Σελ. 67 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 475762656667
Εμφάνιση 991-1.005 από 1005
  1. #991
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, κάποιος φίλος από Ξάνθη με 5G vodafone σύνδεση μπορεί να επιβεβαιώσει αν υπάρχει πρόβλημα στην ταχύτητα του δικτύου εδώ και λίγες ημέρες? Σήμερα ειδικά η κατάσταση είναι ανυπόφορη. Ενώ το σήμα είναι φουλ η ταχύτητα σέρνεται απίστευτα και τα pings είναι στο θεό.
    Έχω το wifi on the spot και δεν μπορώ να δουλέψω καθόλου (αυτή τη στιγμή μπαίνω από cosmote).
    Όντως υπάρχει θέμα , είμαι στην Ξάνθη για δουλειά και απο εχθές σέρνεται το σύμπαν .

    5g σήμα σε διάφορα σημεία της πόλης και τραγικές ταχύτητες .

  2. #992
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεχνάς τα εορταστικά unlimited που ανατινάζεται το σύμπαν. Από την άλλη βδομάδα και μετά δες αν πηγαίνει ακόμα αργά.
    Το onthespot δεν συμμετέχει σε αυτά, αλλά θα μου πεις συμμετέχουν οι άλλοι...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #993
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Να πω ότι μίλησα με τον "tobi" και μου έλεγαν τις γνωστές και αναμενόμενες βλακείες τύπου μετακινήστε το router, κάντε επανεκκίνηση κλπ...

    - - - Updated - - -

    Απάντηση κονσέρβα:
    Μετά από έλεγχο των παραπάνω σημείων, παρόλο που υπάρχουν σταθμοί να εξυπηρετούν την περιοχή φαίνεται ότι υπάρχει ένα ζήτημα διεισδυτικότητας στα συγκεκριμένα σημεία σχετικά με τα δίκτυα 5G/4G. Αυτό συμβαίνει πιθανότατα λόγω της μορφολογίας της περιοχής, σε περίπτωση που υπάρχουν ψηλά κτήρια, στην δόμηση του κτηρίου ή λόγω εμποδίων μεταξύ των σταθμών και του σημείου που βρίσκεστε ή από την απόσταση των σταθμών από το σημείο ή σε περίπτωση που έχει προκύψει κάποια ανακατανομή στο δίκτυο με αποτέλεσμα να επηρεαστεί το παραπανω σημείο αλλά και άλλα σημεία στην περιοχή. Η εταιρεία τα γνωρίζει αυτό και προσπαθεί να βελτιώσει την κάλυψη καθώς το δίκτυο μονίμως αναβαθμίζεται και επεκτείνεται και ιδιαίτερα αυτή την περίοδό που μπαίνουμε στην εποχή του 5G. Επειδή όμως σε αυτό εμπλέκονται και άλλοι εξωγενείς παράγοντες όπως είναι η έκδοση της απαραίτητης κρατικής αδείας , να βρεθεί το σημείο, εμπορικές συμφωνίες και άλλοι παρεμφερείς λόγοι δεν έχω να σας δώσω ακριβές χρονοδιάγραμμα επίλυσης του ζητήματος. Από τη μεριά μας έχουμε δρομολογήσει σχετική καταγραφή και ευελπιστούμε οι διεργασίες βελτίωσης να πραγματοποιηθούν το συντομότερο δυνατόν.

  4. #994
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Ότι νάναι !!!

    Έχω απεριόριστα data και λόγω δουλειάς μετακινήθηκα σήμερα στον νομό Ξάνθης σε πολλά σημεία , μέσα στην πόλη αλλά και έξω από αυτή από Σούνιο μέχρι και Χρυσούπολή .

    Συνδέω πάντα το κινητό στο αυτοκίνητο και μέσω android auto ακούω μουσική . Στην μισή διαδρομή με πετούσε έξω η εφαρμογή διότι δεν είχε σήμα .
    Επίσης με hotspot το κινητό κάνω την δουλειά μου στο εταιρικό laptop , εκεί να δουν σούρσιμο !!!


    Ας παραδεχτούν μία φορά ότι έχουν πρόβλημα !!!!

  5. #995
    Εγγραφή
    13-12-2016
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε κάποια επικοινωνία που χα μου στείλανε αυτό:

    Η sim που αφορά μόνο σε διαμοιρασμό data και χρησιμοποιείται στο Mi-Fi, θα διακοπεί και θα πρέπει να σας στείλουμε νέα, με κόστος 5€/μήνα και πολιτική ορθής χρήσης 300GB/μήνα. Αν καταναλωθούν, η ταχύτητα του internet θα πέσει στα 4Mbps και θα επανέλθει την ημερομηνία της επόμενης τιμολόγησης.


    Εχω κάνα μήνα καιρό μέχρι να ληξουν κινητό/σταθερό που χα κάνει.
    Θα περάσω και από εκείνο το κατάστημα που τα είχα κάνει να δω τι θα μου πούνε.

    Πάντως έτσι όπως το γράφει είναι σαν η πολιτική ορθής χρήσης να υπάρχει στις καινούριες Sim. Βέβαια και οι παλιές σαν τη δικιά μου μια χαρά μπορούν να βάλουν τον κόφτη, έτσι δεν είναι;
    Είναι το πρόγραμμα και όχι αυτή η κάθαυτή η κάρτα.

  6. #996
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τις πολύ παλιές νομίζω δεν τις είχαν περιορισει... Δεν ξέρω βέβαια στην ανανέωση του συμβολαίου τι θα γίνει...
    Τα 5€ πάντως νομίζω είναι νέο; 3€ δεν τις είχαν και αυτοί;
    Τα 4Μ πάντως είναι απαισιοτατη ταχύτητα....
    Εδώ είναι και τα 12 το ίδιο, και μας λένε 4;; Δεν πάνε καλά.... Ας το κάνουν 15/5 η 25/3....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #997
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις πολύ παλιές νομίζω δεν τις είχαν περιορισει... Δεν ξέρω βέβαια στην ανανέωση του συμβολαίου τι θα γίνει...
    Τα 5€ πάντως νομίζω είναι νέο; 3€ δεν τις είχαν και αυτοί;
    Τα 4Μ πάντως είναι απαισιοτατη ταχύτητα....
    Εδώ είναι και τα 12 το ίδιο, και μας λένε 4;; Δεν πάνε καλά.... Ας το κάνουν 15/5 η 25/3....
    Τώρα που το καρτέλ είδε τι έκανε ο άλλος που έκοψε τις έξτρα? τι θα έκανε λες? GigaFragkofon sponsored by Gigamax Unlimited
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #998
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σαν τιμή πάντως νομίζω τις είχαν 3€ η κάνω λάθος;
    Αν τις πήγαν 5€ δεν είναι άσχημα... Το άσχημο αρχίζει από διψήφιο ποσο και πάνω..
    Όσο για το περιορισμό στα 4 δεν είναι νέο, αλλά απορώ πώς πήγαν και διάλεξαν αυτό το όριο...
    Δεν υπήρχε κάποια οδηγία ανακοίνωση τι ήταν δεν ξέρω από fcc η από κάτι άλλο που όριζε ελάχιστη αξιοπρεπή ταχύτητα τα 25/3;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #999
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Vodafone 4G
    Router
    Oxygen HPV15400
    Το FCC δεν έχει σχέση με Ελλάδα.

  10. #1000
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αυτοί είχαν ανακοινώσει όμως το 25/3 σαν ελάχιστη αξιοπρεπή ταχύτητα; Δεν θυμάμαι...
    Στη τελική, έχει δεν έχει σχέση, ώρα για παραδειγματισμό.... Άκου εκεί 4Μ... Η 12 σε άλλα πακέτα....
    Θα μου πεις πριν από αυτό το όριο ήταν 64kbps νομίζω... Οπότε hey αναβάθμιση ορίου και όλοι χαρούμενοι;
    Τη δουλειά σου βέβαια τη κάνεις και με 4, πλοήγηση κλπ αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #1001
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα έκανα αναβάθμιση από καρτοπρογραμμα σε unlimited ultra στην τιμή 20,50€
    Με επιδότηση συσκευής 185€ καί είμαι στο ψάξιμο για τηλέφωνο σε αυτό το μπάτζετ.
    Στο σάιτ της vf οι μονες συσκευές που μου έκαναν κλικ είναι το Samsung A05s
    4/128 καί τό redmi 12 .
    Επίσης είδα στο φβ ότι μερικά καταστήματα διαθέτουν καί τό realme c67 8/256.
    Ανάμεσα σε αυτά τηλ ποίο προτείνεται ή αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;;;

    - - - Updated - - -

    Πριν λίγες ώρες ενεργοποιήθηκε το unlimited, και ενώ έχω πολύ καλή ταχύτητα στο download τό upload δεν πάει πάνω από 15 mbps... Αύριο θά πάω σε κατάστημα για την δωρεάν i4s.Στην περιοχή που μένω προάστιο Λάρισας έχω την παρακάτω ταχύτητα.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-04-21-53-08-510_org.zwanoo.android.speedtest.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  60,6 KB 
ID: 255191

    Μήπως γνωρίζει κάποιος αν με unlimited πρόγραμμα δικαιούμαι καί ρούτερ για την i4s?

  12. #1002
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Οχι δεν δίνουν δωρεάν router. Θα πρέπει να το αγοράσεις.

  13. #1003
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Καλησπέρα τό απόγευμα θα πάω σε κατάστημα vf ώστε να ζητήσω μία δωρεάν i4s επειδή έχω και σταθερή .Γνωρίζει κάποιος πόσες μπορώ να πάρω δωρεάν;
    Για να μου δώσουν και mi-fi πρέπει να το πληρώσω;

  14. #1004
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Δικαιούσαι μία SIM ανά σύνδεση κινητής που διατηρείς. Αν χρειάζεσαι mifi θα πρέπει να πληρώσεις.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  15. #1005
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Ευχαριστω

Σελ. 67 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 475762656667

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας