Σελ. 4 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 765
  1. #46
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση αυτό που περιγράφεις με το θέμα της ποιοτήτας SD.
    Σπασίματα δεν αποτελούν μέρος του Netflix, αλλά θέμα της γραμμής σου ή του κινητού σου.

    Επίσης έβλεπα για 1 χρόνο σε SD σε 32άρα οθόνη και κανένα πρόβλημα με την χαμηλή ποιότητα. Και θες να μας πεις ότι σε 5.5 οθόνη βλέπεις τόση διαφορά;
    Προφανώς αλλού είναι το πρόβλημα και είναι στο κινητό σου.
    To πρόβλημα είναι ότι το βίντεο παίζει σε χαμηλή ποιότητα λόγω του L3 στο Widevine. To max που έπιανε ήταν 960κάτι επί κάτι. Στον υπολογιστή παίζω με 1920χ1080.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #47
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πρόβλημα είναι ότι το βίντεο παίζει σε χαμηλή ποιότητα λόγω του L3 στο Widevine. To max που έπιανε ήταν 960κάτι επί κάτι. Στον υπολογιστή παίζω με 1920χ1080.
    αν κινητά της μάρκας του κινητού σου που θεωρείται από τα κορυφαία
    όπως φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλες μάρκες κάνει τέτοια προβλήματα μια εφαρμογή όπως του NETFLIX (VIDEO STREAMING) κρίμα τα χρήματα που κοστίζουν.

  3. #48
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κινητά της μάρκας του κινητού σου που θεωρείται από τα κορυφαία
    όπως φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλες μάρκες κάνει τέτοια προβλήματα μια εφαρμογή όπως του NETFLIX (VIDEO STREAMING) κρίμα τα χρήματα που κοστίζουν.
    Και το redmi note 4x της μητέρας έχει L3

  4. #49
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Και το mi mix 2, L3 γράφει

  5. #50
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το redmi note 4x της μητέρας έχει L3
    ναι αλλά παίζει μια χαρά δεν κάνει αυτό που λέει ο φίλος μας
    έκανα δοκιμή με την εφαρμογή Netflix βγάζει 1920x1080 (Full HD) με σύνδεση στο WiFi του σπιτιού (VDSL 50) αλλά παίζει και σε COSMOTE 4G

  6. #51
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλά παίζει μια χαρά δεν κάνει αυτό που λέει ο φίλος μας
    έκανα δοκιμή με την εφαρμογή Netflix βγάζει 1920x1080 (Full HD) με σύνδεση στο WiFi του σπιτιού (VDSL 50) αλλά παίζει και σε COSMOTE 4G
    Αν παίζει με 1920 δεν πρόκειται να κάνει αυτό που διαμαρτύρομαι γιατί παίζει σε καλή ποιότητα και όχι σε axxo dvd rip.

    Έχεις κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα όπως το DRM Info και ενώ σου βγάζει L3 παίζεις σε 1920? Με ποιον τρόπο το καταλαβαίνεις στην εφαρμογή του κινητού?

    Εγώ το δοκιμάζω μέσω των video Test patterns μέσα στο Netflix που είναι για αυτό τον σκοπό. Το max που μου βγάζει είναι 960*540. Την ίδια στιγμή μέσως εφαρμογής windows χτυπάει εύκολα 1920*1080
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #52
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πρόβλημα είναι ότι το βίντεο παίζει σε χαμηλή ποιότητα λόγω του L3 στο Widevine. To max που έπιανε ήταν 960κάτι επί κάτι. Στον υπολογιστή παίζω με 1920χ1080.
    Διάβασες το μήνυμα καθόλου ή γράφεις τα δικά σου;
    Σου ξαναλέω, δεν εχει καμία σχέση η χαμηλή ποιότητα με τα σπασίματα.
    Σε τόσο μικρή οθόνη. όσο χαμηλή και να είναι η ποιότητα δεν πρόκειται να δεις ούτε pixel ούτε κάτι ιδιαίτερα άσχημο. Εδώ δεν εβλεπα pixels σε 960x540 ανάλυση στις 32 ίντσες.

    Τα σπασίματα είναι καθαρά θέμα συσκευής ή της γραμμής σου. Δεν παίζει να κάνει σπασίματα το Netflix ανεξαρτήτου ανάλυσης.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #53
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παίζει με 1920 δεν πρόκειται να κάνει αυτό που διαμαρτύρομαι γιατί παίζει σε καλή ποιότητα και όχι σε axxo dvd rip.

    Έχεις κατεβάσει κάποιο πρόγραμμα όπως το DRM Info και ενώ σου βγάζει L3 παίζεις σε 1920? Με ποιον τρόπο το καταλαβαίνεις στην εφαρμογή του κινητού?

    Εγώ το δοκιμάζω μέσω των video Test patterns μέσα στο Netflix που είναι για αυτό τον σκοπό. Το max που μου βγάζει είναι 960*540. Την ίδια στιγμή μέσως εφαρμογής windows χτυπάει εύκολα 1920*1080
    η δοκιμή έγινε με το Video Test Patterns δεν βάζω εφαρμογές άλλες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασες το μήνυμα καθόλου ή γράφεις τα δικά σου;
    Σου ξαναλέω, δεν εχει καμία σχέση η χαμηλή ποιότητα με τα σπασίματα.
    Σε τόσο μικρή οθόνη. όσο χαμηλή και να είναι η ποιότητα δεν πρόκειται να δεις ούτε pixel ούτε κάτι ιδιαίτερα άσχημο. Εδώ δεν εβλεπα pixels σε 960x540 ανάλυση στις 32 ίντσες.

    Τα σπασίματα είναι καθαρά θέμα συσκευής ή της γραμμής σου. Δεν παίζει να κάνει σπασίματα το Netflix ανεξαρτήτου ανάλυσης.
    αυτό προσπαθώ να του πω δεν είναι δυνατόν για την συσκευή που λέει ότι έχει (μια από τς ναυαρχίδες της αγοράς) με το ανάλογο κόστος για συσκευή να κάνει αυτά που λέει το βρίσκω αδιανόητο.

    όταν συσκευές όπως οι δικές μου που κοστίζουν 200-300 ευρώ να παίζουν σε 1920x1080 Full HD το Netflix ή βίντεο στο Youtube.

  9. #54
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η δοκιμή έγινε με το Video Test Patterns δεν βάζω εφαρμογές άλλες

    - - - Updated - - -



    αυτό προσπαθώ να του πω δεν είναι δυνατόν για την συσκευή που λέει ότι έχει (μια από τς ναυαρχίδες της αγοράς) με το ανάλογο κόστος για συσκευή να κάνει αυτά που λέει το βρίσκω αδιανόητο.

    όταν συσκευές όπως οι δικές μου που κοστίζουν 200-300 ευρώ να παίζουν σε 1920x1080 Full HD το Netflix ή βίντεο στο Youtube.
    Κατέβασε λίγο την εφαρμογή DRM Info που αναφέρω παραπάνω. Αν επιβεβαιώσεις ότι έχεις L3 και παίζεις με 1920*1080 θα αρχίσω το ψάξιμο.

    Δεν έχει να κάνει με ναυαρχίδα ή όχι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #55
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλά παίζει μια χαρά δεν κάνει αυτό που λέει ο φίλος μας
    έκανα δοκιμή με την εφαρμογή Netflix βγάζει 1920x1080 (Full HD) με σύνδεση στο WiFi του σπιτιού (VDSL 50) αλλά παίζει και σε COSMOTE 4G
    Θα πρέπει τότε να έχεις ειδική έκδοση απο την xiaomi με l1, καθώς το note4x σε όλους τους υπόλοιπους έχει l3

  11. #56
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατέβασε λίγο την εφαρμογή DRM Info που αναφέρω παραπάνω. Αν επιβεβαιώσεις ότι έχεις L3 και παίζεις με 1920*1080 θα αρχίσω το ψάξιμο.

    Δεν έχει να κάνει με ναυαρχίδα ή όχι.
    δεν κατεβάζω εφαρμογές

    σου είπα το δοκίμασα με την ίδια την εφαρμογή του NETFLIX και το TEST VIDEO πάνω δεξιά έλεγε 1920x1080 δεν θυμάμαι τα fps γιατί με ζάλιζε το μοτίβο

    τρία βίντεο το έβαλα να παίξει 1-2-3 και στο κινητό της μητέρας μου (xiaomi redmi note 4x) και στο tablet (lenovo tab2 a10-70)

  12. #57
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατέβασε λίγο την εφαρμογή DRM Info που αναφέρω παραπάνω. Αν επιβεβαιώσεις ότι έχεις L3 και παίζεις με 1920*1080 θα αρχίσω το ψάξιμο.

    Δεν έχει να κάνει με ναυαρχίδα ή όχι.
    Δεν έχει κάτι να επιβεβαιώσει, L3 είναι και δεν παίζει HD

  13. #58
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν κατεβάζω εφαρμογές

    σου είπα το δοκίμασα με την ίδια την εφαρμογή του NETFLIX και το TEST VIDEO πάνω δεξιά έλεγε 1920x1080 δεν θυμάμαι τα fps γιατί με ζάλιζε το μοτίβο

    τρία βίντεο το έβαλα να παίξει 1-2-3 και στο κινητό της μητέρας μου (xiaomi redmi note 4x) και στο tablet (lenovo tab2 a10-70)
    Καλά δεν θα σε παρακαλέσω κιόλας.

    Πάντως, είτε έχεις κάποια ειδική έκδοση λογισμικού, είτε όλο το internet κάνει λάθος περί Widevine και L3.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #59
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ναυαρχίδα ναυαρχίδα/
    Το DRM πήρε @#&*ίδα/


    https://www.androidpolice.com/2018/0...end-phone-get/
    Ανυπόγραφος

  15. #60
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει τότε να έχεις ειδική έκδοση απο την xiaomi με l1, καθώς το note4x σε όλους τους υπόλοιπους έχει l3
    δεν ξέρω τι μου λες για L1 και L3 δεν είμαι ο ειδικός
    εγώ ξέρω ότι το κινητό που της έχω αγοράσει είναι το xiaomi redmi note 4x (snapdragon) 4gb/64gb (αγορά από το mistore (infoquest) στο golden hall μαρούσι
    σε αυτό έτρεξα την εφαρμογή του NETFLIX και το TEST VIDEO
    η μόνη περίπτωση που μου έβγαλε κάτω από 1920x1080 ήταν όταν μπήκε σε κατάσταση δεδομένων κινητής λόγω ότι δεν έπιανε καλό σήμα εκεί έδειξε 960 και κάποια στιγμή έπεσε στα 720 αλλά σε καμία περίπτωση δεν κάνει σπασίματα και χάλια ποιότητα κτλ που αναφέρει ο φίλος μας.
    με σύνδεση WiFi ήταν σταθερά στο 1920x1080

    μην ξεχνάμε επίσης μιλάμε για κινητά 5-5.5 ίντσες οθόνη (όταν θα πάω στις 6άρες) τότε το συζητάμε ξανά

    δεν μιλάμε για tablet 7άρια ή 10άρια

    επίσης και στο δικό μου κινητό lenovo/motorola moto g5s plus/moto g4 plus με την εφαρμογή του NETFLIX και το TEST VIDEO κάνω τις δοκιμές

Σελ. 4 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας