Σελ. 11 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 919
  1. #151
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το anydesk εχει 2 ακομα θεματα για μενα. Πρωτον, το οτι πρεπει ο αλλος να πατησει αποδοχη για να συνδεθεις, και πολλοι απλα σου λενε το νουμερο και μετα κοιτανε την οθονη οπως η αγελαδα το τρενο, και δευτερον το οτι για να κανεις συγκεκριμενες λειτουργιες στα windows, πρεπει το anydesk να τρεχει με δικαιωματα administrator, αλλιως περιμενεις τον αδαη χρηστη να κανει κλικ για να προχωρησει η οποια διαδικασια. Το teamviewer δεν τα εχει αυτα, και ειδικα το δευτερο ειανι σπασιμο νευρων οταν ο αλλος φοβαται να πατησει ακομα και το ok στο uac.

    Συν το οτι το teamviewer υποστηριζει συνδεσεις ΣΕ κινητες συσκευες.
    vnc
    Πολλές παραλλαγές ultra klp Βρες ποιά σε βολεύει.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #152
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και πολυς μπελας για να το κανεις να δουλεψει, μιας και απαιτει port forwarding για τον καθε ενα χρηστη που θα το βαλει. Μην ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια. Και οχι, δεν ενδιαφερομαι να χασω το χρονο μου στηνοντας reverse vnc και αλλα τετοια στο συστημα μου οταν προγραμματα σαν το teamviewer και το anydesk δουλευουν με μηδενικο στησιμο και απο τις 2 πλευρες.
    ديميتريس

  3. #153
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολυς μπελας για να το κανεις να δουλεψει, μιας και απαιτει port forwarding για τον καθε ενα χρηστη που θα το βαλει. Μην ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια. Και οχι, δεν ενδιαφερομαι να χασω το χρονο μου στηνοντας reverse vnc και αλλα τετοια στο συστημα μου οταν προγραμματα σαν το teamviewer και το anydesk δουλευουν με μηδενικο στησιμο και απο τις 2 πλευρες.
    Εχχεις καιρό να το δουλέψεις ?
    Κανένα port forwarding, δουλεύει μέσω cloud
    Εγκατεστημένο σε raspberry, μπορεί να μπεί σε ότι ηλεκτρονικό κινείται, εδώ και 2 χρόνια χωρίς προβλήματα και professional user
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #154
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Με το vnc ομως πρεπει να εχεις καποια static για να συνδεθεις.
    Άλλα Ντάλλα....

  5. #155
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το point του ποστ μου δεν ειναι το τι εναλλακτικες εχω, γιατι τις ξερω πλεον και δεν ζητησα κατι τετοιο.
    Το point ειναι τα καραγκιοζιλικια της καθε εταιριας που θεωρει επαγγελματικη χρηση τις 3 συνδεσιες σε 15 μερες, που εκανα 15-20 λεπτα στην καθεμια, και το οτι "επαιξε την κολοκυθια" με την ωρα που θα με αφηνε να ξανασυνδεθω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχχεις καιρό να το δουλέψεις ?
    Κανένα port forwarding, δουλεύει μέσω cloud
    Εγκατεστημένο σε raspberry, μπορεί να μπεί σε ότι ηλεκτρονικό κινείται, εδώ και 2 χρόνια χωρίς προβλήματα και professional user
    Ποσταρε ενα howto που να λεει πως δουλευει το vnc μεσω cloud και θα του ριξω μια ματια.
    ديميتريس

  6. #156
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το vnc ομως πρεπει να εχεις καποια static για να συνδεθεις.
    Kαμμία
    cloud services

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το point του ποστ μου δεν ειναι το τι εναλλακτικες εχω, γιατι τις ξερω πλεον και δεν ζητησα κατι τετοιο.
    Το point ειναι τα καραγκιοζιλικια της καθε εταιριας που θεωρει επαγγελματικη χρηση τις 3 συνδεσιες σε 15 μερες, που εκανα 15-20 λεπτα στην καθεμια, και το οτι "επαιξε την κολοκυθια" με την ωρα που θα με αφηνε να ξανασυνδεθω.

    - - - Updated - - -



    Ποσταρε ενα howto που να λεει πως δουλευει το vnc μεσω cloud και θα του ριξω μια ματια.
    https://www.raspberrypi.org/document...te-access/vnc/
    Τα ίδια σε ότι pc/laptop κλπ

    Για τα καραγκιοζιλίκια έχεις δίκιο αλλά γίνονται είτε σε δωρεάν είτε σε πληρωμένα προγράμματα/υπηρεσίες
    Εξαρτάται από το μυαλό που κουβαλάνε

    ΥΓ
    Γιαυτό λατρεύω κάτι vlc, συνέπεια εκατομμύρια χρόνια
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #157
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Και το cloud services static ειναι ρε φιλος. Εκτος και αν εννοεις κατι αλλο που δε καταλαβαινω. Αμα ειναι να κανεις ολα αυτα αστα βραστα. Στηνεις ενα radmin με hamachi που ειναι και επαγγελματικη δουλεια και καθαρισες.

    Το θεμα ειναι να εχεις κατι για τον αδαη χρηστη που λεει και ο jim. Αλλιως το radmin ειναι 20 χρονια μπροστα απο ολα.
    Άλλα Ντάλλα....

  8. #158
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το cloud services static ειναι ρε φιλος. Εκτος και αν εννοεις κατι αλλο που δε καταλαβαινω. Αμα ειναι να κανεις ολα αυτα αστα βραστα. Στηνεις ενα radmin με hamachi που ειναι και επαγγελματικη δουλεια και καθαρισες.

    Το θεμα ειναι να εχεις κατι για τον αδαη χρηστη που λεει και ο jim. Αλλιως το radmin ειναι 20 χρονια μπροστα απο ολα.
    Οπως επιθυμείτε
    Το teamviewer είναι το πιό απλό (κι ας θέλει περισσότερα recources από το vnc), είναι cloud (πως αλλιώς βρίσκει τον client), το στραβώσανε, ψαχνώμαστε για εναλλακτικές.

    Για τον αδαή, μόνο ότι προσφέρουν τα win
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #159
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Cloud services στην συγκεκριμενη περιπτωση του howto ειναι ενας λογαριασμος που κανεις στο realvnc.com και η καθε vnc εγκατασταση, φανταζομαι, αποκτα ενα id και συνδεεται με αυτο το λογαριασμο, οποτε μετα συνδεεσαι οπου θες με αυτο το id.
    Φανταζομαι επισης οτι για να παιξει μεσω cloud πρεπει να εχουν περαστει απο πριν τα στοιχεια του λογαριασμου στην καθε vnc εγκατασταση, σωστα?
    ديميتريس

  10. #160
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δεν επιθυμω κατι διοτι το προβλημα μου το εχω λυσει χρονια τωρα. Απλα προσπαθω να συνεννοηθουμε επειδη πετας ενα cloud services χωρις να εξηγεις τπτ αλλο και ολιγον σε στυλ οτι "εχω ανακαλυψει και το τροχο αμα λαχει ναουμ....."
    Άλλα Ντάλλα....

  11. #161
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cloud services στην συγκεκριμενη περιπτωση του howto ειναι ενας λογαριασμος που κανεις στο realvnc.com και η καθε vnc εγκατασταση, φανταζομαι, αποκτα ενα id και συνδεεται με αυτο το λογαριασμο, οποτε μετα συνδεεσαι οπου θες με αυτο το id.
    Φανταζομαι επισης οτι για να παιξει μεσω cloud πρεπει να εχουν περαστει απο πριν τα στοιχεια του λογαριασμου στην καθε vnc εγκατασταση, σωστα?
    Ναι
    Mia φορά κάθεσαι στο ένα pc ( είτε με φυσική παρουσία, είτε με teamviewer, είτε αν σκαμπάζει ο άλλος το στείνει, είναι εύκολο κάνε δοκιμή σε 2 δικά σου μηχανήματα να δεις πως είναι) και μετά στήνεις στο pc που θα χειρίζεσαι τα remotes.

    Aκριβώς id εννοώ, όπως δουλεύει και το teamviewer για να βλέπει τους clients

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν επιθυμω κατι διοτι το προβλημα μου το εχω λυσει χρονια τωρα. Απλα προσπαθω να συνεννοηθουμε επειδη πετας ενα cloud services χωρις να εξηγεις τπτ αλλο και ολιγον σε στυλ οτι "εχω ανακαλυψει και το τροχο αμα λαχει ναουμ....."
    Λάθος κατάλαβες
    Χρησιμοποιώ τα πάντα ανάλογα με την περίπτωση
    Απλά λέω στον jim που του έχει βγάλει τόσα προβλήματα το teamviewer να δει και το vnc
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #162
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβως εχω σκοπο να κανω με τον τροπο που αρμοζει στο teamviewer για αυτα τα ανεξηγητα χαλια, την πειρατεια.
    Και εκτος απο το πως οριζει την εμπορικη χρηση, που δεν εχει πει ποτε, καλο θα ηταν αν ξερουμε και πως οριζει το χρονο των sessions, γιατι αν ειναι να λεει "θα σε αφησω για λιγο" και αυτο το λιγο να ειναι 1 λεπτο, και το χρονο μεταξυ των sessions, γιατι οταν το λεει οτι "μπορεις να συνδεθεις ξανα στις 5:00" και τα 2 ρολογια μου (κινητο και pc, και το pc συγχρονισμενο με καποιον ntp λιγα λεπτα πριν) λενε 5:00 ακριβως, μαλλον τα ρολογια της teamviewer λενε αλλη ωρα.

    Ακόμα και 1 δευτερόλεπτο να έχει γίνει χρήση για επαγγελματική χρήση φτάνει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολυς μπελας για να το κανεις να δουλεψει, μιας και απαιτει port forwarding για τον καθε ενα χρηστη που θα το βαλει. Μην ξαναλεμε τα ιδια και τα ιδια. Και οχι, δεν ενδιαφερομαι να χασω το χρονο μου στηνοντας reverse vnc και αλλα τετοια στο συστημα μου οταν προγραμματα σαν το teamviewer και το anydesk δουλευουν με μηδενικο στησιμο και απο τις 2 πλευρες.
    Δεν θες να χάσεις χρόνο, δεν θέλεις να πληρώσεις........ δεν γίνονται και τα δυο δυστυχώς, πάντως πιο λίγο χρόνο θα έχανες για να το κάνεις με reverse απο ότι τον χρόνο που έχεις σπαταλήσει για την γκρίνια εδώ.

  13. #163
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβως εχω σκοπο να κανω με τον τροπο που αρμοζει στο teamviewer για αυτα τα ανεξηγητα χαλια, την πειρατεια.
    Και εκτος απο το πως οριζει την εμπορικη χρηση, που δεν εχει πει ποτε, καλο θα ηταν αν ξερουμε και πως οριζει το χρονο των sessions, γιατι αν ειναι να λεει "θα σε αφησω για λιγο" και αυτο το λιγο να ειναι 1 λεπτο, και το χρονο μεταξυ των sessions, γιατι οταν το λεει οτι "μπορεις να συνδεθεις ξανα στις 5:00" και τα 2 ρολογια μου (κινητο και pc, και το pc συγχρονισμενο με καποιον ntp λιγα λεπτα πριν) λενε 5:00 ακριβως, μαλλον τα ρολογια της teamviewer λενε αλλη ωρα.





    Μιλαμε για χρηστη που στο φακελο των ληψεων εχει firefoxsetup.exe, firefoxsetup(1).exe... firefoxsetup(20+).exe, 10+ καρτελες στον browser ανοιχτες αλλα δουλευει μονο στην μια, απλα δεν καταλαβε πως ή ποτε ανοιξε τις υπολοιπες, που εχει στον browser ολη την πλεμπα της avast και αλλα τετοια πραγματα. Θα σας στεναχωρισω, αλλα ενας τετοιος χρηστης δεν ειναι σε θεση να καταλαβει το "κατεβασε το ταδε πραγμα και τρεξτο".
    Και επειδη ακριβως εχει τοση "χρησιμη" σαβουρα ανοιχτη στον browser, με το bw που καταναλωνει, 1 λεπτο δεν φτανει για να κατεβει κατι, ακομα για ενα τοσο μικρο πραγμα οσο το εκτελεσιμο του anydesk.
    Εχω πετυχει χρηστες που σπαστηκαν επειδη οταν συνδεθηκα τους εκλεισα το γαμηστερο 2ωρο+ mix που ακουγαν στο youtube, σε 1080p παντα για να εχει καλυτερη ποιοτητα ο ηχος που θα βγαινει απο τα σαπια ηχεια τους, για να εχω bw!
    Σε αυτή την περίπτωση... επίσκεψη στον χώρο του με διπλάσια χρέωση.
    Αν είναι συγγενής... τριπλάσια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #164
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Αφού δεν είναι επαγγελματική χρήση.
    Ανυπόγραφος

  15. #165
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.098
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πόσο κοστίζει για επαγγελματική χρήση?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 11 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας