Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    06-10-2004
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαίρεται,

    Είμαι συνδρομητής Cosmote VDSL 100 Mbps καθώς και κινητής και σκέφτομαι να πάω στη Vodafone καθώς μου δίνουν ένα αντίστοιχο πακέτο με το μισό (ακριβώς) κόστος.

    Θα ήθελα λοιπόν να μάθω πριν ξεκινήσω την διαδικασία της φορητότητας τα εξής
    1. Είναι αξιοπρεπής η ταχύτητα πρόσβασης στο ίντερνετ (bandwidth με το εξωτερικό, latency) και τις διάφορες υπηρεσίες streaming (youtube, twich, netflix); Φαντάζομαι πως η cosmote είναι καλύτερη αλλά αυτό που θα ήθελα να αποφύγω είναι να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια υπηρεσία λόγω χαμηλής ταχύτητας.
    2. Κάνει η Vodafone traffic shaping σε streams / torrents?
    3. Είναι ο χρόνος αξιοπρεπείς ο μέσος χρόνος απόκρισης σε αιτήματα σχετικά με βλάβες;


    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται,

    Είμαι συνδρομητής Cosmote VDSL 100 Mbps καθώς και κινητής και σκέφτομαι να πάω στη Vodafone καθώς μου δίνουν ένα αντίστοιχο πακέτο με το μισό (ακριβώς) κόστος.

    Θα ήθελα λοιπόν να μάθω πριν ξεκινήσω την διαδικασία της φορητότητας τα εξής
    1. Είναι αξιοπρεπής η ταχύτητα πρόσβασης στο ίντερνετ (bandwidth με το εξωτερικό, latency) και τις διάφορες υπηρεσίες streaming (youtube, twich, netflix); Φαντάζομαι πως η cosmote είναι καλύτερη αλλά αυτό που θα ήθελα να αποφύγω είναι να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια υπηρεσία λόγω χαμηλής ταχύτητας.
    2. Κάνει η Vodafone traffic shaping σε streams / torrents?
    3. Είναι ο χρόνος αξιοπρεπείς ο μέσος χρόνος απόκρισης σε αιτήματα σχετικά με βλάβες;


    Ευχαριστώ
    1) Κατά περιόδους η Vodafone έχει θέματα μπορείς με μια αναζήτηση εδώ μέσα να το διαπιστώσεις. Για εμένα μείνε Cosmote
    3) Η τεχνική υποστήριξη είναι αρκετά καλή αλλά άμεση λύση δίνει η Cosmote μιας κατά κύριο λόγο το δίκτυο είναι δικό της.

    2) Στα torrents δεν είχα κάποιο θέμα για το streaming δεν γνωρίζω
    Eπιτελους VDSL

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας