Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: FTTH NOVA

  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2023
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Question
    Καλησπέρα σας,

    Πριν λίγους μήνες με επισκέφτηκε στην πόρτα μου ένα παιδί με το κλασσικό clipboard και μου πουλούσε το νέο 'ιντερνετ' που έχει διαθέσιμο η NOVA στην περιοχή μου (Ευγένεια Κερατσινίου - Δραπετσώνας). Εγώ ξέρω πως στην περιοχή παίζει μπάλα η Wind (τώρα NOVA) με VDSL καφάο σε κάθε σχεδόν γειτονιά (με Vodafone 35b έχω attainable 280/60, πληρώνω 100άρι). Επέμενε να το κοιτάξω γιατί ορκιζόταν πως τέτοιες ταχύτητες σε τέτοια τιμή δεν παίζει, και γι'αυτό και πίεζε, είχε πει πως μπορώ να σπάσω και το συμβόλαιο με όποιον πάροχο είμαι χωρίς χρέωση (εκτός αν εννοούσε πως ή θα μου καλύβαν τα έξοδα αυτοί, ή το νέο πακετο θα ήταν τόσο φθηνότερο σε σχέση με το παλιό και θα το απόσβενα (για 500 μιλώντας, καθώς για τα 100 πάλι 26 δίνω)) αλλά για την ώρα δεν με ενδιέφερε.

    Τώρα που λήγει όμως το συμβόλαιο μου με την Vodafone, λέω να πάω στην NOVA εφόσον το δίκτυο εδώ είναι δικό της, και επειδή τους τελευταίους 2-3 μήνες μου πέφτει αρκετά συχνά το internet (με ιστορικό απο Uptime Robot), και είπα να δω τι παίζει με το 'νεο ιντερνετ' που μου πουλούσε ο πιτσιρικάς. Μου είχε πει πως έχω την προσφορά που δίνουν τα 500Mbps με 26€, την οποία όντως την είχα δει στην τηλεόραση (100Mbps VDSL, αλλά 500Mbps FTTH εάν είσαι στο ιδιόκτητο τους δίκτυο).

    Ψάχνω απο'δω, ψάχνω απο'κει, πουθενά η διαθεσιμότητα για τα 500 στην περιοχή μου. Παίρνω σε καταστήματα, σε εξυπηρετήσεις πελατών, σε θυγατρικές (United Fiber, νομίζω αυτοί στήνου το δίκτυο για την NOVA), σε e-mails και bots, τίποτα, έχω μόνο 100 VDSL (η NOVA δεν δίνει καν 200άρι, ενώ η Vodafone με το δικό τους δίκτυο μου δίνει 200άρι, ποτς γκενεν ατο)

    Ρε παιδιά, τι μου πουλούσε το παιδί που μου χτύπησε και την πόρτα σαν να είμαστε 1980; Όταν ρώτησα την εξυπηρέτηση ποιός είναι αυτός που ήρθε στο σπίτι μου, δεν είχαν ιδέα. Οκ, συνήθως την προώθηση την κάνουν με εξωτερικό συνεργάτη, αλλά τι φάση;

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από isorropisths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, τι μου πουλούσε το παιδί που μου χτύπησε και την πόρτα σαν να είμαστε 1980;
    Παραμύθια σου πουλούσε, όπως εδώ και χρόνια οι πωλητές του συγκεκριμένου ομίλου.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Πριν κανενα 3μηνο μπαινει τυπισα χαμογελαστη σε καταστημα στο Κουκακι.
    Ντοσιε ταμπελακι Nova κτλ...
    Ηρθαμε να σας ενημερωσουμε για τις οπτικες ινες που θα εχετε πολυ γρηγορο internet...
    Πεταχτηκαμε πανω ,βγηκαμε στο δρομο και ψαχναμε να δουμε που και ποτε σκαψανε....

    Κοπελια της λεει ενας, εαν μου δωσεις 500mbps στις επομενες 15 μερες θα σου δωσω 200€ bonus εγω απο την τσεπη μου...
    Παιζει να τον ζαλιζει ακομα για 50αρα γραμμη.
    Οποτε τον καλει της λεει 500mbps εγω 200€ εσυ ... Αυτο ειναι το deal....
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας