Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας εκανα την αιτηση περιπου 18/10/2007 σε καταστημα πλαισιο
    στην σελιδα της φορθνετ ειδα οτι την αιτηση την παρελαβαν στις 30/10/2007

    σημερα εχουμε 20/11/2007

    κανω ενα τηλ στην εξυπηρετηση και μνου λενε στείλαμε 2 φορές αίτηση στον οτε την πρωτη την απέριψε τωρα περιμενουμε για την δευτερη....

    λεω γιατι την απεριψε?

    μου λεει μαλλον δεν υπάρχουν ζεύγοι χαλκού....


    ε???? τι κουλο ειναι παλι αυτο? τι σημαινει δεν υπαρχουν ζευγoi χαλκου?
    μηπως να παρω κανα καλωδιο εγω να τους το δοσω?

    τεσπα και λεω συνηθως σε ποσο καιρο την δεχοντε την αιτηση?

    μου λεει δεν το γνωριζω αυτο μπορει να γινει κατευθειαν μπορει να αργησει....

    λεω ποσο να αργησει? 3-4 μηνες οπως με τους αλλους που εχουν κανει αιτηση???
    μου λεει δεν το γνωριζω.....

    μπορω να ακυρωσω την αιτηση ρωταω? ναι μου λεει γινεται...


    και η ερωτηση μου.... εκανα την αιτηση και μετα ειδα οτι η vodafone εαν κανεις συνδεση σε αυτην δινει το fritz box fon το ρουτερ που ετσι κιαλλιος θα αγορασω με 57ευρω....

    οποτε περιμενω στην φορθνετ και αγοραζω το ρουτερ 200ευρω ?
    η ακυρωνω την φορθνετ μιας και χαιρι δεν βλεπω και παω στην βονταφον και με 57 ευρω εχω και το ρουτερ που θελω?

    ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η forthnet πολλες φορες δεν ελευθερωνει τις γραμμες
    και φοβαμαι πως θα μεινω πολλους μηνες χωρις ιντερνετ λογο της forthnet....

    για πειτε καμια ιδεα? μπορω μηπως να παρω τον οτε και να πιεσω εγω?

    ps στο dslam της τουμπας ειμαι (για οποιον παιζει να ξερει πληροφοριες)

    thanks

  2. #2
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Περιοχή
    Ιλιον-Αθηνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimacid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας εκανα την αιτηση περιπου 18/10/2007 σε καταστημα πλαισιο
    στην σελιδα της φορθνετ ειδα οτι την αιτηση την παρελαβαν στις 30/10/2007

    σημερα εχουμε 20/11/2007

    κανω ενα τηλ στην εξυπηρετηση και μνου λενε στείλαμε 2 φορές αίτηση στον οτε την πρωτη την απέριψε τωρα περιμενουμε για την δευτερη....

    λεω γιατι την απεριψε?

    μου λεει μαλλον δεν υπάρχουν ζεύγοι χαλκού....


    ε???? τι κουλο ειναι παλι αυτο? τι σημαινει δεν υπαρχουν ζευγoi χαλκου?
    μηπως να παρω κανα καλωδιο εγω να τους το δοσω?

    τεσπα και λεω συνηθως σε ποσο καιρο την δεχοντε την αιτηση?

    μου λεει δεν το γνωριζω αυτο μπορει να γινει κατευθειαν μπορει να αργησει....

    λεω ποσο να αργησει? 3-4 μηνες οπως με τους αλλους που εχουν κανει αιτηση???
    μου λεει δεν το γνωριζω.....

    μπορω να ακυρωσω την αιτηση ρωταω? ναι μου λεει γινεται...


    και η ερωτηση μου.... εκανα την αιτηση και μετα ειδα οτι η vodafone εαν κανεις συνδεση σε αυτην δινει το fritz box fon το ρουτερ που ετσι κιαλλιος θα αγορασω με 57ευρω....

    οποτε περιμενω στην φορθνετ και αγοραζω το ρουτερ 200ευρω ?
    η ακυρωνω την φορθνετ μιας και χαιρι δεν βλεπω και παω στην βονταφον και με 57 ευρω εχω και το ρουτερ που θελω?

    ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η forthnet πολλες φορες δεν ελευθερωνει τις γραμμες
    και φοβαμαι πως θα μεινω πολλους μηνες χωρις ιντερνετ λογο της forthnet....

    για πειτε καμια ιδεα? μπορω μηπως να παρω τον οτε και να πιεσω εγω?

    ps στο dslam της τουμπας ειμαι (για οποιον παιζει να ξερει πληροφοριες)

    thanks
    κοιτα να δεις παντα ο ΟΤΕ ακυρωνει μια με δυο φορες την αιτηση του παροχου,δεν αποδεσμευει τις γραμμες με την πρωτη και ειναι λαθος αυτο.
    Μπορεις να περιμενεις λιγο ή κοιτα on-line στο σαιτ της 4θνετ την πορεια της αιτησης σου.
    Συνηθως απο την ωρα που θα σου λεει οτι βρισκεται στο σταδιο κατασκευης,θελει περιπου 20-25 μερες για να ενεργοποιηθει,μπορει να στο φυλανε για Χριστουγεννιατικο δωρο.
    Η 4θνετ δινει δωρεαν το siemens cl-110,ή εαν θες πληρωνεις 80 και παιρνεις τα ασυρματο που δινει το Linksys wag200g.
    Τι αλλο να σου εαν δε μπορεις να περιμενεις φυγε αλλα μετα τι;
    και αυτα που λενε για ζευγη χαλκου ειναι αηδιες

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    To αν θα μήνης ή όχι εξαρτάται από εσένα και το πόσο υπομονή έχεις.

    ΥΓ το wag200g το έδιναν 100ε. πότε έριξαν την τιμή;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    και στη vodafone να πας αφού πέφτεις στο ίδιο κέντρο τα ίδια σκ..τα θα είναι !!!
    εγώ πιστεύω οτι είναι πρόβλημα κέντρου κ όχι της forthnet.
    όσο για το router της Vodafone νομίζω ότι στο δανείζει δεν στο χαρίζει κ αν φύγεις το επιστρέφεις
    εγώ λέω ότι όπου κ να πας τα ίδια προβλήματα μπορεί να έχεις. αν θες κάνε την κίνηση κ καλή σου τύχη
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτα που λενε για ζευγη χαλκου ειναι αηδιες
    Δεν είναι ψέμα η υπόθεση με τα ζεύγη χαλκού http://adslgr.com/forum/showthread.p...%E9%E1&page=25 και http://adslgr.com/forum/showthread.p...F3%F4%E9%EC%EF.

    ........Auto merged post: hel added 0 Minutes and 56 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slaughter Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στη vodafone να πας αφού πέφτεις στο ίδιο κέντρο τα ίδια σκ..τα θα είναι !!!
    εγώ πιστεύω οτι είναι πρόβλημα κέντρου κ όχι της forthnet.
    όσο για το router της Vodafone νομίζω ότι στο δανείζει δεν στο χαρίζει κ αν φύγεις το επιστρέφεις
    εγώ λέω ότι όπου κ να πας τα ίδια προβλήματα μπορεί να έχεις. αν θες κάνε την κίνηση κ καλή σου τύχη
    Συμφωνώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 20-11-07 στις 15:59. Αιτία: auto merged post

  6. #6
    Εγγραφή
    28-09-2007
    Περιοχή
    Ιλιον-Αθηνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από denis1276 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To αν θα μήνης ή όχι εξαρτάται από εσένα και το πόσο υπομονή έχεις.

    ΥΓ το wag200g το έδιναν 100ε. πότε έριξαν την τιμή;
    εγω οταν ενεργοποιηθηκα στη 4θνετ στισ 27-9-07,το αγορασα 80ευρω

    ........Auto merged post: mpotsos added 0 Minutes and 43 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω οταν ενεργοποιηθηκα στη 4θνετ στισ 27-9-07,το αγορασα 80ευρω
    μεσα απο τη 4θνετ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpotsos : 20-11-07 στις 23:28. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα να δεις παντα ο ΟΤΕ ακυρωνει μια με δυο φορες την αιτηση του παροχου,δεν αποδεσμευει τις γραμμες με την πρωτη και ειναι λαθος αυτο.
    Μπορεις να περιμενεις λιγο ή κοιτα on-line στο σαιτ της 4θνετ την πορεια της αιτησης σου.
    Συνηθως απο την ωρα που θα σου λεει οτι βρισκεται στο σταδιο κατασκευης,θελει περιπου 20-25 μερες για να ενεργοποιηθει,μπορει να στο φυλανε για Χριστουγεννιατικο δωρο.
    Η 4θνετ δινει δωρεαν το siemens cl-110,ή εαν θες πληρωνεις 80 και παιρνεις τα ασυρματο που δινει το Linksys wag200g.
    Τι αλλο να σου εαν δε μπορεις να περιμενεις φυγε αλλα μετα τι;
    και αυτα που λενε για ζευγη χαλκου ειναι αηδιες
    Τι πραγμα?????
    κατσε γιατι τωρα αρχιζω να καταλαβαινω πως βγαινουν τοσοι μηνες αναμονης...

    δηλαδη αρχικα η φορθνετ κανει 15-30 μερες να παρει την αιτηση σου....
    στην συνεχεια αραια και που στελνει και κανα 2-3 αιτησης στον οτε οπου μεχρι να εγκριθουν κανουν κανα 2 μηνες και αφου γινει αυτο μετα
    κανουν αλλο 1 μηνα απο την φορθνετ για να σε ενεργοποιησουν???

    ωραιες εταιριες εχουμε βρε.... α ρε ελλαδα που πας μπρωστα και πουλας και τους κουραμπιεδες μεσω ιντερνετ.....

    δηλαδη φιλε μου με τα πολλα μου ειπες πως και εγω θα ειμαι ενας απο αυτους που θα περασουν 3-4 μηνες μεχρι να ενεργοποιηθει....
    κατι που στην εξυπηρετηση δεν "ηξεραν" να μου πουν...

    ρε παιδια εχω μια απορεια...

    πραγματικα ποσα κλικ (με το mouse) και ποσα καλωδια πρεπει να αλλαξεις για να απενεργοποιησεις εναν χρηστη και στην συνεχεια η αλλη εταιρια να σε ενεργοποιησει???

    παιζει να θελει πανω απο 100 κλικ? και παιζει να θελει να αλλαξουν πανω απο 2 καλωδια και οι δυο εταιριες μαζι????

    για αυτα τα 100 κλικ και 2 καλωδια κανουν 4 μηνες?

    ρε παιδια τι να σας πω? σε τετοια δουλεια θελω να δουλευω κιεγω....
    να ξινω ολη μερα τα..... να κανω 50 κλικ την ημερα μετρημενα και ας παιρνω μονο τον βασικο μισθο....

    το θεμα ειναι οτι οσες καταγγελιες και να κανεις απλα δεν γινεται τιποτα...
    παγιδευμενοι ειμαστε και απο οτι φαινετε θα συνεχισουμε να ειμαστε....

    στο ελλαδισταν δεν ζουμε???

    για τα παιδια που ειπαν πως το ρουτερ που δινει η βονταφον πρεπει να το επιστρεψεις....

    δεν το ειχα σκεφτει αυτο και παιζει πολυ να ειναι ετσι....

    ευχαριστω που μου το ειπατε γιατι επαιζε να ακυρωνα την αιτηση και να πηγαινα στην βονταφον μονο και μονο για το ρουτερ.....

    παντως ρε γμτ πραγματικα ξενερωσα τωρα....
    δεν περιμενα να ενταχθω και εγω στο κλαμπ των 4μηνων.....

    και δεν ειμαι και διατεθημενος να περιμενω τοσους μηνες αλλα και τι να κανω?

    παγιδευμενοι δεν ειμαστε? αν ακυρωσω την αιτηση μετα θα περιμενω 8 μηνες!!! (και χωρις ιντερνετ μαλιστα! τωρα εχω τουλαχιστον την 2αρα μου)


    κατι αλλο για να κλεισω το τεραστιο αυτο ποστ...

    ο λογος που αναβαθμησα την γραμμη μου σε 24αρα ειναι οτι με την 2αρα πληρωνω 30ευρω τον μηνα δηλαδη καθε 2 μηνες που ερχετε ο λογαριασμος 60ευρω ενω με την 24 στο ιδιοκτητο θα πληρωνω 21,5 αν θυμαμαι καλα τον μηνα δηλαδη 43 τους 2 μηνες.

    λοιπον εφοσον εγω εχω κανει αιτηση και εφοσον δεν φταιω σε τιποτα που αυτοι οι μλκς... υποσχοντε ενεργοποιηση σε 3 βδομαδες ενω στην πραγματικοτητα ειναι 3 μηνες παιζει να γλυτωσω τους υψηλους λογαριασμους?

    να τους δινω δηλαδη 43ευρω για την 2αρα αντι για 60! εγω την αιτηση την εχω κανει και αυτοι μπρορει να με καθηστερουν μονο και μονο για να τσεπωνουν τα λεφτα μου (λεμε τωρα....)

  8. #8
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimacid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι

    παιζει να θελει πανω απο 100 κλικ? και παιζει να θελει να αλλαξουν πανω απο 2 καλωδια και οι δυο εταιριες μαζι????

    για αυτα τα 100 κλικ και 2 καλωδια κανουν 4 μηνες?
    ....)
    Αν ήσουν μόνος σου τότε θα ήταν αδικαιολόγητοι. Αν σκεφτείς όμως ότι η σειρά προτεραιότητας μπορεί να έχει φτάσει τους 5.000 συνδρομητές που ζητάνε το ίδιο πράγμα, αυτό σημαίνει 5000Χ100κλικ=500000 κλικ και 5000Χ2καλώδια=10000 καλώδια.
    Άρα πάσχει κάπου το σκεπτικό. Σωστότερο θα ήταν να αναρωτηθούμε γιατί δεν προσλαμβάνουν επιπλέον προσωπικό λοιπόν. Η απάντηση είναι: γιατί δεν τους ενδιαφέρει και δεν χρειάζεται! Έχουμε πέσει σαν γνήσιοι ελληνάρες, σαν τα ποντίκια στο τυρί, να προλάβουμε "γρήγορο ίντερνετ", και δεν προλαβαίνουν να μαζεύουν νέες αιτήσεις. Όσοι και να "εγκαταλείψουν" λόγω μεγάλης αναμονής (που θα είναι λίγοι γιατί είμαστε αρκετά θύματα ώστε να περιμένουμε αγόγγυστα 4 και 5 μήνες), θα τους μείνουν αρκετοί πελάτες για να πιάσουν με άνεση τους στόχους τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 21-11-07 στις 10:47.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Άρχισαν τα προβλήματα με τα ζεύγη και για τη Forthnet...Αν δεν αλλάξει κάτι ριζικά από πλευράς ΟΤΕ θα την πάρει η κάτω βόλτα και τη Forthnet και όλοι θα διαμαρτύρονται για τις καθυστερήσεις...

  10. #10
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.548
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Tα περί 'κλικ' και 'κλακ' στο ποντίκι είναι αστεία.
    Η ΗΟL εχει αυτοματοποιήσει την διαδικασία συνδέοντας κατευθείαν το υπολογιστικό σύστημα της στον ΟΤΕ. (αν δεν ξέρουν πως να το κάνουν ας ρωτήσουν στην ΗΟL)

    Tα περί ζευγαριών χαλκού. Μήπως περιμένουν να μαζεύψουν μερικές εκατοντάδες αιτήσεις σε κάθε κέντρο και μετά να κάνουν αιτήσεις μαζικά στον ΟΤΕ για να μην πληρώνουν, την ταλαιπωρία του κόσμου δεν τους αφορά.

    Αλήθεια με πόσους τεχνικούς η Φορτηνετ προσπαθεί να εξυπηρετήσει τις χιλιάδες αιτήσεις στα δεκάδες κέντρα που πλέον έχει παρουσία? Δεν γίνονται όλες οι εργασίες με remote access από τα κεντρικά πρέπει κάποιος να πάει να 'καρφώσει' το ρημάδι το καλώδιο στις ρεγκλετες, να βάλει τις καινούργιες κάρτες. (τα ίδια ισχύουν για τις βλάβες)

    Ας φανταστούμε ένα περίπτερο που ξαφνικα το μέγεθος του μεγαλώνει σε πολυκαταστημα πολυεθνικής. Θα ανταπεξέλθει στην νέα πραγματικότητα? Εχει τους ανθρώπους ?την μεθοδολογία? τα ΣΤΕΛΕΧΗ? Ή θα πλακωθεί από τις ουρές των φορτηγών των προμηθευτών που περιμένουν να ξεφορτώσουν και τις ατέλειωτες ουρές στα ταμεία με ΕΝΑΝ υπάληλλο να προσπαθεί να κάνει 'κλικ'(εδώ ταιριάζει) σε όλες τις σειρές???


    Βύρων.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13277/1021
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    D-LINK+SIEMENS CL110
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    φίλε jimacid . πιστεύεις πραγματικά ότι τα ξύνουν οι εργαζόμενοι εκεί??? εγώ δεν το πιστεύω ...
    το οτι θέλει τόσους μήνες αναμονή είναι γιατι ξαφνικά έπεσε όλος ο κόσμος να κάνει αναβάθμιση. Μετά παίζει ο κόσμος κ η διαθεσιμότητα του κέντρου που ανήκεις .... το οτι κάνει 10 μέρες να καταχωρήσει την αίτηση σου δεν σε προϊδεάζει για το τι γίνετε με αιτήσεις????
    Για μένα είναι καθαρά θέμα τύχης, χρονικής στιγμής που κάνεις αίτηση κ διαθεσιμότητας
    Βέβαια μην ξεχνάμε κ την γραφειοκρατία που επικρατεί ......
    The Beast is Back....Hide all your Daughters..........

    PS: Τα speedtest είναι αναξιόπιστη μέθοδος ελέγχου της ταχύτητας της σύνδεσής σου!!!

  12. #12
    Εγγραφή
    30-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαΐδα
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Speedport W724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    και εγω στην τουμπα ειμαι κ στα ιδια πραγματα γινονται συνεχεια... φταιει το κέντρο μας.. πριν απο λιγο καιρο που εχω πλεον 2play είναι καλυτερα τα πραγματα...απλα να ξερεις οτι ειναι προβλημα και του κεντρου μας κ του πΟΤΕ

  13. #13
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ρε παιδια σωστα ολα αυτα που λετε και εγω μαζι σας αλλα οσες χιλιαδες αιτησεις και αν εχουν ποση ωρα παιζει να σου παρει για να ξεπεταξεις 1? πανω απο 10 λεπτα? σε ενα 8ωρο δουλειας ενας υπαλληλος ποσα τετοια δεκαλεπτα εχει? 48...

    δηλαδη ενας υπαλληλος ας πουμε οτι σε 1 βαρδια οτι μπορει να καταχωρησει 30 αιτησεις...
    ε τι σκατα μονο 1 υπαλληλο εχουν??? ακομα και αν υποθεσουμε οτι εχουν μονο 5 υπαλληλους για την θεσσ/νικη ας πουμε που κανουν αυτην την δουλεια τοτε σε 22 εργασιμες μερες (1μηνας δηλαδη)
    θα εχουν καταχωρησει 3300 αιτησεις!!!!!

    ε μην μου πειτε τωρα οτι στην θες/νικη γινονται συνεχως σε λιγοτερο απο 1 μηνα 3300 αιτησεις!!!!!

    και για πια σειρα πρωτεραιοτητας μιλατε? υπαρχει τετοιο πραγμα? αφου συμφωνα με τα αυτα που διαβασα στο συγκεκριμενο φορουμ μονο σειρα προτεραιοτητας δεν υπαρχει...
    οτι ναναι κανουν και οποιον να ναι ενεργοποιουν....

    μπορει 2 ατομα να ειναι στην ιδια περιοχη ο ενας να ειναι σε αναμονη 3 μηνες και ο αλλος να ενεργοποιηθει μεσα σε 1 μηνα.....

    ps αυτα που εγραψα πιο πανω περι 5 υπαλληλων και χιλιαδων αιτησεων φυσικα δεν πιστευω πως τα πραγματα ειναι ετσι και τοσο απλα και ξερω οτι πολλα πραγματα εχουν να κανουν και με τον οτε, ομως ηταν ενα παραδειγμα για να εκφρασω πως οσο κινηση και αν εχουν (που εχουν πολυ)
    ε δεν γινετε να εισαι σε αναμονη 4 μηνες.... και να μην υπαρχει και σειρα προτεραιοτητας...

    αν ημασταν αλλη χωρα ολες αυτες οι συνδεσεις θα ειχαν ξεπεταχτει σε 1 μηνα

    αυτα απο εμενα καλη σας μερα

  14. #14
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.246
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slaughter Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στη vodafone να πας αφού πέφτεις στο ίδιο κέντρο τα ίδια σκ..τα θα είναι !!!
    εγώ πιστεύω οτι είναι πρόβλημα κέντρου κ όχι της forthnet.
    όσο για το router της Vodafone νομίζω ότι στο δανείζει δεν στο χαρίζει κ αν φύγεις το επιστρέφεις
    εγώ λέω ότι όπου κ να πας τα ίδια προβλήματα μπορεί να έχεις. αν θες κάνε την κίνηση κ καλή σου τύχη
    Κατ' αρχήν αυτό που ειπώθηκε για το Fritz ότι σου το δανείζει η Voda είναι μεγάλη μπαρούφα.
    Το Fritz7140 είναι ολοδικό σου με 57euro (αν δε σπάσεις το συμβόλαιο του 1έτους) και έχει καμια 200αρα νομίζω στο εμπόριο αμα πας να το αγοράσεις μόνος. (wifi, 4port + voip 2 κανάλια). Yπάρχει επιδότηση απ' τη Voda.
    Η Vodafone σου δίνει επίσης και 3μήνες τζάμπα και βγαίνει σύνολο 16euro/μήνα για 24αρα sharedLLU με μάλιστα 1mbit upload και όχι το κουτσουρεμένο 0,5Μbit της forthnet.

    Eγώ έβαλα shared LLU και με το fritzακι έχω Voip τζάμπα σε όλο σχεδόν τον κόσμο, ακόμα και σε κινητά στην Αμερική.

    Η ενεργοποίηση έκανε ακριβώς 25εργάσιμες μέρες, όσες δηλαδή έλεγε το συμβόλαιό μου.
    Το ότι δεν έχει ζεύγη η forthnet επειδή έπεσαν όλη σαν τις ακρίδες εκεί μη χάσουν το κελεπούρι, δε σημαίνει ότι και οι υπόλοιποι πάροχοι δεν έχουν...

    Καλά ξεμπερδέματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 21-11-07 στις 12:47.

  15. #15
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpotsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω οταν ενεργοποιηθηκα στη 4θνετ στισ 27-9-07,το αγορασα 80ευρω
    Στα καταστήματα το βρίσκεις 80ε.
    Αν το παραγγείλεις από την forthnet σου το δίνουν με 100ε.
    Δεν ξέρω από που ο πήρες εσύ.


    ........Auto merged post: denis1276 added 1 Minutes and 41 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχήν αυτό που ειπώθηκε για το Fritz ότι σου το δανείζει η Voda είναι μεγάλη μπαρούφα.
    Το Fritz7140 είναι ολοδικό σου με 57euro (αν δε σπάσεις το συμβόλαιο του 1έτους) και έχει καμια 200αρα νομίζω στο εμπόριο αμα πας να το αγοράσεις μόνος. (wifi, 4port + voip 2 κανάλια). Yπάρχει επιδότηση απ' τη Voda.
    Η Vodafone σου δίνει επίσης και 3μήνες τζάμπα και βγαίνει σύνολο 16euro/μήνα για 24αρα με μάλιστα 1mbit upload και όχι το κουτσουρεμένο 0,5Μbit της forthnet.

    Eγώ έβαλα shared LLU και με το fritzακι έχω Voip τζάμπα σε όλο σχεδόν τον κόσμο, ακόμα και σε κινητά στην Αμερική.

    Η ενεργοποίηση έκανε ακριβώς 25εργάσιμες μέρες, όσες δηλαδή έλεγε το συμβόλαιό μου.
    Το ότι δεν έχει ζεύγη η forthnet επειδή έπεσαν όλη σαν τις ακρίδες εκεί μη χάσουν το κελεπούρι, δε σημαίνει ότι και οι υπόλοιποι πάροχοι δεν έχουν...

    Καλά ξεμπερδέματα.
    Είσαι σίγουρος γι αυτό που λες για την vodafone;
    Και στη hol το ίδιο ισχύει.
    Δανικό το παίρνεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deniSun : 21-11-07 στις 12:48. Αιτία: auto merged post
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Να ακυρώσω την αίτηση:
    Από manos rom στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 08:06
  2. Να ακυρώσω την αίτηση μου ???
    Από gacp στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 14:01
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-07, 18:34
  4. να την ακυρωσω???
    Από gio7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 12:09
  5. Χάσανε την αιτηση μου
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-03, 17:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας