Σελ. 43 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 771
  1. #631
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σε ενημερώνει όταν καλείς ότι η χρέωση είναι με βάση τον τιμοκατάλογο. Αν δεις τον τιμοκατάλογο, έχει διαφορετική χρέωση;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KallaiR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχουμε ξαναδει σιγουρα σε συμβολαιο κινητης, δεν θυμαμαι αν ηταν vodafone ή wind ομως. παιζει να το εχω δει κ σε συμβολαιο adsl πριν καμποσα χρονια. ουτε τοτε θυμαμαι ποια εταιρεια ηταν..
    Vodafone είναι, το unlimited ultra και όπως ανέφερα σιγά σιγά θα αρχίσουν κάποιοι να έχουν τη χρέωση γιατί πέρασαν 12 μήνες. Εκεί θα δούμε πόσο είναι τελικά

  2. #632
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενημερώνει όταν καλείς ότι η χρέωση είναι με βάση τον τιμοκατάλογο. Αν δεις τον τιμοκατάλογο, έχει διαφορετική χρέωση;
    Στην εποχή που όλα τα κέντρα και οι λειτουργίες επικοινωνίας με τον καταναλωτή βασίζονται σε ηχητικά μηνύματα, η αναγνώριση πελάτη, και ακόμα ηχητική ανανέωση συμβολαίου, για τις χρεώσεις σε πενταψήφιο θα ανατρέχουμε σε πάπυρους Αιγύπτου?

    Εφόσον το σύστημα έχει τρύπες, να τις διορθώσουν.

  3. #633
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Η κάθε εταιρία που καλείς βλέπει τον πάροχο κ μπορεί να φροντίσει να σου λέει τη χρέωση. Όσο δεν το κάνουν, θα πρέπει να ανατρέχεις στον πάπυρο.
    0,35€ το λεπτό βλέπω χρέωση (με μια γρήγορη ματιά). 0,35*60’=21€

  4. #634
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    0,35€ το λεπτό βλέπω χρέωση (με μια γρήγορη ματιά). 0,35*60’=21€
    Το δικό μου ρεκόρ ..
    07/04/2023, 13:04:18| 13888 | Εξυπ. Πελατών OTE | 01:01:33 = 20,33€
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiriakos.tap : 05-05-23 στις 21:56.

  5. #635
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Για την ιστορία,
    μου έχει τύχει σε καρτοκινητό Vodafone να μου χαρίσουν χρέωση (για μικρό ποσό)
    επειδή δεν είχα αντιληφθεί πως είχα ενεργή τη ρύθμιση «Βοήθεια Wi-Fi» και χρεώθηκα χωρίς να το καταλάβω.
    Δική μου η ευθύνη και παρ'ολα αυτά μετά από απλή επικοινωνία από το chat και μόνο,
    όπου μου εξήγησαν και με βοήθησαν ότι πρέπει να την απενεργοποιήσω
    πήραν πίσω και τη χρέωση .
    Και έχω κι άλλη περίπτωση τρίτου όπου έχουν δείξει καλή θέληση για σοβαρότερα θέματα.

    Στο συγκεκριμένο
    όταν καλείς ειδικούς τηλεφωνικούς αριθμούς (5ψήφια κλπ), χρεώνεσαι αναλόγως εκτός του παγίου
    και όταν καλείς από δίκτυο ενός παρόχου την Εξυπηρέτηση Πελατών άλλου παρόχου, πάλι έχει ανάλογη χρέωση.
    Αν λχ καλέσεις από δίκτυο Cosmote τo 13830 που είναι η Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone
    θα πρόκειται για ειδικό τηλεφωνικό αριθμό και θα έχει χρέωση 0,18 € ανά λεπτό .
    https://help.cosmote.gr/system/templ..._gr_020523.pdf

  6. #636
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η άποψη μου είναι η εξής..
    Αν στη Νόβα βρεις καλό συνδυασμό πακέτου και παγίου, πήγαινε εκεί... Γιατί όχι;
    Ο οτες πανάκριβος... Μόνο αν δεν έχεις άλλη επιλογή πας ΟΤΕ...
    Προσωπικά θα καθόμουν και βοντα, αλλά δεν μου αρέσει αυτό που κάνουν με το πάγιο μετά το χρόνο... Δεν ξέρω...
    Εγω παντως με κινητο σε Cosmote ηδη (καρτοσυμβολαιο), θελοντας να φυγω απο Voda για να παω σε Cosmote, λογω FTTH που η Voda ξυνοταν, πηρα προσφορα στα 36,9 την 300αρα και ~10 ευρα εκπτωση στο κινητο μου. Ουσιαστικα μου βγαινει ~27,5 η 300 Cosmote που το μονο που δεν εχει απο αποψη τηλεφωνου ειναι τις διεθνεις κλησεις που μια φορα στα τελευταια 3 χρονια εχουμε χρειαστει (και φυσικα ετυχε τωρα που εχουμε ηδη παει Cosmote) . Και δεν τους πιεσα για την προσφορα αυτη, μονοι τους μου την εδωσαν.

  7. #637
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.764
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Fiber 100 Plus, από 20,55€ / μήνα
    Ταχύτητες Fiber 100 και απεριόριστη ομιλία από το σταθερό. Δώρο router νέας τεχνολογίας Wi-Fi 6, για να απολαμβάνεις τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα Internet σε κάθε χώρο του σπιτιού σου!

    https://www.vodafone.gr/weekend-deal...gs#clicktocall
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  8. #638
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ενδιαφέρον θα ήταν αλλά δυστυχώς έχει και λεπτομέρειες
    https://www.vodafone.gr/weekend-deal...ls#clicktocall
    Όροι & προϋποθέσεις
    Προσφορά σταθερής

    Η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις και φορητότητα αριθμού, με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου.

    Στο μηνιαίο πάγιο συμπεριλαμβάνεται συνδυαστική έκπτωση σταθερής–κινητής, ΦΠΑ 24% και φόρος σταθερής 5%.

    Η τιμή προσφοράς ισχύει αποκλειστικά για πελάτες που συνδυάζουν οικιακή σύνδεση Vodafone σταθερής με μια σύνδεση κινητής συμβολαίου στον ίδιο ΑΦΜ. Η συνδυαστική έκπτωση αποδίδεται αυτόματα εφόσον ενεργοποιηθούν και οι δύο γραμμές, ενώ σταματά να αποδίδεται σε περίπτωση διακοπής της σύνδεσης κινητής.

    Η τιμή προσφοράς θα ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13ο μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου.
    και

    Προσφορά κινητής

    Η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις και φορητότητα αριθμού, με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου.

    Η τιμή προσφοράς ισχύει αποκλειστικά για πελάτες με ενεργή οικιακή σύνδεση Vodafone σταθερής στον ίδιο ΑΦΜ και για μια σύνδεση κινητής συμβολαίου. Η συνδυαστική έκπτωση αποδίδεται αυτόματα μετά την ενεργοποίηση της σύνδεσης κινητής και μόνο εφόσον πληρούνται οι προαναφερόμενες συνθήκες, ενώ σταματά να αποδίδεται σε περίπτωση διακοπής της σύνδεσης σταθερής.

    Σε περίπτωση μη ύπαρξης ενεργής οικιακής σύνδεσης Vodafone σταθερής στον ίδιο ΑΦΜ, η τιμή του παγίου είναι 25,2€ / μήνα.

    Στο μηνιαίο πάγιο συμπεριλαμβάνεται έκπτωση παγίου αντί επιδότησης συσκευής, συνδυαστική έκπτωση σταθερής–κινητής, ΦΠΑ 24% και φόρος κινητής 10%.

    Εφαρμόζεται απαλλαγή φόρου σε δικαιούχους έως 29 ετών, κατόπιν επιτυχούς εγγραφής στο www.gov.gr.

    Η τιμή προσφοράς θα ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13ο μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου.

    Η προσφορά δεν μπορεί να συνδυαστεί με επιδότηση συσκευής.

    Η δωρεάν συσκευή MiFi με κάρτα SIM ισχύει για τους συνδρομητές με ενεργή οικιακή σύνδεση Vodafone σταθερής και παραλαμβάνεται από κατάστημα Vodafone με την επίδειξη μοναδικού κουπονιού που αποστέλλεται μέσω SMS, μετά την ενεργοποίηση των συνδέσεων κινητής και σταθερής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 06-05-23 στις 20:44.

  9. #639
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.764
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον θα ήταν αλλά δυστυχώς έχει και λεπτομέρειες
    https://www.vodafone.gr/weekend-deal...ls#clicktocall

    και
    ουπς τωρα το ειδα και όλα αυτά δηλαδή να τα κάνεις για να γλυτώσεις το 1 ευρώ που δίνεις παραπάνω όταν έχεις μονο το σταθερο στη βονταφον...
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  10. #640
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συγκεκριμένο
    όταν καλείς ειδικούς τηλεφωνικούς αριθμούς (5ψήφια κλπ), χρεώνεσαι αναλόγως εκτός του παγίου
    και όταν καλείς από δίκτυο ενός παρόχου την Εξυπηρέτηση Πελατών άλλου παρόχου, πάλι έχει ανάλογη χρέωση.
    Αν λχ καλέσεις από δίκτυο Cosmote τo 13830 που είναι η Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone
    θα πρόκειται για ειδικό τηλεφωνικό αριθμό και θα έχει χρέωση 0,18 € ανά λεπτό .
    https://help.cosmote.gr/system/templ..._gr_020523.pdf

    Θα ήταν προτιμότερο μια ταρίφα των 5Ε (ανά κλήση) , εάν χρειάζεται ένας συνδρομητής Vodafone να μιλήσει με τον παλιό του πάροχο, όποιος και είναι αυτός.
    Είναι αδιανόητη η χρονοχρέωση όταν καλείς εταιρείες τηλεπικοινωνιών.

  11. #641
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον θα ήταν αλλά δυστυχώς έχει και λεπτομέρειες
    https://www.vodafone.gr/weekend-deal...ls#clicktocall

    και
    η Vodafone εχει αρχισει κολπα με τα ψιλα γραμματα ....προσοχη
    μετα την αυξηση το 12ο μηνα τωρα εβγαλε και αυτο ....

  12. #642
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα την αυξηση το 12ο μηνα τωρα εβγαλε και αυτο ....
    όλοι κάνουν συνδυαστικές προσφορές
    και παραπάνω στην ίδια σελίδα δεν πρόσεξες μία παρόμοια από άλλο πάροχο:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως με κινητο σε Cosmote ηδη (καρτοσυμβολαιο), θελοντας να φυγω απο Voda για να παω σε Cosmote, λογω FTTH που η Voda ξυνοταν, πηρα προσφορα στα 36,9 την 300αρα και ~10 ευρα εκπτωση στο κινητο μου. Ουσιαστικα μου βγαινει ~27,5 η 300 Cosmote που το μονο που δεν εχει απο αποψη τηλεφωνου ειναι τις διεθνεις κλησεις που μια φορα στα τελευταια 3 χρονια εχουμε χρειαστει (και φυσικα ετυχε τωρα που εχουμε ηδη παει Cosmote) . Και δεν τους πιεσα για την προσφορα αυτη, μονοι τους μου την εδωσαν.
    επίσης κι η κόκκινη δεν το έβγαλε και αυτό τώρα «μετά την αύξηση το 13ο μήνα»,
    πάντα υπήρχαν οι συνδυαστικές προσφορές
    και πάντα τις διαφήμιζε

    δεν είναι κακό που υπάρχουν για όποιον μπορεί να τις εκμεταλλευτεί,
    υπάρχουν άνθρωποι που πληρώνουν μέσω συνδυαστικής Vodafone πραγματικά χαμηλά νούμερα,
    πιο χαμηλά από αυτά της παραπάνω προσφοράς

  13. #643
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλοι κάνουν συνδυαστικές προσφορές
    και παραπάνω στην ίδια σελίδα δεν πρόσεξες μία παρόμοια από άλλο πάροχο:


    επίσης κι η κόκκινη δεν το έβγαλε και αυτό τώρα «μετά την αύξηση το 13ο μήνα»,
    πάντα υπήρχαν οι συνδυαστικές προσφορές
    και πάντα τις διαφήμιζε

    δεν είναι κακό που υπάρχουν για όποιον μπορεί να τις εκμεταλλευτεί,
    υπάρχουν άνθρωποι που πληρώνουν μέσω συνδυαστικής Vodafone πραγματικά χαμηλά νούμερα,
    πιο χαμηλά από αυτά της παραπάνω προσφοράς
    το κολπο ειναι στην προβολη
    για να δείξουν χαμηλή τιμη στη διαφήμιση

    Οταν ο ανταγωνισμος βγαζει πχ 21€ και η Vodafone διαφημίζει19,90€ αλλα με πολλα αστερακια που το τελικο κοστος στο συμβολαιο ειναι μεγαλυτερο του 21€ του αναγωνιστη για εμενα ειναι κολπακια αυτα
    Ας ρίξει της τελικες τιμες η να αναβαθμιση υπηρεσιες αντι να κανει διαφημιστικά κολπα

    οπως αλλος α προχος αν τυχη βλαβη δεν εχει ουσιαστικα τεχνικη υπηρεσια ετσι και η Vodafone βαζει ψηλα γραμματα στα νεα συμβολαιο
    ο κοσμος τα θυμαται αυτα .... δεν ειναι ολοι γριες και γεροι να τους πιανουν κοροιδα

  14. #644
    Εγγραφή
    22-08-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Vodafone
    Router
    H268Q
    SNR / Attn
    17(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone fiber 100 plus + vodTV και κινητο unlimited ultra 55€ 31+24.

  15. #645
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    28,66 100 απεριοριστα. εμενα τελιωνει το συμβολαιο σε λιγο καιρο μου και δεν μου κανουν αλλη προσφορα να μεινω. Μου λενε να υπογραψω αλλα 2 χρονια με την ιδια τιμη. Θα κανω φορητοτητα σε nova η ΟΤΕ με 26 ή 27,50 αντιστοιχα. Στη συνεχεια εαν μου δωσουν καλυτερη προσφορα με 3 μηνες δωρεαν ισως μεινω. Το default πακετο που δινουν προσφορα για την 100αρα και σταθερα ειναι στα 24 ευρω με 3 μηνες δωρεαν.

    Υ.Γ. Ενας γνωστος οταν πηγαινε ειχε δηλωσει βλαβη για χαμηλει ταχυτητα. Η βλαβη ενω ειχε internet κανονικα και τηλ εκανε να κλεισει 5 μηνες. Αυτους του μηνες δεν πληρωνε τπτ και του στελνανε και δωρεαν mb στο κινητο οποτε του τελιωναν!

Σελ. 43 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 233338414243444548 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας