερα; Άγνωστο..
    Μπορεί γι'αυτό.. Να κάνει όλο το κύκλο από Τριών Ιεραρχών δε νομίζω..
    Εγώ νόμιζα δημοφώντος πάνω κοντά τρώων.. Και λέω τέτοια ταχύτητα..
    Εκεί απ'όσο θυμάμαι παίζουν με 7-8.. Μετά βίας κανα 10αρι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #1875
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    Μεγάλου Βασιλείου τώρα ... Έργα οπτικών ινών ??? ????

    - - - Updated - - -

    !!!!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20210426_140355.jpg  


Σελ. 125 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 105115120123124125126127130135145 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3514
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 21:50
  2. Vdsl Ταύρος
    Από kokostas2001 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-19, 22:08
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-18, 16:50
  4. VDSL A/K Αθηνάς - Vodafone
    Από Iris07 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 21:25
  5. VDSL 30Mbps - A/K AΡΗΣ
    Από No-Name στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-18, 21:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας