Σελ. 27 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 3709
  1. #391
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Marco Polo (2014)
    Αρχικά παραγωγή του Starz με δημιουργό τον John Fusco (βλ. Crossroads, Young Guns, Hidalgo, The Highwaymen) αλλά τα χαλάσανε κάπου και την πήρε το Netflix. Πολλοί το χαρακτήρισαν σαν Asian GoT, λόγω του 2ου μεγαλύτερου budget για σειρά μετά το GoT εκείνη την εποχή, αλλά θα έλεγα ότι περισσότερες ομοιότητες είχε με το Spartacus.
    Fish out of water ο Marco Polo, πολιτικά παιχνίδια τόσο από την μογγολική πλευρά όσο και την κινεζική, γεμάτο μογγολικές και κινεζικές πολιτιστικές αναφορές, σεξ, βία. Ήταν αρκετά πιστή σε ιστορική ακρίβεια, αντλώντας πληροφορίες όχι μόνο από το βιβλίο του Marco Polo αλλά και από νεότερα κείμενα και ιστορικές μελέτες, σίγουρα πιο αντιπροσωπευτική από άλλα προηγούμενα adaptations της ιστορίας. Μέχρι και ο Πρόεδρος της Μογγολίας απένειμε βραβείο στους δημιουργούς ευχαριστώντας τους.
    Η 2η σεζόν ήταν χειρότερη από την 1η, μιας και ήταν πλέον παραγωγή Netflix. Λέγεται ότι το Netflix έχασε συνολικά $200 εκατομ. πριν ακυρώσει την σειρά με το τέλος της 2ης.
    8/10

    Sneaky Pete (2015)
    Τελείωσα την 1η σεζόν και είμαι στην 2η. Πολύ καλή σειρά με απατεώνες, με showrunners τους David Shore (House, The Good Doctor) και Bryan Cranston.
    Οι διάλογοι δεν θα έλεγα ότι είναι επιπέδου Breaking Bad ας πούμε, αλλά η πλοκή είναι αρκετά έξυπνα γραμμένη. Επίσης, το camera work είναι εντυπωσιακά αποτελεσματικό.
    8/10
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 12-05-20 στις 21:52.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #392
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Marco Polo (2014)
    Αρχικά παραγωγή του Starz με δημιουργό τον John Fusco (βλ. Crossroads, Young Guns, Hidalgo, The Highwaymen) αλλά τα χαλάσανε κάπου και την πήρε το Netflix. Πολλοί το χαρακτήρισαν σαν Asian GoT, λόγω του 2ου μεγαλύτερου budget για σειρά μετά το GoT εκείνη την εποχή, αλλά θα έλεγα ότι περισσότερες ομοιότητες είχε με το Spartacus.
    Fish out of water ο Marco Polo, πολιτικά παιχνίδια τόσο από την μογγολική πλευρά όσο και την κινεζική, γεμάτο μογγολικές και κινεζικές πολιτιστικές αναφορές, σεξ, βία. Ήταν αρκετά πιστή σε ιστορική ακρίβεια, αντλώντας πληροφορίες όχι μόνο από το βιβλίο του Marco Polo αλλά και από νεότερα κείμενα και ιστορικές μελέτες, σίγουρα πιο αντιπροσωπευτική από άλλα προηγούμενα adaptations της ιστορίας. Μέχρι και ο Πρόεδρος της Μογγολίας απένειμε βραβείο στους δημιουργούς ευχαριστώντας τους.
    Η 2η σεζόν ήταν χειρότερη από την 1η, μιας και ήταν πλέον παραγωγή Netflix. Λέγεται ότι το Netflix έχασε συνολικά $200 εκατομ. πριν ακυρώσει την σειρά με το τέλος της 2ης.
    8/10
    Προσωπικά ούτε άσσο δεν θα του έδινα, μια παραγωγή κουκουρούκου που την ιστορία την έκανε όχι απλά σκουπίδι αλλά Λάμψη στο πλέον ακριβό και με αρκετή τσοντούλα... Δεν το πάλεψα πάνω από 3-4 επεισόδια και μετά κατακρημνίστηκε στα βάθη των αλγορίθμων του λογαριασμού μου στο Netflix
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #393
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.098
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν παράτησα το Into the Night και το είδα ολόκληρο? Ακόμα δεν έχω καταλάβει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #394
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσπάθησα να δω το Mandalorian, τι πατάτα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #395
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν παράτησα το Into the Night και το είδα ολόκληρο? Ακόμα δεν έχω καταλάβει.
    Eδώ εγώ βλέπω σχετικά τακτικά το Brooklyn 99 τι μου λες; Αν και το κάνω όταν τρώω και θέλω έτσι κάτι να χαζεύω χωρίς να σκέφτομαι....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #396
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησα να δω το Mandalorian, τι πατάτα
    Και μένα μου φάνηκε βλακεία.

  7. #397
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησα να δω το Mandalorian, τι πατάτα
    Και να σκεφτείς ότι όλοι μας το βλέπουμε ως κάτι καλό συγκριτικά με τα sequel και μάλιστα το Επ. 9, κατάντια, έ;

    Τι δεν σου άρεσε, μάλλον δεν παίζεις καθόλου RPG
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #398
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να σκεφτείς ότι όλοι μας το βλέπουμε ως κάτι καλό συγκριτικά με τα sequel και μάλιστα το Επ. 9, κατάντια, έ;

    Τι δεν σου άρεσε, μάλλον δεν παίζεις καθόλου RPG
    Προτιμώ τα FPS

    Μου φάνηκε πολύ παιδικό, μεγάλωσα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #399
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμώ τα FPS

    Μου φάνηκε πολύ παιδικό, μεγάλωσα
    Είναι το universe παιδικό. Για τις παραμέτρους του, καλό ήταν. Απλά μέτριο όμως γιατί δεν γίνεται καμιά σοβαρή προσπάθεια να φέρουν το universe στο παρών και μέλλον. Θέλουν απλά να τρώνε από τα έτοιμα.

  10. #400
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eδώ εγώ βλέπω σχετικά τακτικά το Brooklyn 99 τι μου λες; Αν και το κάνω όταν τρώω και θέλω έτσι κάτι να χαζεύω χωρίς να σκέφτομαι....
    Τι ίδιο ακριβώς και γω αν και το έχω ψιλό παρατήσει, στην αρχή είχε αρκετή πλάκα, πλέον οκ...
    VAMOS ARIS

  11. #401
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το Last Dance συνεχίζει να βελτιώνεται. Και ξανά έπος

    Σε άλλα βλέπω το Babylon Berlin (δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει) που το βρίσκω αξιολογότατο.


  12. #402
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Last Dance συνεχίζει να βελτιώνεται. Και ξανά έπος
    Πολύ ενδιαφέρον πραγματικά γιατι τότε στην Ελλάδα δεν είχαμε ίντερνετ και δύσκολα μάθαινες κάτι. Επίσης είναι και ένα πολύ ενδιαφέρον ταξίδι στο παρελθόν για κάποια κοινωνικά θέματα.

    Πάντως αυτα τα ΜΜΕ στην Αμερική πολύ μα πολύ ενοχλητικά από τότε.

    Επισης, τι βλακείες λένε όλη την ώρα μεταξύ τους ενώ στις συνεντεύξεις οι άνθρωποι μιλάνε μια χαρά.

    Αυτή την υπερβολή με τον ήρωα αθλητή δεν την κατάλαβα ποτέ. Δεν ήξερα ότι ήταν από τοτε έτσι και όχι σύγχρονο χαρακτηριστικό της σαπιλας. Βλέπεις κάτι βίντεο αλλά και στην σειρά, που δίνεται σε ένα παιδί πχ ένα ρόπαλο του χόκεϊ ή του υπογράφει ένα αυτόγραφο ο mj και πεθαινει το παιδί.

  13. #403
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά ούτε άσσο δεν θα του έδινα, μια παραγωγή κουκουρούκου που την ιστορία την έκανε όχι απλά σκουπίδι αλλά Λάμψη στο πλέον ακριβό και με αρκετή τσοντούλα... Δεν το πάλεψα πάνω από 3-4 επεισόδια και μετά κατακρημνίστηκε στα βάθη των αλγορίθμων του λογαριασμού μου στο Netflix
    Στον Πρόεδρο της Μογγολίας και τους διάφορους Μογγόλους ηθοποιούς που την είδαν και μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια πες τα. Μάλλον δεν ξέρουν την ίδια τους την Ιστορία.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #404
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον Πρόεδρο της Μογγολίας και τους διάφορους Μογγόλους ηθοποιούς που την είδαν και μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια πες τα. Μάλλον δεν ξέρουν την ίδια τους την Ιστορία.
    Είπαν πως ήταν πιστή στην ιστορία; Δεν νομίζω.

    Μερικά χτυπητά:
    https://www.biography.com/news/marco...netflix-series

    Στην τελική είναι λάθος να περιμένει κανείς να μάθει ιστορία από μια σειρά.

  15. #405
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ενδιαφέρον πραγματικά γιατι τότε στην Ελλάδα δεν είχαμε ίντερνετ και δύσκολα μάθαινες κάτι. Επίσης είναι και ένα πολύ ενδιαφέρον ταξίδι στο παρελθόν για κάποια κοινωνικά θέματα.

    Πάντως αυτα τα ΜΜΕ στην Αμερική πολύ μα πολύ ενοχλητικά από τότε.

    Επισης, τι βλακείες λένε όλη την ώρα μεταξύ τους ενώ στις συνεντεύξεις οι άνθρωποι μιλάνε μια χαρά.

    Αυτή την υπερβολή με τον ήρωα αθλητή δεν την κατάλαβα ποτέ. Δεν ήξερα ότι ήταν από τοτε έτσι και όχι σύγχρονο χαρακτηριστικό της σαπιλας. Βλέπεις κάτι βίντεο αλλά και στην σειρά, που δίνεται σε ένα παιδί πχ ένα ρόπαλο του χόκεϊ ή του υπογράφει ένα αυτόγραφο ο mj και πεθαινει το παιδί.
    οι περισσοτεροι τα γνωριζαμε γιατι τα ζησαμε τοτε..και ντοκιμαντερ υπηρχαν και τριποντο διαβαζαμε και αλλα σχετικα,απλα τωρα ειναι ωραια γιατι τα βλεπουμε μαζεμενα.Οσον αφορα τον ηρωα,δε το ειδα καπου,ισα ισα αποκαλυπτει την ανθρωπινη πλευρα των περισσοτερων με σκοπο να εξηγησει καποιες αντιδρασεις
    VAMOS ARIS

Σελ. 27 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 717222526272829323747 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας