Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 245
  1. #166
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε και όλα
    Την εμπειρία μου είπα.
    Αν τραβούσες και εσύ την ταλαιπωρία την δική μου ίσως είχες άλλη γνώμη.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #167
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.827
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αρκετα καταστηματα vodafone ειναι franchise. Αν αυτο εννοεις, ναι δεν εχουν αλλη σχεση εκτος απο αυτη του μεταπωλητη.

  3. #168
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας υγιής οργανισμός πάντως, θα ψάξει να βρει και να διορθώσει τυχόν λάθη σχεδιασμού ή να ορίσει ένα μηχανισμό ώστε να αποφύγει στο μέλλον τα ίδια.

    - - - Updated - - -
    Το Φεβρουάριο αν δεν κάνω λάθος είχαν ξανά το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν είχαν κοπεί πάλι ίνες αλλά νομίζω ότι είχε πέσει πάλι η διασύνδεση με το εξωτερικό.



    Σήμερα πάντως, από το πρωί, υπάρχει εγωρια κίνηση μεταξύ της Vodafone και OTE/ Wind που πάει Αγγλία και γυρίζει. Τα προβλήματα συνεχίζονται σε όλα τα επίπεδα.[/QUOTE]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαλλον της wind ειναι το προβλημα
    Κώδικας:
    HOST: monitor.local                               Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
      1.|-- 80.106.125.100                            0.0%    10   16.7  16.5  16.2  16.8   0.0
      2.|-- 79.128.226.197                            0.0%    10   16.8  16.7  16.4  17.0   0.0
      3.|-- kolasr01-hu-0-1-0-3.ath.OTEGlobe.gr       0.0%    10   17.7  17.2  16.7  17.7   0.0
      4.|-- 62.75.6.98                                0.0%    10   59.8  59.9  59.7  60.2   0.0
      5.|-- ldn-b1-link.telia.net                     0.0%    10  142.6  83.4  65.1 167.6  38.2
      6.|-- ldn-bb4-link.telia.net                    0.0%    10   65.2  65.6  65.0  67.3   0.6
      7.|-- slou-b1-link.telia.net                    0.0%    10   64.5  64.9  64.3  67.5   0.7
      8.|-- f5networks-ic-344434-slou-b1.c.telia.net  0.0%    10   65.4  66.3  65.4  70.7   1.5
      9.|-- 107.162.79.5                              0.0%    10   65.1  65.6  64.9  67.8   0.8
     10.|-- 107.162.71.194                            0.0%    10   62.6  62.5  62.1  62.8   0.0
     11.|-- 62.169.249.245                            0.0%    10   62.5  62.7  62.4  63.2   0.0
     12.|-- 62.169.241.214                            0.0%    10   62.7  63.4  62.7  65.1   0.5
     13.|-- 62.169.196.134                            0.0%    10   63.2  63.3  63.0  63.8   0.0
     14.|-- ???                                      100.0    10    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
    Οτε με wind παει μεσω uk...
    Αυτό το έχω παρατηρήσει από το καλοκαίρι από οτε οπότε μάλλον δεν έχει σχέση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετος κοσμος σε διαφορες περιοχες εχει ακομα προβληματα γι αυτο ειναι και το σαπορτ φορτωμενο. Οπως μου ειπε τεχνικός χτές που μιλησαμε "ειναι μου λεει τα απόνερα του κοψίματος"
    Σαν τσουνάμι δηλαδή. Να περιμένουμε ότι θα φτάσει μέχρι το τελευταίο dslam και cpe σε κάθε άκρο του δικτύου;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά μιλάμε για καλωδιακό σύστημα, όχι μια ίνα. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο απίθανο και δεν είμαι σίγουρος αν το πιστεύω. Πάραυτα, στην καριέρα μου έχω δει n+1 redundancy να αποτυγχάνει άνετα διψήφιο αριθμό συμβάντων. Υπάρχουν περιπτώσεις ( π.χ. υποβρύχια καλώδια ή σημεία που απαιτείται άδεια για τις εργασίες αποκατάστασης ) που μπορεί να αφήσουν μια όδευση εκτός για άνω της εβδομάδας. Ακόμα κι αν δεν ήταν αυτή η περίπτωση, μπορεί κάποιος να μην ασχολήθηκε όσο άμεσα έπρεπε για διάφορους λόγους. Αν εδώ όντως απέτυχε το n+2 και οι διαδικασίες αποκατάστασης κινήθηκαν σε τυπικά πλάισια, είναι γκαντέμηδες, δε μπορώ να πω πολλά. Εμπορικά όμως είναι και το πιο ασφαλές RFO που θα μπορούσαν να δώσουν.



    Το site τους δεν άντεχε. Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι εγχώριοι προορισμοί δούλευαν και οι διασυνδέσεις τους με το GRIX δεν επηρεάστηκαν. Επίσης δούλευε και το skype, που θαρρώ είναι hosted κάπου στο azure και έβγαινε από τη διασύνδεση με τη Microsoft με στον GRIX.


    Πιθανότατα η πρώην CW/νυν Vodafone που αποτελεί τον μοναδικό transit της Vodafone Greece έχει τουλάχιστον lamda - αν όχι καλώδια σε κάποια σημεία - σε καλωδιακά συστήματα που έχει και η Oteglobe. Θα μπορούσε κάποιος να θίξει ότι δε θα ήταν κακή ιδέα η Vodafone Greece να έχει και δεύτερο transit
    .
    Το γράφημα του grix πάντως από την ώρα του συμβάντος είχε πτώση.

    Νομίζω ότι σε άλλο θέμα είχες γράψει ότι είναι πιθανό η vodafone να έχει 2 x 400Gbps διασύνδεση με το εξωτερικό (Αν κάνω λάθος γράψε λάθος).
    Αυτό σε συνδυασμό με το ότι χρησιμοποιεί μόνο cw μήπως δεν είναι η καλύτερη επιλογή τελικά; Σε συνδυασμό με αυτό που λέει ο koala παραπάνω κ ότι πριν μήνες είχαν πάλι πρόβλημα στην διασύνδεση μήπως θα πρέπει να κάνουν/αλλάξουν κάτι;

    Επίσης έχουν το δίκτυο της cyta που αν θυμάμαι καλά έβγαινε με sparkle και pccw, πόσο δύσκολο είναι (πέρα από το οικονομικό) να χρησιμοποιούν και αυτά τα κυκλώματα;

    Πάντως ανεξάρτητα του τι έγινε κ αν οι ίνες κόπηκαν ταυτόχρονα η ανακοίνωση τους είναι λες και πετάνε το μπαλάκι αλλού με την φράση "κοψίματος οπτικών ινών εκτός συνόρων", αφού δηλαδή είναι εκτός συνόρων δεν έχουμε ευθύνη. Πάλι οι κακοί ξένοι θα φταίνε...

  4. #169
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.146
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όσοι παρατηρείτε δρομολόγηση προς δίκτυα Wind από άλλο πάροχο από εξωτερικό, μπορείτε να μου δώσετε κάποιον προορισμό στη Wind να ρίξω μια ματιά ?

    Νομίζω ότι σε άλλο θέμα είχες γράψει ότι είναι πιθανό η vodafone να έχει 2 x 400Gbps διασύνδεση με το εξωτερικό (Αν κάνω λάθος γράψε λάθος).
    Αυτό σε συνδυασμό με το ότι χρησιμοποιεί μόνο cw μήπως δεν είναι η καλύτερη επιλογή τελικά; Σε συνδυασμό με αυτό που λέει ο koala παραπάνω κ ότι πριν μήνες είχαν πάλι πρόβλημα στην διασύνδεση μήπως θα πρέπει να κάνουν/αλλάξουν κάτι;

    Επίσης έχουν το δίκτυο της cyta που αν θυμάμαι καλά έβγαινε με sparkle και pccw, πόσο δύσκολο είναι (πέρα από το οικονομικό) να χρησιμοποιούν και αυτά τα κυκλώματα;
    Μαντεύω 2x400 ( 2x 4x100 portchannels για την ακρίβεια ), αλλά είναι πολύ πιθανό να μου λείπουν στοιχεία και να κάνω λάθος. Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη πηγή, μόνο ότι βλέπω σε traceroutes. Δε νομίζω ότι θα χρησιμοποιήσει ποτέ πλέον άλλο transit, πιθανότατα είναι θέμα στρατηγικής πρωτίστως κι όχι τόσο οικονομικό. Αντίστοιχα, ο ΟΤΕ έχει μόνο την oteglobe, η TI Sparkle Greece έχει μόνο την TI Sparkle, κ.ο.κ. Προφανώς οι συνθήκες στο κάθε ένα από τα παραδείγματα που αναφέρω δεν είναι ίδιες, αλλά η αιτιολόγηση είναι σίγουρα παραπλήσια. Το να χρησιμοποιήσουν κάποιο από τα κυκλώματα που είχε η Cyta ( γιατί πιθανώς να μην έχει λήξει το συμβόλαιο π.χ. ) το έκαναν, χρησιμοποίησαν την PCCW για ένα πολύ μικρό ποσοστό των πρώην συνδρομητών Cyta. Για όσους όμως άνηκαν σε δίκτυα της Vodafone, δε θα μπορούσαν να το κάνουν - τουλάχιστον όχι σε τόσο στενά χρονικά περιθώρια. Αν είχαν πολύ μεγαλύτερο ETR αρχικά, δεν είναι απίθανο να το προσπαθούσαν. Πάραυτα, το γεγονός παραμένει ότι το bandwidth δε θα ήταν αρκετό.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  5. #170
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γράφημα του grix πάντως από την ώρα του συμβάντος είχε πτώση.
    Σαν επαγγελματίας του είδους, δεν καταλαβαίνω γιατί επηρεάστηκε η κίνηση του GRIX από αυτό το συμβάν αλλά ούτε γιατί τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή οι κλήσεις μου από κινητό προς το σταθερό μου είχαν πλήρη αποτυχία...
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  6. #171
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΛΙΜ.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    30.1(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι παρατηρείτε δρομολόγηση προς δίκτυα Wind από άλλο πάροχο από εξωτερικό, μπορείτε να μου δώσετε κάποιον προορισμό στη Wind να ρίξω μια ματιά ?



    Μαντεύω 2x400 ( 2x 4x100 portchannels για την ακρίβεια ), αλλά είναι πολύ πιθανό να μου λείπουν στοιχεία και να κάνω λάθος. Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη πηγή, μόνο ότι βλέπω σε traceroutes. Δε νομίζω ότι θα χρησιμοποιήσει ποτέ πλέον άλλο transit, πιθανότατα είναι θέμα στρατηγικής πρωτίστως κι όχι τόσο οικονομικό. Αντίστοιχα, ο ΟΤΕ έχει μόνο την oteglobe, η TI Sparkle Greece έχει μόνο την TI Sparkle, κ.ο.κ. Προφανώς οι συνθήκες στο κάθε ένα από τα παραδείγματα που αναφέρω δεν είναι ίδιες, αλλά η αιτιολόγηση είναι σίγουρα παραπλήσια. Το να χρησιμοποιήσουν κάποιο από τα κυκλώματα που είχε η Cyta ( γιατί πιθανώς να μην έχει λήξει το συμβόλαιο π.χ. ) το έκαναν, χρησιμοποίησαν την PCCW για ένα πολύ μικρό ποσοστό των πρώην συνδρομητών Cyta. Για όσους όμως άνηκαν σε δίκτυα της Vodafone, δε θα μπορούσαν να το κάνουν - τουλάχιστον όχι σε τόσο στενά χρονικά περιθώρια. Αν είχαν πολύ μεγαλύτερο ETR αρχικά, δεν είναι απίθανο να το προσπαθούσαν. Πάραυτα, το γεγονός παραμένει ότι το bandwidth δε θα ήταν αρκετό.
    πολυ σωστα μαντευεις bundles 4x100 Oσο αναφορα αλλα transit και εκει εχεις δικιο, ειχε αποφασιστει παλιοτερα απο το VF group να τα μαζεψουν κεντρικοτερα τα transit οποτε ειχαν κοπει απο τοτε που ηταν Vodafone κινητη μονο. Μετα και την εξαγορα της HOL εγινε σιγα σιγα και εκει το ιδιο (σταματουν τα συμβολαια με τα τοπικα transit και πανε μεσω group). Οπως και να εχει παντως σε τετοιου ειδους κοψιμο θα γινοντουσταν congested αμεσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος al3x : 06-10-20 στις 23:19.

  7. #172
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.146
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ σωστα μαντευεις bundles 4x100 Oσο αναφορα αλλα transit και εκει εχεις δικιο, ειχε αποφασιστει παλιοτερα απο το VF group να τα μαζεψουν κεντρικοτερα τα transit οποτε ειχαν κοπει απο τοτε που ηταν Vodafone κινητη μονο. Μετα και την εξαγορα της HOL εγινε σιγα σιγα και εκει το ιδιο (σταματουν τα συμβολαια με τα τοπικα transit και πανε μεσω group). Οπως και να εχει παντως σε τετοιου ειδους κοψιμο θα γινοντουσταν congested αμεσα.
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Μάλλον ήρθε η ώρα να πάω να παίξω και κανένα τζόκερ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν επαγγελματίας του είδους, δεν καταλαβαίνω γιατί επηρεάστηκε η κίνηση του GRIX από αυτό το συμβάν αλλά ούτε γιατί τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή οι κλήσεις μου από κινητό προς το σταθερό μου είχαν πλήρη αποτυχία...
    Για το GRIX μπορώ να κάνω μια υπόθεση. Κάποιο ποσοστό των συνδρομητών μπορεί να χρησιμοποιεί resolvers που είναι στο εξωτερικό ( π.χ. google ή opendns ) , συνεπώς επηρεάστηκε και η συνδεσιμότητά τους και με εγχώριους προορισμούς εφόσον δε μπορούσαν να τους κάνουν resolve. Για την κινητή δυστυχώς ούτε έχω τις γνώσεις, ούτε καν κατάφερα να το κάνω replicate καθώς 2 vodafone εταιρικά κινητά λειτουργούσαν κανονικά κατά τη διάρκεια του συμβάντος. Μήπως ήταν κάτι πιο τοπικό ? Είχε παρόμοια διάρκεια με το σχετικό θέμα ?
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  8. #173
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Μάλλον ήρθε η ώρα να πάω να παίξω και κανένα τζόκερ



    Για το GRIX μπορώ να κάνω μια υπόθεση. Κάποιο ποσοστό των συνδρομητών μπορεί να χρησιμοποιεί resolvers που είναι στο εξωτερικό ( π.χ. google ή opendns ) , συνεπώς επηρεάστηκε και η συνδεσιμότητά τους και με εγχώριους προορισμούς εφόσον δε μπορούσαν να τους κάνουν resolve. Για την κινητή δυστυχώς ούτε έχω τις γνώσεις, ούτε καν κατάφερα να το κάνω replicate καθώς 2 vodafone εταιρικά κινητά λειτουργούσαν κανονικά κατά τη διάρκεια του συμβάντος. Μήπως ήταν κάτι πιο τοπικό ? Είχε παρόμοια διάρκεια με το σχετικό θέμα ?
    Το παράξενο είναι πως η πτώση φάνηκε και στο γράφημα του GR-IX. Από Forthnet φαινόταν το μήνυμα συντήρησης στη σελίδα τους οπότε φαινόταν να υπήρχε δίκτυο, αλλά η Forthnet έχει private peering με την Vodafone οπότε δεν έχει σχέση με το GR-IX. Αλήθεια, γιατί φαινόταν μήνυμα συντήρησης της σελίδας και όχι η ίδια η σελίδα; Γιατί εκτός από outbound δεν είχα και inbound κλήσεις; Αν ήταν κάτι περιοχικό μένω Άλιμο, είναι κανείς εδώ γύρω να μας πει την εμπειρία του;
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  9. #174
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παράξενο είναι πως η πτώση φάνηκε και στο γράφημα του GR-IX.
    Σελίδες που βγαίνουν από εξωτερικό αλλά το CDN μέσω GR-IX; Στη θεωρία το εξηγεί. Στην πράξη, δεν ξέρω τι κάνουνε οι μεγάλοι.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  10. #175
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΛΙΜ.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    30.1(dB) / 32(dB)
    καμια φορα τα γραφηματα εξηγουνται και με συμπεριφορες χρηστων.. καποιος που προσπαθει να μπει σε 3-5-10 σελιδες και δεν παιζει. θεωρει πως εχει και συνολικα προβλημα με το internet.Αρα σταματαει να surfαρει. Οι περισσοτεροι δεν ξερουν για gr-ix /ελληνικες hosted σελιδες κτλ.

  11. #176
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ανακοίνωση Vodafone :

    Eνημέρωση: από το Σάββατο 10/10 στις 15:00 έως και την Κυριακή 11/10 το απόγευμα, λόγω εργασιών αναβάθμισης,
    δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στο My Vodafone app και web, η πληρωμή λογαριασμού και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω vodafone.gr


    https://www.vodafone.gr/

    Μου ήρθε και SMS.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  12. #177
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακοίνωση Vodafone :

    Eνημέρωση: από το Σάββατο 10/10 στις 15:00 έως και την Κυριακή 11/10 το απόγευμα, λόγω εργασιών αναβάθμισης,
    δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στο My Vodafone app και web, η πληρωμή λογαριασμού και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω vodafone.gr


    https://www.vodafone.gr/

    Μου ήρθε και SMS.
    Ωχ ωχ ... Θα κλαίμε από Δευτέρα στο μαγαζί το κόβω
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #178
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακοίνωση Vodafone :

    Eνημέρωση: από το Σάββατο 10/10 στις 15:00 έως και την Κυριακή 11/10 το απόγευμα, λόγω εργασιών αναβάθμισης,
    δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στο My Vodafone app και web, η πληρωμή λογαριασμού και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω vodafone.gr


    https://www.vodafone.gr/

    Μου ήρθε και SMS.
    Να ετοιμαζόμαστε να μείνουμε χωρίς ίντερνετ πάλι; Γιατί αυτοί στη VF, ένα πράγμα φτιάχνουν και 10 χαλάνε...

  14. #179
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Κακώς συνεχίζουμε τη συζήτηση εδώ, μια και το συμβάν που ξεκίνησε αυτό το θέμα ήταν μεμονωμένη βλάβη δικτύου.
    Ελπίζω πάντως να φτιάξουν την καταμέτρηση χρόνου ομιλίας σταθερής στο My Vodafone που για πολύ κόσμο δεν δουλεύει εδώ και καιρό...

  15. #180
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.827
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ ωχ ... Θα κλαίμε από Δευτέρα στο μαγαζί το κόβω
    Εκτος του οτι ειμαστε offtopic, τι σχεση μπορεί να εχει ενα customer portal με τη λειτουργία του δικτύου?

Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας