Σελ. 11 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 1273
  1. #151
    Εγγραφή
    26-11-2012
    Περιοχή
    Κουτουλουφάρι
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Skytelecom
    Router
    Linksys
    Ρε παιδιά και εμένα με πήρε σήμερα ο τεχνικός τους τηλέφωνο και από τις 4 του Δεκέμβρη που έκανα την αίτηση μου είπε ότι ίσως λέει έρθει να κάνει την εγκατάσταση στις 14 του μήνα (Σάββατο που του ζήτησα εγώ για νωρίτερα) αλλιώς θα με πάει λέει από εβδομάδα. Εντωμεταξύ από την sky μου είχαν πει το αργότερο σε μια εβδομάδα. οπότε φαντάζομαι ότι δεν θα μπορεί να έρθει στις 14 standar και θα πάει μετά τις 16 του μήνα σίγουρα. αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι γιατί σε ένα ολόκληρο νομό έχουν μόνο έναν τεχνικό και ας είναι και νέο ξεκίνημα. Αυτό πάντως παιδιά που κάνουν δεν είναι επαγγελματικό και να σας πω έχω ξενερώσει που με το καλημέρα με πάνε στο διπλάσιο χρόνο από αυτόν που μου είπαν. ελπίζω να έρθει νωρίτερα και τέλος καλό όλα καλά..... αλλά ρε παιδιά αν τύχει ζημιά αργότερα και έχεις και double play τι θα γίνει?????? θα μείνουμε για κάνα μήνα χωρίς εξυπηρέτηση?????

  2. #152
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Μόλις συνδεθείτε παιδιά πείτε μας και τις εμπειρίες σας. Θέλω κι εγώ να συνδεθώ αλλά δεν το έχω τολμήσει ακόμα.
    Αν και πιστεύω στην Καλαμάτα δίνουν καιρό, οπότε δεν νομίζω να έχουν θέμα.

  3. #153
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Καλημερα. Τους επεσε πολυ περισσοτερη δουλεια κ ζητηση στο Ηρακλειο, απο την αρχικη τους προβλεψη, γιαυτο ολες οι καθυστερησεις.

    Παντως μεχρι τωρα δειχνουν ζηλο κ διαθεση, δεν μπορω να πω.

    Αν η κεραια βιδωθει κ βλεπει κεραια κανονικα κ το καλωδιο περαστει χωρις θεμα, δυσκολα θα χρειαστειτε κατι σε αυτα απο τον τεχνικο. Σχεδον ολη η διαχειρηση μετα γινεται απο Τριπολη. Το μονο κακο ειναι οτι οταν γινουν μεγαλες αλλαγες οπως την εβδομαδα που εγκατασταθηκε το δικο μου, επρεπε να επαναρυθμισουν εναν εναν τους συνδρομητες κ αυτο ηταν χρονοβορο. Ωστοσο ολα καλα. Λογικα θα το φτιαξουν προσεχως να μπορει να ρυθμιστει μαζικα αν αυξηθουν οι συνδρομητες.

  4. #154
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    FGuile με ενημέρωσε το Σάββατο πως αρχές εβδομάδας Δευτέρα, Τρίτη θα περάσει.
    Για την ώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Γνωρίζεις μέχρι τι ώρα κάνει συνδέσεις;

  5. #155
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Μόλις πέρασε από εμένα, βάλαμε κεραία, καλώδιο μπήκε στο σπίτι από τρύπα που υπήρχε για aircondition. Αλλά τζίφος, δεν βλέπω ρογδιά, το είπαν βέβαια απ' την αρχή ότι μάλλον δεν θα δουλέψει. Τα βάλαμε όμως γιατί στο τέλος της εβδομάδας περιμένουν να πάρει μπρος κι από άλλο βουνό (ξεχνάω το όνομα, νότια γενικά) και απλά θα έρθουν να στρίψουν την κεραία και θα πρέπει να δουλέψει.

    Κατά τ' άλλα ο εξοπλισμός όπως μου είχαν πει, κεραία powerbeam ac gen 2 με το poe injector της και ένα ρουτεράκι tplink που θα πρέπει να βρω κάτι άλλο να το κάνω γιατί έχω δικό μου καλύτερο.

  6. #156
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Αν βρεχει να ξερετε μενει δουλεια πισω. Κ δεν βοηθησε αυτες τις μερες.

    Εμενα πχ ειχε ερθει 12.30 το μεσημερι για εγκατασταση. Πιθανον να σε παρει το απογευμα να κανονισετε για αυριο. Κ μενα ετσι ειχε γινει.

    Θα βαλουν λογικα μεσα στην εβδομαδα κεραια στον Γιουχτα πανω στο βουνο.

    Αν επιτρεπεται σε ποιο μερος μενεις κ δεν βλεπει τπτ? Μπορεις να στειλεις κ pm αν δεν θες να το πεις ανοιχτα.

    - - - Updated - - -

    Απο οτι βλεπω με την βροχη θα πανε πισω οι εγκαταστασεις. Ειχατε τπτ νεα?

    Ευχομαι να μην επηρρεασει και την εγκατασταση νεας κεραιας.

    - - - Updated - - -

    Καλημερα, αν παρατηρησατε χτες το βραδυ πτωση ταχυτητας κ αυξηση ping , ηταν λογω καποιων αλλαγων που καναν. Σημερα το πρωι ολα καλα.

    Η τελευταια ενημερωση που εχω ειναι οτι εργασιες στο Ηρακλειο για νεα κεραια θα γινουν τελος της εβδομαδας.

    - - - Updated - - -

    @ Constantine4 εχεις ζητησει συμμετρικη 35/35?

    @wlp τι πακετο ζητησες στην αιτηση?

  7. #157
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση.
    Εχθές το πρωί ήρθαν και με σύνδεσαν! @FGuile Ναι συμμετρική 35/35.
    Μόλις βρω λίγο χρόνο θα κάνω ένα Speedtest για να δείτε τι ταχύτητες πιάνω

  8. #158
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Πες μας κ την εμπειρια σου γενικα οπως κ τι εξοπλισμο σου βαλανε. Κ τις ταχυτητες φυσικα!

  9. #159
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Εγώ ζήτησα 100/10 αν και έπεσα στην περίπτωση τότε που λέγανε ότι δεν μπορούν να εγγυηθούν 100mbps. Και με 80 ευχαριστημένος θα είμαι. Το κρίσιμο ήταν η κεραία που είναι άλλη για συνδέσεις πάνω από 50, οπότε πήρα αυτήν για 100 (νομίζω γύρω στα 20€ διαφορά ήταν) και βλέπουμε.

    Είμαι στο κέντρο αλλά σε ύψωμα, άτυχος όμως γιατί ένα ψηλό κτήριο τυχαίνει να κρύβει τη ρογδιά.

  10. #160
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ανεβάστε ρε παιδιά κάνα speedtest να κλάψω λίγο... Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  9,8 KB 
ID: 209552
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  11. #161
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-12-11-19-13-39-881_org.zwanoo.android.speedtest.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  27,9 KB 
ID: 209555
    Κι εγώ ήδη κλαίω...εν έτει σχεδόν 2020...

  12. #162
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-12-11-19-13-39-881_org.zwanoo.android.speedtest.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  27,9 KB 
ID: 209555
    Κι εγώ ήδη κλαίω...εν έτει σχεδόν 2020...
    Περιοχή;
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  13. #163
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παιδια συγνωμη απο που ειναι οι ταχυτητες που αυτες? Απο Sky?
    Σημερα απο το μεσημρι εχουν πιασει πατο. Σε επικοινωνια που ειχε αλλος συνδρομητης 100αρας, ειπαν οτι κανουν ρυθμισεις, κ για αυτο το θεμα. Απο οτι φαινεται προβλεπεται δυσκολη βδομαδα αυτη. Αμα τελειωσει η νεα κεραια πιστευω θα συνελθουμε.

    @wlp 100αρα επιανε εμενα την πρωτη μερα , μετα το πηρε κ το σηκωσε. συγκεκριμενα 93/20 επιανε.

    Το θεμα ειναι μαλλον οτι μπουκωνουν οι κεραιες με τη αυξηση των συνδρομητων (δικο μου συμπερασμα), καθως απο οτι μου εχουν πει εχουν αρκετο bandwidth να δωσουν.

    Παντως με 2 παιδια που εχω μιλησει σημερα κ εκεινοι εχουν θεματα.

    @kmpar και @Geros7 απο πoυ ειναι οι fotos?

  14. #164
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το πρωί η ταχύτητα μου ήταν τόσο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  16,1 KB 
ID: 209579

    και μετά της 2 το μεσημέρι πιάνω αυτό εδώ (50ms - 5 Down - 3 Up). Μίλησα με τεχνικό το απόγευμα και με ενημέρωσε
    πως την επόμενη εβδομάδα δεν θα έχω κανένα θέμα! Ωστόσο το περισσότερο Upload που έχω πιάσει είναι τα 34 για όσους ενδιαφέρει το ανέβασμα αρχείων!

    - - - Updated - - -

    @FGuile Τι ταχύτητες έχεις τώρα με την κατοστάρα;

  15. #165
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια συγνωμη απο που ειναι οι ταχυτητες που αυτες? Απο Sky?
    Σημερα απο το μεσημρι εχουν πιασει πατο. Σε επικοινωνια που ειχε αλλος συνδρομητης 100αρας, ειπαν οτι κανουν ρυθμισεις, κ για αυτο το θεμα. Απο οτι φαινεται προβλεπεται δυσκολη βδομαδα αυτη. Αμα τελειωσει η νεα κεραια πιστευω θα συνελθουμε.


    @wlp 100αρα επιανε εμενα την πρωτη μερα , μετα το πηρε κ το σηκωσε. συγκεκριμενα 93/20 επιανε.

    Το θεμα ειναι μαλλον οτι μπουκωνουν οι κεραιες με τη αυξηση των συνδρομητων (δικο μου συμπερασμα), καθως απο οτι μου εχουν πει εχουν αρκετο bandwidth να δωσουν.

    Παντως με 2 παιδια που εχω μιλησει σημερα κ εκεινοι εχουν θεματα.

    @kmpar και @Geros7 απο πoυ ειναι οι fotos?
    Εγώ είμαι Καλαμάτα με provider Cosmote.Συγγνωμη ρε παιδιά δηλαδή π.χ. πληρώνετε για 100αρα και ποτε πιάνετε 100?Όποτε τύχει;Δεν μου φαίνεται και πολύ τίμιο αυτό εκτός κι αν στην έκδοση του λογαριασμού σας κάνει ανάλογη έκπτωση η εταιρία.Υποτιθεται εγκαταστάθηκε στην Κρήτη για να καλύψει το κενό των άλλων παροχων. Αν άρχισε κι αυτή από τώρα τα παρατράγουδα...Γίνεται της...ρύθμισης...

Σελ. 11 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας