Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 190
  1. #151
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για συντηρηση το εχω και εγω απλα χρησημοποιω τα "δωρεαν" data που δινει με καλες ταχυτητες και σημα καθε μηνα και της 15 μερες Χριστουγεννα Πασχα Καλοκαιρι + της δωρεαν κλησεις καθε μηνα
    Για εμενα αξιζουν τα 3€/μηνα που δεν πληρωνω (οπως και εσυ) γιατι εχω επιστροφη απο πιστωτικη καρτα απο οποιδηποτε αγορα χωρις περιοσρισμο προιοντων (σουπερ μαρκετ , βενζινη ) και για αυτο για εμενα το επελεξα. Για αλλον που δεν τον ενδιαφερουν επιλεγη αυτο που εχεις εσυ
    Δεν ειναι σωστο η λαθος ειναι απλα μια αλλη επιλογη

    (σε ολες της επιλογες στη πραγματικοτιτα δεν υπαρχει τιποτα δωρεαν Ειναι υπολογισμενα απο της εταιριες και εχουν προστεθει στο κοστος οσων αγοραζουμε. Δεν χαριζει λεφτα κανεις ουτε χανει ποτε καποια εταιρια)
    Εγω στο φρογκ εβαζα 10ε και με 3ε/μηνα (δεν χρησιμοποιω πιστωτικη) ειχα 3 μήνες ομιλία. Απλά επειδή ήθελα κ λιγο ιντερνετ για τον δρόμο (λίγο chat κ χαλαρό σερφαρισμα) το γυρισα σε λικουιντ επειδή το χρηματικό υπόλοιπο παει αναλογικά σε ομιλία, μβ, σμσ και το συντηρω με κασμπακ. Για την δική μου κατανάλωση μου βγαίνει πιο φτηνή η βόνταφον. Βέβαια το σήμα είναι πολυ κατώτερο από της κοσμοτε, αλλά η οικονομία για μένα αυτήν την περιοδο έχει προτεραιοτητα.

  2. #152
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στο φρογκ εβαζα 10ε και με 3ε/μηνα (δεν χρησιμοποιω πιστωτικη) ειχα 3 μήνες ομιλία. Απλά επειδή ήθελα κ λιγο ιντερνετ για τον δρόμο (λίγο chat κ χαλαρό σερφαρισμα) το γυρισα σε λικουιντ επειδή το χρηματικό υπόλοιπο παει αναλογικά σε ομιλία, μβ, σμσ και το συντηρω με κασμπακ. Για την δική μου κατανάλωση μου βγαίνει πιο φτηνή η βόνταφον. Βέβαια το σήμα είναι πολυ κατώτερο από της κοσμοτε, αλλά η οικονομία για μένα αυτήν την περιοδο έχει προτεραιοτητα.
    οπως τα λες ειναι
    εσυ εχεις αλλη προτεραιότητα και για εσενα ειναι καλυτερη η επιλογη που εκανες
    Οπως ξανα ειπα δεν υπαρχει σωστο λαθος αλλα αλλη επιλογη
    Στα data εχουμε παρομοια συμπεριφορα

    Το θεμα ειναι μην τα κοψουν οπως η Νοβα γιατι πανω κατω ολοι ακολουθουν το ιδιο δρομο Κανεις παροχος δε θελει να συντηρεί γραμμες και υπαρχουν παααααρα πολλα νουμερα που τα εχουμε καβαντζα και ψαχνουμε τροπους συντηρισης Οταν ενας παροχος αλλαζει κατι αναμενω απαντηση απ τους αλλους οποτε κραταω σταση αναμονης προς το παρων να δω ....

  3. #153
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Την μονόευρη ανανέωση η Νοβα την σταμάτησε. Η εφαρμογή ζητάει ελάχιστη ανανέωση 13ε

  4. #154
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την μονόευρη ανανέωση η Νοβα την σταμάτησε. Η εφαρμογή ζητάει ελάχιστη ανανέωση 13ε
    αυτος ειναι και ο λογος που αναμενω να κανει το ιδιο και η Vodafone με το τροπο που λες.....

  5. #155
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτος ειναι και ο λογος που αναμενω να κανει το ιδιο και η Vodafone με το τροπο που λες.....
    Στις ονλαιν ανανεωσεις ολες οι εταιριες το πηγαν 13ε ελαχιστο. Στα καταστηματα το εχουν 8ε και νομίζω οτι η βονταφον ανακοινωσε οτι θα το σταματησει και αυτο.

  6. #156
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις ονλαιν ανανεωσεις ολες οι εταιριες το πηγαν 13ε ελαχιστο. Στα καταστηματα το εχουν 8ε και νομίζω οτι η βονταφον ανακοινωσε οτι θα το σταματησει και αυτο.
    λαθος
    εγω online ανανεωνω με 3€

  7. #157
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λαθος
    εγω online ανανεωνω με 3€
    Πώς γίνεται αυτό;

  8. #158
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς γίνεται αυτό;
    ε ειπαμε εγω επελεξα frog cosmote εχει app

  9. #159
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ειπαμε εγω επελεξα frog cosmote εχει app
    Το φρογκ αππ έχει ελάχιστη ανανέωση 3 ευρώ;

  10. #160
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φρογκ αππ έχει ελάχιστη ανανέωση 3 ευρώ;
    το λεω εδω και 3 σελιδες ...

    καλυτερα να μην πω άλλα ομως γιατι εδω ειναι thread Nova και εδω και 3 σελιδες μλαμε για vodafone και cosmote ....

  11. #161
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φρογκ αππ έχει ελάχιστη ανανέωση 3 ευρώ;
    Ναι, υπάρχει ένα πρόγραμμα national combo. 3.02 ευρω τον μήνα αν θες 60 λεπτά ομιλίας, και αν δεν κάνεις ανανέωση στους επόμενους μήνες μπαίνει η φραγή στο τρίμηνο.

  12. #162
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.025
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Νομίζω το πακέτο των 60 λεπτών δεν το ονομάζουν national combo... Το απλό national combo έχει 8,90€ αν θυμάμαι καλά..
    Σε κάθε περίπτωση όμως για να πεις ότι κάτι κάνεις, πρέπει να τα μιλάς αυτά τα 60...
    Αν δεν τα χρειάζεται κανείς είναι δώρον αδωρο...
    Και 10€ ανανέωση νομίζω υπάρχει μόνο μέσω μεταφοράς από συμβόλαιο...
    Για απλή συντήρηση νομίζω μόνο το cashback αξίζει... Για όσο υπάρχει και αυτό ακόμα...
    Έχω ένα νούμερο κ εγώ που το κρατάω χωρίς πολύ χρήση και σκοπεύω να το πάω σε cashback...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #163
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το πακέτο των 60 λεπτών δεν το ονομάζουν national combo... Το απλό national combo έχει 8,90€ αν θυμάμαι καλά..
    Σε κάθε περίπτωση όμως για να πεις ότι κάτι κάνεις, πρέπει να τα μιλάς αυτά τα 60...
    Αν δεν τα χρειάζεται κανείς είναι δώρον αδωρο...
    Και 10€ ανανέωση νομίζω υπάρχει μόνο μέσω μεταφοράς από συμβόλαιο...
    Για απλή συντήρηση νομίζω μόνο το cashback αξίζει... Για όσο υπάρχει και αυτό ακόμα...
    Έχω ένα νούμερο κ εγώ που το κρατάω χωρίς πολύ χρήση και σκοπεύω να το πάω σε cashback...
    National pack λέγεται το πακέτο, ειναι 3.02 ευρω με 60 λεπτά ομιλίας. Η φραγή εισερχομένων μπαίνει έναν μήνα μετά η τελευταία ανανέωση ενώ των εξερχομένων στους 3 η 4 μήνες αν δεν πληρώσεις. Η σύνδεση παραμένει στα στοιχεία σου για 13 μήνες μέχρι να απενεργοποιηθει εντελώς, οπότε έχεις συντήρηση αριθμού με ελάχιστο τα 3.02 ευρω στους 13 μήνες, 18 ευρώ/έτος αν το θες μόνο για εξερχόμενες κλήσεις η μέγιστο 36 και κάτι το έτος αν θες να μιλάς κάθε μήνα με δικές σου κλήσεις μέχρι 1 ώρα.

  14. #164
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    National pack λέγεται το πακέτο, ειναι 3.02 ευρω με 60 λεπτά ομιλίας. Η φραγή εισερχομένων μπαίνει έναν μήνα μετά η τελευταία ανανέωση ενώ των εξερχομένων στους 3 η 4 μήνες αν δεν πληρώσεις. Η σύνδεση παραμένει στα στοιχεία σου για 13 μήνες μέχρι να απενεργοποιηθει εντελώς, οπότε έχεις συντήρηση αριθμού με ελάχιστο τα 3.02 ευρω στους 13 μήνες, 18 ευρώ/έτος αν το θες μόνο για εξερχόμενες κλήσεις η μέγιστο 36 και κάτι το έτος αν θες να μιλάς κάθε μήνα με δικές σου κλήσεις μέχρι 1 ώρα.
    σωστα
    να προσθεσω
    οταν κανεις ανανεωση με 3 αγοράζεις 60λ + αλλα 60 δωρο
    + τα free data (αν εχεις duall sim βολευει)

  15. #165
    Εγγραφή
    02-02-2024
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ermis
    Σήμερα έγινε CU, μπήκα στην εφαρμογή, όλα καλά.

    Βρήκα μέχρι και το τοματάκι που είναι κάτω από 1 ευρώ. Μόνο αυτό δεν ξέρω τι διαφορά έχει:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  τοματακι.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  289,9 KB 
ID: 253877
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ariana : 08-02-24 στις 15:13.

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας