Σελ. 124 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 104114119122123124125126129134144 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.846-1.860 από 3638
  1. #1846
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Φιλόσοφε, προ ετών μου είχε έρθει χαρτί για εφορευτική (στο πατρικό μου Αθήνα που είναι και η διεύθυνσή μου Ελλάδα).

    Ρώτησα δικηγόρο εξάδελφο καθώς και φίλη μου στο ΥπΕσ - και οι δύο με συμβούλευσαν απλά να πάω στο εκλογικό κέντρο που ψηφίζω (εφόσον ήμουν Αθήνα για να ψηφίσω) να βρω τη δικαστική αντιπρόσωπο και να της εξηγήσω έχοντας και τη βελγική κάρτα μόνιμης διαμονής μαζί μου. Όπερ και έγινε, κανένα πρόβλημα.

    Με άλλα λόγια, μάλλον να πάει η γυναίκα σου από το κέντρο (υποθέτω πως θα ψηφίσει εκτός και αν είναι τόσο οριακά που θα μείνει σπίτι) και εκεί το τακτοποιεί
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1847
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε. Έρχονται οι γκζένοι, γκαστρώνουν τις γυναίκες μας, και δεν τις αφήνουν να ψηφίσουν!

    Spoiler:
    Και δεν τελειώνει εκεί, όταν εσείς πάτε στον πόλεμο, εγώ θα κάτσω πίσω να προσέχω τις γυναίκες σας
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #1848
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και πιάσατε τα της εφορευτικής ας ρωτήσω κ εγώ. Μου ήρθε χαρτί πως είμαι αναπληρωματικό μέλος και αναφέρει πως πρέπει να είμαι στις 6 το πρωί στο εκλογικό κέντρο.

    Ερώτηση: Από τη στιγμή που είμαι αναπληρωματικό μέλος πρέπει να πάω υποχρεωτικά το πρωί; Εφ όσον είμαι αναπληρωματικό μέλος δεν πρέπει να πάω μόνο αν δεν πάει κάποιος που είναι κανονικά στην εφορευτική;

  4. #1849
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Ουδείς βασικότερος του αναπληρωματικού (να ξέρεις) ισχύει
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  5. #1850
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το παίξω καλύτερος από οποιονδήποτε, τάχα μου ενεργός και υπεύθυνος πολίτης κτλ, αλλά - θεωρώ - ότι αν μου ερχόταν χαρτί για επιτροπή, θα πήγαινα, έστω σαν διδακτική (?) εμπειρία.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #1851
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    για όσους μας ψήνει το σενάριο κληρωτής δημοκρατίας....



    απο το 4ο λεπτό.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #1852
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Περί debate ένα σχόλιο: Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει, όμως το έκτακτο Ευρωπαϊκό Συμβούλιο που ξεκίνησε χθες, συνεχίζεται (τόσες ώρες πλέον με τι μυαλό να μιλάνε όλοι οι άνθρωποι εκεί; Κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξουν τους κανονισμούς, αυτό είναι μια κωμωδία αλλά άσχετο) ακόμα και τώρα.

    Άρα, νομίζω ότι αποδίδοντας τα του Καίσαρος, δικαίως έπρεπε να αλλάξει η ημερομηνία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #1853
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και πιάσατε τα της εφορευτικής ας ρωτήσω κ εγώ. Μου ήρθε χαρτί πως είμαι αναπληρωματικό μέλος και αναφέρει πως πρέπει να είμαι στις 6 το πρωί στο εκλογικό κέντρο.

    Ερώτηση: Από τη στιγμή που είμαι αναπληρωματικό μέλος πρέπει να πάω υποχρεωτικά το πρωί; Εφ όσον είμαι αναπληρωματικό μέλος δεν πρέπει να πάω μόνο αν δεν πάει κάποιος που είναι κανονικά στην εφορευτική;
    Υποχρεωτικά πας. Και εγώ στις Δημοτικές και Νομαρχιακές του 2010 ήμουν αναπληρωματικό μέλος αλλά ήμουν υποχρεωμένος να παραβρεθώ εκεί.

    Ετοιμάσε μπόλικους καφέδες γιατί μπορεί και να κλείσεις 24ώρο στο πόδι.

  9. #1854
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το παίξω καλύτερος από οποιονδήποτε, τάχα μου ενεργός και υπεύθυνος πολίτης κτλ, αλλά - θεωρώ - ότι αν μου ερχόταν χαρτί για επιτροπή, θα πήγαινα, έστω σαν διδακτική (?) εμπειρία.
    Άριστη εμπειρία στις 26 Μαΐου σε τμήμα Ευρωεκλογών-Περιφερειακών. Πήγαν 6 το πρωί Κυριακής, τελείωσαν 24+ ώρες μετά το πρωί της Δευτέρας και δεν πήραν ανάσα σε σχέση με την 2η Κυριακή που ήταν χωρίς σταυρούς χαλαρουήτα. Fuck this shit...

  10. #1855
    Εγγραφή
    06-06-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΖΤΕ 1600Η
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί debate ένα σχόλιο: Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει, όμως το έκτακτο Ευρωπαϊκό Συμβούλιο που ξεκίνησε χθες, συνεχίζεται (τόσες ώρες πλέον με τι μυαλό να μιλάνε όλοι οι άνθρωποι εκεί; Κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξουν τους κανονισμούς, αυτό είναι μια κωμωδία αλλά άσχετο) ακόμα και τώρα.

    Άρα, νομίζω ότι αποδίδοντας τα του Καίσαρος, δικαίως έπρεπε να αλλάξει η ημερομηνία
    Όπως και να έχει, όσο άχρηστο μπορεί να είναι για μερικούς ένα debate με στημένες ερωτήσεις και απαντήσεις, έπρεπε να γίνει. Δεν εξετάζω ποιος είχε κόλλημα ή ποιον βολεύει η μη διεξαγωγή του, έπρεπε να γίνει.

  11. #1856
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουδείς βασικότερος του αναπληρωματικού (να ξέρεις) ισχύει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το παίξω καλύτερος από οποιονδήποτε, τάχα μου ενεργός και υπεύθυνος πολίτης κτλ, αλλά - θεωρώ - ότι αν μου ερχόταν χαρτί για επιτροπή, θα πήγαινα, έστω σαν διδακτική (?) εμπειρία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποχρεωτικά πας. Και εγώ στις Δημοτικές και Νομαρχιακές του 2010 ήμουν αναπληρωματικό μέλος αλλά ήμουν υποχρεωμένος να παραβρεθώ εκεί.

    Ετοιμάσε μπόλικους καφέδες γιατί μπορεί και να κλείσεις 24ώρο στο πόδι.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Έχω κάνει παλιότερα εκλογικός αντιπρόσωπος παράταξης οπότε δεν είναι τελείως άγνωστο για μένα, αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με την επιτροπή. Το εκλογικό είναι μικρό οπότε λογικά θα τελειώσει πάλι γρήγορα η καταμέτρηση.

    Όταν είχα πάει σαν αντιπρόσωπος ωραία είχαμε περάσει, μας είχαν φέρει και φαγητό.

    Επιτρέπουν άραγε την χρήση laptop για να κάνω monitoring τα linux μηχανάκια μου;

  12. #1857
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν είχα πάει σαν αντιπρόσωπος ωραία είχαμε περάσει, μας είχαν φέρει και φαγητό. :
    Σε αυτές της 26ης Μαΐου, κουπόνι για 1 σαντουιτς και 1 καφε ή χυμό παρείχε ο δήμος-κράτος/εκλογικό κέντρο (για τις ώρες που ανέφερα πιο πάνω), ούτε καν νερά, όποιος ήθελε έπινε απο τις βρύσες του σχολείου.

    Πάνε οι εποχές προ 2010 που ερχόντουσαν τσάμπα πίτσες/σουβλάκια/γλυκά/πρωινο κτλπ από τους δήμους κι έτσι...

  13. #1858
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το παίξω καλύτερος από οποιονδήποτε, τάχα μου ενεργός και υπεύθυνος πολίτης κτλ, αλλά - θεωρώ - ότι αν μου ερχόταν χαρτί για επιτροπή, θα πήγαινα, έστω σαν διδακτική (?) εμπειρία.
    Χμμμμ Ελλάδα εισαι όμως και πρέπει να εισαι έτοιμος για όλα ...
    Εμένα μου ήρθε πρώτη φορά πριν 8-12 χρόνια, είπα να πάω για την εμπειρία και αν εξαιρέσεις το 20ωρο ωραία ήταν. Ένας άλλος κόσμος, πιο μυημένος, σχεδον διασκεδαστικος θα έλεγα. Αντάλλαξα και τηλεφώνα με αντιπροσωπους, κομματοσκυλα,είδα παλιούς γνωστούς κτλ κτλ
    Ήταν και ένας που του χαν τάξει θέση μετά τις εκλογές μαζί μας,σαν να τον είχαν τοποθετήσει εσκεμμένα( ή τέλος παντων ειχε εντολες για να επιτηρεί παραπάνω), σοκαρίστηκε από το αποτέλεσμα! Τον λυπηθηκαν και τον παρηγορουσαμε, δημοτικές ήταν και θα είχε ρίξει και το τρέξιμο του τρίμηνου.
    Στις ακριβώς επόμενες μου ξανάρθε, προσκόμισα χαρτί γιατρού ... γκουχου γκουχου
    Στις επόμενες, πάλι τα ίδια, απλά αδιαφόρησα
    Τέταρτη φόρα σερί μια από τα ίδια.
    Δεν θυμάμαι αν ήρθε και πέμπτη φορά σερί ή όχι.

    Μια φορά που ρώτησα από τα μου πες, σου πα κάποιος με πληροφόρησε ότι βαριούνται να κάνουν τις κληρώσεις και ξανατυπώνουν τις ίδιες λίστες.Δεν έχει λογική αλλά
    ποιος μπορεί να ξέρει. Μου πέρασε και από το μυαλό ότι κάποιος μου κάνει πλάκα ...
    Όχι ότι έχει και πολύ σημασία πλέον.

  14. #1859
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Έχω κάνει παλιότερα εκλογικός αντιπρόσωπος παράταξης οπότε δεν είναι τελείως άγνωστο για μένα, αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με την επιτροπή. Το εκλογικό είναι μικρό οπότε λογικά θα τελειώσει πάλι γρήγορα η καταμέτρηση.

    Όταν είχα πάει σαν αντιπρόσωπος ωραία είχαμε περάσει, μας είχαν φέρει και φαγητό.

    Επιτρέπουν άραγε την χρήση laptop για να κάνω monitoring τα linux μηχανάκια μου;
    Εγώ έκανα το λάθος-στις εκλογές προ μηνός-και πήγα 6.
    Βρήκα κλειδαμπαρωμένες πόρτες και και περίμενα καν'α τέταρτο για να έρθει κάποιος να μου ανοίξει.
    Μην κάνεις το λάθος να πας πριν τις 7 (όχι πολύ αργότερα βέβαια,γιατί αν δεν εμφανιστείς στέλνουν την αστυνομία να σε ψάξει)

  15. #1860
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο. Ήρθε στη γυναίκα μου χαρτί να πάει για εφορευτική επιτροπή την ερχόμενη Κυριακή. Το πρόβλημα είναι ότι είναι 8 μηνών έγκυος...
    Γνωρίζει κανείς τι κάνουμε σ'αυτήν την περίπτωση ή έστω που να απευθυνθούμε; Το πρωτοδικείο δεν σηκώνει τηλέφωνα πάντως.
    Μου το κάναν πριν 3-4 χρόνια, μόνο που το χαρτί μου ήρθε 4 μέρες πριν τις εκλογές οπότε δεν υπήρχε καν χρόνος να πάω στο πρωτοδικίο (αν δεν κάνω λάθος εκει πας).
    Απλά τους έγραψα εκει που δε πιάνει μελάνι, όντας έχοντας πρόβλημα υγείας.

    (όχι πολύ αργότερα βέβαια,γιατί αν δεν εμφανιστείς στέλνουν την αστυνομία να σε ψάξει)
    Δε στείλαν κανένα στη περίπτωσή μου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 124 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 104114119122123124125126129134144 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας