Σελ. 7 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 499
  1. #91
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ποιότητα εικόνας είναι το κριτήριο. Αν υπάρχει μεγάλη TV 55+ τότε είναι λίγο χάλι... σε σχέση με το δορυφορικό. Σε αθλήματα το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο λόγο γρήγορης κίνησης.
    Όπως ακριβώς τα γράφεις η γρήγορη κίνηση που σε πονάνε τα μάτια σε μεγάλη οθόνη με υψηλή ανάλυση είναι λόγος να πετάξω το μποξακι από το παράθυρο....

  2. #92
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως ακριβώς τα γράφεις η γρήγορη κίνηση που σε πονάνε τα μάτια σε μεγάλη οθόνη με υψηλή ανάλυση είναι λόγος να πετάξω το μποξακι από το παράθυρο....
    Είναι μια χαρά σε ταινίες του Αγγελόπουλου

    Χωρίς πλάκα, λόγο του ότι έχω 65άρα τους έχω δοκιμάσει όλους... ε καταλήγω με το δορυφορικό πάντα με το δορυφορικό του ΟΤΕ να είναι μακράν καλύτερο.
    (υπήρξε εποχή που έπιανα το εγγλέζικο και έβλεπα f1 σε 4Κ μέχρι που μετακίνησαν το δορυφόρο οι κερατάδες οι Άγγλοι και θες 3+ μέτρα πιάτο για Ελλάδα. Εκεί στο SkyUK να δείτε εικόνα και σε ταινίες και σε αθλητικά )
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #93
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια χαρά σε ταινίες του Αγγελόπουλου

    Χωρίς πλάκα, λόγο του ότι έχω 65άρα τους έχω δοκιμάσει όλους... ε καταλήγω με το δορυφορικό πάντα με το δορυφορικό του ΟΤΕ να είναι μακράν καλύτερο.
    (υπήρξε εποχή που έπιανα το εγγλέζικο και έβλεπα f1 σε 4Κ μέχρι που μετακίνησαν το δορυφόρο οι κερατάδες οι Άγγλοι και θες 3+ μέτρα πιάτο για Ελλάδα. Εκεί στο SkyUK να δείτε εικόνα και σε ταινίες και σε αθλητικά )
    Γενικά σε αυτό το τεχνολογικό θέμα είμαστε πολύ πίσω. Έχουν βγει εδώ και τόσα χρόνια οι 4Κ, και στην ελληνική αγορά επίσημα υπάρχει μόνο το Cosmote Sports 4K κανάλι, και αυτό μόνο μέσω του ΟΤΤ πακέτου του, όπου και το κανάλι με τη σειρά του άντε να δείχνει το πολύ 2-3 αθλητικά δρώμενα την εβδομάδα.
    Φτάσαμε στο σημείο όπου άρχισαν να έρχονται οι 8Κ, και εμείς ακόμη έχουμε μείνει στα 1080p με χαμηλά bitrate, είτε σε ελέυθερα, είτε σε ιδιωτικά κανάλια.

  4. #94
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια χαρά σε ταινίες του Αγγελόπουλου

    Χωρίς πλάκα, λόγο του ότι έχω 65άρα τους έχω δοκιμάσει όλους... ε καταλήγω με το δορυφορικό πάντα με το δορυφορικό του ΟΤΕ να είναι μακράν καλύτερο.
    (υπήρξε εποχή που έπιανα το εγγλέζικο και έβλεπα f1 σε 4Κ μέχρι που μετακίνησαν το δορυφόρο οι κερατάδες οι Άγγλοι και θες 3+ μέτρα πιάτο για Ελλάδα. Εκεί στο SkyUK να δείτε εικόνα και σε ταινίες και σε αθλητικά )
    Συμφωνώ απόλυτα σε σύγκριση δορυφορική με καλωδιακή και στις 2 πλατφόρμες δεν έχει σύγκριση η εικόνα μακράν καλύτερη του δορυφόρου και από θέμα ανάλυσης αλλά και από θέμα χρονοκαθυστερησης όπου πρώτα ακούς το γκολ από το γείτονα και εσύ είσαι σε αναμονή.....και επίσης θα συμφωνήσω με την ποιότητα των ξένων μπουκέτων θέλουν πολύ δουλειά ακόμα εδώ.

  5. #95
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Μεγάλη απάτη, εγώ που έχω nova go extra και έβαλα το eontv,στο κινητό μου το πήρε ενώ στο tv box μου λέει ότι έχω υπερβεί τις συσκευές.

  6. #96
    Εγγραφή
    28-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    fritzbox 7140
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το box που δίνουν είναι Android? Παίρνει άλλες εφαρμογές ,πχ Netflix?

  7. #97
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους κατέβασα την εφαρμογή στο κινητό δουλεύει με τους κωδικούς μου
    έχω nova full pack δορυφορικο
    την βρίσκω και για την smart tv μου την εγκαθιστώ μπαίνω βγάζει ένα κωδικό ενεργοποίησης τον βαζω στο my account όπως λέει και μου βγάζει ότι έχω υπερβεί τις συσκευές !!!
    Το κορυφαίο παίρνω στην εξυπηρέτηση ρωτάω και η απάντηση ήταν ότι το ein δουλεύει μόνο για τηλέφωνο ή υπολογιστή και όχι για smart tv
    τώρα τι να πω ; ή δεν ξέρουν τι γράφουν ή ακόμα είναι για τα μπάζα η υπηρεσία

  8. #98
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κορυφαίο παίρνω στην εξυπηρέτηση ρωτάω και η απάντηση ήταν ότι το ein δουλεύει μόνο για τηλέφωνο ή υπολογιστή και όχι για smart tv
    τώρα τι να πω ; ή δεν ξέρουν τι γράφουν ή ακόμα είναι για τα μπάζα η υπηρεσία
    Ξέρουν πολύ καλά τι γράφουν. Αυτή τη στιγμή εσύ έχεις δορυφορικό οπότε δεν δικαιούσαι Smart TV. Η λογική τους είναι πως αν κάνεις νέα σύμβαση θα καταργηθεί το δορυφορικό και θα βλέπεις από το TV box τους, από μία Smart TV (extra) και από τα υπόλοιπα. Όσο έχεις δορυφορικό δεν δικαιούσαι Smart TV, καθώς η υποχρέωση τους με το NovaGO ήταν να παίζει σε smartphone/tablet/laptop και όχι σε TVs/desktop.

    Τώρα ένας συνφορουμίτης ανέφερε πιο πάνω πως αυτό είναι τεχνικό λάθος και θα λυθεί τις επόμενες ημέρες. Πραγματικά το εύχομαι καθώς δεν θέλω να σταματήσω το δορυφορικό.

    UPDATE: Αν έχεις δορυφορικό, δεν έχεις ενεργοποιήσει το NovaGO extra και το ενεργοποιήσεις (με χρέωση ~2.30/μήνα) τότε θα μπορείς να το βάλεις σε Smart TV. Αν το έχεις ενεργοποιημένο ή δωρεάν, μπα...
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  9. #99
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το έξτρα δεν το έχω ενεργοποιημένο δεν μου χρειάστηκε ποτέ
    όσο για την απάντηση τους ήταν ότι δεν παίζει σε smart tv
    όχι ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το έξτρα
    ούτε ότι επειδή είχα novago δεν παίζει
    και στο site δεν λέει κάπου ότι όσοι είχαν novago δεν θα μπορούν να το έχουν
    Επίσης ο οτε το έχει ενεργοποιήσει και για τηλεόραση και για φορητή και για δορυφορικό

  10. #100
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Εγώ σου λέω πως αυτή τη στιγμή για να παίξει σε Smart TV υπάρχει αυτό το παραθυράκι. Δεν τα έγραψα για να πάω κόντρα με αυτά που σου είπαν, απλά σου εξήγησα τι σου είπαν και τι παίζει με τους πελάτες με δορυφορικό.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  11. #101
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ναι το κατάλαβα γιατί το έγραψες απλά δεν το λένε αυτό είπα
    όχι ότι θα το έκανα
    και επισημαίνω την διαφορά με τον οτε
    η απάντηση στην εξυπηρέτηση επίσης
    ήταν ότι δεν παίζει σε μεγάλη οθόνη όχι ότι χρειάζεται να πληρώσεις επιπλέον

  12. #102
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Γνωρίζει κάποιος αν στο box της eon μπορείς να κατεβάσεις netflix, cosmotetv, windvision, vodafone tv ή είναι κλειδωμένο;

  13. #103
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η απάντηση στην εξυπηρέτηση επίσης
    ήταν ότι δεν παίζει σε μεγάλη οθόνη όχι ότι χρειάζεται να πληρώσεις επιπλέον
    Ναι, είναι παραθυράκι για να δεις άμεσα. Αν είναι λάθος θα το κλείσουν. Όπως και να έχει, η πολιτική αυτή τη στιγμή είναι πως δεν έχουμε Smart γιατί πρέπει να κάνουμε νέα σύμβαση όπου καταργείται το δορυφορικό. Εύχομαι να είναι κάτι προσωρινό όπως είπε κάποιος πιο πάνω και να δώσουν και Smart.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  14. #104
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Οποίος το δοκίμασε από υπολογιστή, κάνει ένα κόπο αν μπορεί να συνδέσει με ένα hdmi με την τηλεόραση να μας πει αν παίζει ή αν το κόβει;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουν πολύ καλά τι γράφουν. Αυτή τη στιγμή εσύ έχεις δορυφορικό οπότε δεν δικαιούσαι Smart TV. Η λογική τους είναι πως αν κάνεις νέα σύμβαση θα καταργηθεί το δορυφορικό και θα βλέπεις από το TV box τους, από μία Smart TV (extra) και από τα υπόλοιπα. Όσο έχεις δορυφορικό δεν δικαιούσαι Smart TV, καθώς η υποχρέωση τους με το NovaGO ήταν να παίζει σε smartphone/tablet/laptop και όχι σε TVs/desktop.

    Τώρα ένας συνφορουμίτης ανέφερε πιο πάνω πως αυτό είναι τεχνικό λάθος και θα λυθεί τις επόμενες ημέρες. Πραγματικά το εύχομαι καθώς δεν θέλω να σταματήσω το δορυφορικό.

    UPDATE: Αν έχεις δορυφορικό, δεν έχεις ενεργοποιήσει το NovaGO extra και το ενεργοποιήσεις (με χρέωση ~2.30/μήνα) τότε θα μπορείς να το βάλεις σε Smart TV. Αν το έχεις ενεργοποιημένο ή δωρεάν, μπα...
    Λοιπόν δεν άντεξα. Το δοκίμασα και εγώ (δεν είχα ενεργοποιημένο το nova go extra) και ενεργοποίησα την extra συσκευή και συνδέθηκε κανονικά σε xiaomi mi box.
    Έκανα ένα πρόχειρο zapping και η εικόνα είναι μια χαρά. Δε μπορώ να δω αν είναι 720p ή 1080p, πάντως δεν είναι σίγουρα 575p.

  15. #105
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποίος το δοκίμασε από υπολογιστή, κάνει ένα κόπο αν μπορεί να συνδέσει με ένα hdmi με την τηλεόραση να μας πει αν παίζει ή αν το κόβει;

    - - - Updated - - -



    Λοιπόν δεν άντεξα. Το δοκίμασα και εγώ (δεν είχα ενεργοποιημένο το nova go extra) και ενεργοποίησα την extra συσκευή και συνδέθηκε κανονικά σε xiaomi mi box.
    Έκανα ένα πρόχειρο zapping και η εικόνα είναι μια χαρά. Δε μπορώ να δω αν είναι 720p ή 1080p, πάντως δεν είναι σίγουρα 575p.

    HD της πλάκας

Σελ. 7 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας