Σελ. 453 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 433443448451452453454455458463473 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.781-6.795 από 8953
  1. #6781
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λείπει από τα τεστ ο πιο βασικός παράγοντας.Ο Χρήστης.
    Οπότε εμένα δεν μου λένε κάτι τα παραπάνω τεστ.

    Αναφέρει 4-5 σαν ΤΟΡ;Ακόμη και με ένα από αυτά εγκατεαστημένο,
    πάλι κάποιος μπορεί να κολλήσει ιο.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι Ο ΧΡΗΣΤΗΣ και το τι κάνει είναι το Α και το Ω στο αν θα τσμπιση ιό ή ΟΧΙ.
    Υ.Γ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΚΙΣ ΤΡΕΧΩ ΚΑΙ ΟΝ DEMAND TO MALWAREBYTES αφου πριν το τρέξω του κάνω ένα UPDATE kai είμαι πάντα ΟΚ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ antivirus"

  2. #6782
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι τέτοια post διαβάζουμε και μετά λέμε ότι δεν αξίζει να απαντάμε στο συγκεκριμένο νήμα........ εμείς καλύτεροι από τα διάφορα κέντρα ερευνών..... άντε γεια.
    Το αν είμαστε εμεί καλύτεροι ή όχι αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
    Σημασία έχει η προσωπική εμπειρία του καθενός με τα διάφορα AV.
    Το να "χλευάζουμε" αυτήν την προσωπική εμπειρία που έχει κάποιος,
    μόνο βάση για διάλογο δεν δίνει.

    Το έγραψα στο νήμα με την AI της Google για τους γιατρούς,θα το επαναλάβω κι εδώ.

    Για μένα μεγαλύτερη σημασία έχει η εμπειρία του κάθε χρήστη / γιατρού,
    παρά τα αποτελέσματα που θα πάρεις από μια AI ή από κάποια bots που θα τρέχουν AV tests.

    Κανένα Bots ή ΑΙ δεν μπορεί να αντικαταστήσει την εμπειρία του χρήστη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To να λες "Ότι θέλουνε λένε" για ένα από τα μεγαλύτερα και πιο αξιόπιστα Ινστιτούτα ερευνών μπορείς να καταλάβεις και μόνος σου πως θα το ακούσουμε οι υπόλοιποι, μόνο σαν ανέκδοτο.
    Μόνο εσύ το ακούς σαν ανέκδοτο. Κι ο ίδιος ο Ευγένιος (EUGENE KASPERSKY) σε ανάρτηση σε blog του,
    ακριβώς τα ίδια αναφέρει και ειδικά για το AV TEST.org, που για σένα είναι το κορυφαίο.

    Αναφέρει, μετά από κάποια αλλαγή που έγινε στους κανόνες του AV TEST.org

    The changes mean that the certificates produced by the new rules are, to put it mildly,
    pretty useless
    for evaluating the merits of different AV products.
    Για να το θέσει με τακτ,τα πιστοποιητικά του AV TESTS, είναι τελείως άχρηστα,
    στην αξιολόγηση των χαρακτηρηστικών των διάφορων προϊόντων AV.

    Spoiler:
    Αλλά εγώ δεν λέω "Αντε γειά" γιατί εχω μάθει να ακούω όλες τις απόψεις,
    και δεύτερον το μόνο άτομο που δεν χωνεύω στην ζωή μου είναι ο Τσουκαλάς.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #6783
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν είμαστε εμεί καλύτεροι ή όχι αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
    Σημασία έχει η προσωπική εμπειρία του καθενός με τα διάφορα AV.
    Το να "χλευάζουμε" αυτήν την προσωπική εμπειρία που έχει κάποιος,
    μόνο βάση για διάλογο δεν δίνει.

    Το έγραψα στο νήμα με την AI της Google για τους γιατρούς,θα το επαναλάβω κι εδώ.

    Για μένα μεγαλύτερη σημασία έχει η εμπειρία του κάθε χρήστη / γιατρού,
    παρά τα αποτελέσματα που θα πάρεις από μια AI ή από κάποια bots που θα τρέχουν AV tests.

    Κανένα Bots ή ΑΙ δεν μπορεί να αντικαταστήσει την εμπειρία του χρήστη.
    ΜΑ ΣΑΦΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗ.
    ΕΛΠΙΖΩ & ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙΣ.
    ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.

  4. #6784
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adolf Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΑ ΣΑΦΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΗΣΤΗ.
    ΕΛΠΙΖΩ & ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕΙΣ.
    ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.
    Να σε κοντράρω σε αυτό γιατί. Δεν έχω να χωρίσω το παραμικρό με οποιονδήποτε.
    Απόψεις εκφράζουμε κι αν υπάρχει κόντρα είναι για να συνεχιστεί ο διάλογος.
    Μόνο μεσα από τον διάλογο βγαίνουν εποικοδομητικά συμπεράσματα.

    Και πάντα το έλεγα κι όχι μόνο για τα AV. Σαν απλός χρήστης προτιμώ την εμειρία ένος απλού χρήστη από ένα προϊόν
    παρά τα αποτελέσματα και τις κριτικές από εταιρείες που αγνοούν τον παράγοντα ΧΡΗΣΤΗ.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #6785
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Biggeo65, σ' ευχαριστώ που μ' έβγαλες από τον κόπο!
    Ryzen 5 5600G 3.9Ghz, GIGABYTE GEFORCE 1050 Ti 4GB, ASRock B450M PRO 4 R2.0, G.Skill Ripjaws V 16GB 3200mhz, XFX XT 80 Plus Bronze 600W

  6. #6786
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A

  7. #6787
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για το nod κανείς, τιποτα?

    κανείς?


    κανεις?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  caniche-black-500x500.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  29,1 KB 
ID: 179002

  8. #6788
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Τελικά ποιό από τα δύο τεστ είναι σωστό; Το AV TEST.org ή το AV Comparatives.org;
    Για να ξέρει ο χρήστης ποιό από τα δύο να συμβουλευθεί για την αγορά AV.

    To Quick heal είναι ΤΟP ή δεν είναι; Το Trend Micro με 67 False possitives είναι ΤΟΡ;
    Οπότε και μετά από σύγκριση των δύο τεστ ισχύει αυτό που έγραψα:

    Λείπει από τα τεστ ο πιο βασικός παράγοντας.Ο Χρήστης.
    Σημασία έχει η προσωπική εμπειρία του καθενός με τα διάφορα AV.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #6789
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν είμαστε εμεί καλύτεροι ή όχι αυτό δεν έχει καμιά σημασία.
    Σημασία έχει η προσωπική εμπειρία του καθενός με τα διάφορα AV.
    Το να "χλευάζουμε" αυτήν την προσωπική εμπειρία που έχει κάποιος,
    μόνο βάση για διάλογο δεν δίνει.

    Το έγραψα στο νήμα με την AI της Google για τους γιατρούς,θα το επαναλάβω κι εδώ.

    Για μένα μεγαλύτερη σημασία έχει η εμπειρία του κάθε χρήστη / γιατρού,
    παρά τα αποτελέσματα που θα πάρεις από μια AI ή από κάποια bots που θα τρέχουν AV tests.

    Κανένα Bots ή ΑΙ δεν μπορεί να αντικαταστήσει την εμπειρία του χρήστη.

    - - - Updated - - -



    Μόνο εσύ το ακούς σαν ανέκδοτο. Κι ο ίδιος ο Ευγένιος (EUGENE KASPERSKY) σε ανάρτηση σε blog του,
    ακριβώς τα ίδια αναφέρει και ειδικά για το AV TEST.org, που για σένα είναι το κορυφαίο.

    Αναφέρει, μετά από κάποια αλλαγή που έγινε στους κανόνες του AV TEST.org



    Για να το θέσει με τακτ,τα πιστοποιητικά του AV TESTS, είναι τελείως άχρηστα,
    στην αξιολόγηση των χαρακτηρηστικών των διάφορων προϊόντων AV.

    Spoiler:
    Αλλά εγώ δεν λέω "Αντε γειά" γιατί εχω μάθει να ακούω όλες τις απόψεις,
    και δεύτερον το μόνο άτομο που δεν χωνεύω στην ζωή μου είναι ο Τσουκαλάς.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tην φετινή άδεια για το δικό μου την πήρα από εδώ, βάλε 10 ευρώ τον χρόνο για μια άδεια, σιγά τα ωά για να μην κάθομαι να λέω, να μπω-να μην μπω, να το ανοίξω-να μην το ανοίξω, να το τρέξω-να μην το τρέξω και διάφορα άλλα που απλά με αγχώνουν στα απλά τα καθημερινά.
    Ρύθμιση του AV στο μέγιστο (για επικίνδυνα περιβάλλοντα), backup των αρχείων και Image του συστήματος, που τα έχουμε πει άλλωστε χιλιάδες φορές και είναι απαραίτητο να τα έχουμε όλοι μας.
    Έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να σκεφτώ και να αγχωθώ από το τι θα ανοίξω, τι θα πατήσω και που θα μπω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ εδώ και πάνω από 15 χρόνια να κολλήσω ιό απεγνωσμένα και δεν μπορώ, έχει πεισμώσει αυτό το αναθεματισμένο το KIS και δεν με αφήνει με τίποτα.
    Σαν χρήστης βέβαια...... μην τα συζητήσουμε...... ο πιο απαράδεκτος.
    Όλοι μας εκφράζουμε προσωπικές απόψεις και καλό είναι μείνουμε σ' αυτές. Το "Μόνο εσύ το ακούς σαν ανέκδοτο" δεν χωράει λοιπόν εδώ γιατί δεν νομίζω να εκφράζεις το σύνολο μελών και επισκεπτών.
    Προσωπική σου άποψη να έχεις δωρεάν AV, να θεωρείς το MSE καλό ΑV και παράλληλα να έχεις και κάποια άλλα ή όχι και να προσέχεις κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.,.... (τα έχουμε διαβάσει χ φορές), προσωπική μου άποψη να δίνω 10,20 ή 30 ευρώ το χρόνο και να έχω κάποιο πληρωμένο.
    Όπως γράφω και παραπάνω είμαι εν γνώσει μου απρόσεκτος χρήστης, δεν έχω πάθει τίποτα μέχρι τώρα αλλά και να πάθω έχω κάνει τα κουμάντα μου, τα έχω γράψει κι' εγώ άπειρες φορές και ακόμη μία πιο πάνω τι θα πρέπει να έχουμε κάνει προληπτικά.
    Επίσης, πάλι προσωπική άποψη, έχω μάθει να διαβάζω τι λένε τα διάφορα tests, όπως και πολλά άλλα μέλη από εδώ μέσα. Αυτό δεν χρειάζεται νομίζω ιδιαίτερη ικανότητα για να το καταλάβουμε, όλοι σε όλα τα νήματα αναφερόμαστε στα tests, είτε πρόκειται για επεξεργαστές, είτε πρόκειται για μνήμες, για δίσκους, για ρούτερ, για, για, για, για, πάντα τι λένε τα tests, στο μόνο νήμα που αμφισβητούνται, από ορισμένους ευτυχώς, τα tests είναι αυτό.
    Μην προλάβει κάποιος να αναφέρει τον χρήστη γιατί τα tests γίνονται σε πανομοιότυπα μηχανήματα με πανομοιότυπα δείγματα, οπότε δεν υπάρχουν διαφορετικοί χρήστες, υπάρχει ένας που χειρίζεται τα μηχανήματα.
    Το αν θεωρείς εσύ και κάποιοι άλλοι τον εαυτό σου ανώτερο από τα διάφορα Ινστιτούτα ερευνών και δοκιμών δεν μας λέει κάτι, μας το είπες, το εμπεδώσαμε, βγάζει ο καθένας τα συμπεράσματα του, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν εκφράζεις το σύνολο αυτών που σε διαβάζουν.
    Ας μείνουμε εδώ λοιπόν με τις προσωπικές του απόψεις ο καθένας και αποφασίζοντας μόνος του πως θα προστατευτεί καλύτερα, δεν χρειάζεται επιπλέον προστάτες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #6790
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ποιό από τα δύο τεστ είναι σωστό; Το AV TEST.org ή το AV Comparatives.org;
    Για να ξέρει ο χρήστης ποιό από τα δύο να συμβουλευθεί για την αγορά AV.

    To Quick heal είναι ΤΟP ή δεν είναι; Το Trend Micro με 67 False possitives είναι ΤΟΡ;
    Οπότε και μετά από σύγκριση των δύο τεστ ισχύει αυτό που έγραψα:
    κανεις ενα σημαντικο λαθος
    Δεν ψαχνουμε ποιος ειναι ο καλυτερος χρηστης αλλα το καλυτερο AV
    O χρηστης ειναι παντα ο ιδιος
    Αυτος ο χρηστης λοιπον με ποιο AV εχει καλυτερη προστασια ? Εσυ απαντας ο χρηστης!!!!

  11. #6791
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ειναι νομιζω αυτονοητο στην εποχη μας οτι τα ινστιτουτα μπορει να εχουν βεβιασμενα αποτελεσματα , δηλαδη πληρωμενα αποτελεσματα .

    εχουμε δει αρκετες εξαγορες και ολες ειναι λογο συμφεροντος , δεν θα εχουν γινει και αλλες εξαγορες που το συμφερον υπαγορευει την μυστικοτητα τους ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #6792
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Τα καλυτερα ΑV αυτη την περιοδο ειναι το Kaspersky και το Bitdifender και το χειροτερο τον Windows σε ολα τα τεστ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι νομιζω αυτονοητο στην εποχη μας οτι τα ινστιτουτα μπορει να εχουν βεβιασμενα αποτελεσματα , δηλαδη πληρωμενα αποτελεσματα .

    εχουμε δει αρκετες εξαγορες και ολες ειναι λογο συμφεροντος , δεν θα εχουν γινει και αλλες εξαγορες που το συμφερον υπαγορευει την μυστικοτητα τους ;
    για αυτο δεν παιρνεις τιποτα της μετρητης αλωστε υπαρχουν και δωρεαν επιλογες
    Εχεις προσβαση σε πολλες πληροφοριες που θα σε βοηθησουν να βρεις τι ειναι καλυτερο για σενα
    Οταν ομως το 99% τον τεστ λεει το ιδιο ειναι μια σοβαρη ενδειξη (οχι αποδειξη) που σε βοηθαει να αξιολογήσεις και να επιλέξεις
    Το ερωτημα ομως ειναι ποιο ειναι το καλυτερο AV και οχι ποιος ειιναι ο καλυτερος χρηστης

  13. #6793
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ποιό από τα δύο τεστ είναι σωστό; Το AV TEST.org ή το AV Comparatives.org;
    Για να ξέρει ο χρήστης ποιό από τα δύο να συμβουλευθεί για την αγορά AV.

    To Quick heal είναι ΤΟP ή δεν είναι; Το Trend Micro με 67 False possitives είναι ΤΟΡ;
    Οπότε και μετά από σύγκριση των δύο τεστ ισχύει αυτό που έγραψα:
    Το av-test δίνει Performance 5.5/6 στο AVG και 3.5/6 στο Avast.

    To AV-Comparatives 3 αστέρια στο Avast και 2 sto ΑVG.

    Είναι και τα δυο έγκριτα επομένως αποκλείεται να κάνουν λάθος γιατί θα τους μηνύσουν οι AVG/Avast. Άρα έχουν και τα δυο δίκιο ταυτόχρονα. Τι δεν καταλαβαίνεις?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μείνουμε εδώ λοιπόν με τις προσωπικές του απόψεις ο καθένας και αποφασίζοντας μόνος του πως θα προστατευτεί καλύτερα, δεν χρειάζεται επιπλέον προστάτες.
    Ούτε προστάτες χρειαζόμαστε, ούτε βέβαια άτομα που θα χλευάζουν και θα αποκαλούν ανέκδοτο αντίθετες απόψεις, παρ'ότι είναι οι ίδιοι που κάνουν λάθος και λένε απόψεις-ανέκδοτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SpaceMarine13 : 20-01-17 στις 16:34.
    Ryzen 5 5600G 3.9Ghz, GIGABYTE GEFORCE 1050 Ti 4GB, ASRock B450M PRO 4 R2.0, G.Skill Ripjaws V 16GB 3200mhz, XFX XT 80 Plus Bronze 600W

  14. #6794
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι μας εκφράζουμε προσωπικές απόψεις και καλό είναι μείνουμε σ' αυτές. Το "Μόνο εσύ το ακούς σαν ανέκδοτο" δεν χωράει λοιπόν εδώ γιατί δεν νομίζω να εκφράζεις το σύνολο μελών και επισκεπτών.
    Προσωπική σου άποψη να έχεις δωρεάν AV, να θεωρείς το MSE καλό ΑV και παράλληλα να έχεις και κάποια άλλα ή όχι και να προσέχεις κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.,.... (τα έχουμε διαβάσει χ φορές), προσωπική μου άποψη να δίνω 10,20 ή 30 ευρώ το χρόνο και να έχω κάποιο πληρωμένο.
    Όπως γράφω και παραπάνω είμαι εν γνώσει μου απρόσεκτος χρήστης, δεν έχω πάθει τίποτα μέχρι τώρα αλλά και να πάθω έχω κάνει τα κουμάντα μου, τα έχω γράψει κι' εγώ άπειρες φορές και ακόμη μία πιο πάνω τι θα πρέπει να έχουμε κάνει προληπτικά.
    Το ανέφερα το "Μόνο εσύ το ακούς σαν ανέκδοτο" ,γιατί αkόμη κι ο Kaspersky,
    για να το πω κι εγώ με τακτ, "τα φτύνει" τα παραπάνω αποτελέσματα.

    Άρα δεν είμαι μόνο εγώ που δεν δίνω βάση στα τεστ,αλλά κι ο κατασκευαστής του AV που χρησημοποιείς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, πάλι προσωπική άποψη, έχω μάθει να διαβάζω τι λένε τα διάφορα tests, όπως και πολλά άλλα μέλη από εδώ μέσα. Αυτό δεν χρειάζεται νομίζω ιδιαίτερη ικανότητα για να το καταλάβουμε, όλοι σε όλα τα νήματα αναφερόμαστε στα tests, είτε πρόκειται για επεξεργαστές, είτε πρόκειται για μνήμες, για δίσκους, για ρούτερ, για, για, για, για, πάντα τι λένε τα tests, στο μόνο νήμα που αμφισβητούνται, από ορισμένους ευτυχώς, τα tests είναι αυτό.
    Γιατί όλα τα άλλα τεστ,ειδικά σε Hardware,γίνονται με βάση και κύριο παράγοντα τον χρήστη.
    Στα προϊόντα AV δεν λαμβάνουν υπόψη τον παράγοντα ΧΡΗΣΤΗ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην προλάβει κάποιος να αναφέρει τον χρήστη γιατί τα tests γίνονται σε πανομοιότυπα μηχανήματα με πανομοιότυπα δείγματα, οπότε δεν υπάρχουν διαφορετικοί χρήστες, υπάρχει ένας που χειρίζεται τα μηχανήματα.
    Το αν θεωρείς εσύ και κάποιοι άλλοι τον εαυτό σου ανώτερο από τα διάφορα Ινστιτούτα ερευνών και δοκιμών δεν μας λέει κάτι, μας το είπες, το εμπεδώσαμε, βγάζει ο καθένας τα συμπεράσματα του, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν εκφράζεις το σύνολο αυτών που σε διαβάζουν.
    Ας μείνουμε εδώ λοιπόν με τις προσωπικές του απόψεις ο καθένας και αποφασίζοντας μόνος του πως θα προστατευτεί καλύτερα, δεν χρειάζεται επιπλέον προστάτες.
    Ξέχασες το πιο βασικό. Και σε πανομοιότυπο περιβάλλον. Πράγμα που δεν συμβαίνει με τους χρήστες.
    Είναι αδύνατον εγώ να κάνω ίδια χρήση του υπολογιστή με τον οποιοδήποτε εδω μέσα.
    Οπότε κανένα εργαστήριο δεν μπορεί να ξέρει σε τι περιβάλλον κινούμαι κι αν με προστατεύει το AV ή όχι.

    Και δεν προστατεύω κάποιον. Απόψεις εκφράζω και σε αυτές τις απόψεις εν μέρει συμφωνεί κι ο Kaspersky.
    Aλλά καμιά αναφορά δεν έκανες γι'αυτό. Το προσπέρασες. Γιατί άραγε;
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  15. #6795
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmk5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το nod κανείς, τιποτα?

    κανείς?


    κανεις?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  caniche-black-500x500.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  29,1 KB 
ID: 179002
    γιατι δεν κατεβάζεις την trial εκδοση να δεις στο συστημα σου αν ειναι ελαφρυ
    Μονο ετσι θα εισαι σιγουρος

Σελ. 453 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 433443448451452453454455458463473 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας