Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-2019
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα. Σήμερα, μετά από ένα μήνα αναμονής χωρίς ίντερνετ επιτέλους ήρθαν να φτιάξουν τη βλάβη(?) που είχα. Και από τα 1,2Mbps που είχα στο adsl πήγα στα 45mbps με το vdsl. Όλα καλά, όλα τρέχουν όπως πρέπει. Το θέμα μου είναι πως έχω πρόβλημα με το teamspeak 3. Σε όποιο channel και να μπω με πετάει και δε ξανασυνδέεται εκτός και αν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα. Δοκίμασα να μπω χρησιμοποιώντας το κινητό ως πηγή ίντερνετ και το teamspeak 3 τρέχει κανονικά. Άρα το πρόβλημά μου έχει να κάνει με την σύνδεση VDSL που σήμερα μου ενεργοποίησαν. Με μία αναζήτηση στο ίντερνετ διάβασα πως πιθανότατα φταίει το χαμηλό bandwith ή κάτι τέτοιο, δεν έχω ιδιαίτερη ιδέα του τι είναι. To router μου είναι ZTE ZXHN H267N και η εταιρεία Nova.
    Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ μέσα από τις ρυθμίσεις να ανεβάσω το bandwith; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.375
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinothor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Σήμερα, μετά από ένα μήνα αναμονής χωρίς ίντερνετ επιτέλους ήρθαν να φτιάξουν τη βλάβη(?) που είχα. Και από τα 1,2Mbps που είχα στο adsl πήγα στα 45mbps με το vdsl. Όλα καλά, όλα τρέχουν όπως πρέπει. Το θέμα μου είναι πως έχω πρόβλημα με το teamspeak 3. Σε όποιο channel και να μπω με πετάει και δε ξανασυνδέεται εκτός και αν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα. Δοκίμασα να μπω χρησιμοποιώντας το κινητό ως πηγή ίντερνετ και το teamspeak 3 τρέχει κανονικά. Άρα το πρόβλημά μου έχει να κάνει με την σύνδεση VDSL που σήμερα μου ενεργοποίησαν. Με μία αναζήτηση στο ίντερνετ διάβασα πως πιθανότατα φταίει το χαμηλό bandwith ή κάτι τέτοιο, δεν έχω ιδιαίτερη ιδέα του τι είναι. To router μου είναι ZTE ZXHN H267N και η εταιρεία Nova.
    Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ μέσα από τις ρυθμίσεις να ανεβάσω το bandwith; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Κάνε ένα traceroute και δες αν είσαι πίσω από ΝΑΤ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2019
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ένα traceroute και δες αν είσαι πίσω από ΝΑΤ.
    Έκανα ένα traceroute online. Δεν γνωρίζω τι είναι το ΝΑΤ.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  66,0 KB 
ID: 210777

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας