Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 101
  1. #76
    Εγγραφή
    10-11-2005
    Περιοχή
    Closer and closer to home....
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    US Robotics 9108
    Για τις ταινίες και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αν και κατεβάζω TV shows. Νομίζω ότι όλα οφείλονται στον απαράβατο κανόνα προσφορά και ζήτηση. Απλά δεν υπάρχουν πολλές acitve sources.

    Για τα δίκτυα μετά από πολλές συζητήσεις (και από εδώ με το no_logo) νομίζω πως το καλύτερο είναι να μείνεις στα G1 και G2, εκτός αν δοκιμάσεις μόνο το G2 και κάνεις τη δουλειά σου απροβλημάτιστα.
    "No experiment is ever a complete failure. It can serve as a negative example". (Arthur Bloch)

    Flying thoughts (blog)

  2. #77
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    για έργα

    υπάρχουν πολλές ταινίες, κυρίως τα γνωστά, που κατεβαίνουν σε χρόνο ρεκόρ μόνο με σύνδεση στο G2. Τα πάντα όπως λέει ο φίλος Anexann είναι θέμα πηγών. Επίσης μην ξεχνάτε πως επειδή το G2 είναι αποκεντρωμένο δίκτυο χωρίς Servers μπορεί στην αρχή για κάποιο download το Shareaza να σας δείχνει λίγες πηγές αλλά στην πορεία αν υπάρχουν θα μαζέψει και πολλές άλλες. Δεν έχει δηλαδή καμία σχέση η συμπεριφορά του με αυτή του emule που όταν κάνεις search σου βγάζει πόσες ακριβώς πηγές υπάρχουν και αυτό γιατί το emule πατάει πάνω σε κεντρικούς servers με πληθώρα δεδομένων.


    για τραγούδια

    καλή πηγή για mp3 είναι το gnutella, εχει πλήθος αποτελεσμάτων

    προσωπική μου επιλογη
    τις περισσότερες φορές συνδέομαι μόνο στο G2, κάνω την αναζήτηση μου, αρχίζω να κατεβάζω αυτό που θέλω. Αν στην πορεία δω πως οι πηγές είναι λίγες συνδέομαι και στο edonkey2000, το gnutella σπανίως το χρησιμοποιώ μια και τα αρχεία του είναι λίγα, δεν είναι ποιοτικά και αφορούν κυρίως mp3 που μπορώ να τα βρω παντού


    Υστερόγραφο
    Μην ξεχνάτε πως με το Shareaza μπορείτε να κατεβάσετε και torrents, να μια πολύ καλή πηγή αρχείων

  3. #78
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Καλημερα παιδια
    Ευχαριστω για τις αποψεις σας. Παντως σημερα κατεβαζα μια ταινια απο G2 με 15KB/s και ενα torrent ταυτοχρονα με 20KB/s ! Μπορω να πω σχετικα ικανοποιητικες ταχυτητες για πρωτη φορα. Το κακο ειναι οτι δεν ειναι σταθερες αλλα ανεβοκαταιβενουν. Γι'αυτο βεβαια δεν πρεπει να φταιει ο ISP αλλα μαλλον τα sources που συνδεομαι. Το edonkey το σταματησα και συνδεομαι μονο με G2. Λετε να παιζει καποιο ρολο στην ταχυτητα? Ενα αλλο περιεργο ειναι οτι ενω βγαζει για μια ταινια πχ790 sources συνδεεται και προσπαθει να κατεβασει μονο απο 20 εκ των οποιων ενεργα ειναι μονο τα 6 ας πουμε. Μπορω να κανω κατι γι'αυτο?
    Ευχαριστω

  4. #79
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atlasjd
    Καλημερα παιδια
    Ευχαριστω για τις αποψεις σας. Παντως σημερα κατεβαζα μια ταινια απο G2 με 15KB/s και ενα torrent ταυτοχρονα με 20KB/s ! Μπορω να πω σχετικα ικανοποιητικες ταχυτητες για πρωτη φορα. Το κακο ειναι οτι δεν ειναι σταθερες αλλα ανεβοκαταιβενουν. Γι'αυτο βεβαια δεν πρεπει να φταιει ο ISP αλλα μαλλον τα sources που συνδεομαι. Το edonkey το σταματησα και συνδεομαι μονο με G2. Λετε να παιζει καποιο ρολο στην ταχυτητα? Ενα αλλο περιεργο ειναι οτι ενω βγαζει για μια ταινια πχ790 sources συνδεεται και προσπαθει να κατεβασει μονο απο 20 εκ των οποιων ενεργα ειναι μονο τα 6 ας πουμε. Μπορω να κανω κατι γι'αυτο?
    Ευχαριστω

    atlasjd λογικό είναι η ταχύτητα να ανεβοκατεβαίνει δεν κατεβάζεις από server με δεδομένο upload αλλά από χρήστες.

    Για τα sources που λες πως σου λέει πχ 700 ενώ κατεβάζεις από λιγότερους είναι γιατί οι υπόλοιποι δεν έχουν την δεδομένη στιγμή ελευθερη upload θέση για σένα. Αν προσέξεις δίπλα από τους ανενεργούς χρήστες το shareaza σου δείνει κάποιο χρόνο ο οποίος κατεβαίνει μέχρι που μηδενίζει. Στο σημείο μηδέν το shareaza ρωτά αν ο χρήστης έχει ελευθερη θέση. Ετσι δουλευει το πράγμα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή.

    Αυτό που ρωτάς για το edonkey δεν μπορώ να το απαντήσω. Εγώ πιστευω πως είναι χρήσιμο παρά τις τεράστιες λίστες αναμονής (δες το Q και τον αριθμό δίπλα σε κάθε edonkey source).
    Απλά όπως έγραψα το χρησιμοποιώ μόνο σε περιπτώσεις που το G2 δεν έχει πηγές

  5. #80
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Περιοχή
    PIRAEUS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    siemens
    Καλημέρα..για άλλη μια φορά θα παραθέσω το πρόβλημα μου και μέσα σε αυτό το θέμα μπας και κάποιος μου δώσει κάποια λύση ή με φωτίσει γενικώς..!Έχω σύνδεση vivodi 512 και γενικά όλα καλά με το downloading όσον αφορά τα πάντα όμως εκτός από |SHAREAZZA που δεν κατεβάζω με τίποτα πάνω από 30 και γενικότερα στο σύνολο δεν πα να υπάρχουν και 500 πηγές και βάλε. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε... είμαι απελπισμένος...Βοήθεια..!!!Δεν μπορώ να έχω 512 σύνδεση και αντί για 45αρια και 50αρια να κατεβάζω κατά μέσο όρο με 25 και 30(στις καλύτερες στιγμές).. !!!Κανά καλός άνθρωπος πουθενά με καμία ιδέα..???

  6. #81
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    στο tools--> shareaza settings->internet->downloads->total download bandwidth εχεις βαλει κάποια τιμή; όταν κατεβάζεις κατι πολύ κοινό πχ μια έκδοση του shareaza πάλι την ίδια ταχύτητα φτάνεις;

  7. #82
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Περιοχή
    PIRAEUS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    siemens
    Στο total download bandwidth έχω βάλει 52..!Τί..?Μήπως δεν έπρεπε..??? Ακόμα και σε κάτι πολύ κοινό..ναί, πάνω κάτω την ίδια ταχύτητα έχω..!!!

  8. #83
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ShadowAngel
    Στο total download bandwidth έχω βάλει 52..!Τί..?Μήπως δεν έπρεπε..??? Ακόμα και σε κάτι πολύ κοινό..ναί, πάνω κάτω την ίδια ταχύτητα έχω..!!!
    απλά σκεφτηκα μήπως είχες βαλει καποια χαμηλοτερη

    δεν ξέρω τι να σου πω
    σίγουρα όταν ετρεξες το wizard την πρωτη φορά εδωσες την σωστή ταχύτητα ετσι;
    απλά με προβληματίζει που λες πως η ταχυτητα σου τερματίζει ΠΑΝΤΑ σε αυτό που λες παραπάνω

  9. #84
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ShadowAngel
    Καλημέρα..για άλλη μια φορά θα παραθέσω το πρόβλημα μου και μέσα σε αυτό το θέμα μπας και κάποιος μου δώσει κάποια λύση ή με φωτίσει γενικώς..!Έχω σύνδεση vivodi 512 και γενικά όλα καλά με το downloading όσον αφορά τα πάντα όμως εκτός από |SHAREAZZA που δεν κατεβάζω με τίποτα πάνω από 30 και γενικότερα στο σύνολο δεν πα να υπάρχουν και 500 πηγές και βάλε. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε... είμαι απελπισμένος...Βοήθεια..!!!Δεν μπορώ να έχω 512 σύνδεση και αντί για 45αρια και 50αρια να κατεβάζω κατά μέσο όρο με 25 και 30(στις καλύτερες στιγμές).. !!!Κανά καλός άνθρωπος πουθενά με καμία ιδέα..???
    Στο νημα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=29373 εθεσες οτι εχεις το ιδιο προβλημα με τον gepol. Ακολουθησες οτι ανεφερα γενικα σε οσους εχουν προβλημα?
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...9&postcount=35
    *κακη ποιοτητα συνδεσης=περιορισμος πακετων και υψηλα pings= προβλημα ενεργων συνδεσεων με αποτελεσμα να κρεμαει η ταχυτητα συνδεσης.
    Δοκιμασες τις ρυθμισεις και επιλογες οπως λεω?

  10. #85
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Στις επιλογες->δικτυα->gnutella->G2 leaf to hub ειχε 2 το κανα 3,hub to leaf 300,hub to hub 8,και απο κατω στο link compression hub to leaf v hub to hub v
    Και ρωταω:Οι ρυθμισεις μου ειναι καλες?Πειραζει που κανα το leaf to hub 3?Βρισκει πιο πολλες πηγες ετσι.
    Και 2η ερωτηση:στο link compression να βαλω ν και στο μεσαιο κουτακι που λεει leaf to hub?
    (Συγνωμη αν σας ζαλισα!!)

  11. #86
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Tellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ SP2
    αφού εγκαταστήσετε το sp2 patch που μπορείτε να το κατεβάσετε στο επόμενο post, αλλάξτε τις ακόλουθες ρυθμίσεις από τις advanced settings του shareaza
    Θα πρέπει να τρέξετε 100% ενα patch για την σωστή λειτουργία του shareaza. Περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ
    Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?που είναι το patch και δεν μπορώ να το βρω?Επίσης δεν λειτουργεί η η σελίδα που παράθεσες!έχω τον norton firewall 2006 και δεν μπορώ να βάλω την port 6346 να λειτουργεί 100%!!

  12. #87
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    το how to δεν έχει γίνει κάμποσο καιρό update

    το patch θα το βρεις εδώ http://www.lvllord.de/

    δες μήπως σε βοηθά και αυτό αν και είναι για το norton 2002 http://wiki.shareaza.com/static/FAQ....alFirewall2002

  13. #88
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Netgear dgn2000
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 19(dB)
    Καλημερα,

    Αναβαθμισα την συνδεση μου σε 1024/256 Εχω forthnet και μοντεμ zyxel prestige. Μπορει να μου πει κανεις ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις για το shareaza στον αριθμο connected peers number of connections κλπ.και στα advanced settings.

    Ευχαριστω

  14. #89
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atlasjd
    Καλημερα,

    Αναβαθμισα την συνδεση μου σε 1024/256 Εχω forthnet και μοντεμ zyxel prestige. Μπορει να μου πει κανεις ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις για το shareaza στον αριθμο connected peers number of connections κλπ.και στα advanced settings.

    Ευχαριστω
    Ριξε μα ματια εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=29373
    αν και οι ρυθμισεις ειναι για advanced καταστασεις. Αν εχεις καλη 1024 τοτε θα σου κανουν γαντι.

  15. #90
    Εγγραφή
    05-11-2005
    Περιοχή
    Athens/Sin City
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7.8-11mb / 976 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 24.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    nice work!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος B_Dark : 03-02-07 στις 06:45.

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Shareaza v4 (shareaza.com, spyware πρόγραμμα)
    Από Davout στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-08, 13:29
  2. απλο προγραμματακι στη C και παραμετροποιηση τoυ gcc
    Από KLG στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-05, 14:50
  3. shareaza και ασφάλεια
    Από no_logo στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-05, 12:40
  4. shareaza και προβλήματα
    Από Kostas1010 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-05, 20:38
  5. Utility για ελεγχο και παραμετροποιηση Alcatel Speedtouch
    Από panosvo στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-03, 12:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας